vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 5 χρήστες
antiklitos140, manoslykos, lagoudakis, andreasand22, Milarepa

Twitter

Αποριες Αρχαριου

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 01, 2012, 14:32 »
 :bye:
Και εγώ καινούρια ατμίστρια είμαι. Μόλις μιας εβδομάδας. Καλά έκανες και μπήκες εδώ να μάθεις πληροφορίες για όλα αυτά. Αν κάνεις μια βόλτα στο φόρουμ θα βρεις απαντήσεις.
Εγώ σαν καινούρια έχω να σου προτείνω αυτό για αρχή. Με αυτό ξεκίνησα και εγώ. Θα σε κάνει να νιώσεις πολύ άνετα.
http://www.nobacco.gr/product/728/nobacco-mini-more-v1
Καλό μήνα και καλή συνέχεια!!!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 01, 2012, 14:37 »
Καρολίνα καλησπέρα!
Για να έχεις μια επιτυχημένη πορεία διακοπής του κανονικού τσιγάρου με τη βοήθεια ηλεκτρονικού, πρέπει κατ εμε να ξέρεις  και να συμβιβαστείς με τα εξής:

1. Μη στέκεσαι στο οτι πρέπει να έχεις μια "εξομοιώση" ενός κανονικού τσιγάρου. Εκεί τα παρατάει πολύς κόσμος εάν δεν κρατηθεί τις 2-3 πρώτες μέρες. Θα κρατάς ένα "στυλό" από εδώ και εμπρος. Δε θα σου είναι άνετο ανάμεσα στα δάχτυλα και δε θα μπορείς να το κρατάς με το στόμα. Το κουμπί που τόσο σου τη σπάει (και είναι φυσιολογικό), σε λίγο θα το ζητάς. Για εμένα παιζει σημαντικό ρόλο μιας και με αυτο φέρνεις τη τζούρα στα μέτρα σου. Θυμίσου επίσης πως πρέπει να ξεχάσει και την παραδοσιακή κίνηση ο εγκέφαλος σου.

2. Δε θα βρεις ακριβώς τη γευση των τσιγάρων σου αλλά πολλές άλλες ωραιότερες. Όσο και αν σε ταλαιπωρήσουν αυτά τις πρώτες μέρες, δοκίμασε να μείνεις μόνο με το ηλεκτρονικό για μια μέρα, και μετά δοκίμασε ένα απ τα τσιγάρα σου. Το πιθανότερο είναι πλέον να μη σου αρέσουν πια.

3. Αλλάζουμε τρόπο ρουφήγματος αν κάνουμε απανωτές κοφτές τζούρες. Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα και ιδίως αυτά που έχουν αμπούλα που γεμίζεις με υγρό, υποφέρουν από διαρροές εάν ρουφάς με το συγκεκριμένο στυλ. Η τζούρα πρέπει να είναι αργή και μακρόσυρτη. Σα να ρουφας φραπέ. Μπορεί να είναι αυτό η αιτία των διαρροών που έχεις.

4. Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα του εμπορίου είναι κινέζικης κατασκευης και πολλά βγάζουν προβλήματα. Είτε οι μπαταρίες, είτε οι φορτιστές, είτε οι ατμοποιητές. Τα μαγαζια εδώ όμως το γνωρίζουν αυτό και εάν ισχύει η εγγύση σου δε θα έχεις προβλήματα αλλαγών.

5. Προσωπική προτροπή: Άσε τους ατμοποιητές που έχεις και πάρε δυο CE4+. http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/product&path=57_64&product_id=136 Όχι διαρροές και εύκολο γέμισμα. Τις μπαταρίες κράτησε τες.

6. Προσωπικά, αλλά και πολλοί άλλοι, δεν έχουμε κάποιες επιπτώσεις από την επαφή των υγρών με τα χέρια μας και τη γλώσσα αλλά προσπαθούμε να είναι ελάχιστες λόγω της νικοτίνης.
 
Αυτά για τώρα... Ότι άλλο θελήσεις να μάθεις, μας λές! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2012, 14:58 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 02, 2012, 01:50 »
Παιδιά, χίλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Stepeha θα το δοκιμάσω αυτό που λές.
Ωστόσο... βρήκα στο διαδίκτυο (youtube) ότι αιτία των διαρροών μπορεί να είναι η διαφορετική διάμετρος του ατμοποιητή (της τρύπας) με εκείνη που ανοίγει στο φιλτράκι. Ως λύση "ο τύπος" (xex) δίνει το άνοιγμα μίας τρύπας σε καπάκι σιλικόνης (μόνο εκεί γίνεται) διαμέτρου 2mm (αν το κατάλαβα σωστά). Υπάρχει βέβαια το "μείον" ότι βγάζει λιγότερο καπνό. Λέω να δοκιμάσω.. και θα σας πώ.


(επίσης αύριο είμαι για ψάξιμο. Ovale Mini-T h' Joye 510-T. Νομίζω 'φέρνει' περισσότερο στο οικείο μας τσιγαράκι... (μώρε λές;;;;;)  ;)

Μαράκι αυτό της Nobacco ήταν το πρώτο που "φλέρταρα" :-)))

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 02, 2012, 01:55 »
Ovale mini -T και joyetech 510T και Totally wicked 510 Titan Tank ειναι ακριβως οι ιδιες συσκευες, κατασκευασμενα στο ιδιο εργοστασιο απο τα ιδια εργατικα χερια...Όλα ειναι made in china.... :yes:
Θα προτεινα το Joyetech που βγαινει φτηνοτερα απο τα αλλα δυο γιατι δεν εχει το "καπέλο" της Ιταλικης ή της Αγγλικής εταιρείας...  :yes:


Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 02, 2012, 02:28 »
άσε που τα TW είνι και κόκκινα και με διαβολάκι..
2 κακά...φτού,φτού :doh3: :innocent:

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 02, 2012, 08:39 »
Παιδιά, χίλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Stepeha θα το δοκιμάσω αυτό που λές.
Ωστόσο... βρήκα στο διαδίκτυο (youtube) ότι αιτία των διαρροών μπορεί να είναι η διαφορετική διάμετρος του ατμοποιητή (της τρύπας) με εκείνη που ανοίγει στο φιλτράκι. Ως λύση "ο τύπος" (xex) δίνει το άνοιγμα μίας τρύπας σε καπάκι σιλικόνης (μόνο εκεί γίνεται) διαμέτρου 2mm (αν το κατάλαβα σωστά). Υπάρχει βέβαια το "μείον" ότι βγάζει λιγότερο καπνό. Λέω να δοκιμάσω.. και θα σας πώ.


(επίσης αύριο είμαι για ψάξιμο. Ovale Mini-T h' Joye 510-T. Νομίζω 'φέρνει' περισσότερο στο οικείο μας τσιγαράκι... (μώρε λές;;;;;)  ;)

Μαράκι αυτό της Nobacco ήταν το πρώτο που "φλέρταρα" :-)))
Καρολίνα μου για αρχή καλό είναι.... Αλλά μετά από μια εβδομάδα χρήσης πίστεψέ με, δεν με ικανοποιεί πια... Θέλω κάτι πιο δυνατό....Να χωράει περισσότερα ml, μεγαλύτερη διάρκεια σε μπαταρία κλπ κλπ. Όταν ξεπεράσεις το "να μοιάζει περισσότερο σε ΚΤ" θα δεις...Μου το 'λεγαν τα παιδιά εδώ μέσα και δεν το πίστευα...Και όμως...Και κάτι άλλο. Μην την πατήσεις με τα υγρά. Αν κάποιο δεν σου αρέσει σε γεύση, δοκίμασε κάτι άλλο. Εϊναι πολύ βασικό αυτό. Οκ? Την καλημέρα μου!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 02, 2012, 09:09 »
Ατμίζω με Giant περίπου έναν χρόνο? Δεν σκέφτηκα να δοκιμάσω τίποτα άλλο γιατί κ ο ατμός του με ικανοποιεί κ δεν έχω ποτέ καμία διαρροή ούτε κάποιο άλλο σοβαρό πρόβλημα. Δεν ήθελα να σου προτείνω κάτι για να μην σε επηρεάσω άθελα μου αλλά ήξερα ότι θα έψαχνες για κάτι πολύ δυνατότερο από το αρχικό ητ που επέλεξες.
Στους νέους ατμιστές πάντα προτείνω τον Giant που είναι πολύ εύκολος στην χρήση. Αν κάνουμε μια εύκολη αρχή με το ητ που θα μας αφήσει
καλές εντυπώσεις τότε  μπορούμε να συνεχίσουμε με περισσότερες δυνάμεις για το επόμενο βήμα αν  δεν μας ικανοποιεί η πρώτη μας επιλογή. :)

Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 02, 2012, 09:19 »
Συμφωνώ,ο giant είναι καλή επιλογή

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #83 στις: Μαΐου 02, 2012, 09:21 »
Μια χαρα ειναι ο Giant και αν αποφασισεις να αλλαξεις ατμο σου εχουν μεινει οι μαμάτες 900αρες μπαταριες!  ;)

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ! :bye:

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 02, 2012, 23:33 »
Λοιπόν, επανήλθα και με δύο CE4+ (ούτε σταγόνα πλέον στο κακόμοιρο eGo-T!) αλλά και με το 510-Τ (το οποίο δεν έχω αφήσει από το χέρι - επίτηδες μη παρασπονδήσω με τα κ.τ.!).

Βέβαια θα παραδεχθώ πως το πρωί (προ αγοράς τους) κάπνισα γύρω στα 7... με τον καφέ :o


όσο για τα υγρά, είμαι όντως στο ψάξιμο. 5 μπουκαλάκια ως τώρα αλλά κανένα δεν με ικανοποιεί. Ευτυχώς βέβαια όχι τόσο "χάλια" ώστε να αφήνω το ηλεκτρονικό!

Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 02, 2012, 23:36 »
Βέβαια θα παραδεχθώ πως το πρωί (προ αγοράς τους) κάπνισα γύρω στα 7... με τον καφέ :o
:o :o :o :o :o :o ε εε θα σε μαλώσω είπαμε τέλος στο παλιοτσίγαρο  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 03, 2012, 11:43 »
Λοιπόν, επανήλθα και με δύο CE4+ (ούτε σταγόνα πλέον στο κακόμοιρο eGo-T!) αλλά και με το 510-Τ (το οποίο δεν έχω αφήσει από το χέρι - επίτηδες μη παρασπονδήσω με τα κ.τ.!).

Βέβαια θα παραδεχθώ πως το πρωί (προ αγοράς τους) κάπνισα γύρω στα 7... με τον καφέ :o


όσο για τα υγρά, είμαι όντως στο ψάξιμο. 5 μπουκαλάκια ως τώρα αλλά κανένα δεν με ικανοποιεί. Ευτυχώς βέβαια όχι τόσο "χάλια" ώστε να αφήνω το ηλεκτρονικό!

5 μπουκαλάκια χωρίς να βρεις κάποιο να σε καλύπτει? Δοκιμές στο κατάστημα έκανες, ή τα φόρτωσες και έφυγες???

Όσο για το κτ, παρόλο που είμαι μιας πιο σκληροπυρηνικής σχολής (του στυλ "το πήρα απόφαση, ΤΕΛΟΣ"), πιστεύω ότι ο καθένας έχει τον τρόπο και τη μέθοδό του. Για κάποιον πχ που κάπνιζε 3 πακέτα τη μέρα, το να καπνίζει πλέον 5 ή 10 τσιγάρα είναι σαφής βελτίωση. Το ιδανικό φυσικά είναι το "cold turkey" που λένε και οι Γιάνκηδες, άμεση διακοπή. Αλλά όπως βολεύεται έκαστος!

Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος Andreas_A

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #87 στις: Ιουνίου 27, 2012, 17:19 »
Καλησπέρα συνατμιστές και συνατμίστριες.
Πήγα και πήρα 2 μπουκαλάκια υγρό e-cig 20ml 18mg
ένα winzton
και ένα καπουτσίνο.
Έχετε ακούσει για κανένα παράπονο/πρόβλημα για αυτή την μάρκα υγρών;
Εννοώ είναι πιστοποιημένη μάρκα χωρίς προβλήματα όπως η flavourart για παράδειγμα;

Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #88 στις: Ιουνίου 27, 2012, 17:28 »
Ανδρέα όταν τα αγόραζες φαντάζομαι να τους ρώτησες !!
Αυτό περιμένω να ακούσω. Το μόνο που μπορώ να σου πω εγώ είναι πως τίποτα δεν
μου άρεσε από την συγκεκριμένη εταιρεία και εννοώ γευστικά αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα  :)

Αποσυνδεδεμένος Andreas_A

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #89 στις: Ιουνίου 27, 2012, 18:57 »
Είδα τα συστατικά στου μπουκαλάκι, δεν είδα κάτι περίεργο απλά θέλω να είμαι σίγουρος. Παρ' όλα αυτά τα υγρά είναι προσωρινά μέχρι να κάνω παραγγελία απο την flavour art 100 ml virginia 18mg kai άλλο ένα 100 ml δεν ξέρω τι γεύση, θα δώ. Να σου πω την αλήθεια Γιάννη μου πούλησε το winzton και μου είπε πως είναι σαν τσιγάρο winston, λέω οκ κάπνιζα ένα φεγγάρι winston άρα γιατί όχι. Άμα αυτό είναι winston σφύρα μου κλέφτικα. έχει γεύση σαν τριαντάφυλλο με βανίλια και νικοτίνη. Ατμίζεται δεν λέω, αλλά δεν είναι αυτό που περίμενα. Όταν της είπα να δοκιμάσω στα ανοιγμένα μπουκαλάκια δεν το είχε, άρα τώρα θα το ατμίσω και βλέπουμε. Το καπουτσίνο καλό είναι πάντως.  :thumpup:

edit: Μόλις είδα το "στου μπουκαλάκι" και πέθανα στο γέλιο! :laugh1:  Άντε σε καλό να μας βγεί!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix