vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 5 χρήστες
tony1976, dkostas, gfilip, Sergios, camber

Twitter

Le Mirage by Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος zoulag

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Lost in 3D
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 29, 2016, 22:06 »
Φίλε μου φαντάσου ότι σήμερα πήρα κοφτάκι... δεν έχω τίποτα από εργαλεία. Μόνο ένα κατσαβίδι είχα μέχρι χθες. Τα περιμένω να μου έρθουν. Θέλω κι εγώ να δοκιμάσω microcoil. (Και να προσπαθείς να κόψεις το ατσάλι με ψαλιδάκι νυχιών... στις 2 τα ξημερώματα... Η απόγνωση... χαχαχαχαχα).

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 29, 2016, 22:32 »
απο σημερα και εγω κατοχος του le mirage,οντως πολυ καλη γευση και επισης αυτο που με εντυπωσιασε ειναι ο βελουδινος ατμος του,πολυ καλο ντουμανι με μονη αντισταση.
αυτο που πρεπει να προσεξουν οσοι σκεφτονται να τον αποκτησουν ,ειναι οτι προκειται για ενα αερατο ατμο,πιστευω οτι δουλευει στα μεγιστα με την τρυπα φουλ ανοιχτη οπου εκει πετυχαινεται και καλυτερος στροβιλισμος,δεν θα τον προτεινε σε καποιον που αρεσκεται σε τσιγαρισιες τζουρες.
επισης κατα την γνωμη μου θελει αρκετα γκαζια για να δουλεψει σωστα.
πρωτο στησιμο και μαλιστα στο ποδι,οποτε εχουμε αρκετα να πουμε ακομα.
καλοατμιστος σε ολους μαγκες  :yes:

Αποσυνδεδεμένος zoulag

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Lost in 3D
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 29, 2016, 22:48 »
Ναι, είναι αεράτος ο ατιμούλης  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 29, 2016, 22:58 »
Eννοω λογο κατασκευης οταν σεταριστει καθετα με βαμβακι και οχι με πλεγμα,
η κατω πλευρα τροφοδοτειται με υγρο αλλα η πανω πλευρα δεν τροφοδοτει και μαυριζει το βαμβακι απο την πλευρα που δεν υπαρχει τροφοδοσια.

Οπως και στον Ζεφυρο,αλλα εκει ειχε χωρο το ultem ωστε να σεταριστει οριζοντια 
και ατμιζε πολυ ωραια με αυτο το σεταπ.



Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 29, 2016, 23:17 »
Μόνο σε μένα κάνει εντύπωση ότι στον LeMirage χρησιμοποίησαν PEEK και όχι Ultem το οποίο το έκανε "μόδα" κατα κάποιο τρόπο η εταιρία αυτή ?

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 29, 2016, 23:37 »
Νομιzω οτι το ULTEM ειναι πιο φθηνο σαν υλικο απο το PEEK
και οτι το ULTEM ειναι πιο ανθεκτικο αλλα το PEEK αντεχει σε υψηλοτερες θερμοκρασιες.

Οποτε μιας και ο Μirage ειναι κατασκευασμενος για διπλη αντισταση σε σχεση με τον Zephyr που ειναι για μονη,
να χρησιμοποιηθηκε απο την εταιρεια το PEEK στον Mirage λογο θερμοτητας.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Βορινός

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
  • A vaper needs a cig like a fish needs a bicycle
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 29, 2016, 23:37 »
Eννοω λογο κατασκευης οταν σεταριστει καθετα με βαμβακι και οχι με πλεγμα,
η κατω πλευρα τροφοδοτειται με υγρο αλλα η πανω πλευρα δεν τροφοδοτει και μαυριζει το βαμβακι απο την πλευρα που δεν υπαρχει τροφοδοσια.

Οπως και στον Ζεφυρο,αλλα εκει ειχε χωρο το ultem ωστε να σεταριστει οριζοντια
και ατμιζε πολυ ωραια με αυτο το σεταπ.




.....Μέχρι τώρα δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.....αλλά είναι νωρίς ακόμα.....ας δούμε πως θα συμπεριφερθεί μετά από μία εβδομάδα στο ίδιο στήσιμο, όπως έχω καταλάβει όλοι τώρα τον στήνουν ξανά και ξανά ενθουσιασμένοι, σαν κι εμένα δλδ, οπότε δεν έχει τρέξει ακόμα ο απαραίτητος χρόνος χρήσης.....

Παρεμπιπτόντως, νομίζω πως το επόμενο βήμα είναι να στήσουμε και να δούμε πως ατμίζει με το πλέγμα-mesh......


Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 29, 2016, 23:45 »
Υπαρχει κανένας που να τον έχει στήσει με mesh για να μας πει τι πραγματικά μπορει να κάνει;

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 30, 2016, 01:05 »

τι εννοείς? τι έτρεχε με τον Ζέφυρο?

H κορυφή του ζεφυρου στο βαμβακι μαυριζε μετα απο καποια χρηση και αλλειωνε η γευση εδω για καποιο περιεργο λογο δεν συμβαινει αυτό είμαι ειδη στο 3 γεμισμα ηθελα να κανω στησιμο με ss αλλα δεν μπορω να σταματησω .Αύριο το πρωι μαζι με CLR ;D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
To στήσιμο με mesh θα το κάνω το ΣΚ με την ησυχία μου και θα πω τη γνώμη μου. Μονο mesh και έιναι και ευκαιρία να δοκιμάσω και τις τάπες. ;D
Πάντως ενώ είμαι της τσιγαρίσιας τζούρας αυτός παροτι αεράτος είναι το κάτι άλλο δεν με ενοχλεί καν ισα ισα μου αρέσει απίστευτα.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Βορινός

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
  • A vaper needs a cig like a fish needs a bicycle
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 30, 2016, 01:10 »
...δεν συμβαίνει στον Μιράζ πιθανότατα λόγω της εσωτερικής 'γλυπτικής' στροβιλισμού που χτυπάει τις αντιστάσεις από το πλάι δημιουργώντας αυτή την περιδίνηση του ατμού.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 30, 2016, 01:42 από Κώστας Βορινός »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 30, 2016, 11:23 »
Σήμερα το πρωί έγινε στήσιμο με ss 316 stealthvape 28 awg 2.5mm διάμετρο διπλό coil και drago cotton. Του βάζω castle long reserve και παίρνω τζουρα. Παρά πολύ ικανοποίημενος ίσως να ήθελα πιο λίγη ένταση στη γεύση γιατί η καρύδα και η ζάχαρη που νιώθω υποσκιαζουν το ξύλο πράγμα που σε κανένα άλλο μου ατμό δεν το είχα συναντήσει αυτό ίσα ίσα το ακριβώς αντίθετο. Όπως και να έχει ευχάριστη αλλαγή αλλά μέχρι εκεί δεν νομίζω ότι του πάει το συγκεκριμένο υγρό.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Βορινός

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
  • A vaper needs a cig like a fish needs a bicycle
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 30, 2016, 13:14 »
.....τι ντριπτιπάκι έχεις βάλει? Είναι το γυάλινο του Leo?


Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 30, 2016, 13:28 »
Είναι το Τ1 plexi από εδώ http://www.steamtuners.gr/products/drip-tips/137-t1-plexi :) σε όλους τους ατμο εκτος του Gem που το δικο του το θεωρω κορυφαιο έχω αυτό

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 30, 2016, 14:32 »
Έχει δοκιμάσει κανείς ενιαίο το βαμβάκι να περνάει από τη μια αντίσταση στην άλλη και μετά να καταλήγει στο τανκ? ή και με μονή αντίσταση. (όπως το U σε κάποιους genesis )
Νομίζω θα είχε ενδιαφέρον  από θέμα τροφοδοσίας.

Προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται  γιατί μετά τον zephyr που με απογοήτευσε είμαι αρκετά διστακτικός .

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 30, 2016, 14:42 »
Oaksmoke ακριβώς έτσι ήμουν και εγώ αλλά δεν το μετάνιωσα ούτε στο ελάχιστο. Θα το δοκιμάσω αυτό που λες αλλά νομίζω θα παίζει θέμα με το σχήμα του peek

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364