vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 5 χρήστες
Ηρακλης, pngtszs1976, Jorge, manoslykos, lounik

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #165 στις: Απριλίου 22, 2016, 15:32 »
και εγώ έχω πρόβλημα με τις αντιστάσεις... μιάμισι-δυο μέρες κρατάνε  :o
και χρησιμοποιώ τις 0,6

Διάβασε κάποιες λύσεις που έχω δώσει για τα προβλήματα που βγάζουν σε μερικούς, οι αντιστάσεις.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,28251.msg992541.html#msg992541

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #166 στις: Απριλίου 22, 2016, 16:01 »
Μπουμ δεν θα κάνει. Η μπαταρία μέσα έχει ηλεκτρολύτες σε υγρή μορφή (ζελ). Αφού δεν μπορούν να βγουν αυτοί έξω δεν μπορεί να μπει νερό μέσα. Προϋπόθεση βέβαια να είναι άθικτο το περίβλημα της μπαταρίας αλλιώς το νερό αντιδρά βίαια με το λίθιο.
Το νερό της βρύσης όμως περιέχει άλατα. Ρίχνοντας νερό μέσα στο AIO θα ξεκινήσει σιγά-σιγά το φαινόμενο της ηλεκτρόλυσης που θα διαβρώσει με την πάροδο του χρόνου τους ακροδέκτες (τον θετικό)
Ακόμα κι αν το βάλεις στον ήλιο για να στεγνώσει υπάρχουν κρυφά σημεία που θα εγκλωβιστεί το νερό και θα αργήσει πολύ να στεγνώσει οξειδώνοντας τους πόλους.
Αντίστοιχα πράγματα ισχύουν για την πλακέτα και το κουμπί αλλά βαριέμαι να γράφω :tongue_smilie:

Αν δεν μπορείς να το ανοίξεις θα σε συμβούλευα να το πας στο κατάστημα αγοράς και να τους εξηγήσεις το πρόβλημα.

Φυσικά και δεν θα κάνει ούτε μπαμ,ούτε φλόγες θα βγάλει...Σε κάθε περίπτωση γι αυτό είπα μετά το νερό να ρίξει ισοπροπυλική αλκοόλη για να καθαρίσει από τα άλατα του νερού και να αποφύγει την διάβρωση.
Η ζημιά όμως έχει ήδη γίνει μιας και έπεσε επάνω ΜΠΥΡΑ που περιέχει και ζάχαρα καθώς και νερό που περιέχει άλατα...Γι αυτό είπα πως ίσως να βοηθούσε ένα γρήγορο ξέπλυμα με νερό για να απομακρυνθούν όσο το δυνατόν περισσότερο τα ζάχαρα και έπειτα με ισοπροπυλική για να απομακρύνουμε την υγρασία και τα άλατα...Ξανά λέω πως αυτό θα το έκανα εγώ...Σε μητρικές λαπτοπ,που δεν έχουν προφανώς καμία σχέση,ακολουθούμε αντίστοιχες διαδικασίες όταν πέσει πάνω χυμός,καφές,μπύρα απλά εκεί έχουμε την δυνατότητα να απομακρύνουμε πρώτα οποιαδήποτε πηγή ηλεκτρισμού ενώ εδώ δυστυχώς είναι αδύνατο,οπότε δεν γνωρίζω αν αυτό που λέω θα έχει αποτέλεσμα στην περίπτωση του φίλου.Αλλά φλόγες,εκρήξεις κτλπ δεν θα έχει σε κάθε περίπτωση,ειδάλλως θα είχε με το που έπεσε η μπύρα.
Τώρα για το πρόβλημα με τις αντιστάσεις που είπε ο φίλος πιο πάνω συμφωνώ απόλυτα και σε μένα δεν κρατάνε καθόλου όπως ανάφερα πιο πάνω...δοκίμασα τα πάντα...αλλά μάταια...Κάνω 5ml /μέρα και υγρό traditional tobacco από liqua.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2016, 16:13 από NIKKAPS »

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #167 στις: Απριλίου 22, 2016, 16:13 »
Σε ένα μινιμάρκετ που πήγα σήμερα που φέρνει προϊόντα της είδα πως κυκλοφόρησε και από τη Nobacco με την ονομασία Hybrid.

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #168 στις: Απριλίου 22, 2016, 16:51 »
Προσωπικά με το ΑΙΟ είμαι καταευχαριστημένος! Το έχω κανά 20ήμερο και το δουλευω ασταμάτητα. Κάθε 30 μλ περίπου του αλλάζω αντίσταση και δεν είχα και έχω κανένα απολύτως θέμα . Το αγόρασα καπως επιφυλλακτικά για να το έχω σαν εναλλακτική σε περίπτωση που θα πάθαιναν κάτι τα άλλα που έχω , αλλά το μοντάκι για την τιμή του τα σπάει!  Το μόνο ισως μείον του είναι όταν ξεχνιέμαι και κάνω απανοτές τζούρες που καέι το στόμιο αλλά το άλλαξα to Drip tipaki με ένα άλλο καλύτερο και τώρα όλα κομπλέ. Το συστήνω ανεπυφύλλακτα σε όλους και νέους και παλιούς ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #169 στις: Απριλίου 22, 2016, 19:20 »

Ήρθε και σε μένα το μικρούλι.
Αυτό θα είναι το πρώτο μου καλοκαίρι σαν ατμιστής. Το mod με τον subtank βολευόταν μια χαρά στο μπουφάν όλο τον χειμώνα. Τώρα όμως ... ? Έχω κάποιο πρόβλημα, δεν μου αρέσει να κουβαλάω συνέχεια τσαντάκια ούτε να κρατάω όλη την ώρα το mod σαν πιστόλι.
Μόλις κυκλοφόρησε λοιπόν το μικρό και με αυτήν την τιμή το έβαλα στο μάτι.
Περίμενα πρώτα να ακούσω κάποιες γνώμες γιατί παλιότερα είχα απογοητευθεί από ένα άλλο μικρό.
Πρώτες εντυπώσεις : Μικρότερο, ελαφρύτερο και δυνατότερο σε ντουμάνι και χτύπημα απ' ότι περίμενα.
Σύγκριση : Ο subtank mini με 1,2 ohm αντίσταση στα 14w τραβάει σαν βελούδο, αθόρυβα, χωρίς να ζεσταίνεται καθόλου, μπορώ να ρουφάω συνέχεια μέχρι να ντουμανιάσει όλο το δωμάτιο.
Ο.Κ. Δεν μπορώ να περιμένω το ίδιο και απ' αυτό το πραγματάκι. Θα είναι σαν να συγκρίνω μία μερσεντές με ένα καλό μοτοποδήλατο. Το μικρούλι AIO και θόρυβο κάνει και όταν πλακωθώ σε απανωτές μεγάλες τζούρες αρχίζει να καίει για τα καλά.
Με λίγα λόγια δεν κάνει για κύριος εξοπλισμός κάποιου θεριακλή που θέλει να ντουμανιάσει όλη την καφετέρια.
Για μένα όμως που το θέλω για να τραβάω λίγες απαλές τζούρες και να ξεχαρμανιάζω όταν δεν κουβαλάω μαζί μου τον subtank είναι μια χαρά.
Με βλέπω όλο το καλοκαίρι στις περισσότερες εξόδους μου να κυκλοφορώ μόνο με αυτό.


Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #170 στις: Απριλίου 22, 2016, 20:40 »

Καλησπέρα…..Κάτοχος κι εγώ 3 μέρες τώρα . Όλα τα καλά του έχουν ειπωθεί οπότε περνάω στης ερωτήσεις .
1)      Έβαλα την μαμά αντίσταση 0,6  την πότισα καλά την άφησα Κανά 15 λεπτό και τραβάω την πρώτη τζουρα.Αρχισε να καίει σχεδόν όλο το AIO.Μετά από 5-6 τζούρες τα ίδια ζεμάταγε κόντεψα κα κάψω όλο μου το στόμα.Πεταμα την αντισταση και βαζω την 1,5 (ευτηχος ειχα παρει μια 5αδα)Με την 1,5 για να ζεσταθεί πρέπει να κάνω πολλές απανωτές τζούρες οπότε δεν το έχω πιπίλα και όλα καλά
2)      Εσείς είχατε τέτοιο πρόβλημα καψίματος με την μαμά αντίσταση ?
3)      Πόση ώρα θέλει να φορτίσει σε πρίζα τοίχου και ποσά  A  να είναι ο φορτιστείς ? Έχω και  1A – 1.55A – 0.3A – 0.5A
Ευχαριστω πολύ Γιαννης.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2016, 21:10 από efyra »

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #171 στις: Απριλίου 22, 2016, 20:57 »
Μαμά αντίσταση ενοείς την 0,6 ( όχι 0,5).
Ναι μετά από απανωτές μακρόσυρτες τζούρες καίει. Όχι όμως με μία - δύο τζούρες.
Αργότερα θα δοκιμάσω και την 1,0 ohm μήπως είναι καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #172 στις: Απριλίου 22, 2016, 21:08 »
@efyra
1) προνόησες που πήρες 1.5Ω, καλή κίνηση. δοκίμασε με το drip tip που έχει τον ελικοειδή σχεδιασμό, μεγαλύτερη ανοχή στο ζεμάτισμα σε σχέση με το διάφανο.
2) ναι, έχω γράψει αναλυτικά σε 2 προηγούμενα μεγάλα ποσταρίσματα μου.
3) φορτίζω με αργό φορτιστή από Bluetooth handsfree (5V - 550mAh) και το αφήνω και καμιά ώρα παραπάνω, σύνολο 4 ώρες κοντά.

@grigirios
κατέληξα στην 1Ω, μετά από δοκιμές 2 εβδομάδων.
έλαβα υπόψιν μου παράγοντες όπως ντουμάνι που με ευχαριστεί χωρίς να είναι ενοχλητικό για τους άλλους, οικονομία υγρού και μπαταρίας, ζεμάτισμα, γεύση και άρωμα (στην 2η βδομάδα ξεκίνησε να λειτουργεί η όσφρηση μου, νωρίτερα ότι μου έλεγαν οι διπλανοί).

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #173 στις: Απριλίου 22, 2016, 21:20 »
και εγώ έχω πρόβλημα με τις αντιστάσεις... μιάμισι-δυο μέρες κρατάνε  :o
και χρησιμοποιώ τις 0,6

Καλησπέρα και από εμένα
το έχω περιπου 3 εβδομάδες , ήταν το πρώτο μου ατμιστικό μηχάνημα.
Από τότε έχω πάρει άλλα 3 για κοντινούς μου ανθρώπους και σε κανένα δεν υπήρχε τετοιο πρόβλημα .
κρατάνε περίπου γύρω στα 20-23 ml οι αντιστάσεις και αλλάζω και στα 4 εγώ τις αντιστάσεις.
Τωρα από θέμα χρόνου δεν μπορείς να υπολογίσεις μονο από ml



Υ.Γ. το ένα έχει διαφορετικό κουτι από τα άλλα !!!! αλλά σαν περιεχόμενα και συσκευή ακριβώς ίδια !!


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2016, 23:02 από xristakos2006 »

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #174 στις: Απριλίου 22, 2016, 23:38 »
@xristakos2006
έχω την ίδια συσκευασία με αυτή που έχεις και είναι διαφορετική από τις άλλες τρεις. από διαφορετικά μαγαζιά τα πήρες; ή από το ίδιο;

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #175 στις: Απριλίου 23, 2016, 00:01 »
το πρώτο (μεγαλύτερο κουτί) από επίσημο πωλητή της JOYETECH , την 1η ημέρα που ήρθε
τα 3 μικρά κουτιά από την ίδια την JOYETECH τις δύο τελευταίες εβδομάδες,
με τα ίδια περιεχόμενα, ίδιες γραμματοσειρές όπου υπάρχουν έντυπες οδηγίες και  ίδιο barcode προϊόντος !!!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #176 στις: Απριλίου 23, 2016, 00:23 »
Και το δικό μου που πήρα με την πρώτη παραλαβή της ecig ήρθε στο πρώτο κουτί, κατόπιν παράγγειλα ένα ακόμη για φίλο και του ήρθε στο μικρότερο κουτάκι. Καμία άλλη διαφορά πάντως.

Αποσυνδεδεμένος michaelp900

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Tapatalk User
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #177 στις: Απριλίου 23, 2016, 00:25 »
Εγώ το πήρα πριν μια εβδομάδα από γνωστό κατάστημα στην Μητροπόλεως , Θεσσαλονίκη και έχω το μικρό κουτί!


Sent from my iPod touch 6th using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #178 στις: Απριλίου 23, 2016, 21:12 »
Καλησπέρα…..Κάτοχος κι εγώ 3 μέρες τώρα . Όλα τα καλά του έχουν ειπωθεί οπότε περνάω στης ερωτήσεις .
1)      Έβαλα την μαμά αντίσταση 0,6  την πότισα καλά την άφησα Κανά 15 λεπτό και τραβάω την πρώτη τζουρα.Αρχισε να καίει σχεδόν όλο το AIO.Μετά από 5-6 τζούρες τα ίδια ζεμάταγε κόντεψα κα κάψω όλο μου το στόμα.Πεταμα την αντισταση και βαζω την 1,5 (ευτηχος ειχα παρει μια 5αδα)Με την 1,5 για να ζεσταθεί πρέπει να κάνω πολλές απανωτές τζούρες οπότε δεν το έχω πιπίλα και όλα καλά
2)      Εσείς είχατε τέτοιο πρόβλημα καψίματος με την μαμά αντίσταση ?
3)      Πόση ώρα θέλει να φορτίσει σε πρίζα τοίχου και ποσά  A  να είναι ο φορτιστείς ? Έχω και  1A – 1.55A – 0.3A – 0.5A
Ευχαριστω πολύ Γιαννης.

Στο πρωτο που αγόρασα ΄μετά το 2 ή 3ο γέμισμα (με την μαμά αντίσταση πάντα) μου το έκανε στην 2-3 ρουφηξιά  :confused1: :confused1:
ξεβιδώνω το καπάκι (όχι την αντίσταση) και βιδώνω προσεκτικά ...... σταμάτησε !!!!

το παρατήρησα :hmmm: :hmmm:και στο επόμενο γέμισμα = νόμιζα ότι βιδώνω ευθεία αλλά πρέπει να είχε μια μικρή κλίση και
έτσι ζεσταινόταν :eyesplash:

έτσι στην συνέχεια έδωσα προσοχή κατά το βίδωμα και δεν ξαναέκανε τίποτα , με την ίδια αντίσταση πάντα. :thumpup:

τώρα τυχαίο ή αυτό ήταν η αιτία δεν ξέρω , αλλά προσέξτε λίγο κατά το βίδωμα ισως εκεί είναι το πρόβλημα.


Υ.Γ. στην τελευταία αγορά που έκανα ο υπάλληλος μου είπε ότι μετά από κάθε γέμισμα να το τινάζω σαν θερμόμετρο 1-2 φορές για να μην πετάξει λάδι απότομα
 διότι η μαμά 0,6 είναι πολύ δυνατή :confused1:...........

μεχρι τότε δεν το έκανα και δεν μου είχε κάνει κάτι τέτοιο , το αναφέρω μήπως έχει κάποιος πρόβλημα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2016, 21:19 από xristakos2006 »

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #179 στις: Απριλίου 24, 2016, 17:38 »
@grigirios
κατέληξα στην 1Ω, μετά από δοκιμές 2 εβδομάδων.
έλαβα υπόψιν μου παράγοντες όπως ντουμάνι που με ευχαριστεί χωρίς να είναι ενοχλητικό για τους άλλους, οικονομία υγρού και μπαταρίας, ζεμάτισμα, γεύση και άρωμα (στην 2η βδομάδα ξεκίνησε να λειτουργεί η όσφρηση μου, νωρίτερα ότι μου έλεγαν οι διπλανοί).

Τελικά δοκίμασα και τις 3 αντιστάσεις και συμφωνώ.
Η 0,6Ω έχει πολύ  "άγρια" απόδοση.
Η 1,5Ω clapton είναι πολύ υποτονική ( τραβάω και ξανατραβάω μέχρι να νιώσω την τζούρα )
Η 1,0Ω είναι πιο κοντά στα δικά μου γούστα και θα συνεχίσω με αυτήν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias