vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 5 χρήστες
πολυς, kaper21, mathimatikos1966, manoslykos, Xxristos

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος sindyR

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #285 στις: Ιουνίου 02, 2016, 14:39 »
σε μένα πάντως μια χαρά δουλεύει η 1Ω, για τα γούστα μου πολύ καλύτερα από τη 0,6.... έχω πάρει και την 1,5 και όταν τη δοκιμάσω θα σας πω ποια μου αρέσει καλύτερα! peace guys!

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #286 στις: Ιουνίου 02, 2016, 14:57 »
Το ύφος σου ξέρεις πολύ καλά τί είχε, παρόλο που έχεις μπερδέψει τα νήματα και τα μηνύματα.  ;)
Αυτήν τη φατσούλα την χρησιμοποίησες σε άλλο μήνυμα που είναι αλλού.  :idiot1:
Δεν σου έσβησα κανένα απολύτως μήνυμα.
Ως συντονιστής διέγραψα την άμεση παράθεση του προηγούμενου μηνύματος, όχι το μήνυμά σου.
Αυτό είναι ακόμα εδώ αυτούσιο ως είχε (το πρωτότυπο υπάρχει και στο αρχείο του φόρουμ).

Και μιας και τα παραπάνω είναι εντελώς off-topic και καλό είναι να τα σταματήσουμε
θα σου πως απλά πως ούτε εγώ ούτε εσύ γνωρίζουμε για ποιόν λόγο η συσκευασία του ΑΙΟ έχει μόνο ένα είδος κεφαλής.
Εκτός αν δουλεύεις στο τμήμα Marketing της Joyetech, οπότε τα φώτα σου θα μας ήταν πολύτιμα.
Αυτό λοιπόν δεν είναι επιχείρημα. Επιχείρημα  = στοιχεία.

Και για να μην τα εκλαμβάνουμε όλα λάθος, θα θυμίσω πως κι εγώ προσωπικά έχω γράψει πολλές φορές
πως η γεύση και η γενικότερη απόδοση της 0,6Ω είναι κορυφαία σε σχέση με τις υπόλοιπες.
Μια γρήγορη ανάγνωση στα μηνύματά μου σε αυτό εδώ το νήμα, αλλά και στο "ριβγιού" που έκανα θα σε πείσει.
Αυτό όμως δεν παύει να είναι η προσωπική μου άποψη και μόνο,
και καμία σχέση δεν έχει με το αν κάνουν οι υπόλοιπες ή όχι.


Αυτό φαίνεται εξάλλου και από το ακριβώς προηγούμενο μήνυμα:
σε μένα πάντως μια χαρά δουλεύει η 1Ω, για τα γούστα μου πολύ καλύτερα από τη 0,6

Οι κεφαλές ΕΙΝΑΙ συμβατές και κάνουν στο ΑΙΟ.
Τα υπόλοιπα είναι θέμα γούστου.

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #287 στις: Ιουνίου 02, 2016, 15:00 »
Προσωπικά πιστεύω πως να λες ότι όλες οι κεφαλές λειτουργούν καλά στο ΑΙΟ απλά επειδή βιδώνουν είναι σαν να λες ότι ένας TFV4 λειτουργεί καλά πάνω σε μια vision spinner μόνο και μόνο επειδή κουμπώνει.
Και εξηγούμαι. 
Το ΑΙΟ λογικά λειτουργεί με την φιλοσοφία του μηχανικού άρα παίζει από 4,2v μέχρι 3,7v
και τα συμπεράσματα για τις κεφαλές τα εξής:
0.6 ohm εργοστασιακή πρόταση στα 15-28w.....στα 4,2v βγάζει περίπου  29w.... στα  3,7v βγάζει περίπου 23w--- η εργοστασιακή του ΑΙΟ και κατά πολλούς η καλύτερη κεφαλή.Προσωπικά βρίσκω το ατμίσμα λίγο πιο έντονο και τραχύ για ένα starter kit του είδους χωρίς όμως να με χαλάει
0.5 ohm εργοστασιακή πρόταση στα 15-30w......στα 4,2v βγάζει περίπου 35w....  στα 3,7v βγάζει περίπου 27w ----"χτυπάει" δύνατά λόγω των μεγαλύτερων οπών τροφοδοσίας (άρα και μεγαλύτερη ροή αέρα) και των πολλών W...είναι κεφαλή για πνευμονικές και όχι mtl που είναι η φιλοσοφία του ΑΙΟ.
1 ohm εργοστασιακή πρόταση στα 10-25w ..... στα 4,2 βγάζει περίπου 17,5w....  στα 3,7v βγάζει περίπου 13,69----πιστεύω πως αρχίζει να "γαργιαλιέται" στα 15w και ατμίζει στα 20w....υποτονική λειτουργία στο ΑΙΟ μιας και δεν πιάνει πάνω από 17-18W στην καλύτερη.
1,5 ohm εργοστασιακή πρόταση στα 8-20w .....στα 4,2 βγάζει περίπου 11.7w....  στα 3,7 βγάζει περίπου 9----με μέγιστη λειτουργία στο ΑΙΟ στα περίπου 12w η λειτουργία της είναι σχεδόν ανύπαρκτη. 

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #288 στις: Ιουνίου 02, 2016, 15:07 »
Το ύφος σου ξέρεις πολύ καλά τί είχε, παρόλο που έχεις μπερδέψει τα νήματα και τα μηνύματα.  ;)
Αυτήν τη φατσούλα την χρησιμοποίησες σε άλλο μήνυμα που είναι αλλού.  :idiot1:
Δεν σου έσβησα κανένα απολύτως μήνυμα.
Ως συντονιστής διέγραψα την άμεση παράθεση του προηγούμενου μηνύματος, όχι το μήνυμά σου.
Αυτό είναι ακόμα εδώ αυτούσιο ως είχε (το πρωτότυπο υπάρχει και στο αρχείο του φόρουμ).

Και μιας και τα παραπάνω είναι εντελώς off-topic και καλό είναι να τα σταματήσουμε
θα σου πως απλά πως ούτε εγώ ούτε εσύ γνωρίζουμε για ποιόν λόγο η συσκευασία του ΑΙΟ έχει μόνο ένα είδος κεφαλής.
Εκτός αν δουλεύεις στο τμήμα Marketing της Joyetech, οπότε τα φώτα σου θα μας ήταν πολύτιμα.
Αυτό λοιπόν δεν είναι επιχείρημα. Επιχείρημα  = στοιχεία.

Και για να μην τα εκλαμβάνουμε όλα λάθος, θα θυμίσω πως κι εγώ προσωπικά έχω γράψει πολλές φορές
πως η γεύση και η γενικότερη απόδοση της 0,6Ω είναι κορυφαία σε σχέση με τις υπόλοιπες.
Μια γρήγορη ανάγνωση στα μηνύματά μου σε αυτό εδώ το νήμα, αλλά και στο "ριβγιού" που έκανα θα σε πείσει.
Αυτό όμως δεν παύει να είναι η προσωπική μου άποψη και μόνο,
και καμία σχέση δεν έχει με το αν κάνουν οι υπόλοιπες ή όχι.


Αυτό φαίνεται εξάλλου και από το ακριβώς προηγούμενο μήνυμα:
Οι κεφαλές ΕΙΝΑΙ συμβατές και κάνουν στο ΑΙΟ.
Τα υπόλοιπα είναι θέμα γούστου.

Είσαι θεός λέμεεε...
Ξερεις καλύτερα απο εμένα το ύφος μου :)), είπα εγώ ότι μου έσβησες μήνυμα;  έκανα παράθεση το μηνυμά σου που ήταν προτελευταίο, δεν έπρεπε; :bye:



Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #289 στις: Ιουνίου 02, 2016, 15:15 »
@dikos:
είπα εγώ ότι μου έσβησες μήνυμα;
και
χρησιμοποίησα αυτή ( :idiot1:) τη φατσούλα στο μήνυμά μου που εσύ έσβησες,
Για να μην τρελαθούμε κιόλας.

 

Επαναλαμβάνω όμως ότι το off-topic τελειώνει εδώ.
:offtopictelos:



@GgM:
Προσωπικά πιστεύω πως να λες ότι όλες οι κεφαλές λειτουργούν καλά στο ΑΙΟ απλά επειδή βιδώνουν είναι σαν να λες ότι ένας TFV4 λειτουργεί καλά πάνω σε μια vision spinner μόνο και μόνο επειδή κουμπώνει.
Το 'χει η μέρα μου φαίνεται σήμερα...  :laugh1:
ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ το είπα εγώ αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #290 στις: Ιουνίου 02, 2016, 15:16 »
@dikos σχετικά με την παράθεση:

Μην κάνετε κατάχρηση της "Παράθεσης"

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #291 στις: Ιουνίου 02, 2016, 15:21 »
Για να αποδίδουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι (έγραψα πάλι)
όταν ο @dikos έκανε την παράθεση υπήρχε ένα άλλο μήνυμα ενδιάμεσα
το οποίο όμως ήταν εντελώς λάθος (αναφερόταν σε άλλο topic) και διαγράφηκε,
οπότε αναγκαστικά διαγράφηκε και η παράθεση του @dikos ως "άμεση".
Μόνο η παράθεση όμως. Τίποτε άλλο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #292 στις: Ιουνίου 02, 2016, 15:33 »
@e-spy
Δεν αφορούσε τα λεγόμενα σου,δεν υπήρχε κάποια παράθεση.  Ήταν γενικότερη σκέψη - απόρροια από τα λεγόμενα της συζήτησης.
Η σωστή πρόταση θα έπρεπε να είχε γραφτεί κάπως έτσι "Προσωπικά πιστεύω πως το να λέει κάποιος...."


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #293 στις: Ιουνίου 02, 2016, 15:34 »
Πάντως για να επανέλθουμε στο θέμα μας, όπως ειπώθηκε, οι απόψεις διίστανται σχετικά με την απόδοση των αντιστάσεων. Καθένας έχει τα γούστα του. Κι εγώ ανήκω σε αυτούς που πιο ευχαριστημένοι έμειναν με την SS 1.0 Ωμ. Οι κάτω του ωμ μού ήταν πολύ ζεστές ενώ η 1.5 μου ήταν ασθενική. Από ό,τι έχω δει όμως ως τώρα είναι περισσότεροι αυτοί που τους αρέσει η 0.6.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #294 στις: Ιουνίου 02, 2016, 15:42 »
To AIO παίρνει τιςκεφαλές του Cubis...
Ο ατμιστής παίρνει ότι του δίνει η κάθε κεφαλή σε σχέση με το ατμιστικό μηχάνημα
Τεχνικά (δεν ξέρω και βασίζομαι στα γραφόμενα του φίλου GgM ) καλύτερη απόδοση έχει η 0.6 για αυτό την έχει πάνω και από την  μάνα του
Προσωπικά μου άρεσε και η 1.5 clapton
Ο ατμιστής κρίνει με τα δικά του δεδομένα ποιά του αρέσει περισσότερο και ευχαριστιέται περισσότερο.
Ολα τα υπόλοιπα είναι για να μπερδεμόμαστε ......

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #295 στις: Ιουνίου 02, 2016, 20:49 »
e-spy, έγραψα ότι μου έσβησες την φατσούλα, όχι το μήνυμα. Ξαναδιάβασε τι έγραψα και θα καταλάβεις. Μάλιστα μου απάντησες κιόλας ότι η φατσούλα ήταν σε άλλο νήμα.
Ας μην αφήνουμε εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #296 στις: Ιουνίου 02, 2016, 21:44 »
Στο άλλο νήμα πάντως η φατσούλα υπάρχει, σ' αυτό το νήμα δεν υπάρχει, γιατί όπως λέει ο e-spy δεν υπήρχε ποτέ.
Άρα πώς την έσβησε? :hmmm:
Στο κυνήγι της χαμένης φατσούλας καταλήξαμε! :))
Κι εσύ βρε dikos, τι κάθεσαι κι ασχολείσαι με τα εϊαϊόου, αφού δεν ατμίζεις με δαύτα! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #297 στις: Ιουνίου 02, 2016, 22:23 »
Μιλάγαμε για το ίδιο θέμα σε 2 διαφορετικά τόπικ, στο ένα απο αυτά έβαλα μια φατσούλα χωρίς να θυμάμαι σε ποιο ( τώρα ξέρω ότι ήταν στο άλλο). Ο e-spy μου είπε για το ύφος μου και θεώρησα ότι τον πείραξε η φατσούλα αν μη τι άλλο. Αυτά με τις φατσούλες :D
Ribot, έχω 2 AIO, αν και δεν ατμίζω με αυτά γιατί δεν μπορώ να δίνω πεταμένα λεφτά σε αντιστάσεις που δεν δουλεύουν.

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #298 στις: Ιουνίου 03, 2016, 16:56 »
Παιδες καλησπερα,σημερα το αγορασα και εγω ετσι για την οικοδομη για να μη ξεσκιζω το καλο μου μοντακι.Ξερει κανεις τι γινετε με τι φορτηση(τι λαμπακια πρεπεθ να αναβουν)Εμεβα μου αναβει για λιγο το κοκκινο και μετα απο 2 λεπτα σβηνει.

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #299 στις: Ιουνίου 03, 2016, 20:04 »
Έχω δοκιμάσει 0.5 0.6 και 1... Όλες δούλεψαν απροβληματιστα και για τα δικά μου γούστα η 1 είναι ότι πρέπει.. Ούτε πολυ πνευμονική ούτε τελείως σφιχτή τσιγαρισια...
Και σαν μηχάνημα είναι τρελό βολικό...
Ο πατέρας μου έχει ένα aio ένα pico και σκέφτεται να πάρει άλλο ένα aio λογβ της ευκολίας μεταφοράς.

Sent from my MX5 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias