vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 9 χρήστες
lagoudakis, dkostas, thanos26, Jorge, FaniFox, komos, th3ofilos, thanos1071, Milarepa

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2445 στις: Μαΐου 19, 2017, 09:41 »
Στο Lemon Tart δοκιμαστε να βαλετε και λιγη acetyl pyrazine (1-2 σταγονες ανα 10ml).
Θα εκπλαγειτε με το ποσο πιο κοντα στο γνησιο ερχετε.Το γνησιο ειμαι σιγουρος οτι εχει πολυ περισοτερη βεβαια.Οταν ανοιγεις το μπουκαλακι το μονο που μυριζει στο γνησιο ειναι η AP.
εβαλα 3 σταγονεσ στα 20μλ σε μια δικια μου παραλλαγη της γνωστης συνταγης κ πραγματι ανεδειξε τα αρωματα ....ειδικα την ταρτα..νομιζω οτι πλεον δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το Original(21)..πολυ καλη προσθηκη ....συγχαρητηρια για την ιδεα ...δεν ειχε περασει καν απο το μυαλο μου να πειραματιστω με πυραζινη στο συγκεκριμενο.....κ παλι θενκ γιου

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2446 στις: Μαΐου 20, 2017, 10:10 »
Δοκιμασε και αυτη τη συνταγη με προσθηκη πυραζυνης μεχρι 0.5% και θα εκπλαγεις ποσο κοντα στο original ειναι
4% FA Lemon Sicily
2% FA Custard
1% FA Meringue
0.5% FA Fresh Cream
0.5% FA Apple Pie
0.5% FA Cookie
0.5% FA Lime Cold-Pressed
optional: up to 1% FA Vienna Cream for richer flavor


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2017, 10:56 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2447 στις: Μαΐου 20, 2017, 10:22 »
Καλημέρα !
Κλώνος για το Gaucho Verano της λάμδα υπάρχει πουθενά?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2448 στις: Μαΐου 20, 2017, 15:18 »
:sign_voithia:


Μετά την μεγάλη επιτυχία του castlelong, αποφάσισα να δοκιμάσω να φτιάξω τον κλώνο του grandmaster. Πήγα στην πρώτη σελίδα και με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα τεράστιες διαφορές στις συνταγές. Για παράδειγμα στις 2 ακόλουθες το ποσοστό της μπανάνας , αλλά και του συνόλου του αρώματος διαφέρει εντελώς. Κατάλαβα ότι προφανώς το φουντούκι και η καραμέλα αντικαθιστούν το peanut butter, αλλά και πάλι δεν ξέρω τι να φτιάξω. Δεν τρελαίνομαι να πετύχω 100% το υγρό, απλά να έχω ένα ευχάριστο αποτέλεσμα. Κάποιος που να το φτιάχνει?



1)
Acetyl Pyrazine 5%...........0,5%
Caramel (Original) (TPA)...........0,4%
Ethyl Maltol ......................1%
French Vanilla (TPA)...............5.5%
Hazelnut (TPA)......................2.5%
Ripe Banana (TPA)...................1.5%


2) Banana Cream (TFA) 10%
Vanilla Custard (CAP) 3%
Peanut Butter (CAP) 3%
Peanut Butter (TFA) 3%
Caramel Original (TFA) 3%
Graham Cracker (TFA) 3%
Vanilla Swirl (TFA) 2%
Cotton Candy (TFA) 1%
Επιστρέφω για ενημέρωση. Έφτιαξα τη συνταγή 1) με μικρές προσαρμογές: λιγότερη μπανάνα που είναι πολύ έντονη και περισσότερη καραμέλα.
Το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό, πολύ ιδιαίτερη γεύση, ελαφρά καπνικο, με την μπανάνα να κυριαρχεί.
Μπήκε στα βασικά μας υγρά για όλη την ημέρα. Την ομοιότητα του με το original δεν μπορώ να την κρίνω διότι το είχα δοκιμάσει πριν από καιρό. :)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2449 στις: Μαΐου 20, 2017, 15:30 »
Αφού σου αρέσουν οι μπανάνες ΜΝ, να δοκιμάσεις και το monkey της solub arome. Κι εγώ δεν ξέρω πόσο κοντά έρχεται στο grandmaster που δεν έχω δοκιμάσει αλλά είναι πια ένα από τα αγαπημένα υγρά (κι εμένα δεν μ' αρέσουν οι μπανάνες γενικά...). Όλο αυτό βέβαια το έγραψα για να μου πεις εσύ "δεν μου δίνεις λίγο απ' το δικό σου να δοκιμάσω αντί να αρχίσω τα πειράματα;" και να σου απαντήσω εγώ "πολύ ευχαρίστως αν μου δώσεις κι εσύ να δοκιμάσω τον κλώνο του grandmaster!". Tit for tat δηλαδή!  ;)


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2450 στις: Μαΐου 20, 2017, 16:43 »
Το καπνικό από πού προκύπτει;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2451 στις: Μαΐου 20, 2017, 18:03 »

"Ελαφρά καπνικο", προφανώς από το φουντούκι και την πυραζινη redortho. :yes:

cp ούτε εγώ αγαπώ τις μπανάνες, γι αυτό το υγρό ήταν μια ευχάριστη έκπληξη. Με μεγάλη μου χαρά θα σου δώσω να δοκιμάσεις αν έχεις μαζί σου relax, που έχω σκάσει να δοκιμάσω, αλλά πρέπει να αγοράσω αρώματα που δεν έχω ξαναχρησιμοποιησει. :angel:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2452 στις: Μαΐου 20, 2017, 18:14 »

Θα έχω μαζί μου: relax, supreme, Jesus (το έχεις), White Castle, godfather, tarta de milo, humo tipo, Milky Way, egoist vanilla custard, creamy strawberry pancakes, lemon tart, FB lemon tart clone, FB biscuit eater, FB mother's milk, T-juice forest affair και Wizzards Bacco. 

Φτάνουν;  :heat:


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2453 στις: Μαΐου 20, 2017, 18:21 »
Και την πορτοκαλί βαλίτσα; ;D

Όλα αυτά είναι τα βασικά σου;   :mamamou:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2454 στις: Μαΐου 20, 2017, 18:25 »
Αυτά είναι τα υγρά που έχω μέσα σε ατμοποιητές τώρα. Τα βασικά μου υγρά είναι αυτά και άλλα τόσα. Εμένα έπρεπε να λένε flavourslut!  :yes:


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2455 στις: Μαΐου 20, 2017, 18:29 »
Έτσι. Γιατί με έκανε η Νεφέλη να νιώσω κάπως που κι εγώ έχω 20 ατμό γεμάτους και καμιά 20αρια+ αρώματα να περιμένουν τη σειρά τους!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2456 στις: Μαΐου 20, 2017, 18:40 »
Αναρωτιέμαι πως ειναι δυνατόν να λέτε ότι έχετε βασικα υγρα, όταν χρησιμοποιείτε 2 ντουζίνες. 
Αν και έχετε κάποια κυλιόμενη ροτόντα που την γυρνάτε και αρπάζετε τα μπουκαλάκια με τη σειρά αυτα δεν λογίζονται βασικά.

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2457 στις: Μαΐου 20, 2017, 18:47 »
Θα έχω μαζί μου: relax, supreme, Jesus (το έχεις), White Castle, godfather, tarta de milo, humo tipo, Milky Way, egoist vanilla custard, creamy strawberry pancakes, lemon tart, FB lemon tart clone, FB biscuit eater, FB mother's milk, T-juice forest affair και Wizzards Bacco. Φτάνουν; :heat:
Πω πω ζηλευω, με ολα αυτα που εχεις μεσα σε ατμο απο τα οποια εχω δοκιμασει μονο 2-3 θα ηθελα πολυ κι εγω να βγω ραντεβου μαζι σου :o cpbaroque !! και να φερω κι εγω τα δικα μου ...  :respect:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2458 στις: Μαΐου 20, 2017, 18:58 »
Αν κάνεις διπλό ραντεβού με τον Χρόνη κι εμένα δεν θα ξέρεις τι σε βάρεσε στο κεφάλι!  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2459 στις: Μαΐου 20, 2017, 19:01 »
...θα ηθελα πολυ κι εγω να βγω ραντεβου μαζι σου...
Καλέ Σέρλοκ κυκλοφόρησε ότι την καίμε την βάτα??  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12592 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem