vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

318 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, zamc, camber, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Για να έχεις 20 mg/ml δεν πρέπει να βάλεις μηδενική. Σε αυτό που είπες θα είναι 13,33 mg/ml.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Ο μόνος τρόπος να έχεις 20άρα είναι να ατμίσεις κατευθείαν σκέτο το booster. Οτιδήποτε κι αν προσθέσεις (πχ άρωμα) θα αραιώσει τη νικοτίνη και θα σου δώσει μικρότερη συγκέντρωση από 20mg/ml

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Ρε παιδιά, μη γελάσετε, μία μόνο ερώτηση θα κάνω: Βασικά, μπορώ να ατμίζω ποτάμια RY κι αυτό διότι το έχω σαν σκέτη βάση (την αποφεύγω την κυρία), και ασφαλώς, από diy είμαι άσχετος, έτσι, με 2, 3 max συστατικά τι μπορώ να έχω; τι σκατά, στο πιο απλό του, βάζουν; καραμέλα, ζάχαρη, τι; ούτε αυτό έχω καταφέρει.  ;D[/justify]


[justify][πείτε βρε παιδιά, θα φύγω τώρα για υγρά και θα κάνω πάλι μ@λ@κία με το ry][/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2019, 10:36 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Τα έγραψες μόνος σου  :))

Μάλλον το έχεις με τα DIY και δεν το ξέρεις  ;)

Cotton candy, βανίλια, πυραζίνη, μπισκότο, καραμέλα.

Όλα μαζί ή σε συνδυασμό. :laugh1:

Αυτά είναι τα σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Μαρία Νεφέλη, καλημέρα. Χίλια ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το πόσο θα βάλω θα σε ξαναρωτήσω. Πάω για τα σχετικά και επιστρέφω. Χίλια ευχαριστώ. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@Μαρία Νεφέλη, τα πήρα ο άρχοντας, τώρα τι κάνω;  ;D / [Αν δεν πήρα εξωσχολικά, είναι τα: κλασικά το RY4D, Pyrazine, και (Capella) Simply Vanilla, Caramel, Graham Cracker / τα βλέπω και με βλέπουν, τώρα;][/justify]


[στανταράκι, τώρα που τα βλέπω, κάποια μλκα έχω κάνει, πολύ σκούρο το βλέπω Βανιλάκι / μιλήστε ρε παιδιά]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2019, 13:28 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα

@JoeBarTeam

Να ξεκινήσουμε από τα απλά. Προφανώς θέλουμε ένα γλυκό καπνικό αποτέλεσμα.

Ξεκίνα με μια μικρή ποσότητα συνολικού υγρού για να δεις αν σου αρέσει.

Το RY4D είναι η βάση. Θα βάλεις 8 έως 12%. Θα προσθέσεις ένα - δύο από τα υπόλοιπα υγρά. Για παράδειγμα graham cracker και πυραζίνη (Εγώ θα έβαζα 1% από το καθένα). Και περιμένεις...

Συνολικά ένα ποσοστό 10-12% αρώματος νομίζω ότι είναι αποδεκτό.

Το RY4D θέλει το χρόνο του. Το ίδιο και οι βανίλιες και τα μπισκότα. Τρεις εβδομάδες τουλάχιστον. Ελπίζω ότι δε νόμιζες ότι θα είναι Shake & Vape και έχεις κάτι να ατμίσεις.  :))

Δεν βλέπω αν πήρες Cotton Candy. Πειραματίσου, μύρισε, δες τι σου ταιριάζει. Συνήθως αυτό που μας αρέσει να τρώμε μας αρέσει και να το ατμίζουμε.

Φυσικά το forum έχει επαγγελματίες μάγειρες, μπορεί να σου πουν κανένα μυστικό (να το μάθω κι εγώ).

Καλή επιτυχία!  :)



Τη βανίλια που πήρες δεν την ξέρω  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Κι εγώ Joe αυτό το υγρό που περιγράφει η ΜΝ έχω σαν ADV. Μιλάμε φουμάρω λίτρα κάθε εβδομάδα! Αγαπάμε Tribeca!  :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
cp αισθάνεσαι καλά ή μας έχεις πάρει στο ψιλό?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

Τιμώ τα έθιμα και τις παραδόσεις του τόπου μου και το παραπάνω ποστ περιέχει ένα αθώο ψεματάκι εντελώς συμβατό με την ημέρα. Κάτι που ασφαλώς δεν ισχύει με όλα τα άλλα μέχρι σήμερα ποστ μου τα οποία και περιέχουν μόνο χονδροειδείς ψεματάρες. Να φανταστείς όλοι νομίζουν πως είμαι ένας (σχεδόν...) εξηντάρης αξιοσέβαστος κυριούλης. Και ατμιστής! Ενώ στην πραγματικότητα είμαι μία 25άχρονη bisexual χορεύτρια του κλασικού. Και καπνίστρια στριφτού!  :yes:

[member=16029]JoeBarTeam[/member]
To Graham cracker (CAP) που πήρες έχει κανέλα μέσα. Αν δεν σου αρέσει η κανέλα και δεν το έχεις ανοίξει άλλαξε το με το αντίστοιχο της TPA, graham cracker clear το οποίο δεν έχει.

RY4D     (TPA)     8%
caramel   (CAP)   1%
Pyrazine   (TPA) 0.5%
Simply Vanilla   (CAP)   1.5%
Graham cracker clear  (TPA) 1.5%   (αν βάλεις με κανέλα (CAP) κατέβα στο 0,5% και βλέπεις)

15 ημέρες αναμονή .
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2019, 15:34 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify][member=12547]ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ[/member], χίλια ευχαριστώ, είσαι άγγελος! Ναι ναι, αν τα πάρω απ’ την αρχή θα πω πως όντως, πάντα το αποτέλεσμα που θέλω είναι προς κάτι το τριμπεκοειδές, βέβαια, σχεδόν πάντα, φίλος με έκανε μάγκα με φτιαγμένο, έτοιμο γλυκό RY4, οτιδήποτε άλλο δικό μου ή θα είναι σκέτο ή αποτυχία [π.χ. από τις τελευταίες μου επιτυχίες ήταν μόνο RY4d + (cap) Super Sweet, και τα έκανα σκατά, με μόνο 2 υλικά. Δεν θυμάμαι πόση ζάχαρη έβαλα, πάντως στα πρώτα 2ml είδα την αντίσταση σκέτο βόθρο, τουλάχιστον ήταν σούπερ η νικοτίνη, οπότε το άτμισα...].[/justify]

[justify]Χαχα, επίσης, ναι ναι, ό,τι RY φτιάξω δεν θα το πάω ως SnV, θα το αφήσω αρκετά, σήμερα προνόησα και για τις επόμενες μέρες, χρησιμοποίησα όλη τη νικοτινούχα μου βάση για VnV και Eliquid France, συν ό,τι έχω ήδη ανοιχτά για άτμισμα. [/justify]

[justify]Δεν θα σε ζαλίσω περισσότερο, απλώς μία χαζή ερώτηση ακόμα: όσα αρώματα είναι αρκετά σκούρα όπως η βανίλια που επέλεξα, δεν θα μου βγάλει πίσσα το όποιο αποτέλεσμα; / Όπως κι αν έχει, αύριο θα είμαι έτοιμος και με νικοτίνη οπότε θα θριαμβεύσω, και θα επιστρέψω για νέα. [/justify]

[justify][member=13885]cpbaroque[/member], καλησπέρα. Έχεις δίκιο ρε συ, καλό μήνα. Όντως, ξέρω πόσο αγαπάς τα RY και τα τριμπεκοειδή. / χαχα, πάντως με θυμάσαι; πριν ελάχιστες εβδομάδες φώναζα πως στρογγυλοκάθισα στα φρούτα και στα γλυκά, όμως για τώρα δεν φταίω εγώ, οι πόρνες συγκυρίες μ’ έριξαν στα καπνικά, μία ο [lite], μία ο Gus, μία το 1.7mm του Εβίβα μου (που ακόμα δεν έχω στα χέρια). Δεν φταίω εγώ. [/justify]

[justify][member=16791]armadoran[/member], καλησπέρα. Χίλια ευχαριστώ για τις επιπλέον οδηγίες, θα προσέξω όσο μπορώ, και μάλιστα θέλω πριν τα ρίξω όλα μαζί να γράψω εδώ το τι θα βάλω. / η κανέλα δεν με τρελαίνει ιδιαίτερα, ούτε με χαλάει βέβαια αν είναι απλά ως δευτερότριτη μέσα στην κύρια γεύση, απλώς την είδα τώρα κατάμαυρη ως άρωμα και τρόμαξα λίγο μπας και το συνολικό υγρό βγει κώλος. Και πάλι ευχαριστώ πολύ. [/justify]

[justify][Μαρία, ναι, ξέχασα να πάρω Cotton Candy, αν και το είχα στο σκονάκι, ή εγώ δεν το είπα ή στο κατάστημα ξέχασαν να το βάλουν στη λίστα μου. Μετά το είδα][/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2019, 16:12 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Joe στα σοβαρά τώρα. Το super sweet είναι super γλυκό (αυτό καλό), σούπερ νόστιμο (κι αυτό καλό) και super βρώμικο (αυτό κακό). Επειδή όμως είναι τόσο γλυκό θέλει πολύ λιγότερη ποσότητα από άλλα γλυκαντικά...

Και ναι, κάθε σκούρο υγρό φέρνει συνήθως και κακά νέα στην αντίσταση. Υπάρχουν όμως μερικά σκούρα υγρά που είναι τόσο νόστιμα που εγώ ο αρχιτεμπέλαρος ατμιστής τα ατμίζω με χαρά κι ας αλλάζω βαμβάκι (και σύρμα ακόμα...) και δύο φορές την ημέρα! Ποια είναι αυτά; Προσεχώς... :yes:


Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
@ MN + jbt + cp τι ωραια να σας βρισκω σε ενα ποστ ολους σας. Καλησπερα και καλο μηνα σε ολους !!!!!
Εγω οταν φτιαχνω τριμπεκοειδη βαζω αρωματα tpa. Η capella εχει καλυτερη αποδαση στα φρουτινα. Και μην παραλειψω το ry4 της flavourart που ειναι εξαιρετικο. Φρεναρισε λιγο τη βανιλια , τη καραμελα και το candy, γιατι δεν θα προλαβαινεις να αλλαζεις μπαμπακια που λεει και ο αγαπητος cp. ( και του συνατμιστη armadoran η συνταγη μια χαρα ειναι ).
Joe καλα μαγειρεματα. :Yummy:

υγ. προσεξτε μην σας κοροϊδεψουν σημερα. Εγω την πατησα πρωι-πρωι.  :) :bye: :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

Η βανίλια και τα γλυκαντικά είναι τα πιο άτιμα αρώματα. Γιατί είναι εντελώς clear και όταν τα πρωτοδοκιμάζεις δεν είσαι προετοιμασμένος (όταν ανοίξεις να δεις το στήσιμο σου...) να βρεθείς φάτσα κάρτα με τον πιο βρωμερό βόθρο... :laugh1:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 39 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238454 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137639 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro