vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

292 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, karga, Tem, Jorge, white varadero, lounik, Aoratix, Milarepa, camber

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1275 στις: Μαΐου 28, 2016, 01:39 »
Kαι γω στα τυφλα το εκανα χωρις να δοκιμασω πριν το αυθεντικο! Δεν ξερω αν ειναι 90% 99 η 100% ιδιο και ουτε με νοιαζει κιολας ειναι παντως πεντανοστιμο :thumpup: Μιλαω για την παραλλαγη του netsplit!
Προσωπικα το αφησα μολις μια εβδομαδα να ωριμασει και αρχισα να καταναλωνω...

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1276 στις: Μαΐου 28, 2016, 09:17 »
Εκανα το my dude του κυριου diy or die υστερα απο τα θετικα σχολια φιλων συνατμιστων εδω στο φορουμ..Για 'μενα το υγρο τα σπαει! Μου θυμησε το κλασικο παγωτο-κυπελακι βανιλια με φραουλα που τρωγαμε πιτσιρικια! Την ιδια αποψη ειχε και φιλος μου που το δοκιμασε, γευστικοτατο :yes:
Καλημέρα για δώσε λινκ της συνταγής

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1277 στις: Μαΐου 28, 2016, 09:51 »
Λοιπόν άνοιξα το βαρέλι με το υγρό της συνταγής που έβαλε και ο netsplit και έβαλα μισό τανκάκι στον bellus.Αυτό που δοκίμασα μου αρέσει πολύ.Δεν ξέρω πως είναι το αυθντικό αλλα ατμίζεται άνετα και όλη μέρα.Αξίζει μια δοκίμη όσοι έχουν τα αρώματα.15 μερούλες ξεκούραση και είναι μια χαρά

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1278 στις: Μαΐου 28, 2016, 10:42 »
Καλημέρα για δώσε λινκ της συνταγής

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα
http://diyordievaping.com/2016/03/19/the-my-dude-recipe-my-man-remix/

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1279 στις: Μαΐου 28, 2016, 20:53 »
Παιδιά πείτε την καλύτερη συνταγή για diy tribeca γιατί είμαι νέα στο forum και ψιλό χάθηκα. ..pls

melli

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1280 στις: Μαΐου 28, 2016, 22:11 »
Έχει πολλές στην 1η σελίδα του νήματος, εγώ φτιάχνω την #2!

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1281 στις: Μαΐου 28, 2016, 23:03 »
Τελικά η συνταγή για supreme με βάση ecig πάει η να πάρω της eliquid france;

Αποσυνδεδεμένος geo67

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1282 στις: Μαΐου 31, 2016, 02:37 »
Μιας και ασχολουμαι με το diy  εδω και λιγους μηνες ..ειπα να φτιαξω και εγω το supreme ..ετσι στα τυφλα ,μιας και δεν το εχω δοκιμασει ποτε το συγκεκριμενο υγρο..Σημερα 6η μερα ,δεν αντεξα..Το δοκιμασα και ..Απιστευτο!! Για τα δικα μου γουστα...Φνταζομαι οταν ωριμασει κιολας..
Comandante 7 :respect: :respect: :respect:
Και εσενα και τον φιλο σου...οτι καλυτερο εχω φτιαξει μεχρι τωρα ..


Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1283 στις: Μαΐου 31, 2016, 09:54 »
Ατμίζοντας την ιδιοκατασκευή του Relax 70VG/30PG στον Τηλέμαχο παρατήρησα ότι κάπου κατεβαίνει από την τροφοδοσία πιο σκούρο υγρό. Στα 5-6 ml το παρατήρησα, φαινόταν μια γραμμούλα πιο σκούρα από το υγρό.
Τον έλυσα, βαμπάκι και αντίσταση πολύ σκούρα. Τα έπλυνα να δω τι και πως... Βαμπάκι πεντακάθαρο μπορώ να πω, αντίσταση ελάχιστα. 
Τόσο πολύ αμάκα πιάνει ή δεν πήγε καλά η ιδιοκατασκευή; Ή θέλει τανκάκι και αλλαγή σε όλα;  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1284 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:45 »
Και σε εμένα κάπου εκει αντέχει, 7-8 ml και θέλει αλλαγή το βαμβάκι τουλάχιστον. Και το δικό μου ειναι 60/40..
Δεν εχει να κάνει με τον Τηλέμαχο, δεν εχει προκαταλήψεις το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1285 στις: Μαΐου 31, 2016, 12:03 »
Φυσικά και δεν φταίει αυτός. Απλά έτυχε να φαίνεται καθαρά σ' αυτόν το σκούρο να κατεβαίνει  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1286 στις: Ιουνίου 01, 2016, 13:07 »
Και σε μένα το Relax αφήνει πολύ μάκα ίσως από τον καφέ εν αντιθέσει  με το Supreme που είναι πιο καθαρό.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1287 στις: Ιουνίου 01, 2016, 14:55 »
Ατμίζοντας την ιδιοκατασκευή του Relax 70VG/30PG στον Τηλέμαχο παρατήρησα ότι κάπου κατεβαίνει από την τροφοδοσία πιο σκούρο υγρό. Στα 5-6 ml το παρατήρησα, φαινόταν μια γραμμούλα πιο σκούρα από το υγρό.
Τον έλυσα, βαμπάκι και αντίσταση πολύ σκούρα. Τα έπλυνα να δω τι και πως... Βαμπάκι πεντακάθαρο μπορώ να πω, αντίσταση ελάχιστα.
Τόσο πολύ αμάκα πιάνει ή δεν πήγε καλά η ιδιοκατασκευή; Ή θέλει τανκάκι και αλλαγή σε όλα;  :dontknow:

οταν αρχισει να φενεται  πιο σκουρο υγρο συνηθως ειναι σημαδι οτι θελει αλλαγμα το βαμβακι αλλα με το συγκεκριμενο υγρο πολυ γρηγορα θελει αλλαγμα και η αντισταση και το βαμβακι.ειναι φυσιολογικο με το συγκεκριμενο υγρο μαλλον λογω του καφε.με το γνησιο καθε 4μλ αλλαζω και αντισταση και βαμβακι με τον κλωνο αντε να παει 6-7 οπως λες

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1288 στις: Ιουνίου 02, 2016, 00:21 »
λοιπον παιδια μια βοηθειααα!εχω παρει το  αρωμα μπισκοτο της e liquid France.εφτιαξα αλλα μαλλον κατι εκανα λαθος παει στον νηπτηρα..για να φτιαξω 20 μλ ποσες σταγονες πρεπει να βαλω?προτεινωμενη αραιωση λεει 5%..αν γινεται να μου πειτε σε σταγονες..

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1289 στις: Ιουνίου 02, 2016, 00:36 »
Καθε δοσομετριτης ειναι διαφορετικος απο εναν αλλον στα μπουκαλακια (αρωματα/ετοιμα υγρα /κτλ) οποτε λιγο δυσκολο αυτο που ρωτας...Ενας αγραφος κανονας λεει σταγονα/ml βασης αλλα με κριτιριο ποιον δοσομετριτη?
Οποτε αντι να χανεσαι και να κανεις τι ζωη σου δυσκολη παιξε με % σε ml  
http://e-liquid-recipes.com/create
Με αυτο το λινκ που λυνει χερια θα βρεις την υγεια σου,παρε μια ενεση του 1 ml και φτιαξε μαγικα φιλτρα ξενιαστα...
Για εμενα παντως τα αρωματα της eliquidfrance σκετα δε μαρεσουν εκτος απο το KML,τωρα αμα τα μιξαρεις με αλλα μαζι ειναι μια χαρα...
Συνταγη relax/supreme, γεια σου ρε comandater 7 :respect: :respect:
 KML με μπισκοτο η καφε η καραμελα η ολα αυτα μαζι...
Τεσπα ειναι θεμα γουστου αλλα προτου το πας για νεροχυτη ποσο καιρο το αφησες να ωριμασει?
Ασε το λιγες μερουλες ακομα και ξαναδοκιμασε και να κρατας σημειωσεις να ξερεις τι σαρεσε και τι οχι ωστε να μη το ξανακανεις η να το ξανακανεις...
Καλα μαγειρευματα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 6 243 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:12
από Chris66
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556741 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181507 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 102 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238632 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 968 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz