vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 5 χρήστες
Ηρακλης, dkostas, treloneritis, kostasklf, camber

Twitter

Geekvape Aegis X

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Geekvape Aegis X
« στις: Οκτωβρίου 13, 2019, 05:17 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Geekvape)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



Ένα ακόμα μοντ στην οικογένεια AEGIS..


Διμπάταρο μοντ με διαστάσεις 128.9x31.5x41.2mm, ζυγίζει 178g και φτάνει μέχρι τα 200W.. Όπως όλα τα AEGIS έτσι και αυτό έρχεται με την IP67 προστασία που το προστατεύει από την σκόνη, τα χτυπήματα και το νερό.


Δυστυχώς συνεχίζει την παράδοση και αυτό το μοντάκι που το κάνει τον μεγαλύτερο μαγνήτη σκόνης στον κόσμο.


Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ, διάφορα όρινγκ, έξτρα βίδες για τα πλαϊνά του μοντ, μία έξτρα τάπα για την θύρα USB, ένα καλώδιο USB για την φόρτιση και αναβάθμιση της συσκευής, τον Cerberus εργοστασιακό ατμοποιητή, ένα έξτρα τζαμάκι για αυτόν και δύο αντιστάσεις. Ο ατμοποιητής έρχεται μαζί με την Super Mesh X1 αντίσταση στα 0.2Ω και δίνεται ως έξτρα άλλη μία.

Ο ατμοποιητής έχει χωρητικότητα με το ίσιο τζαμάκι 4ml και με το bubble 5.5ml.


Το πάνω μέρος της συσκευής είναι σχεδόν ίδιο με το Aegis Legend, ίσως είναι λίγο πιο στρογγυλό στις άκρες. Όπως το βλέπω πρέπει να δέχεται άνετα μέχρι 27άριδες ατμοποιητές χωρίς overhung. H τάπα για την θύρα του USB είναι πολύ σφιχτή και θέλει δύναμη για να βγει. Η θύρα βρίσκεται αρκετά βαθειά οπότε προσέξτε το πλαστικό γύρω από το USB σας να μην είναι πολύ χοντρό.


Στο κάτω μέρος το καπάκι της μπαταρίας σου δίνει την αίσθηση ότι θα αντέξει και τον τρίτο παγκόσμιο! Ανοίγει σχετικά εύκολα όταν οι μπαταρίες δεν είναι μέσα και είναι τέρμα σφιχτό με τις μπαταρίες μέσα. Πολύ μεγάλο και δυνατό ελατήριο, οι επαφές φαίνονται επίσης πολύ καλές όπως καθαροδουλειά έχει γίνει και στο χώρο των μπαταριών.



Στo πλάι την οθόνη αντικατέστησε αυτό το πολύ ωραίο υλικό και νομίζω έχουν αλλάξει και τα κουμπιά. Δυστυχώς δεν έχω εδώ κάποιο από τα παλιότερα μοντέλα αλλά νομίζω τα κουμπιά έχουν μεγαλώσει και αλλάξει λίγο σχήμα.

Μου αρέσει πάρα πολύ η αίσθηση που έχουν, αν και θα ήθελα λίγο παραπάνω αντίσταση γιατί πατιούνται λίγο ευκολότερα από όσο θα ήθελα.


To πίσω μέρος σε μένα ανάμεσα στο σιδερένιο πορτοκαλί πλαίσιο είναι υφασμάτινο και έχει κάποιο αφρώδες υλικό από πίσω του. Θα προτιμούσα το δερμάτινο που έχουν κάποια άλλα χρώματα αλλά δεν νομίζω ότι θα φθαρεί τόσο γρήγορα.


Στα της οθόνης τώρα και οι λειτουργίες της που είναι πολλές. Το μοντάκι ανοίγει και κλείνει με πέντε κλικ, με το fire και το πάνω ή κάτω κουμπί αλλάζεις την φωτεινότητα της οθόνης. Επειδή η οθόνη είναι μεγάλη και αρκετά φωτεινή, δεν χρειάζεται να το έχετε στο 100%. Ακόμα και στο 15% φαίνονται όλα πεντακάθαρα ακόμα και κάτω από τον ήλιο, συν ότι έτσι τρώει και λιγότερη μπαταρία.


Με τρία κλικ μπαίνουμε στο πρώτο υπομενού της συσκευής, διαλέγουμε ένα από τα 4 Memory slots που έχει διαθέσιμα(Μ1, Μ2, Μ3, Μ4) και αποθηκεύουμε αν θέλουμε να έχουμε κάποια στάνταρ.


Έχουμε την επιλογή να παίξουμε και με έλεγχο θερμοκρασίας, επιλέγοντας ανάμεσα σε Ti,Ni,SS ή να βάλουμε μόνοι μας το TCR που θέλουμε.


Και φυσικά έχουμε την επιλογή να ατμίσουμε σε Bypass ή να δημιουργήσουμε μόνοι μας μία καμπύλη στο Variable Power Curve.


Kαι τέλος, αν ατμίζουμε στην επιλογή Power(την προεπιλογή δηλαδή) μας δίνει την δυνατότητα το μοντάκι να διαλέξουμε τον τύπο της τζούρας που θέλουμε. Έχουμε τρεις επιλογές(Soft, Regular, Powerful) την απαλή, την κανονική και την δυνατή. Στις πρώτες δύο δεν παρατηρώ κάποια μεγάλη διαφορά μεταξύ τους αλλά στην τρίτη υπάρχει και να το προσέξετε πολύ.


Όταν επιλέξετε την επιλογή Powerful, να ξέρετε ότι την στιγμή που θα πατήσετε το fire τα βατ θα ανέβουν στιγμιαία περίπου 8 με 10W και θα χαμηλώσουν και θα ξαναχαμηλώσουν στα βατ που έχετε επιλέξει. Οπότε αν παίζετε ήδη στα όρια με τις αντιστάσεις και τα βατ εγώ θα πρότεινα να δοκιμάσετε κάποια από τις άλλες δύο επιλογές.


Τώρα αν πατήσουμε 3 φορές το fire και μετά παρατεταμένα τα άλλα δύο μαζί, θα βγούμε στο δεύτερο υπομενού. Εκεί θα μπορέσουμε να αλλάξουμε το θέμα στην οθόνη μας, τα χρώματα, να δούμε την έκδοση του firmware της συσκευής μας(λογικά θα έχουμε αναβαθμίσεις στο μέλον?), έχει μια ρύθμιση για τις μπαταρίες που δεν ασχολήθηκα μαζί της και τέλος, να κάνουμε επαναφορά ρυθμίσεων.

(Ξέχασα να φτιάξω τις φωτογραφίες με αυτό το μενού, αν βρω χρόνο θα το κάνω update)

Tελευταία ρύθμιση ότι πατώντας το πάνω και το κάτω κουμπί μαζί κλειδώνει τα δύο κουμπιά αλλά λειτουργεί ακόμα το fire.


Μοντάκι φτιαγμένο για δεξιόχειρες, ΟΚ δεν είναι τόσο χάλια και με το αριστερό αλλά μόνο που το βλέπεις καταλαβαίνεις ότι βολεύει πολύ παραπάνω το κράτημα με το αριστερό χέρι. Συν ότι όπως σε όλα τα προηγούμενα AEGIS βολεύει πολύ καλύτερα αν πατάς το κουμπί του fire με τον αντίχειρα.

Το μοντάκι το έχω κάνα μήνα και έχω παρατηρήσει κάτι αλλά δεν ξέρω αν ισχύει όντως ή η οθόνη δείχνει απλά ότι νάναι. Οι μπαταρίες από γεμάτες όταν πέσει η στάθμη κατά ένα, η ένδειξη της δεξιάς μπαταρίας θα δείχνει ότι έπεσε πρώτη και μετά από κάποιες ώρες την άλλης. Άλλαξα θέση στις μπαταρίες, άλλαξα γενικά μπαταρίες και αυτό συνεχίζει το ίδιο. Δυστυχώς δεν ξέρω αν όντως τραβάει παραπάνω από την μία στην αρχή ή απλά η ένδειξη των μπαταριών δεν είναι σωστή.

Όπως όλα τα AEGIS έτσι και αυτό έχει μια απειροελάχιστη καθυστέρηση όταν πατάς το fire. Αλλά είναι κάτι που δεν ενοχλεί καθόλου και μάλιστα πιστεύω ότι δεν το καταλαβαίνουν καν οι περισσότεροι. Η διαχείρηση των μπαταριών είναι καλή και έχει την νορμάλ αυτονομία για διμπάταρο μοντ.

Κουραστικό μενού, με όλα τα διαφορετικά κλικ που θέλει να πατήσεις για να κάνεις την δουλειά σου.

Στο πιο γενικό, δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος που έβαλαν αυτή την μεγάλη οθόνη. ΟΚ, η οθόνη του AEGIS Legend ήταν άθλια, μικρή και δεν έβλεπες τίποτα αν ήσουν έξω. Πιστεύω ότι έβαλαν όλες αυτές τις έξτρα επιλογές στο μενού και ρυθμίσεις που δεν χρησιμοποιεί κανένας για να δικαιολογήσουν την μεγάλη οθόνη. Που δεν είναι αρνητικό αυτό, πιο πολύ η προσωπική μου γνώμη.


Με τον ατμοποιητή που έρχεται μαζί στην συσκευασία σαν κιτ δεν θα ασχοληθώ καθόλου και απλά έβγαλα κάποιες φωτογραφίες να τον δείτε.





Αποσυνδεδεμένος azzazel

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geekvape Aegis X
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 13, 2019, 08:21 »
Εχθές παρέλαβα και εγώ ένα aegis x. Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Στο δικό μου, όταν το αφήνω όρθιο, προεξέχει λίγο το κουμπί για το πορτάκι των μπαταριών όποτε λίγο κουνιέται το mod.
Σε αυτό που έχεις εσύ πως είναι;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Geekvape Aegis X
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 13, 2019, 12:29 »
Δεν έχω κάποιο τέτοιο θέμα εγώ, το μοντάκι είναι πολύ σταθερό.

Καλύτερα να μιλήσεις με το μαγαζί.

Απ: Geekvape Aegis X
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 17, 2019, 14:27 »
Σήμερα παρέλαβα κι εγώ το δικό μου. Όλα καλά. Αλλά ίδιο πρόβλημα με τον azzazel, το κουμπί στο πορτάκι των μπαταριών προεξέχει από τη μια πλευρά ελάχιστα-ούτε μισό χιλιοστό. Αλλά όταν το ακουμπήσω σε σκληρή επιφάνεια παίζει, δεν κάθεται σταθερό. Κρίμα! 

Απ: Geekvape Aegis X
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 19, 2019, 13:20 »
Επανέρχομαι στο θέμα για να αναφέρω πως κοπανησα λίγο με σκληρό πλαστικό το κουμπί που προεξέχει και βελτιώθηκε η κατάσταση αρκετά. Θα κοιτάζω εν τω μεταξύ αν μπορώ να βρω ανταλλακτικό πορτάκι Ελλάδα και αν δω πουθενά και τον τρόπο αλλαγής του μάλλον θα το δοκιμάσω. Ερώτηση προς azzazel η οποιονδήποτε άλλο κάτοχο. Κόλλησες την προστατευτικη ζελατίνα στην οθόνη εύκολα? 

Αποσυνδεδεμένος azzazel

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geekvape Aegis X
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 19, 2019, 13:28 »
Δεν έβαλα τη ζελατίνα. Απλά έκοψα το "αυτάκι" από αυτήν που είχε ήδη περασμένη από το εργοστάσιο αφού πρώτα έβγαλα τις ελάχιστες φουσκάλες που είχε παγιδευμένες.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Geekvape Aegis X
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 19, 2019, 14:16 »
Ααα κι εγώ το ίδιο. Για προσωρινά αλλά μάλλον θα μείνει όσο αντέξει. Δε μου έκανε καρδιά να τη βγάλω. 

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Geekvape Aegis X
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 25, 2019, 16:02 »

Από τη σειρά Aegis της GeekVape είχα την ευκαιρία μέχρι τώρα να δοκιμάσω το Aegis Boost, του οποίου έχω κάνει και την παρουσίαση.
Τώρα έχω στα χέρια μου το GeekVape Aegis X Zeus Kit των 200W, μάλλον την ναυαρχίδα της σειράς Aegis, αν έχω καταλάβει καλά.


Το kit αποτελείται από το Aegis X Mod των 200W, ένα διμπάταρο mod (παίρνει δύο 18650 μπαταρίες) και τον ατμοποιητή Zeus Subohm Tank, με διάμετρο 26mm, που δέχεται δύο αντιστάσεις τύπου mesh, τις Ζ1 και Ζ2, 0,4Ω και 0,2Ω αντίστοιχα.

Το GeekVape Aegis X Zeus Kit έρχεται στην παρακάτω συσκευασία.



Στο κουτί υπάρχει το απαραίτητο scratch για τον έλεγχο της γνησιότητας της συσκευής.
Στην υπερεξοπλισμένη συσκευασία περιλαμβάνονται τα ακόλουθα.

5ml Standard Edition
·         1 x Geekvape Aegis X MOD
·         1 x Zeus Sub-Ohm Tank (Pre-installed: Mesh Z2 Coil 0.2ohm, 70-80W, capacity 5ml)
·         1 x Mesh Z1 coil (0.4ohm, 60-70W) 
·         1 x Spare Regular Glass Tube 3.5ml
·         1 x USB Cable
·         1 x Spare Parts Pack
·         1 x User Manual



Το εγχειρίδιο των οδηγιών χρήσης είναι γραμμένο σε διάφορες γλώσσες, όχι όμως και στην ελληνική. Το παραθέτω αυτούσιο για πληρέστερη ενημέρωση.



Το GeekVape Aegis X Zeus Kit είναι διαθέσιμο προς το παρόν στους παρακάτω οκτώ χρωματικούς συνδυασμούς
 


 
Τα τεχνικά χαρακτηριστικά και οι διαστάσεις των επιμέρους συσκευών του kit είναι τα ακόλουθα
Aegis X MOD
 Kit Size: 90 x 56.1 x 31.3mm
 Battery: 2x 18650 Cell (not included)
 Input Voltage: 6.2V-8.4V
 Output Voltage: 0.1-12V
 Output Wattage: 5-200W
 Resistance Range: 0.05
Ω-3Ω
 Display: 2.4 inch OLED screen
 Charger: USB 5V 2A
 Output mode: Power/VPC/TC/TCR/Bypass
 Temperature range: 100℃~315℃ / 200℉~600℉
 Thread: 510

Zeus Subohm Tank
 Size: 26 x 42.5mm (Not including Drip tip)
 Capacity: 5ml(Spare glass tube 3.5ml)/2ml
 Drip tip type: 810 Drip Tip
 Filling Method: Top Fill
 Mesh Z1 coil 0.4ohm (60-70W)
 Mesh Z2 coil 0.2ohm (70-80W)(pre-installed)

More powerful and excellent TC Kit from classic Aegis family
 200W max power by dual 18650 batteries
 Upgraded AS 2.0 chipset for fast and accurate operation
 2.4 Inch OLED screen for vivid display
 High performance Power/VPC/TC/TCR/Bypass modes
 Waterproof/Dustproof/Shockproof Design
 Innovative quick change prebuilt coil system
 GV mesh coil, purer flavor & great clouds
 Direct Top Airflow & Top-to-Bottom Airflow with leak-proof function
 Quick slide coil design for easy operation





Το GeekVape Aegis X mod, όπως προανέφερα, είναι ένα διμπάταρο mod (παίρνει δύο 18650 μπαταρίες) και αποδίδει μέγιστη ισχύ 200W, μέγιστη τάση 12V και μέγιστη ένταση ρεύματος 40Α. Επίσης μπορεί να υποστηρίξει αντίσταση από 0,05Ω και πάνω.
Είναι κατασκευασμένο από έξι διαφορετικά υλικά και η ποιότητα κατασκευής του είναι εμφανής από την πρώτη ματιά.






Ιδιαίτερη φροντίδα έχει δοθεί στο να εξασφαλιστούν κάποιες ιδιότητες αντοχής του mod.
H εταιρεία διατείνεται πως η συσκευή είναι αδιάβροχη για μισή ώρα μέσα σε νερό, μέχρι και βάθους ενός μέτρου. Το κουτί του, το IP-67, είναι επίσης αντικραδασμικό και πολύ ανθεκτικό σε πτώσεις και τα υλικά κατασκευής του δεν μαζεύουν σκόνη. 
Αυτό το τελευταίο χαρακτηριστικό, είναι πράγματι γεγονός για όλα τα υλικά, εκτός από τα rubber τμήματα, στα οποία διαπίστωσα πως κάποια σκόνη, λόγω στατικού ηλεκτρισμού, μαζεύεται, αλλά αφαιρείται πολύ εύκολα.


Στην πάνω βάση υπάρχει στο κέντρο ο 510 ατσάλινος ελατηριωτός, αυτορυθμιζόμενος πόλος, που μπορεί να φιλοξενήσει ατμοποιητές διαμέτρου μέχρι και 26mm. Επίσης υπάρχει και η θύρα φόρτισης micro usb, η οποία αποκαλύπτεται αφού ανασηκωθεί το κάλυμμά της από σιλικόνη. 
Οι μπαταρίες φορτίζονται μέσα στη συσκευή στα 5V με ρεύμα έντασης .
Στην κάτω βάση, τη βάση στήριξης, υπάρχουν πέντε οπές διαφυγής αερίων και ο μηχανισμός τοποθέτησης των δύο μπαταριών. 




Ένα πολύ όμορφο και εφοδιασμένο με άψογα λειτουργικό μηχανισμό καπάκι, αποκαλύπτει τον χώρο υποδοχής των δύο μπαταριών. 
Υπάρχει ευδιάκριτη επισήμανση συν (+) και πλην (-) για τη σωστή τοποθέτησή τους. H όλη κατασκευή της συσκευής είναι συμπαγέστατη και απουσιάζουν παντελώς δυσάρεστοι ήχοι και κροταλίσματα κακής εφαρμογής επιμέρους τμημάτων.





Στην πρόσοψη της συσκευής υπάρχουν το fire button και τα δύο πλήκτρα των επιλογών συν (+) και πλην (-), ίδιας σχεδίασης, πολύ εργονομικά, ιδιαίτερα το fire button, που είναι σαφέστατο με άμεση, ακαριαία απόκριση στο firing. Ο ήχος του είναι πολύ διακριτικός. 
Φυσικά υπάρχει η δυνατότητα κλειδώματος των πλήκτρων των επιλογών για την αποφυγή τυχαίας και ανεπιθύμητης απορύθμισης.

Η μια μεγάλη παράπλευρη έδρα του καλύπτεται σχεδόν εξ ολοκλήρου από την έγχρωμη TFT οθόνη των 2,4 ιντσών, που είναι πραγματικά υπερπαραγωγή. Θυμίζει οθόνη κινητού τηλεφώνου. Είναι πάρα πολύ φωτεινή και ευανάγνωστη. 
Υπάρχει δυνατότητα επιλογής μεταξύ τριων διαφορετικών θεμάτων και πέντε διαφορετικών χρωματικών συνδυασμών χρωμάτων προβολής. Θετικό είναι επίσης και το γεγονός πως στη συσκευασία περιέχεται ειδική προστατευτική μεμβράνη για την οθόνη, σαν αυτές που διατίθενται για την προστασία των οθονών των κινητών τηλεφώνων.
Σε vw επιλογή, στην οθόνη αναγράφονται η ισχύς, το επιλεγμένο mode (είναι διαθέσιμα τρία διαφορετικά modes, powerful, standard και soft), η τάση, η ένταση του ρεύματος, η τιμή της αντίστασης και το πλήθος των puffs. Υπάρχουν φυσικά και δύο ανεξάρτητες μπάρες, που επισημαίνουν τη στάθμη φόρτισης των δύο μπαταριών.




To GeekVape Aegis X Zeus Kit είναι εφοδιασμένο με το αναβαθμίσιμο AS 2.0 chipset, που προσφέρει ένα υπερπλήρες και εύκολο μενού επιλογών, έξι διαφορετικά συστήματα προστασίας και επίσης διακρίνεται για την αξιοπιστία του και τις επιδόσεις του. 
Η μόνη ιδιαιτερότητα της συσκευής είναι πως δεν μπαίνει κανείς στο μενού επιλογών με τον κλασσικό τρόπο (τρία clicks του fire button), αλλά με ταυτόχρονη παρατεταμένη πίεση των δύο πλήκτρων των επιλογών.



Το βάρος της συσκευής κυμαίνεται γύρω από το μέσο βάρος των συσκευών αυτής της κατηγορίας κι αυτής της ποιότητας. 
Οι διαστάσεις του είναι λίγο μεγαλύτερες από τον μέσο όρο της κατηγορίας, αλλά η κατασκευή του κι η εργονομία του προσφέρουν ένα πάρα πολύ καλό, βολικό και σταθερό κράτημα.

Το GeekVape Aegis X Mod θα έλεγα πως κατατάσσεται μεταξύ των κορυφαίων συσκευών της κατηγορίας, με σίγουρα την κορυφαία οθόνη.




Τώρα, ο GeekVape Zeus Subohm Tank που συμπληρώνει το kit, είναι ένας subohm ατμοποιητής διαμέτρου 26mm, πολύ ποιοτικής κατασκευής, που θα αρέσει πραγματικά πολύ στους χρήστες ατμοποιητών αυτής της κατηγορίας. 
Εγώ δεν συγκαταλέγομαι ανάμεσά τους, δεν είναι του γούστου μου οι subohm ατμοποιητές και γι αυτό το λόγο δεν είμαι κι ο καταλληλότερος κριτής τους. Προσωπικά, θα αγόραζα μόνο το Aegis X mod.

Όπως ήδη είπα, διακρίνεται για την ποιοτική του κατασκευή και την άψογη εφαρμογή όλων των επιμέρους τμημάτων του. Επίσης άψογα δουλεύουν κι όλα τα σπειρώματά του.

Έρχεται με δύο tanks, ένα χωρητικότητας 5ml κι ένα χωρητικότητας 3,5ml.




Δέχεται δύο τύπους mesh αντιστάσεων (τύπου mesh) που περιέχονται και στη συσκευασία.
Είναι οι Ζ1 των 0,4Ω με προτεινόμενη ισχύ λειτουργίας 60W-70W και η Ζ2 των 0,2Ω με προτεινόμενη ισχύ λειτουργίας 70W-80W
Η εταιρεία υποστηρίζει πως η ανθεκτικότητά τους φτάνει και τα 120ml. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο την Ζ2 κι έχω φτάσει ήδη τα 70ml χωρίς να διαπιστώσω καμιά αλλαγή στην απόδοσή της. 
Δεν ξέρω μέχρι που μπορεί να φτάσει. Ίσως να μη το διαπιστώσω κιόλας, αφού όπως προανέφερα δεν είμαι fan αυτής της κατηγορίας ατμοποιητών κι ούτε απολαμβάνω τέτοιου είδους άτμισμα.


Το γέμισμα γίνεται από πάνω, αφού κανείς πρώτα ξεβιδώσει με μισή περίπου περιστροφή το top cap
Το γέμισμα είναι μια πανεύκολη κι απροβλημάτιστη διαδικασία και μπορεί να γίνει με οποιοδήποτε μεγέθους ακροφύσια μπουκαλιών.



Πολύ ποιοτικό το 810 επιστόμιό του, που συγκρατείται με ένα o ring που βρίσκεται μέσα στο top cap. Σε οποιεσδήποτε συνθήκες, ούτε ο ατμοποιητής, ούτε το επιστόμιο θερμάνθηκαν. Βέβαια, σε καμιά περίπτωση δεν ξέφυγα από την προτεινόμενη ισχύ λειτουργίας της αντίστασης.

Το σύστημα airflow βρίσκεται ψηλά και το δακτυλίδι της ρύθμισης της εισαγωγής του αέρα έχει περιορισμό περιστροφής με δύο stops, ένα στην εντελώς ανοικτή επιλογή κι ένα στην εντελώς κλειστή. Η κρατιέται πολύ σταθερά και η περιστροφή του δακτυλιδιού είναι πολύ εύκολη και ομαλή. 
Ακόμα και στην εντελώς ανοικτή επιλογή του airflow, έχω την αίσθηση πως ο ατμοποιητής δεν γίνεται ακραία αεράτος. Το aiflow είναι τόσο αθόρυβο, όσο επιτρέπει να είναι ένα airflow αυτής της κατηγορίας ατμοποιητών. 
Η τζούρα του είναι smooth και παράγει πολύ μεγάλα ντουμάνια γευστικού ατμού. 
Η κατανάλωση είναι φυσιολογική για την συγκεκριμένη πάντα κατηγορία.
Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν δέχεται μόνο αυτούς τους δύο τύπους αντιστάσεων που τον συνοδεύουν, αλλά αν δέχεται μόνο αυτούς, θα μπορούσαμε να πούμε πως αυτός είναι ένας αρνητικός περιορισμός.
Όμως, για τους λάτρεις της κατηγορίας των subohm ατμοποιητών, ο GeekVape Subohm Tank πρέπει να είναι μια από τις καλύτερες επιλογές, με μόνο μειονέκτημα τον περιορισμένο τύπο αντιστάσεων που δέχεται κι αυτό δεν το λέω με σιγουριά.

Προσωπική μου πρόταση είναι το GeekVape Aegis X, σαν ένα από τα καλύτερα mods της κατηγορίας με την κορυφαία οθόνη της αγοράς. 
Διατίθεται φυσικά και ξεχωριστά από τον ατμοποιητή, που περιορίζεται σαν μια πολύ καλή επιλογή για τους οπαδούς των subohm ατμοποιητών.
Παρακάτω γράφω επιγραμματικά τα θετικά και τα αρνητικά μόνο του mod


Θετικά (+)
Ποιότητα κατασκευής
Εργονομία
Πολύ ανθεκτικό και αδιάβροχο
Πολύ καλό και αναβαθμίσιμο chipset
Κορυφαία οθόνη
Υπερπλήρες μενού

Αρνητικά (-)
Λίγη σκόνη στα rubber τμήματα
Λίγο αυξημένες διαστάσεις για την κατηγορία




Ευχαριστώ για την ανάγνωση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8332 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180643 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15656 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12