vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 7 χρήστες
th3ofilos, Jorge, aragiannis, Mimhsdr, camber, tibolaso, bloodlessz

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2250 στις: Απριλίου 24, 2017, 15:54 »
Τον διαβάζω τον Τρύφωνα και υποκλίνομαι ταπεινά :respect: απλώ φίλε μου επειδή το λατρεύω το castle long και ποτέ δεν λείπει από την κάβα μου, η γνώμη μου είναι ότι στους δικούς μου φτωχούς γευστικούς κάλυκες (όσους δηλαδή έχουν επιβιώσει μετά από 30 + κάπνισμα τσιμπουκιού) δεν μου χει έρθει τίποτα άλλο τόσο κοντά όσο το So long castle.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2251 στις: Απριλίου 24, 2017, 16:10 »
Δεν αντιλέγω :)
και μακάρι να έχεις και μπόλικο (απο το παλιό) γιατί για το καινούργιο λένε πολλά και διάφορα....
Η γεύση που παίρνει ο καθένας μας είναι ο απόλυτος κριτής μιας και πρόκειτε εμείς να το καταναλώσουμε.
Εμένα προσωπικά αν μου αρέσει πολύ ένα υγρό, λίγο μ΄ενδιαφέρει αν και ποιανού κλώνος είναι.
Μπορεί και να μην είναι κλώνος αλλά γευστικά να έχει πάρει την βάση ο δημιουργός.
Πολλά τα παραδείγματα και γενικά τα περισσότερα υγρά που κυκλοφορούν στην αγορά αυτού του τύπου είναι.
...μια βάση και 350 παραλλαγές :)
ενίοτε και κάποια παραλλαγή βγαίνει και καλύτερη απο την original :)



Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2252 στις: Απριλίου 24, 2017, 16:16 »
Μια χαρά τα λες φίλε μου, δυστυχώς καμμιά 15αρια μαιλ μου χουν μείνει από τα παλιά για το Castle long. Μετά θα πάρω από τα καινούργια (που έχεις δίκιο πολλά λένε). Νασαι καλά

Αποσυνδεδεμένος soistat

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2253 στις: Απριλίου 25, 2017, 15:02 »
παίδες βοήθειαααααααααααααα έχω φάει κόλλημα :idiot1: :idiot1: με το ODIN 105 αλλά δεν μπορώ να βρώ πουθενά κάποια συνταγή που να φτάνει εκεί κοντά έχει κανένας να προτείνει τιποτά ;;;;;;;  :wall: :wall:
μία απο τις κλωνοσυνταγές που δοκίμασα απο κάποιον συνατμιστή που βρήκα δεν μου έμοιαζε 
αυτη με το energy drink κ.λ.π δοκίμασα και δεν μου έκατσε κάτι άλλο παιζεί;;;

Αποσυνδεδεμένος Billias

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2254 στις: Απριλίου 27, 2017, 17:42 »
Εχει δοκιμασει κανεις στις συνταγες supreme και relax της eliquid να αντικαταστησει τα αρωματα της εταιριας με αλλα; Και αν ναι πηρε καλυτερο αποτελεσμα οπως πιο εντονο αρωμα παραδειγμα; Τις εχω φτιαξει και τις δυο και εχω παρει αρκετα καλο αποτελεσμα.  Το μπισκοτο ομως για παραδειγμα της εταιριας σκετο σαν αρωμα δεν μου φερνει και πολυ σε μπισκοτο.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2255 στις: Απριλίου 27, 2017, 21:24 »
 Δοκίμασέ τα με το cookies της Flavor Art.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2256 στις: Απριλίου 27, 2017, 23:02 »
Γιατί έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι χρησιμοποιούν μπισκότο της inawera? 
Όχι για το relax συγκεκριμένα, αλλά γενικώς. 
Δεν έχω δοκιμάσει προσωπικά. 

Αποσυνδεδεμένος gnkgr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2257 στις: Απριλίου 27, 2017, 23:23 »
Μια χαρά τα λες φίλε μου, δυστυχώς καμμιά 15αρια μαιλ μου χουν μείνει από τα παλιά για το Castle long. Μετά θα πάρω από τα καινούργια (που έχεις δίκιο πολλά λένε). Νασαι καλά
Θα σε δυσαρεστησει αυτο που θα σου πω αλλα θα στο πω.....
Αν θες να εχεις για παντα μαζι σου την γευση του Castle long που ξερεις μην δοκιμασεις το καινουριο......
Αστο.... ετσι απλα και πες οτι εκλεισε η εταιρεια και δεν ξαναεβγαλε αλλο υγρο πλεον....
Ψαξε για κατι αλλο καπου αλλου αλλα μην πας στο νεο (δεν θα το πω Castle long) υγρο.... δεν υπαρχει.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2258 στις: Απριλίου 27, 2017, 23:59 »
Γιατί έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι χρησιμοποιούν μπισκότο της inawera?
Γιατί το μπισκότο αυτό είναι σαν να έχεις τρίψει πραγματικό μπισκότο μέσα στο υγρό σου! Απογείωση!! :)) :))
Αλλά τη συνταγή του supreme και του famous την χαλάει! Δεν τους πάει!

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2259 στις: Απριλίου 28, 2017, 07:32 »
Και κάτι δύσκολο! Κλώνους της Mystique ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2260 στις: Απριλίου 28, 2017, 08:08 »
Θα σε δυσαρεστησει αυτο που θα σου πω αλλα θα στο πω.....
Αν θες να εχεις για παντα μαζι σου την γευση του Castle long που ξερεις μην δοκιμασεις το καινουριο......
Αστο.... ετσι απλα και πες οτι εκλεισε η εταιρεια και δεν ξαναεβγαλε αλλο υγρο πλεον....
Ψαξε για κατι αλλο καπου αλλου αλλα μην πας στο νεο (δεν θα το πω Castle long) υγρο.... δεν υπαρχει.
Καλημέρα φίλε μου με έσκασες πρωί - πρωί

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2261 στις: Μαΐου 01, 2017, 20:28 »
ατμίζω αυτή τη στιγμή το supreme frenchy fog
έχει αντίστοιχα συστατικά με το castle long,το οποίο έχω μήνες να ατμίσω και δεν μπορώ να θυμηθώ κατά πόσο του μοιάζει

στο site έλεγε 10-12% αραίωση αλλά και σε άρωματα άλλων εταιριών που έχω δοκιμάσει με 10%,μου βγήκαν πολύ βαριά και μπουχτιστικά.Προσωπικά όλα μου τα αρώματα τα κάνω με 5%(έτοιμα ή όχι) και μου είναι οκ

και το συγκεκριμένο λοιπόν το έκανα με 5%,έχει μόλις 4 μέρες που το έφτιαξα και σίγουρα δεν έχει δέσει ακόμα(αν και λέει 3-5 μέρες ωρίμανση),αλλά έστω κι έτσι μου έκατσε πολύ καλά
ισορροπημένο,δεν βγάζει γλυκατζούρα και σίγουρα θα είναι το καθημερινό μου υγρό μέχρι να το βαρεθώ ή να πετύχω κάτι αντίστοιχο ή καλύτερο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Fantasma

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2262 στις: Μαΐου 01, 2017, 22:02 »
Παίζει καμιά συνταγούλα για ήπιο καπνικό, ενδεικτικά αναφέρω πως άτμιζα το American blend by liqua.... Έχω δοκιμάσει το nice της atmos και το American blend της eliquid France.  Το πρώτο αρκετά ήπιο στα γούστα μου αλλά με επίγευση μήλου που με χάλαγε εντελώς. Το δε δεύτερο πολύ βαρύ που έμοιαζε με πούρο
... βλέπω να πηγαίνουν άκλαφτα. ...

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2263 στις: Μαΐου 01, 2017, 23:18 »
Έφτιαξα τον κλώνο Tribeca με Ry4d, Graham, AP και cotton candy. Μετά από 25 μέρες μου βγάζει μια παράξενη γεύση χημικίλας. Ποιο απ όλα φταίει;

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2264 στις: Μαΐου 01, 2017, 23:39 »
Άσε ανοιχτό το μπουκάλι κανα δίωρο, την επόμενη Δευτέρα το ίδιο και άτμισε την μεθεπόμενη

Το tribeca θέλει 5-6 βδομάδες ωρίμανση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix