vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 600
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2850 στις: Απριλίου 10, 2020, 22:42 »
@ billemp
φθηνότερη έκδοση είναι
της ταμπακερίας είναι τα καλλίτερα
τα δοκίμασα στη vapeland μέσα στον Creek
σου έδιναν για δοκιμή καί τα υγρά καί τον ατμοποιητή


Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2851 στις: Απριλίου 11, 2020, 04:44 »
 :wall:[member=20417]Aoratix[/member],  Πειρμένω παραγγλία αξίας 101 ευρώ 5  απο αυτά τα αρώματα + βάσεις νικοτίνες κλπ.. Αχ Ιταλέ, για δε μου την χαρισες αυτη την ταμπακιερα... :wall:

Οχι τίποτα άλλο , με τις καραντίνες, ένα-ένα κατάστημα μένει απο στοκ στις ταμπακιέρες. Κύριοι, είμαι οφ τοπικ οπότε το σταματώ εδώ. Θα αρκεστώ στα εναπομείναντα blends μου.

ΥΓ: η φωτο προφίλ σου ήταν το πρώτο μου cd που μου δωκε ο πατέρας μου όταν ήμουν 6 χρονών. Υποκλείνομαι στον Μεγιστοτεράστιο Ριχάρδο Μαυροπερισσότερο !

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2852 στις: Απριλίου 17, 2020, 19:03 »
Κύριοι καλή ανάσταση! 

 Νι200 30ρι, 0.15ohm, 10% αραίωση, 50-50pg/vg.

Κατόπιν της παραπάνω "χασούρας" είπα να πνίξω τον πόνο μου παραγγέλνοντας 2 ωραία "Πούρα" το Bezouki και το Mata fina. 
Επέλεξα το Bezouki έναντι του piloto Cubano μιας και το έχω ξαναδοκιμάσει το Πιλότο και καθώς διάβαζα διάφορες κριτικές, φέρνει πολύ στο mata fina, με το δεύτερο να ψηφίζεται ώς καλύτερο των δύο. 

Έβαλα στον Prime το Mata Fina , στον Lite [2019] το Bezuki, στο YouTube "Hasta Siempre Comandante" για την ανθυποβολή του πράγματος, έγυρα πίσω σαν άλλος Al Pacino ala Scarface στην καρέκλα του μπαλκονιού μου, έκλεισα τα μάτια και τα "άναψα". 

Και κάπου εδώ να πω πως ο ήλιος και ο καλός καιρός τους δίνει ενα προβάδισμα έναντι των χειμωνιάτικων Λατάκια και Cavendish. 
Επίσης να πω την άποψή μου λόγω εμπειρίας στους μερακλίδικους καπνούς πίπας και πούρων στα φοιτητικά μου χρόνια, ένα παράδοξο. 

Ενώ σε αρώματα που παραπέμπουν σε πίπα (βλ. Latakia) έχουν πετύχει την πραγματική εμπειρία καπνίσματος λατάκια με την καύση τους και τα όλα τους, στα πούρα έχουν εξομοιώσει την μυρωδιά ενός άκαυτου πούρου. Την χαρακτηριστική "Ψαρίλα" του "δέρματος" του πούρου όταν το βγάζεις απο το κουτί του  και το πηγαινοφέρνεις δεξιά αριστερά στα ρουθούνια σου να γευτείς αυτό το περίεργο άρωμα του Φύλλου. Αυτή την γήινη "υγρασία" που σου φέρνει στο μυαλό ήλιο και καταγάλανο ουρανό.
Ας πάμε σε πολύ σύντομες λεπτομέρειες που ξεχώρισα στα 2 υγρά μιας και τα 2 πληρούν τα παραπάνω "σεντόνια" που μου βγήκαν πάλι.  :tongue_smilie: 

Mata fina: 
Θα το χαρακτήριζα πιο εξωτικό, πιο δροσερό, πιο ντελικάτη γεύση και πιο αρωματικό. Ξεκάθαρη η διαφορά τους , σε αντίθεση με το πιλοτο κουμπάνο και το μάτα φίνα.Θα δανειζόμουν έναν μουσικό χαρακτηριστμό που συνιθίζουμε να λέμε στα τζαμαρίσματά , πιο "στακάτο" πούρο. Δεν έχει τίποτα να κρύψει. Ο,τι λέει η περιγραφή τα βρήκα αναλυτικά σε κάθε μου τζούρα. 

Bezuki:
Εδω πέρα κάτι κρύβεται. Θα έλεγα αν το Mata Fina ήταν Black Cavendish, τότε αυτό εδώ θα ήταν σκέτο Cavendish. Πιο σκοτεινό, πιο έντονο το καπνικό του, δεν έχει πολλά να πεί, αυτό που ζητάς στο δίνει απλόχερα χωρίς ιδιαίτερα αρώματα και φανφάρες. Ένα σκούρο πούρο ηλιοκαμμένο, με τα πειράγματά του στη γλώσσα να σου θυμιζει κάθε στιγμή οτι είναι πούρο, σκληρό και χωρίς αστεία. 

Και τα 2 θα τα χαρακτήριζα κρεμώδη,σίγουρα πολύπλοκα, το μεν με τα παιχνιδιάρικα αρώματά του ήλιου το δε, με την σκοτεινή και άρρωστη καπνίλα του.

Άλλα 2 όμορφα καπνικά μπήκαν νομίζω στην συλλογή ρουτίνας μου γιατί σκοπεύω να τα κάνω υγρά all day. 


Να κάνω μια μικρή σύκγριση, κλαίω τα λεφτά μου οσο αφορά τα V by black note σε σχέση με τα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ La Tabaccheria. Μετά απο αυτά τα υπέροχα υγρά, τα άλλα μου φάνηκαν ΟΛΑ τα ίδια με εξαίρεση ελάχιστα το κεντάκι απλά για τη διαφορετικότητά του.  
Cavendish, Havana, Virginia, Burley, μου φαίνονται ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια φλάτ αρώματα. 

Keep going Ταμπακιέρες !

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 600
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2853 στις: Απριλίου 17, 2020, 22:32 »
Καλή Ανάσταση ! ! !

Προσπάθησε , όλα τα net υγρά , να βρίσκονται μέσα σε γυάλινο μπουκάλι .
Τον λόγο τον βλέπεις . Αυτή η σκούρα πάστα που υπάρχει στα τοιχώματα , 
είναι η γεύση και το άρωμα του υγρού καί εμφανίζεται μόνο όταν έλθει
σ`επαφή με πλαστικό . Είναι προτιμότερο να το φραπεδιάσεις που λέμε , 
για να ομογενοποιηθεί , παρά να κάνεις το λάθος που έκανα . . . . . . . . 

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2854 στις: Απριλίου 18, 2020, 11:34 »
Καλημέρα στην ομάδα, 

Δεν μου έχει γίνει ποτέ αυτο που δείχνεις στην εικόνα [member=20417]Aoratix[/member]. Πάντα όλα τα υγρά μου τα έχω σε γυάλινο μπυκάλι (με εξάιρεση το ματα φίνα όπως βλέπεις) γιατί δεν είχα άλλα μπουκάλια Five Pawns ! Άλλα και πάλι δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο. βέβαια κάνω καλή μίξη, ένα-ένα τα υλικά και προσπαθώ στην ανάμιξη το μίγμα  να βρίσκεται πάντα το 50-50 και κάθε μέρα μετα άνοιγμα και ανακάτεμα 3-4 λεπτά. 

Αποσυνδεδεμένος thanostonia

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2855 στις: Απριλίου 18, 2020, 17:24 »
Καλησπέρα ομάδα και καλή Ανάσταση να έχουμε! Θα ήθελα την γνώμη σας για τα παρακάτω της la tabacceria
α) American blend
b) Angeli e demoni
c) English mixture
d) kentuky
e) kentuky USA
f) Maryland
g) Mata fina
h) Mixture no1
I) Passito Wine Tobacco
k) Re Nero
l) Wild West
Tα βρήκα σε καλές τιμές από εξωτερικό ψήνομαι για παραγγελία. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει latakia, burley και balkan mixture.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2856 στις: Απριλίου 18, 2020, 17:42 »
Ρίξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα (πρώτο πόστ) υπάρχουν αναλύσεις αρκετά καλές.

Αποσυνδεδεμένος thanostonia

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2857 στις: Απριλίου 18, 2020, 17:54 »
Εχω δει ήδη αλλά δεν τα βρήκα όλα γι αυτό ρωτάω κιολας

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2858 στις: Απριλίου 18, 2020, 21:58 »
thanostonia ποιο ειναι το site που τα βρηκες φθηνα??

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 600
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2859 στις: Απριλίου 19, 2020, 12:10 »
Χριστός Ανέστη  !  !  !

@ billemp
Αναφέρομαι στη περίπτωση που τάχεις ξεχασμένα για μήνες στο κελλάρι ,
αλλά και στο μήνα πάνω - για να μη σου πω και πολύ λιγοτερο - όταν
βρίσκονται μέσα σε πλαστικό , αντιδρούν με το συγκεκριμένο τρόπο .
Το τεχνητό το απορρίπτουν . Τα net , θέλουν το περιβάλλον που βρίσκονται ,
να είναι όσο πιο κοντά γίνεται στη δική τους φύση . Όπως και τα κρασιά .

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2860 στις: Απριλίου 19, 2020, 12:52 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά !!

[member=20417]Aoratix[/member] well noted  :), θα το έχω υπόψιν !
Ομολογώ πως δεν μου έχει τύχει ποτέ, ίσως φταίει οτι ακόμα και μετά απο τόσα χρόνια, τα λατρεύω ακόμα τα ΝΕΤ και κάθε 1-2 μέρες τα ανοιγω να τα μυρίσω και τα κουνάω λίγο να ανακατευτεί το άρωμά τους. Και εννοείται ΠΑΝΤΑ σε γυάλινο μπουκαλάκι.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2861 στις: Απριλίου 19, 2020, 13:00 »
Καλήμερα και ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ σε όλους με υγεία.

Μήπως έχει να κάνει κ με το % που φτιάχνεις το υγρό; εγώ σχεδόν όλα τα υγρά τα έχω σε πλαστικό μπουκάλι κ κάτι τέτοιο δεν το έχω παρατηρήσει. Έχω αυτό το English mix πάνω από 2 μήνες στο ίδιο μπουκάλι. Βέβαια φτιάχνω μέχρι 60mlτη φορά, ίσως σε μεγαλύτερη ποσότητα να αλλάζει.
Εκτός από τον αφρό τις πρώτες μέρες τέτοιο θέμα μέχρι στιγμής δεν μου έχει τύχει.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 600
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2862 στις: Απριλίου 19, 2020, 16:13 »
Αληθώς Ανέστη ! ! !

Στο 10% είναι όλα και φτιάχνω πάντα 100ml .
Βέβαια μόνο μέσα απο πείραμα και αποτέλεσμα θα διαπιστώσεις
εσύ ο ίδιος τη συμπεριφορά που έχουν όταν έρχονται σ`επαφή με 
διαφορετικά υλικά . Όπως επίσης και την αναλογία . - % - 
Από τη πλευρά μου , απλά καταθέτω αποτελέσματα πειραμάτων .

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2863 στις: Απριλίου 19, 2020, 17:24 »
Ναι συμφωνώ μαζί σου έτσι είναι. Ψάξε ψάξε όλο κ κάτι καινούργιο βγαίνει...

Αποσυνδεδεμένος xristos96

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2864 στις: Μαΐου 11, 2020, 18:57 »
Πηρα το angeli e demoni και το bezuki,το bezuki δεν με τρελανε και τοσο αν και το εκανα σε μικρο ποσοστο ,γυρω στο 3-4% . Το angeli e demoni μου αρεσει αρκετα ,δεν μου βγαζει ουτε μπισκοτο,ουτε βανιλια,μου βγαζει απλα καπνο,με μια γλυκια σχετικα επιγευση (Μαλλον εκει παιζει το μπισκοτο και η βανιλια) . Μηπως ξερει κανεις τι ειδος καπνικο εχει το συγκεκριμενο αρωμα,ωστε να μπορεσω να παρω κατι παρομοιο που μοιαζει με αυτο το καπνικο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix