vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

379 επισκέπτες, 8 χρήστες
lagoudakis, Milarepa, gigelis78, ZoeM, manoslykos, Jorge, Silent Baze, laniel

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #495 στις: Ιουνίου 15, 2016, 18:36 »
Κάποιος από τους reviewers μας προτίθεται να κάνει ελληνικό βίντεο - παρουσίαση του ατμοποιητή;

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #496 στις: Ιουνίου 17, 2016, 17:42 »
Παιδια μολις παρελαβα το MTL σετακι.Ειχε μεσα 3 σωλινακια και εβαλα το μεσαιο. Λοιπον τα νεα ειναι παρα πολυ ευχαριστα.Ανετα συγκρισιμος με klp και για τα δικα μου γουστα φανταζει ακομα πιο σφικτος.Για να ερθει στα μετρα μου το δουλευω στην τριτη τρύπα ενω χωρις το σωλινακι στην 1η μου φαινοταν φουλ αερατος

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #497 στις: Ιουνίου 17, 2016, 17:49 »
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ευχάριστο να καταντήσει με τσιγαρίσια τζούρα ο Kayfun V5.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #498 στις: Ιουνίου 17, 2016, 18:01 »
Παιδια μολις παρελαβα το MTL σετακι.Ειχε μεσα 3 σωλινακια και εβαλα το μεσαιο. Λοιπον τα νεα ειναι παρα πολυ ευχαριστα.Ανετα συγκρισιμος με klp και για τα δικα μου γουστα φανταζει ακομα πιο σφικτος.Για να ερθει στα μετρα μου το δουλευω στην τριτη τρύπα ενω χωρις το σωλινακι στην 1η μου φαινοταν φουλ αερατος
:thumpup: για το feedback. Από γεύση, πέρα από το θέμα της σφικτής/αεράτης τζούρας, τι λέει με το κιτ ? Για πες !!! Φαντάζομαι ότι τώρα και με ψιλά σύρματα (0.25mm) θα παίζει πολύ καλά !
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ευχάριστο να καταντήσει με τσιγαρίσια τζούρα ο Kayfun V5.
Άραξε φίλε, δεν έχωσε κανείς κιτάκι στην δικιά σου τρύπα, είναι όπως την πήρες και όπως την ευχαριστιέσαι :tongue_smilie: Όσο για το "κατάντημα" άσε και άλλους να κρίνουν. 

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #499 στις: Ιουνίου 17, 2016, 18:11 »
το θεμα ειναι με αυτη τη λυση τον καναμε εναν klp η εναν καλυτερο ατμοποιητη? γιατι εχω ηδη klp οπως πολύς κοσμος και ο v5 κάνει πολλά λεφτα ενω μάλιστα εχει μεγεθος φωτοσπαθου. επίσης με το κολπο αυτο χανετε η οποια ρυθμιση αερα πλεον. ο τσιγαρησιος τυπος θα βαλει πανω ενα απο τα δυο στενα πιπακια και δεν θα εχει πλεον ευρος αερα. φανταζομαι...

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #500 στις: Ιουνίου 17, 2016, 19:19 »
Παιδια μολις παρελαβα το MTL σετακι.Ειχε μεσα 3 σωλινακια και εβαλα το μεσαιο. Λοιπον τα νεα ειναι παρα πολυ ευχαριστα.Ανετα συγκρισιμος με klp και για τα δικα μου γουστα φανταζει ακομα πιο σφικτος.Για να ερθει στα μετρα μου το δουλευω στην τριτη τρύπα ενω χωρις το σωλινακι στην 1η μου φαινοταν φουλ αερατος

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Καλησπέρα.έχει ερθει Ελλάδα το κιτακι η το πήρες
απο εξω?

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #501 στις: Ιουνίου 17, 2016, 19:23 »
klp σίγουρα δεν τον κάναμε. Ούτε πλαστικό αντί για pyrex τανκ του βάλαμε, ούτε βιδες για αέρα/γεμισμα, ούτε του "κλειδώσαμε" τα υγρά, ούτε το deck αλλάξαμε. Όσο για το 60Εuro vs 120 (+10 kit) Ευρώ, αυτό ειλικρινά δεν μπορώ να το κρίνω ας το κρίνουν αυτοί που τα δίνουν. Ας μην βιαζόμαστε και εδώ τα παιδιά θα μας πουν τις εντυπώσεις τους για το kit και όλο και κάποιος θα μπορεί να συγκρίνει με τον KLP.



Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #502 στις: Ιουνίου 17, 2016, 19:30 »
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ευχάριστο να καταντήσει με τσιγαρίσια τζούρα ο Kayfun V5.


Sent from my iPhone using Tapatalk
το θεμα ειναι με αυτη τη λυση τον καναμε εναν klp η εναν καλυτερο ατμοποιητη? γιατι εχω ηδη klp οπως πολύς κοσμος και ο v5 κάνει πολλά λεφτα ενω μάλιστα εχει μεγεθος φωτοσπαθου. επίσης με το κολπο αυτο χανετε η οποια ρυθμιση αερα πλεον. ο τσιγαρησιος τυπος θα βαλει πανω ενα απο τα δυο στενα πιπακια και δεν θα εχει πλεον ευρος αερα. φανταζομαι...

τι λέτε ρε παιδιά?
αυτό το kit δεν είναι για όλους
οποιος δεν τον ευχαριστιέται επειδή είναι πολύ αεράτος στην πιο μικρή ρύθμιση το βάζει και φέρνει την τζούρα στα μετρα του
τι να την κάνω την ρύθμιση αέρα αν θέλω πιο σφιχτή τζούρα από αυτήν που μπορεί να δώσει χωρίς το kit?

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #503 στις: Ιουνίου 17, 2016, 20:19 »
Καλησπέρα.έχει ερθει Ελλάδα το κιτακι η το πήρες
απο εξω?

Ο Τάσος απο e-smokers ειπε οτι τα περιμένει μες τη βδομάδα που έρχεται.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #504 στις: Ιουνίου 17, 2016, 20:40 »
Το θέμα είναι με το κιτ να δουλεύει σωστά, κατά τ'άλλα δεν βρίσκω πουθενά κάτι το αρνητικό στο να αποκτάει ακόμα περισσότερες επιλογές σαν ατμοποιητής.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #505 στις: Ιουνίου 17, 2016, 20:42 »
ok.στα υποψην.
βεβαια στην μικρη τρυπα τον ατμιζω χωρις θεμα παρα
τη πιο <<αερατη>> τζουρα σε σχεση με τον klp αλλα ψηνομαι
να παρω το κιτακι απο περιεργεια να δω το αποτελεσμα.


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
τωρα ειδα οτι απο νεο μελος που υποβαθμιστηκα προχθες
σημερα προαχθηκα σε ΦΟΥΓΑΡΟΚΑΡΑΒΑΝΑ.
λετε να φταιει η αγορα του v5? ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #506 στις: Ιουνίου 17, 2016, 20:46 »
Το θέμα είναι με το κιτ να δουλεύει σωστά, κατά τ'άλλα δεν βρίσκω πουθενά κάτι το αρνητικό στο να αποκτάει ακόμα περισσότερες επιλογές σαν ατμοποιητής.. ;)

Χωρίς το Kit δουλεύει λάθος δηλαδή;

@tzifos εντολές δεν δέχομαι. Ωστόσο είμαι αραχτός και απολαμβάνω να βλέπω την κατάντια (όχι του Kayfun V5).

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #507 στις: Ιουνίου 17, 2016, 22:44 »
Παιδια να ξεκαθαρισω την θεση μου: δεν προσπαθω να κανω τον v5  εναν klp με καποια εξτρα γιατι κατι τετοιο δεν θα ειχε νοημα.Η τζουρα ομως του klp για τα δικα μου γουστα ειναι η ιδανικη.Ο V5 ειναι ενας κορυφαιος ατμο αλλα η τζουρα του εμενα (που εχω κ καποια θεματα με πνευμονες κτλ) μου φαινοταν αερατη και μου εβγαζε και ενα ψιλοβηχα.την η8ελα λιγακι πιο σφικτη...Με το κιτακι αυτο που στην πραγματικοτητα ειναι 1 σωληνακι που στην ακρη ειναι σαν ελασμα ωστε να σφηνωνει στην τρυπα του αερα ηρθε και μου εδωσε ακριβως αυτο που σε εμενα ελλειπε .Το κιτ το πηρα απο Svoe και τα μεταφορικα ηταν σχεδον οσο και η αξια του κιτ.Να ειστε καλα :-)
Ps: Ντουμανια/γευση οπως και πριν που δεν ειχα βαλει το τσουτσουνακι.. (πλουσια γευση οριακη πολυ εντονη i.e tribeca 12mg  κ 0.32mm kanthal Α1 σε 2.5mm αξονα)
Μια πρωτη παρατηρηση ειναι οτι με το συγκεκριμενο setup, ναι χανεται καπως το ευρος ρύθμισης αερα δηλ κ full ανοιχτός αερας εξακολουθει να δινει σχετικα σφικτη τζουρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2016, 23:06 από tsoupakas »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #508 στις: Ιουνίου 17, 2016, 23:50 »
Χωρίς το Kit δουλεύει λάθος δηλαδή;

@tzifos εντολές δεν δέχομαι. Ωστόσο είμαι αραχτός και απολαμβάνω να βλέπω την κατάντια (όχι του Kayfun V5).

Είμαι σίγουρος ότι και χωρίς το κιτ μια χαρά δουλεύει, όπως είμαι σίγουρος ότι μια χαρά κατάλαβες τι ήθελε να πει ο Μάκης. Όσον αφορά την κατάντια που απολαμβάνεις να βλέπεις, δεν είναι άσχημη ιδέα να αλλάξεις και κανένα κανάλι.

Μήπως να χαλαρώσεις λίγο? :)

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #509 στις: Ιουνίου 17, 2016, 23:58 »
Εκτός από τι μεσαιο μήπως δοκίμασες και τα άλλα δύο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64282 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173381 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311025 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207143 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias