vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, camber, ramon, paulxan, john67, manoslykos

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #255 στις: Μαΐου 25, 2016, 22:10 »
Αν καταλαβαίνω καλά εννοεί το καπάκι πλήρωσης δλδ το πάνω καπάκι που ανοίγουμε για νά βάλουμε υγρό. 
Πάντως εγώ τον έχω 3 μέρες & διαρροή ούτε για αστείο. Κατάφερα βέβαια στα 10 πρώτα λεπτά την πρώτη μέρα στο πρώτο στήσιμο να σπάσω το τζάμι  :eyesplash:  Να ναι καλά τα παιδιά από easyvape που με κάλυψαν άμεσα. 
Τώρα από απόδόση κτλ να πω πως είναι του v3 mini ο μεγάλος αδελφός: γεύση και χτύπημα πολύ καλά και airflow για όλα τα γούστα  (πάντα στα επίπεδα ενός kayfun και λίγο πιο πάνω)
Ααααα επίσης το ντεκ άνετο... για dummies 

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #256 στις: Μαΐου 25, 2016, 22:26 »
Εμενα ελλειπε το οριγκακι μεταξυ γυαλινου τανκ κ βασης.εβαλα απο τα ανταλακτικα...και οχι πια δακρυα...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #257 στις: Μαΐου 25, 2016, 22:26 »
Δεν αντεξα τον πηρα...ουτε πλυσημο,τον εστυσα αμεσως,το μονο που μπορω να πω στα πρωτα 2μλ απλα ποιοτητα στο ταβανι...διαροη μηδεν..γευση ομαλη επιπεδο καυφουν..αλλα πιο πολυ απολα μ αρεσε ο αερας η ρυθμιση..

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #258 στις: Μαΐου 25, 2016, 22:29 »
Είναι 2, ένα εσωτερικά κι ένα εξωτερικά. Εγώ υπέθεσα το μικρό εσωτερικά.

  

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #259 στις: Μαΐου 25, 2016, 22:53 »
btw νομίζω ο K5 αγαπά Kanthal με 3άρι πυρήνα και περίπου 0.75Ω .

Συμφωνώ απόλυτα ,θέλει μεγάλους πυρίνες! Εχει αρχίσει και μου αρέσει πολύ η γεύση που βγάζει!
Τον ένα τον έχω με κάνθαλ 0,35 και τον άλλο με ss316 0,40 και ατμίζουν αψογα!!
Επίσης θέλει 12-15 βατακια για να αρχίσει το παιχνίδι.
Γενικά είναι μια άλλη προσέγγιση και με το μάρκετινγκ που έκαναν δημιουργεί λάθος εντυπώσεις. Περιμένεις εαν δείς την παρουσίαση του κατασκευαστή οτι μπορεί να ατμίσει και σαν lite+ με λεπτο σύρμα και χαμηλά βατ. Δεν είναι έτσι το πράγμα,είναι ένας άριστος ατμοποιητής με μέτριο προς πολύ αέρα για πιο δυνατά στησίματα απο τους προκατόχους του.


Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #260 στις: Μαΐου 25, 2016, 22:54 »
Είναι 2, ένα εσωτερικά κι ένα εξωτερικά. Εγώ υπέθεσα το μικρό εσωτερικά.

 



Σωστά υπέθεσες! Αυτό έλειπε, το μικρό εσωτερικά.


Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #261 στις: Μαΐου 26, 2016, 00:11 »
Εμενα ελλειπε το οριγκακι μεταξυ γυαλινου τανκ κ βασης.εβαλα απο τα ανταλακτικα...και οχι πια δακρυα...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Μπορείς να βάλεις και μια φωτο για να δούμε και στους δικούς μας αν λείπει o-ring;;;;

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #262 στις: Μαΐου 26, 2016, 00:22 »
Ο φίλος μάλλον θα εννοεί το ορινγκ της καμπάνας, εκεί που κάθεται το γυάλινο τανκ


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #263 στις: Μαΐου 26, 2016, 04:04 »
Πάντως αν λείπει ο-ρινγκ ειδικά στο σημείο που εδράζεται το γυάλινο τανκ και ήρθε έτσι σφραγισμένος πάει να πει ότι κατά την συναρμολόγηση και συσκευασία δεν δίνεται η δέουσα προσοχή και δεν γίνεται έστω και ένας τυπικός έλεγχος ποιότητας, πράγμα που δεν μας έχει συνηθίσει αυτή η εταιρεία.

Το να λείπει κάποιο ορινγκ από κινεζοκλώνους είναι λίγο πολύ συνηθισμένο, αλλά από ορίτζιναλ επώνυμους ατμοποιητές που κοστίζουν 100 ευρώ και βάλε, είναι τραγικό.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #264 στις: Μαΐου 26, 2016, 08:44 »
Εάν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο μάλλον οφείλεται στο ότι έτρεξαν να προλάβουν την 20ή Μαΐου για τη διάθεση του ν5 στην αγορά και η δουλειά που έγινε για την συναρμολόγηση τόσων κομματιών ήταν ολίγον ξεπέτα εντέλει..

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #265 στις: Μαΐου 26, 2016, 10:14 »
Σε μια γραμμή παραγωγής όλο και κάτι μπορεί να τύχει!
Τουλάχιστον δεν έχει κατασκευαστικά θέματα, γιατί αν είχε θα συζητούσαμε σε άλλο επίπεδο τώρα. 8)
Σε εμένα δεν έλειπε κανένα o-ring. δεν είχα καμία διαρροή και ήταν πεντακάθαρος out of the box.  :laugh1:
Έστησα, γέμισα, άτμισα!  ;D

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #266 στις: Μαΐου 26, 2016, 10:40 »
Μπορείς να βάλεις και μια φωτο για να δούμε και στους δικούς μας αν λείπει o-ring;;;;
Παιδιά είμαι Μοζαμβίκη και δεν τον έχω καν μαζί μου. Έχω πάρει το μικρό αδερφάκι του στο ταξίδι . θα το κάνω μόλις επιστρέψω Ελλαδα.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Ο φίλος μάλλον θα εννοεί το ορινγκ της καμπάνας, εκεί που κάθεται το γυάλινο τανκ
Τωρα ειδα το ποστ του φιλου.Ακριβως αυτο εννοω.Επισης εμαθα απο φιλο που δουλευει σε γνωστη αλυσιδα ,οτι υπηρξαν αρκετα περιστατικα πελατων που εκαναν παραπονα για μη σωστη λειτουργία/ διαρροές κ τελικα ελλειπε καποιο ορινγκ

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2016, 11:41 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #267 στις: Μαΐου 26, 2016, 11:28 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους.[/justify]
[justify]Σε αυτό που πολύ σωστά λέει ο φίλος makis66, (όπως κι αυτό που αναφέρει ο makis206), δεν μπορώ ούτε κι εγώ να διαφωνήσω. Το να λείπει έστω κι ένα μικρό κομμάτι όπως ένα o-ring κάτι δείχνει. Ας το πω ευγενικά πως τα πρώτα κομμάτια δεν ελέγχθηκαν όπως έπρεπε. Βέβαια, εγώ προσωπικά δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, όμως όταν βλέπεις μαζεμένες περιπτώσεις, τότε τουλάχιστον προβληματίζεσαι. [/justify]

Πάντως αν λείπει ο-ρινγκ ειδικά στο σημείο που εδράζεται το γυάλινο τανκ και ήρθε έτσι σφραγισμένος πάει να πει ότι κατά την συναρμολόγηση και συσκευασία δεν δίνεται η δέουσα προσοχή και δεν γίνεται έστω και ένας τυπικός έλεγχος ποιότητας, πράγμα που δεν μας έχει συνηθίσει αυτή η εταιρεία.

Το να λείπει κάποιο ορινγκ από κινεζοκλώνους είναι λίγο πολύ συνηθισμένο, αλλά από ορίτζιναλ επώνυμους ατμοποιητές που κοστίζουν 100 ευρώ και βάλε, είναι τραγικό.


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #268 στις: Μαΐου 26, 2016, 11:57 »
Ας είναι το κάθε κομμάτι του ατμοποιητή σωστό κι αν κάτι δεν μπήκε από τη βιασύνη στην θέση του μπορεί να το παραβλέψει ο κόσμος πιστεύω. Κατανόηση.
Αρκεί βέβαια και να καλυφθεί δωρεάν το όποιο "κενό" υπάρχει στο πλήρες σετ που πληρώνει ο κάθε αγοραστής. Αν ας πούμε εγώ έβρισκα ότι λείπει κάποιο oring θα έβαζα στην θέση του εκείνο από το κιτ επισκευής που συνοδεύει τον ατμοποιητή, αμέσως όμως θα φρόντιζα να καλύψω και το κενό που μόλις δημιούργησα στο κιτ αυτό. Κι εκεί φυσικά θα περίμενα τη δωρεάν κάλυψη του καταστήματος που τον αγόρασα - κι ας ξέρω ότι δεν ευθύνονται 100% εκείνοι γι'αυτό. 100 πλήρωσα όμως όπως όλοι (υποθετικά μας και δεν έχω πάρει τον ν5 ), "100" θέλω να πάρω όπως και οι υπόλοιποι.. ;)

Πάντως παρατηρείται ότι αρκετοί δεν μπορούν να αντιληφθούν την απουσία κάποιων oring που έλειπαν στον ν5 κι αυτό είναι λίγο ανησυχητικό. Όχι ότι είμαι ή το παίζω Ό μάστορας (ούτε το έπαιξα κάτι ποτέ ) αλλά παραδέχομαι ότι ο εγκέφαλός μου "στροφάρει" σε κάτι τέτοια, πιστεύω ότι τουλάχιστον για τα orings που αναφερθήκατε μέχρι σήμερα θα εντόπιζα την απουσία τους πριν καν τον στήσω για πρώτη φορά. Κι άντε και μου ξέφυγε στο ζόρι να τον δοκιμάσω. Ε, οι πρώτες διαρροές θα δημιουργούσαν αμέσως υποψίες - εφόσον και το στήσιμο μου θα ήταν σωστό βέβαια.

Είδα τον άλλον να έχει αφαιρέσει oring από το κάτω μέρος του τανκ στον subtank επειδή λέει δεν του άρεσε να δείχνει τόσο κόκκινο πάνω στον ατμοποιητή του.. οκέι.
Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει αν μας κόψουν την πληροφορία, μπείτε λίγο στη λογική ενός ατμοποιητή παιδιά. Όσο τον χρησιμοποιείτε παρατηρείτε τον κιόλας, προσπαθήστε να καταλάβετε τη φιλοσοφία ενός τέτοιου πράγματος. Στο πλύσιμο, κρατώντας ένα ένα τα κομμάτια του μπορεί να καταλάβετε αρκετά που δεν τα είχατε φανταστεί ποτέ πριν. Δεν είναι πολύπλοκα "μηχανάκια", τα περισσότερα εξ αυτών τουλάχιστον.. ;)

Φυσικά τα παραπάνω είναι απλά μια φιλική συμβουλή, ξέρω ότι δεν το "έχουμε" όλοι με όλα. Με τα απλά τουλάχιστον ας προσπαθήσουμε λίγο. Αυτό. :)

Αποσυνδεδεμένος hiroshi

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #269 στις: Μαΐου 26, 2016, 12:47 »
Τον χρησιμοποιω κι εγω εδω και καποιες μερες.Ολα πανε καλα και δεν αντιμετωπιζω καποιο θεμα.
Παρ ολ αυτα το γεγονος οτι πολλοι αντιμετωπιζουν προβληματα,για τα οποια δεν ευθυνονται,το βρισκω ανησυχητικο.Επισης,με προβληματιζει και λιγο,η ευκολια με την οποια τους αντικαθιστουν τα μαγαζια.Προχτες πετυχα κι εγω live αντικατασταση,με αιτια τις διαρροες.(σε διαφορετικο καταστημα απ αυτο που αναφερθηκε παραπανω)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310896 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207054 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias