vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, paiktaras, Jorge, manoslykos, dRain, Christos Z, fratz8, bloodlessz, ertyanna

Twitter

TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 25, 2012, 10:55 »
Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω εδω και 6 χρονια και δυστυχως δεν ειναι θεραπευσιμο :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 25, 2012, 11:18 »
Μαλλον κατι αναλογο συμβανει οταν ξαπλωνω και εχει ησυχια - ακουγεται κατι σαν θρόϊσμα.

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 25, 2012, 12:50 »
Όσες φορές και αν ρουφήξω δεν ακούω τίποτα, αλλά αν δοκιμάσω με κλειστά χείλη να ρουφήξω με δύναμη... ναι, σφυρίζουν τ'αυτιά μου!
Τα τελευταία 20 χρόνια γνωρίζω την αιτία (από γιατρό):  Υψηλός αιματοκρίτης  ;) 50-54

Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 25, 2012, 14:03 »
Απο αρχες του χρονου,ειχα και εγω προβλημα στα αυτια μου,συγκεκριμενα δεν μπορουσα να ανεχτω...δυνατους η διαπεραστικους ηχους(π.χ κλαμα παιδιου)και επισης τα αυτια μου μπουκονανε οπως κανουμε βουτια στην θαλασσα.
Πηγα σε ΩΡΛ και ειδε οτι υπηρχε κυψελιδα(Συσσωρευμενο κερι) και μου εκανε καθαρισμο με αποτελεσμα να δω μια σημαντικη βελτιωση αλλα οχι εξαλειψη του προβληματος αν και χρησιμοποιω μετα απο προτροπη του συχνα ωτικες σταγονες για αφαιρεση κυψελιδας,
παντως νομιζω(με καθε επιφυλαξη!!!!!!)οτι σταδιακα μειωνοντας την νικοτινη απο 18 σε 9mg εχω μια σταθερη βελτιωση,ΤΥΧΑΙΟ? :hmmm:
Τωρα με το test που αναφερεις να κανουμε δεν παρατηρησα κατι αν και το εχω επαναλαβει 2-3 φορες.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 25, 2012, 15:11 »
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να το επαναλάβεις ακριβώς με τον ίδιο τρόπο (τζούρες) , με μόνη διαφορά, να μην πατήσεις το κουμπί της μπαταρίας.
Αν το ξαναπάθεις , θα ξέρεις ότι δεν οφείλετε στο ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος Μιχαήλ

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 15:01 »
Ἠταν ο λόγος που σταμάτησα το ἨΤ για μεγάλο χρονικό διάστημα.
Έχοντας περάσει μια ἐσωτερικη ωτίτιδα παλιότερα, ξεκινώντας το ἨΤ
ὀχι μονο βουιζαν ἀλλα αἰσθανομουν και βουλωμα και βαρος στο αὐτι καθε φορα που τραβαγα.
Το γυρισα παλι στο ΚΤ και ἀφου περασε κανενας χρονος ξανατμιζω πειραματικα.
Η αἰσθηση του βαρους παντως στο δεξι αὐτι ἐπιμενει, λιγοτερο μεν ἀλλα ὑπαρχει.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 16:09 »
Μήπως να δοκίμαζες κανένα ατμοποιητή με "αεράτη" τζούρα για να μη ζοριζεσαι στην εισπνοή? Ίσως αυτό να βοηθάει...

Αποσυνδεδεμένος johnC

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 22:42 »
Κατ'αρχας μην αρχισετε να γελατε σας εφαγα  :sfyrigma:
Λοιπον θελω να κανετε το εξης ''πειραμα''  να ρυθμισετε τον ατμο σας εκει που τον δουλευετε, να παρετε 3 βαθειες ρουφηξιες απανωτες, και--ΤΩΡΑ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ--......................'''Βουιζουν τ'αυτια σας??  ? ? ?

Θα παρακαλεσω γιατι ειναι σοβαρο για μενα να ακουσετε για μερικα δευτερολεπτα, και κατι ακομα..οι πρωτες απαντησεις να ειναι οσο πιο πολυ γινετε με ενα ΝΑΙ η με ενα ΟΧΙ...

Ευχαριστω




Σε κάποιες περιπτώσεις υπεροξυγόνωσης εγκεφάλου συμβαίνει.Ίσως απο τις απανωτές τζούρες.
Μπορεί να είναι και απο τον τρόπο που ρουφάς.Εννοώ να κουράζεις το σαγόνι.

Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 20, 2015, 05:30 »
Για δοκιμάστε - ως πείραμα - να πάρετε τις τζούρες σας ΧΩΡΙΣ να ακουμπάτε το στόμιο του ατμοποιητή, από μικρή απόσταση μισού εκατοστού δηλαδή. Κάτι μου λέει πως "πιέζετε" το όλο ΩΡΛ "σύστημα" καθώς "ρουφάτε σφιχτές τζούρες" (σε σχέση με ό,τι αν πέρνατε ανάσα με ανοιχτό το στόμα).

Εκτιμήσεις κάνω, έτσι; Δεν είμαι γιατρός, αλλά δεν χάνετε και κάτι να το δοκιμάσετε! Η δε νικοτίνη, ναι, θα μπορούσε να φταίει - αφού όντως επηρεάζει το κυκλοφορικό - αλλά αν ήσασταν ΗΔΗ καπνιστές πριν και ΔΕΝ είχατε τέτοιο πρόβλημα..;! Περίεργο δεν φαίνεται; Νικοτίνη η μεν, νικοτίνη και η δε - άρα, η διαφορά εντοπίζεται στο... ρούφηγμα!

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 20, 2015, 06:09 »
Μου έχει τύχει στο παρελθόν φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix