vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, akis91, geotron, Ηρακλης, manoslykos, Jorge, athmichalop, th3ofilos

Twitter

Hellvape Passage RDA

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Hellvape Passage RDA
« στις: Αυγούστου 17, 2019, 02:12 »

(Το προϊόν το παρέλαβα από την Sourcemore)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)


H Hellvape συνεχίζει την καλή παράδοση που έχει με τους μπάτζετ με καλή απόδοση ντρίπερ!


Ο Passage είναι 24άρης ντριπερ για διπλές αντιστάσεις με δύο πόστ, κατασκευασμένος από ανοξείδωτο ατσάλι και ένα αρκετά διαφορετικό σύστημα εισαγωγής αέρα που δεν θυμάμαι να έχω δει κάπου αλλού.


Η συσκευασία περιλαμβάνει τον ατμοποιητή, ένα δεύτερο frosted 810 drip tip, έναν αντάπτορα για 510 drip tip, τον ανοιχτό πόλο για squonk, δύο έξτρα βίδες, όριγνκς, κατσαβιδάκι, άλεν και φυσικά το μάνουαλ.

Δυστυχώς η εταιρεία δεν δίνει μαζί κάποιες αντιστάσεις. Αν και τις περισσότερες φορές δεν είναι καλές οι αντιστάσεις που έρχονται μαζί με τον εκάστοτε ντρίπερ ή τανκάτο, έχει γίνει τόσο στάνταρ πλέον που το καταλαβαίνεις όταν λείπουν. Ίσως για έναν προχωρημένο ατμιστή να μην είναι καθόλου απαραίτητες αλλά για κάποιον καινούργιο στους ντρίπερ ένα ζευγάρι μέτριων αντιστάσεων είναι καλύτερα από κανένα.


Σημαντικό: Το κόκκινο ντριπ τιπ έχει την ένδειξη Ag+ δήλαδη είναι φτιαγμένο από αντιβακτηριακό υλικό. Τώρα πόσο ισχύει αυτό ή αν είναι απλά μάρκετινκ δεν το ξέρω. Την ίδια ώρα πέρασε στους υπέρηχους και στο τρίψιμο με Ava όσο και τα υπόλοιπα καινούργια ντριπ τιπ. Μη σκεφτεί κανείς ότι «Ε, αφού είναι αντιβακτηριακό βαριέμαι να το πλύνω».


Οι δύο εισαγωγές του αέρα όπως είπα είναι αρκετά διαφορετικές από το σύνηθες. Το εξωτερικό βαρελάκι έχει κανονικά ανοιχτές τις δύο εισαγωγές ενώ το εσωτερικό έχει honeycomb στυλ τρύπες οι οποίες χωρίζονται σε τρία περάσματα και βρίσκονται πιο χαμηλά από τις έξω τρύπες.


Οπότε ο αέρας ταξιδεύει πρώτα προς τα κάτω και μετά μέσα προς την αντίσταση με αποτέλεσμα η τζούρα να είναι σχετικά απαλή και να μην είναι τελείως αεράτη αλλά σφιχτή πνευμονική.


Τα όρινγκς του είναι σκέτο μέλι! Είχα καιρό να πετύχω τόσο καλά όρινγκς σε κινέζικο ατμοποιητή, θέλουν ελάχιστη λίπανση και δεν γυρνάνε ανεξέλεκτα αλλά έχουν ακριβώς την αντίσταση που πρέπει να έχουν.

Για μένα πολύ θετικό που έχει βίδες και όχι άλεν. Με πολύ καλή ποιότητα βίδες που φαίνεται θα αντέξουν καιρό αν και γενικά προσέχω πάντα όταν σφίγγω.

Δυστυχώς οι βίδες δεν κρατάνε τα δύο clamps οπότε όταν ξεβιδώνεις πρέπει να τα σηκώσεις με το κατσαβιδάκι για να βάλεις την αντίσταση και μετά να σπρώξεις λίγο ακόμα για να βάλεις και την δεύτερη. Νταξ, δεν είναι τίποτα το τρομερό αλλά κάποιος πρωτάρης θα δυσκολευτεί στην αρχή και εγώ λίγο το βαριέμαι που είναι έτσι.

Μου αρέσει επίσης, που το βαρέλι έχει στοπ και δεν γυρνάει όπως θέλει. Απλά κουμπώνεις, γυρνάς και ξέρεις ότι οι εισαγωγές του αέρα είναι ακριβώς εκεί που πρέπει.



Για το στήσιμο επειδή ξέμεινα από τις αγαπημένες μου χειροποίητες SKcoils και τέτοιες μέρες τα περισσότερα ατμομάγαζα είναι κλειστά, οι μοναδικές που βρήκα ήταν του(?) ChriChro η Ni80 Fused Clapton σε 3*28/36g σύρμα και 3άρη πυρήνα. Βαμβάκι το Datt white stuff, δεν είχα το αγαπημένο Cotton Gods. Γενικά ξέμεινα από όλα! :))


Αντέχει πολύ σκουονκάρισμα και ντριπάρισμα. Σε φάση ξεχάστηκα και οι αντιστάσεις ήταν βυθισμένες στο υγρό, οκ δεν μπορείς να ατμίσεις έτσι εννοείται αλλά δεν έσταξε και σταγόνα. Τουλάχιστον μέχρι να το γυρίσω λίγο και να αρχίσει να στάζει από την εισαγωγή του αέρα!

Παίζω όλες αυτές τις μέρες στα 0.14Ω, 80W και οι εισαγωγές του αέρα να είναι ακριβώς στην μέση δηλαδή όσο πάει ανοιχτές. Έχω δοκιμάσει όλα τα στάνταρ υγρά που κάνω(Blue Spirit, Angel Cry, Voodoo Sauce, Blueberry Donut) και μου τα έδωσε όλα ακριβώς όπως θα τα ήθελα. Όλες οι γεύσεις και οι λεπτομέρειες είναι ακριβώς εκεί.

Ζεσταίνεται αρκετά και ζεματάει μετά από κάποια ώρα και πολλές απανωτές τζούρες αλλά παίζω με αντιστάσεις που δεν τις ξέρω και δεν έχω παίξει αρκετά οπότε κρατάω μια πισινή για όταν τον δοκιμάσω με τις συνηθισμένες μου.


Γενικά για μένα είναι ο φτηνός ντρίπερ που θα προτείνω από δω και πέρα και νομίζω θα κάνει ή έχει ξεκινήσει ήδη τον πανικό που έφερε ο Drop ή ο Dead Rabbit πριν δύο χρόνια.


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hellvape Passage RDA
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 17, 2019, 10:25 »
Ευχαριστούμε την αναλυτικότατη παρουσίαση, άψογος γι'ακόμα μια φορά.!

Αποσυνδεδεμένος Paspartou88

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hellvape Passage RDA
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 26, 2019, 20:08 »
Πραγματικά πολύ καλη παρουσίαση!!!!
Για όσους έχουνε παίξει και με τους 2 , θα λέγατε ότι τούτος εδώ δίνει καλύτερα τα στοιχεία ενός υγρού από τον Recurve dual?

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Hellvape Passage RDA
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 26, 2019, 20:36 »
Ναι, για μένα είναι σίγουρα καλύτερος από τον Recurve Dual.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33989 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136155 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12