vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 5 χρήστες
dinos_74, Buliwyf, lidbab, tibolaso, Jorge

Twitter

Kizoku Limit Mtl Rta

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Kizoku Limit Mtl Rta
« στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 12:19 »
22αρης επισκευασιμος ατμοποιητης που μετατρεπεται σε εργοστασιακο και παιρνει τις αντιστασεις του Nautilus.
Ερχεται σε 3 χρωματα για να διαλεξουμε Black-SS Brushed-Gunmetal Sandblasted.



Ενώ ξερω πως το ‘χω παρακανει τελευταια με την αγορα ατμοποιητων  αυτος εδώ μ’εκανε να ξεπερασω τα ορια μου.
Τον αγορασα πιο πολύ για την ομορφια του,την ευκολια γεμισματος και τη δυνατοτητα χρησης των καταπληκτικων εργοστασιακων αντιστασεων του Nautilus .

Αν εξαιρεσουμε την αστοχια στο βαψιμο(στην πραγματικοτητα δεν ειμαι και τοσο σιγουρος οτι προκειται για αστοχια),στο εσωτερικο της καμπανας,ο ατμοποιητης είναι εμφανισιακα αψογος.

Κατασκευαστικα, τα σπειρωματα, το συρταρι αναπληρωσης,τα λαστιχα και οι σιλικονες ειναι επισης αψογα.

Εκανα το λαθος και αντι τον δοκιμασω με τις εργοστασιακες αντιστασεις,που ηταν ο αρχικος σκοπος της αγορας του, καταπιαστηκα αμεσως με το επισκευασιμο κομματι (η περιεργεια σκοτωσε τη γατα).

Στησιμο με 2.5 πυρηνα,όπως προτεινουν οι ριβιουερς,με kanthal A1 0.3 , βαμβακι Cotton Bacon Prime και υγρο που γνωριζω καλα.

Η απογοητευση δεν αργησε να ερθει αφου μετα την τριτη,τεταρτη συνεχομενη τζουρα μου ερχοταν υγρο στο στομα (από υγροποιηση του ατμου προφανως) και αναγκαζομουν να γυρισω τον ατμοποιητη αναποδα για να τρεξει το εξτρα υγρο σε χαρτοπετσετα για να συνεχισω να ατμιζω.Για να σας προλαβω,δεν ειχε να κανει με το drip tip αφου δοκιμασα μεχρι και του IJOY EXO το μπουρι.

Η γευση του δε με τρελανε καθολου,ουτε και το χτυπημα του.Η καταναλωση του δε,απαραδεκτη για την κατηγορια του.Διαρροες όμως δεν υπηρξαν ουτε για δειγμα.

Χθες το απογευμα  αλλαξα στησιμο,αφου τον ξαναεπλυνα,και αντι για 2.5 πυρηνα εστησα σε 2.
Το βαμβακι το περασα σφιχτα στην αντισταση και χωρις καθολου αραιωμα ,με ελαφρυ χτενισμα,το στουμπωσα στις υποδοχες μεχρι κατω.
Ο ατμοποιητης μεταμορφωθηκε και εδωσε αυτό ακριβως που ηθελα και από γευση και από χτυπημα.Η καταναλωση ηρθε σε φυσιολογικα επιπεδα.
Πιθανολογω ότι στο πρωτο μου στησιμο εφταιγε το λιγο βαμβακι που εβαλα στις υποδοχες ,μετα το αραιωμα και δημιουργησα υπερτροφοδοσια(δεν εχω ξανα-αντιμετωπισει κατι τετοιο).Με ξεγελασαν οι φαινομενικα μικρες υποδοχες.Το ευχαριστο είναι ότι παρα την υπερτροφοδοσια  δεν εβγαλε ουτε σταγονα αρα προκειται για έναν απολυτα στεγανο ατμοποιητη που απλα θελει μπολικο βαμβακι.

Από χθες το απογευμα ατμιζω μονο μ’αυτόν,τον ευχαριστιεμαι και αποφασισα να τον παρουσιασω για να αναιρεσω τη λανθασμενη πρωτη εκτιμηση που δημοσιευσα την Παρασκευη.

Ηθικο διδαγμα: Δε θα ξαναβιαστω να δημοσιευσω τιποτα αν δεν εχω πολύ χρονο για δοκιμες  και δεν ειμαι απολυτα σιγουρος γι’αυτά που γραφω.

Ακομα δεν τον εχω δοκιμασει με  εργοστασιακες αντιστασεις αλλα ειμαι 1000% σιγουρος ότι κι ετσι θα είναι εξισου καλος.

Δυο μονο ελατωματα του βρηκα.Το ενα ειναι οτι το πανω μερος του tank ειναι μεταλλικο και δεν βλεπω τη σταθμη του υγρου κατα την αναπληρωση και το αλλο οτι επρεπε να μαθω να τυλιγω αντισταση αναποδα απ'οτι εχω συνηθισει λογω κατασκευης του deck.

Tεχνικα χαρακτηριστικα και περισσοτερες λεπτομερειες εδω: https://www.heavengifts.com/product/KIZOKU-Limit-MTL-RTA.html
https://www.youtube.com/watch?v=9z8xjoLuDO8&feature=emb_logo



Υ.Γ: Ξερω οτι δεν ειμαι και πολυ καλος στις παρουσιασεις αλλα οτι μπορω κανω.



Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 12:26 »
Μπράβο για την παρουσίαση αδερφέ. 1 ερώτηση.

Ο αέρας στο τέρμα ανοικτό του, είναι smooth η όχι??

Γενικά μοιάζει πάρα πολύ με τον Precisio, και εάν τον έχεις δοκιμάσει θα ήταν ωραίο ένα συγκριτικό!!

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 12:45 »
Δυστυχως τον Precisio δεν τον εχω για να σου πω.
Ειδες,ξεχασα να γραψω για τον αερα του.
Ο αερας του,για να ειναι σφιχτος πρεπει το airflow να ειναι ρυθμισμενο απο την πρωτη ως τη δευτερη μικρη τρυπα.
Απο κει και πανω,ανοιγει και γινεται απο αερατος mtl ως σφιχτος πνευμονικος.Εγω τα 'χω βρει μαζι του με τις τρεις τρυπες ανοιχτες.
Η τζουρα του ειναι smooth,δηλαδη δε σου γδερνει το λαιμο ακομη και στο τερμα ανοιχτο,αν αυτο ρωτας.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 23:45 »
Μια χαρά τα είπες, εξάλλου θα εμφανιστούν κι άλλοι που θα αναφέρουν όσα παρατηρούνται με τη χρήση του.! Ενδιαφέρον ατμοποιητής, η ικανότητά του να δέχεται αντιστάσεις του Ναυτίλου δεν περνάει καθόλου στο ντούκου..

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 26, 2020, 12:21 »
Βιντεοπαρουσιαση στα Ελληνικα:



Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 30, 2020, 19:51 »
Ενα στησιμο που αποδιδει πολυ καλα στα 11-13W.





Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 16, 2020, 11:20 »
Καλη Κυριακη σε ολους και καλη ξεκουραση σε οσους δεν εργαζονται σημερα.
Αν και όπως φαινεται μονο εγω αγορασα,από το φορουμ μας ,το συγκεκριμενο ατμοποιητη και μαλιστα εις διπλουν,οφειλω ένα μινι review για τη χρηση του με εργοστασιακες κεφαλες.
Σπανια θα  χρειαστει βεβαια αλλα αν κατι παει στραβα με το στησιμο μας ,το να εχουμε μια εργοστασιακη αντισταση στην τσεπη η στο πορτοφολι,μπορει να αποδειχτει σωτηριο.Η μεταβαση από επισκευασιμο σε εργοστασιακο είναι παιχνιδακι ξεβιδωσε-βιδωσε και μαλιστα χωρις να αδειασουμε τα υγρα μας.
Χρησιμοποιησα την 0.7 mesh κεφαλη του Nautilus που μ’εχει τρελανει στο Mulus μου, για σφιχτο πνευμονικο ατμισμα.
Φυσικα αλλαξα το στενο επιστομιο και εβαλα ένα πιο φαρδυ.
Η αληθεια είναι ότι δυσκολευτηκα να ταιριαξω καποιο, απ’αυτά που εχω, γιατι η 510 υποδοχη του επιστομιου στον ατμοποιητη είναι κατάτι στενοτερη και πιο ρηχη από το συνηθες.Να άλλο ένα ελλατωμα του ατμοποιητη.
Τον ατμισα στα 20W,στα ιδια που ατμιζω και το Mulus μου,με τον ιδιο αερα και το ιδιο υγρο  για μια δικαιη μεταξυ τους συγκριση.
O Limit δεν εχει τιποτα να ζηλεψει από το Mulus,σε γευση και σε χτυπημα,εκτος από το γεγονος ότι χρειαζεται μοντακι για να δουλεψει.


Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 25, 2020, 18:46 »
χθες τον ανακαλυψα σημερα τον ατμιζω με την αντισταστη 1,8 του ναυτιλου.
ωραια τζουρα κοντα στου ναυτιλου.
ομορφος και ποιοτικος...
να ρωτησω,αλαζει η τζουρα του με επισκευασιμη αντισταση?
εγω τον πηρα ποιο πολυ για την ευκολια του,θεωρω μεγαλο ατου το οτι ειναι δυο σε ενα.
εδω και ο δικος μου

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 25, 2020, 19:17 »
Μολις η αντισταση που χρησιμοποιεις τωρα ειναι για αλλαγη,δοκιμασε το επισκευασιμο κομματι και πες μας εντυπωσεις.
Η γνωμη μου ειναι οτι με την επισκευασιμη κεφαλη και σωστο στησιμο, ο ατμος ειναι πιο πυκνος και η γευση που δινει πιο γεματη.
Καλοατμιστος Σωτηρη.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 25, 2020, 19:27 »
ευχαριστω,θα το δοκιμασω,
παντως με την αντισταση 1,8 του nautilus ειναι κατι μεταξυ nautilus και eviva v1.
αν ανακατεψεις και τα δυο εχεις εναν Kizoku Limit Mtl Rta

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 30, 2020, 10:35 »
Tον έχω βάλει κι εγώ στο μάτι τον limit και σκέφτομαι για αγορά πολύ σύντομα.
Ξέρει κάποιος αν μπορώ να βρω αυτόν με τα 3μλ χωρητικότητα και που?
Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας με ποιο σύρμα θα αποδώσει καλύτερα. Θα ήθελα να αποφύγω τις έτοιμες αντιστάσεις και να πάρω ένα σύρμα καρούλι κατά προτίμηση κανθαλ που να δουλεύει και να δίνει γεύση από 10ως 15 βατ..γιατί είμαι του δροσερού ατμού.
Σας ευχαριστώ συνατμιστές!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 30, 2020, 11:55 »
Καλημερα.
Τους δικους μου τους ειχα παρει απο εδω https://www.dotshop.gr/category-404/limit-mtl-rta-tank-3ml-kizoku/
Συρμα,για τα Watt που λες μπορεις να παρεις οποιοδηποτε Kanthal A1 28ga (0,32mm).

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 30, 2020, 12:06 »
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ:

Ο ατμοποιητης σε καποια στησιματα παρουσιαζει προβλημα στις επαναλαμβανομενες τζουρες (chain vaping).
Το προβλημα αυτό, απ’ότι καταλαβα, δημιουργειται λογω της δυνατοτητας να λειτουργει ο ατμοποιητης και με εργοστασιακες αντιστασεις.

Υγροποιημενος ατμος μαζευεται στο κενο που υπαρχει στην καμπανα,εκει που κουμπωνει η εργοστασιακη αντισταση και καποια στιγμη γεμιζει με αποτελεσμα να ανεβαινει υγρο στο επιστομιο.

Το προβλημα αυτό λυνεται ευκολα φυσωντας ελαφρα που και που (κάθε 5-6 τζουρες) προς τα μεσα.

Φυσικα το προβλημα αυτό δεν υφισταται  με τη χρηση εργοστασιακων αντιστασεων γιατι δεν υπαρχει το κενο.

Κατά τ’αλλα είναι από τους πιο αξιοπιστους,ευχρηστους  και γευστικους ατμοποιητες που εχω στην κατοχη μου.

Υ.Γ: Ζητω συγνωμη απο τους διαχειρηστες για το 2ο συνεχομενο μυνημα αλλα θεωρω καλυτερο να παραμεινει ετσι  μιας και προκειται για απαραιτητο κομματι της αρχικης παρουσιασης.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 30, 2020, 12:08 »
Eθχαριστω Αχιλλέα , σύρμα 28ga εχω απλά αναρωτιόμουν  μηπως με ένα fused clapton αποδώσει καλύτερα. Μη παρω το σύρμα και μου μείνει γιατί για αλλού δεν το δουλεύω

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kizoku Limit Mtl Rta
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 30, 2020, 12:15 »
Να σου πω την αληθεια εχω παρει κι εγω καρουλι mtl fused clapton αλλα δε με βολεψε καθολου.Ειναι πολυ μπελαλιδικο στο στησιμο και δεν εχει,κατ'εμε,ιδιαιτερη διαφορα στην αποδοση.Αν θες να δοκιμασεις κατι αλλο εκτος απο Kanthal A1 καλυτερα να παρεις ενα καρουλι Ni80.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias