vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 10 χρήστες
danys620, dkostas, djfloor, Stedorian93, JohnDag, Nikrom, giorgos1999, SEB, tibolaso, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Joe δες και το goofys  του Βλαδημιρου. 
Αcetyl pyrazine 5%  0,30% (tpa)
Graham cracker clear 0,50% (tpa)
Hazelnut  1% (FW)
Peanut butter  1% (tpa)
RY4D dabble  4% (tpa)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Λοιπόν, θα ακολουθήσω το συντηρητικό προτεινόμενο για αρχάριους, απ' την αγαπητή Μαρία. Το μοναδικό που πρόσθεσα είναι η καραμέλα με 0.5%. Tο 2ο RY4, από την πρόταση του φίλου armadoran, το μόνο που πείραξα είναι τη βανίλια, όπου από 1.5% το έριξα στο 1%. Ακόμα δεν έκανα τίποτα, αν κάπου υπάρχει θέμα, εννοείται πως μου λέτε. [/justify]

  • RY4D (TPA) : 8%
  • Pyrazine (TPA) : 0.5%
  • Graham Cracker (CAP) : 1%
  • Caramel (CAP) : 0.5%

  • RY4D (TPA) : 8%
  • Pyrazine (TPA) : 0.5%
  • Graham Cracker (CAP) : 0.5%
  • Caramel (CAP) : 1%
  • Simply Vanilla (CAP) : 1%

[justify][member=13885]cpbaroque[/member], ναι ρε γμτ, το super sweet είναι σούπερ, αλλά πάντα το ατμίζω από άλλους και είναι εξαιρετικό μέσα σε χι ψι συνταγή, όμως εγώ δεν το έχω το άθλημα και το κάνω σκατά κι αυτό. Επίσης, αν και άσχετος, συμφωνώ γενικότερα και για τα σκούρα αρώματα που λες, π.χ. πρέπει να είμαι ο μοναδικός στην Ελλάδα που είχα επιλέξει το σκούρο Graham Cracker από TPA, και δεν το ‘χα ψυλλιαστεί καν όταν χασκογελούσε ο πωλητής που μου έδινε το σκονισμένο κατράμι μπουκαλάκι. Μία σταγόνα του και όλα πίσσα, άγγιζα το λίτρο σε pg/vg μπας και δω φως. Μάταια. [/justify]

[justify][member=17651]ThioVag[/member], καλησπέρα και καλό μήνα! Δεν έψαξα ποτέ ιδιαίτερα την όποια εταιρεία αρωμάτων για RY, αν πετύχει έστω ένα μου ε, θα κάνω πάρτι τρελό. Ναι, θα φρενάρω μεγάλα ποσοστά αρωμάτων που τσακίζουν αντιστάσεις, θα ακολουθήσω τα εδώ βήματα που λέτε. Χίλια ευχαριστώ. [/justify]

[justify][member=15322]Σταύρος 63[/member], καλησπέρα και καλό μήνα. Ναι, έχω ξαναδιαβάσει φίλους για το Goofy’s που μου προτείνεις, πάντα όμως προσπερνούσα γιατί δεν ασχολούμαι με diy, με αποφεύγει σαν δαιμόνιο το οποιοδήποτε μαγείρεμα. / Μου λείπουν τα Hazelnut και P. butter, θα το δω όμως σίγουρα, αρκεί να ξεθαρρέψω και με τ’ απλά μου. Ευχαριστώ πάρα πολύ. [/justify]

[justify][όπως κι αν έχει, είμαι έτοιμος για μάχη και σας ευχαριστώ όλους, ειλικρινά. Αν τα παραπάνω σας φαίνονται λογικά τότε τα ρίχνω στο πρώτο μπουκαλάκι απόψε κιόλας, και το βάζω ντουλάπι]. [/justify]





DIY είναι Joe , βλέποντας και κάνοντας. Φτιάξε τα να έχεις ένα σημείο αναφοράς και μετά πράττεις ανάλογα. Η μόνη ένσταση που έχω είναι με την κανέλα. Η κανέλα μου αρέσει αλλά όχι σε συνταγές με καπνικά. Η συγκεκριμένη βανίλια δεν είναι δυνατή και μπορείς να την δουλέψεις απο 0,5% έως 2%. Δεν είναι σούπερ ουάου οι συνταγές αυτές αλλά θα βγεί κάτι καλούτσικο.

Πολύ γενικά μιας και αναφέρθηκε το  cotton candy το βάζουμε για να γλυκάνουμε καπνικά αρώματα και να αναδείξουμε κρέμες συνήθως, ενώ το super sweet σε ζύμες, φρούτα κτλ.

Καλή επιτυχία :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Η γνώμη μου για το cap graham cracker v2 δηλαδή τι βγάζει σε εμένα ειναί ότι περισσότερο κανέλα το λές παρά graham όταν το είχα δοκιμάσει με 1% αραίωση σε mix με fa fuji στο 2,5% όπου το ποσοστο θεωρείται υψηλό γιατί είναι απο τα πιο δυνατά αρώματα μήλου, κάταφερε να βγεί κυρίαρχο με πολύ έντονη την κανέλα το graham cracker,θα συμφωνήσω με τον armadoran για graham cracker clear :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2019, 22:58 από alex23 »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Προχώρα ... άφοβα.  :laugh1:

Μια χαρά αποτελέσματα θα έχεις. Λίγα ml με περιθώρια διόρθωσης  :yes:

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνω με τη ΜΝ. Και γω εχω φτιαξει το gaucho verano της lamda, αφησα περιθορια για διορθωσεις και τωρα ειναι τελειο. Καλα μαγειρεματα.  :) :delicious2: 

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Trio Vag δώσε  τη  συνταγή αν  θέλεις  το gaucho verano  είναι από τα αγαπημένα ,προσπάθησα και εγώ να το φτιάξω αλλά απετυχα  παταγωδώς.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
@ Σταυρο 63 καλημερα. 

Ry4 3.6%, Caramel 3.8%, Melon cantaloupe 4.3%, Vanilla madagascar 2.8%, Mixed nuts 2.5%. 
Το αποτελεσμα του % προεκυψε, μετα απο δοκιμες..... :eyesplash:
Ολα τα αρωματα της flavorart. Ασε να οριμασει 15 μερες και μετα εχεις περιθοριο να διορθωσεις, αν χρειαστει να προσθεσεις κατι.
( μπορεις να κοψεις λιγο απο τη βανιλια και την καραμελα ), απλα γιατι μαυριζουν πολυ το βαμβακι και την αντισταση.
Για να πω την αληθεια , εχω πλησιασει αρκετα στο οριτζιναλ !
Αυτα, καλο μαγειρεμα και καλη επιτυχια. :)

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Ερώτηση αν ας πούμε στρογγυλεψεις λίγο κάποια ποσοστά που δίνεις για λόγους ευκολίας στο μέτρημα, έχει μεγάλη διαφορά το αποτέλεσμα εσύ πού έχεις δοκιμασει?

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lampros1980

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • When you party naked shit happens
Ρε παιδιά έκανα το goofys juice πριν μια εβδομάδα με 18mg νικοτίνη 70vg/30pg και το υγρό σε 2 μέρες έγινε βαθύ κόκκινο...Δεν μου έχει ξανασυμβεί..να ανησυχώ;; :hmmm:

Λογικό μου ακούγεται με 18mg... αλήθεια 18άρα κάνεις?????

Αποσυνδεδεμένος lampros1980

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • When you party naked shit happens
18αρα απο τις 7 το πρωί μέχρι 5 το απόγευμα στην δουλειά (mtl) και μετά 3 mg dl..με ενδιάμεση χρήση 18αρας...Άστα δεν μπορώ να την ρίξω με τίποτα...

Μάλιστα... Για να καταλάβω καλύτερα είχες ξαναφτιάξει goofy με 18αρα και δεν σου είχε πάρει την ίδια απόχρωση όπως αυτό που έφτιαξες τώρα?

Αποσυνδεδεμένος lampros1980

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • When you party naked shit happens
Goofys πρώτη φορά έφτιαξα,απλά όλα τα shake &vape που φτιάχνω με 18αρα δεν μου έχουν ξαναπάρει αυτό το έντονο κόκκινο χρώμα..μετα από κάποιο χρονικό διάστημα ίσως αλλά όχι τόσο έντονα.τι να πω..Το goofys to έφτιαξα και με 3 mg αλλά έχει φυσιολογικό χρώμα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Τελείως εμπειρικά,  να προσθέσω ότι βλέπω όλα τα υγρά μου να σκουραίνουν περισσότερο με την άνοδο της θερμοκρασίας, παρόλο που τα έχω τοποθετήσει σε σκοτεινό ντουλάπι... (0,4 νικοτίνη 60pg/40vg).

 Σημασία έχει αν αλλοιώνεται η γεύση.

Υποθέτω ότι  το καλοκαιράκι θα πρέπει να φτιάχνουμε μικρότερες ποσότητες υγρών.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 26 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8747 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60218 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro