vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 8 χρήστες
th3ofilos, dkostas, ZiovanioS, Sergios, maprix, white varadero, camber, Jorge

Twitter

asmodus minikin v2 180watt

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 08:27 »
55 δολάρια chip και δεν παιζει TC !!!!!!

έλεος !!

κρίμα και είναι ωραίο... 

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 14:03 »
δίπλα δίπλα με το sxml class που έκανα ενα μικρό τεστακι με ss και ni200 , διαπίστωσα οτι θέλει πιο πολλά βαττακια για να παίξει καλά καθώς και 20 βαθμούς πιο πανω ( όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω ) για τα ιδια αποτελέσματα με το sxml . καμένο δεν πήρα σε καμία περίπτωση . ειναι εύκολο το σεταρισμα του και μπορείς να το φέρεις εκει που θες . διαβάζει και κλειδώνει καλύτερα την αντίσταση όταν είναι κρύα και ο ατμο και το μοντ και αποδίδει πιο σωστά .  ειμαι με το νεο firm , μιας και το πέρασα κατευθείαν πριν δοκιμάσω το παλιό για να δω διαφορές . όποιος ειναι στα Νοτια προαστια και θέλει να το τεστάρει , ευχαρίστως να πιούμε καφεδάκι !!!

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 10:48 »
Μάνο το mode το ζαχαρώνω. Το θεωρώ ανώτερο από τα ipv και τα "σειράς" της smok που κυκλοφορούνε, εσύ που το έχεις στην κατοχή σου, συμφωνείς; Αξίζει όντος τα λεφτά του; 
Κάτι άλλο μου έχουν προτίνει πολλοί το battlestar της smoant ωστόσο εμένα αυτό το mod δεν μου γεμίζει το μάτι. Μου φαίνεται πολύ "ψευτιά" να το πω έτσι.
Ωστόσο δεν μπορώ να μην τους αναγνωρίσω (του battlestar) ότι είναι οικονομικό, το minikin v2 αποδίδει τόσο καλά (εκτός απο το ότι κατασκευαστικά είναι ανώτερο) ώστε να υποστηρίζει την τιμή του ή όχι;


Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 17:02 »
ειναι καλο σε ολα του , εγεινε τα καθημερινο μου μοντακι . το χρωμα φοβομουνα αλλα προς το παρων ολα καλα !! διάρκεια , ρεύματα , εύκολο μενού , πιάσιμο στο χέρι , ειναι τα ατου του .δεν έχει preheat στον έλεγχο θερμοκρασίας όπως άλλα μοντακια , αλλά μικρό το κακό ,  ( το έχει όμως στο power με την επιλογή curve με 5 βήματα σε watt και σε χρονο ) που τα κάνει δυνατό όταν παίζεις με χοντρά σύρματα 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2017, 17:09 από manosfzr »

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 03, 2017, 03:38 »
2 νέα firmware για αναβάθμιση στο μοντακι ..... http://www.asmodus.com/asMODus-Minikin-2-180W-p/asmodus-minikin-2-180-touch.htm

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 22, 2017, 08:37 »
Το μοντάκι το έχω εδώ και κάνα μήνα στην κατοχή μου και αν και δεν το χρησιμοποιώ τόσο συχνά όσο τα υπόλοιπα (το φοβάμαι να το παίρνω στις εξόδους γιατί δεν έχω θήκη ) η εμπειρία μου μαζί του είναι αρκετά καλή στα watts που το δουλεύω εγώ. Αυτό που παρατηρώ όμως είναι ότι τη μία μπαταρία την καταναλώνει πιο γρήγορα απ' ότι την άλλη, αυτή που απεικονίζεται στα δεξιά δηλαδή αδειάζει πάντα πιο σύντομα και η διαφορά τους όταν μπουν στον φορτιστή κυμαίνεται κατά 0.01 έως 0.02 volts. Αν η μια "γράψει" 3.25ν όταν μπει για φόρτιση, η άλλη θα βρίσκεται στα 3.26, 3.27.. Δεν ξέρω αν είναι μεγάλο το πρόβλημα αυτό, ξέρω όμως ότι στο ipv6x και στο Alien αυτή τη διαφορά δεν τη βλέπω ποτέ.

Έχω εγκαταστήσει το πρώτο update (v36 αν θυμάμαι καλά ) επιστρέφοντας απ' το τελευταίο (ν39; ) για τον λόγο ότι το τελευταίο κρατούσε την οθόνη ενεργή για 1 ολόκληρο λεπτό (σε αντίθεση με την ν36 που την κρατάει στα 9 δευτερόλεπτα μόλις ), πράγμα που αν συνδυάσει κανείς με την ύπαρξη οθόνης αφής θα καταλάβει ότι με κάθε άγγιγμα άρχιζε το ολόκληρο λεπτό να μετράει απ' την αρχή με τελικό αποτέλεσμα αυτή να παραμένει αναμμένη για ώρες.. ;)

Έχει τα θεματάκια του, μα με οθόνη αφής και να μην έχει κλείδωμα ή stealth mode;

Λειτουργεί πολύ καλά γενικά αλλά κατ' εμέ είναι μοντάκι γραφείου (πιάσιμο, άτμισμα, επανατοποθέτηση στο τραπέζι ) και όχι από αυτά που τα κρατάς με τις ώρες στο χέρι. Από τη μια η οθόνη αφής που δεν κλειδώνει κι από την άλλη αυτή η βαφή του που ναι μεν αντέχει (όπως φαίνεται μέχρι τώρα ) αλλά μαγνητίζει σαν τρελή ιδρώτα και υγρά..
Κρίμα γιατί στα συν του είναι και το απίστευτα βολικό πιάσιμο στο χέρι που προσφέρει..

Αποσυνδεδεμένος cydon

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 22, 2017, 14:16 »
Με το update 38, που έχω εγκαταστήσει,  η φωτεινότητα της οθόνης μειώνεται στα 5" και στα 10" σβήνει. Με το 39 που κυκλοφόρησε ταυτόχρονα με το 38, η φωτεινότητα μειώνεται μεν στα 5", αλλά η οθόνη σβήνει όπως λες στο 1 ολόκληρο λεπτό.
Και εγώ έχω 0.01v διάφορα στις μπαταρίες, όταν τις βγάζω από το μοντάκι...
Γενικά είμαι ευχαριστημένος. Το έχω από τον Μάρτιο και το χρησιμοποιώ καθημερινά χωρίς κανένα πρόβλημα σε power mode.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 22, 2017, 16:06 »
Το ότι ελαττώνεται η φωτεινότητα της οθόνης δυστυχώς δεν αναιρεί το μεγάλο μειονέκτημα του minikin αφού μόλις την ακουμπήσει το δάχτυλο (πράγμα αναπόφευκτο αν το κρατάς στο χέρι ) αυτή ανάβει ξανά απ' την αρχή. Ότι το πρόβλημα περιορίζεται αν η οθόνη μένει αναμμένη για 10 δευτερόλεπτα συνολικά συμφωνώ, περιμένεις λίγο μέχρι να "αγκαλιάσεις" το mod με "ασφάλεια" και τελειώνει εκεί. Αν όμως μένει αναμμένη -έστω και με τη φωτεινότητα περιορισμένη- για ένα ολόκληρο λεπτό άστα να πάνε. Μπορεί να περάσει πολύ πολύ ώρα μέχρι να σβήσει εντελώς αφού το παραμικρό άγγιγμα μηδενίζει τον χρονοδιακοπτη του λεπτού κι αρχίζει απ' την αρχή..

Μεγάλη χαζομάρα να μην του βάλουν έστω ένα κλείδωμα (η έστω τη λειτουργία stealth ) γι' αυτό κι απορώ που δεν αναφέρεται σε όσα review κι αν είδα μέχρι σήμερα. Είναι πολύ αξιόλογο mod αλλά με μεγάλο θέμα στη χρήση του κατ' εμέ. Γι' αυτό και το κατατάσσω στα είδη γραφείου, όσο καλά κι αν συμπεριφέρεται αλλού.

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 22, 2017, 16:12 »
Το μοντακι πλεον δεν το εχω!
Μου λειπει το μεγεθος του και η βαφη του
Αν ειχε μια dna 200/250 θα εκανε μεγαλη καριερα

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cydon

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 22, 2017, 16:38 »
Συμφωνώ, είναι απαραίτητη η λειτουργία stealth mode. Είχε συζητηθεί αυτή ακριβώς η έλλειψη στο forum της asmodus. Ίσως την προσθέσουν στο μέλλον...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 22, 2017, 16:50 »
Έτσι όντως πολύ βολικό στο χέρι και η βαφή του εμπνέει εμπιστοσύνη από μια πολύ καλή γενικότερα κατασκευή. Όλα του είναι πολύ καλά εκτός του μεγάλου θέματος που προσωπικά έχω με την οθόνη του ( που οκ, περιορίζεται αρκετά με firmware που την κρατάει μόλις 10 δεύτερα αναμμένη ) αλλά και με τη διαφορά που εμφανίζει στην κατανάλωση των μπαταριών - ακόμα κι αν δεν πιάνεται για "πρόβλημα" αυτή η διαφορά. Δεν μπορώ όμως να το εκθειάζουν όλοι οι γνωστοί εδώ κι αυτό να παρουσιάζει τέτοια θέματα που δεν τα βλέπεις ούτε σε μοντάκι της Smok.. Τόσο μπλα μπλα άκουσα για την πλακέτα του, για τα όλα του τέλος πάντων κι αυτό να σε αφήνει ακάλυπτο σε τόσο εύκολα για διόρθωση θεματάκια..

Ναι, αποδίδει πολύ καλά αν και σε tc δεν λένε και τα καλύτερα - tc έχω να δοκιμάσω όμως από την εποχή του evic vt προσωπικά.
Ναι, έχει απίθανο πόλο, τρομερό σχήμα, βαφή που όντως δεν δείχνει να ξεβάφει παρά τις φοβίες που είχα αρχικά.
Ναι, "κρατάει" πολύ τις μπαταρίες του αλλά στο τέλος υπάρχει διαφορά στα volts της κάθε μιας..
Ναι, έχει πολύ καλή οθόνη αφής που αντιδράει αμέσως και με ακρίβεια στο άγγιγμα, να που όμως κάπου υστερεί αφού δεν κλειδώνεται..

Και τέλος πάντων μικρά θέματα που δημιουργούν μεγάλα ίσως προβλήματα και που δεν τα δικαιολογώ προσωπικά σε ένα τόσο "καλό" mod των 110 ευρώ. Μπορώ να τα ξεπεράσω φυσικά, τουλάχιστον όμως ας τα αναφέρω για κάποιους που πιθανότατα το σκέφτονται και θα πέσουν στην δική μου ψυχρολουσία. Αφού οι φίλοι reviewers δεν μπαίνουν στον κόπο..

Εγώ θα ζήσω μαζί του, θα τα ξεπεράσω. Δεν θα το δώσω γιατί μου αρέσει και με καλύπτει γενικά. Απλά θα ήθελα να με καλύπτε απόλυτα.. :)

Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 07, 2017, 16:32 »
Έχει κλείδωμα αντίστασης όπως στα DNA/YiHi για το TC σκέλος;

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 12, 2017, 23:58 »
ναι,έχει


Με τη V38 , είναι ένα πολύ καλό μοντάκι, χωρίς τα προβλήματα που αναφέρει πιο πάνω ο Μάκης (όταν σβήνει η οθόνη, δεν ενεργοποιείται με το δάκτυλο, παρά μόνο με το fire button).
Όσο για τη διαφορά ανάμεσα στις δυο μπαταρίες, αφενός είναι αμελητέα, αφετέρου σε όλα μου τα διμπάταρα υπήρχε μεγαλύτερη, ακόμα και στο ikonn220w που εξισορροπεί τις μπαταρίες όπως και το minikin.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2017, 19:02 από nikonian »

Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 23, 2017, 21:45 »
Νταξ... Το μοντάκι τα σπάει! Ο Εγγλέζος ήταν συνεπέστατος στην ημερομηνία παράδοσης και όλα καλά! :)

4 πράγματα μου έχουν κάνει περισσότερη εντύπωση:

  • Αυτονομία (συγκρίσιμη με DNA200 triple για χρήση VW ~ 40W που μέχρι στιγμής έχω χρησιμοποιήσει)
  • Μέγεθος. Από τα μικρότερα mod διπλής μπαταρίας.
  • Το touch είναι απροβλημάτιστο και όχι προχειροδουλειά. Δουλεύει απλά τέλεια.
  • Η διαδικασία διαβάσματος/κλειδώματος της αντίστασης.

Το πήρα στο Ferrari Red χρώμα που είναι glossy αλλά παραδόξως δεν είναι μαγνήτης δακτυλικών αποτυπωμάτων.


Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2017, 08:55 »
Κι ένα κακό:
Επειδή το μοντάκι έχει κοφτερές γωνίες, με το που το ακουμπάς , κάνει σημάδι. Μιλάω για το μαύρο το αντιολισθητικό. :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8460 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16218 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12