vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

344 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, karasarinis, camber

Twitter

Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #195 στις: Μαρτίου 28, 2015, 18:49 »
Ρε παιδια και εγω εχω παρστηρησει κατι ψιλο ενοχλησεις στον λαιμο μου τελευταια.Ειδικα οταν ξυπναω το πρωι ειναι αρκετα ξερος και με ποναει.Εχει μερικες μερες που σηκωνομαι ατονος.Λετε να φταιει που δεν πινω αρκετο νερο;

Το ιδιο περασα την προηγουμενη εβδομαδα. 10 μερες κρατησε μεχρι να περασει τελειως. Ιωση ειναι, το εχουν κολλησει κι αλλοι γνωστοι μου.
Μειωσε αν μπορεις λιγο το ατμισμα για να μην επιβαρυνεις περισσοτερο το λαιμο σου, πινε υγρα, παιρνε καμια φαρμακευτικη καραμελα και κανε υπομονη. :D

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #196 στις: Μαρτίου 28, 2015, 18:53 »
Ψιλο ασχετο αυτο που λεω τωρα, αλλα εχω παρατηρησει σε προσωπα ατμιστων που ατμιζουν κανα δυο χρονια & πανω, οτι το χρωμα τους ειναι προς το λευκο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος bill_duck

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σας!Δεν εχω istick αλλα θα παρω!!!
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #197 στις: Μαρτίου 28, 2015, 19:13 »
Μπορει να περναω καμια ψιλοίωση για αυτο και ολα τα παραπανω που ανεφερα.Το εχω ελαττωσει αρκετα τις τελευταιες μερες και οσο για τις καραμελες απαραιτητες!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #198 στις: Μαρτίου 28, 2015, 19:20 »
αν πας καποια ποστ πολυ πριν απο αυτο στο νημα αυτο θα δεις οτι ειχα και εγω καποιες περιπετειες μετα απο μια ιωση που περασα .. εγω δεν ειχα καν γευση ... εν παση περιπτωση αυτο ειναι διαφορετικο απο το δικο σου αλλα ουσιαστικα θελω να καταληξω οτι πολλα μας συμβαινουν γυρω μας και τωρα απλα το πρωτο που του τα φορτωνουμε ειναι το ητ .... και αυτο θα συμβαινει συνεχεια .. δεν διαφωνω οτι χρειαζεται να αποχτησουμε καποιες αλλες συνηθειες για να αντεπεξελθουμε σε διαφορα  οπως το βασικο ειναι το νερο και παντα να πινουμε περισσοτερο απο οτι πιναμε ... και οτι υγρο εχουμε γυρω μας ... :laugh1: :yes: .... χυμοι ....τσαγια .... μπυρες  :tongue_smilie: ....

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #199 στις: Μαρτίου 30, 2015, 12:28 »
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για ό,τι αφορά στον λαιμό και το ηλ.τσιγάρο. Το άτμισμα μόνο καλό κάνει στον λαιμό. Αυτό που ανέφεραν κανα δυό ατμιστές παραπάνω, σίγουρα οφείλεται σε ιώσεις και κρυολογήματα του χειμώνα!

Προσωπικά, επειδή ασχολούμαι χρόνια με το τραγούδι, η φωνή μου είχε χαλάσει πολύ μετά από 24 χρόνια κάπνισμα, αλλά δεν το καταλάβαινα. Έβγαζε έναν γρέζο και στις ψιλές... κοκοράκια. Από τότε που άρχισα να ατμίζω, έστρωσε απίστευτα κι επανήλθε στα επίπεδα πολλών χρόνων νωρίτερα. Συγχρόνως, βλέπω άλλους φίλους που τραγουδούν και συνεχίζουν να καπνίζουν, η φωνή τους να χειροτερεύει χρόνο με το χρόνο (κάτι που παρατηρούν και οι ίδιοι). Εγώ τους προτρέπω να το γυρίσουν στο ηλεκτρονικό αλλά δεν...

Και ένα ακόμα γεγονός που μου έκανε πολλή εντύπωση: μια ξαδέρφη μου (50 ετών) είχε καταστρέψει τελείως τη φωνή της. Είχε γίνει μπάσα και βραχνή όσο δεν πάει, εντελώς αντρική! Δηλ αν την άκουγες μόνο και δεν την έβλεπες, νόμιζες ότι σε μιλάει άντρας. Συν το ότι η αναπνοή της δεν έβγαινε, αγκομαχούσε λέμε, χουρχουρητό χάλια. Της έλεγα επανειλημμένως να το κόψει και να το γυρίσει στο ηλεκτρονικό, αλλά τίποτα αυτή, μέχρι που της το επέβαλε ο γιατρός! Την συνάντησα μετά από κανα 6μηνο ρε παιδιά (δυστυχώς βρεθήκαμε σε κηδεία) και ήταν άλλος άνθρωπος :o Η φωνή της επανήλθε σε γυναικεία, λεπτή και απαλή, κυριολεκτικά την είχα ξεχάσει μετά από πολλά χρόνια. Καλά... περιττό να πω το πόσο εκθίασε το ηλ.τσιγάρο και ότι έγινε φανατικότερη κι από μένα ;)

Αποσυνδεδεμένος bill_duck

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σας!Δεν εχω istick αλλα θα παρω!!!
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #200 στις: Απριλίου 03, 2015, 01:50 »
Παιδια κανω ενα update δεν εχει φυγει τελειως ο ερεθισμος στον λαιμο μου και εχω χασει και καπως την γευση μου.Καραμελες κτλ χρησιμοποιω κανω μια μερα και κατι σκετη βαση αλλα μεχρι τωρα δεν εχω δει διαφορα.Εχετε καμια ιδεα?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 00:54 από bill_duck »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #201 στις: Απριλίου 10, 2015, 11:55 »
φιλε μου ο γιατρος θα σου πει τι παιζει... μην το αφηνεις και ψαχνεις απο εδω μεσα απο τοσο καιρο λυση ... για το καλο το δικο σου ... ισως εχεις καμια φαρυγγίτιδα ή καμια αμυγδαλίτιδα ... πηγαινε να το κοιταξεις  :yes:

Αποσυνδεδεμένος bill_duck

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σας!Δεν εχω istick αλλα θα παρω!!!
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #202 στις: Απριλίου 10, 2015, 23:43 »
Εστρωσε η γευση μου ολα καλα.Μαλλον ειχα ιωση και την περνουσα ελαφρια.Ολα καλα τωρα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias