vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, Jorge

Twitter

GG Iatty

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #255 στις: Απριλίου 21, 2013, 14:38 »
ναι, τριάρι μονό. με 15αρι σύρμα, 4 σ (2 μισές, 2 ολο)
στην αρχή κλειστή εντελώς. πριν λίγο την άνοιξα μισή στροφή, γιατί μετά από 1-2 μλ μου μύριζε λίγο καμμένο. λίγο..
γενικά καμπάνα δεν ανοίγω, παρά μισή στροφή και μόνο όταν αρχίζει να μουλαρώνει... ;D
μου βγήκε 2.4 ωμ. παίζω 4-4,2 στο προβάρι.
υπόψιν όμως ότι τα αυλάκια από το πλαστικό είναι λίγο ανοιγμένα..

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #256 στις: Απριλίου 21, 2013, 15:45 »
lemy ...τα σύρματα non μεσα απο το κραμικο  ???

...ρε τι πάθαμε  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #257 στις: Απριλίου 21, 2013, 15:47 »
μέσα τα χω.. :dontknow:

τι έκανα πάλι?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #258 στις: Απριλίου 21, 2013, 16:25 »
Καινουργιο σετ απ και απο την πλευρα μου (πειραματιζομαι)και θελω να το μοιραστω μαζι σας..μονο δυαρι..διπλο τοπικα(με 0.16 νικελκρομ..0.20 non)..τα non εξω απο το κεραμικο..επιστρατευτηκανε τσιμπηδακια και λοιπα συνεργα ωστε οι ενωσεις να γινουνε πολυ μικρες και οντως γινανε μια σταλια...δεν ακουμπανε πλαστικα καθολου..μου βγηκε 1.6..το σεταρισμα αυτο το καθιερωνω μου παει σφαιρα..διαρροες..καμμενα μηδεν..γευση TPA white chocolate DIY..αμα τον σεταρεις προσεχτικα τον ατιμο σε αποζημιωνει..περιμενω απο συμφοριτυ και κανα 2 κεραμικα με ανοιγμενα λουκια να δω το 3αρι φυτυλι πως παει χωρις να στριμωχνετε.ξεχασα να αναφερω..καμπανα τερμα κλειστει κατω..ισα που κλεινει οχι σφιξιματα και ιστοριες..απαλα μεχρι εκει που παταει..2 μερες τωρα δουλευει ελβετικο ρολοι ο βασιλιας..
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2013, 22:41 από Christos_Tz »

Αποσυνδεδεμένος koufos

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • find what you love and let it kill you
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #259 στις: Απριλίου 21, 2013, 16:29 »
ναι, τριάρι μονό. με 15αρι σύρμα, 4 σ (2 μισές, 2 ολο)
στην αρχή κλειστή εντελώς. πριν λίγο την άνοιξα μισή στροφή, γιατί μετά από 1-2 μλ μου μύριζε λίγο καμμένο. λίγο..
γενικά καμπάνα δεν ανοίγω, παρά μισή στροφή και μόνο όταν αρχίζει να μουλαρώνει... ;D
μου βγήκε 2.4 ωμ. παίζω 4-4,2 στο προβάρι.
υπόψιν όμως ότι τα αυλάκια από το πλαστικό είναι λίγο ανοιγμένα..
με τι υγρο παιζεις με κλειστη καμπανα? :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #260 στις: Απριλίου 23, 2013, 11:40 »
Πρέπει να αλλάξω κεραμικό στον Iatty μου και ο Guru είναι out of stock.
Μήπως ξέρει κανείς αν το κεραμικό του Steam Machine ή του Dripper κάνουν για τον Iatty ?
Οπτικά είναι τα ίδια αλλά μήπως υπάρχουν μικροδιαφορές ?

Ευχαριστώ.


Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #261 στις: Απριλίου 23, 2013, 11:52 »
γιατι να το αλλαξεις?
εσπασε?

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #262 στις: Απριλίου 23, 2013, 11:56 »
Πρέπει να αλλάξω κεραμικό στον Iatty μου και ο Guru είναι out of stock.
Μήπως ξέρει κανείς αν το κεραμικό του Steam Machine ή του Dripper κάνουν για τον Iatty ?
Οπτικά είναι τα ίδια αλλά μήπως υπάρχουν μικροδιαφορές ?

Ευχαριστώ.
Ναί, κάνουν. :yes:
 Ίδια είναι   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #263 στις: Απριλίου 23, 2013, 12:12 »
Γύρισε ο γιός μου απο το ποδόσφαιρο χτυπημένος μέσα στα αίματα. Μέσα στην φούρια μου αφησα τον Ιαττυ πανω στο GP Paps και δεν είχα κλειδώσει το κουμπί  :eyesplash: και το μηχάνημα πυροβολούσε ...

Όταν μετα από κανένα 10λεπτο κάτάλαβα τι γινονταν ( το δωμάτιο είχε πλημμυρίσει απο μια ωραιότατη μυρωδιά από Bobas Bounty) βρήκα το GP να κάθεται σε μια λιμνούλα απο υγρό και τον Ιαττυ να ζεματάει και να συνεχίζει να βγάζει ατμούς σαν ηφαίστειο.

Εκ πρώτης όψεως μεγάλη ζημιά δεν έπαθα, μόνο το πάνω πλαστικό είχε παραμορφωθεί και θέλει άλλαγμα (και τα ο-ριγκ του κεραμικού μαζί).
Αλλά προσπαθώντας να βγάλω το κεραμικό απο το παραμορφωμένο πλαστικό, είχε σφηνώσει και το έσπασα.

Πλαστικό έχω, ο-ριγκ έχω αλλά κεραμικό δεν είχα προβλέψει να πάρω έξτρα.
Έχω όμως ένα σωρό από SM kai Dripper. Επειδή οπτικά είναι ίδια ρωτάω αν κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #264 στις: Απριλίου 23, 2013, 12:17 »
Ωπότε, είσαι ΟΚ  :thumpup:
Έχεις κ' κεραμικά  :)

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #265 στις: Απριλίου 23, 2013, 12:19 »
ναι κανουν
το ειπε και ο Διονυσης
απλα νομιζα οτι ειχε πιασει μπιχλα και ηθελες να το πεταξεις
με λιγο καψιμο γυνεται καινουργιο,να το ξερεις,μια που μου δοθηκε η ευκαιρια να το αναφερω

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #266 στις: Απριλίου 23, 2013, 12:19 »
Καινουργιο σετ απ και απο την πλευρα μου (πειραματιζομαι)και θελω να το μοιραστω μαζι σας..μονο δυαρι..διπλο τοπικα(με 0.16 νικελκρομ..0.20 non)..τα non εξω απο το κεραμικο..επιστρατευτηκανε τσιμπηδακια και λοιπα συνεργα ωστε οι ενωσεις να γινουνε πολυ μικρες και οντως γινανε μια σταλια...δεν ακουμπανε πλαστικα καθολου..μου βγηκε 1.6..το σεταρισμα αυτο το καθιερωνω μου παει σφαιρα..διαρροες..καμμενα μηδεν..γευση TPA white chocolate DIY..αμα τον σεταρεις προσεχτικα τον ατιμο σε αποζημιωνει..περιμενω απο συμφοριτυ και κανα 2 κεραμικα με ανοιγμενα λουκια να δω το 3αρι φυτυλι πως παει χωρις να στριμωχνετε.ξεχασα να αναφερω..καμπανα τερμα κλειστει κατω..ισα που κλεινει οχι σφιξιματα και ιστοριες..απαλα μεχρι εκει που παταει..2 μερες τωρα δουλευει ελβετικο ρολοι ο βασιλιας..
Το τοπικό δυάρι το έβαλες από πάνω ή από κάτω από το ολόκληρο δυάρι?

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #267 στις: Απριλίου 23, 2013, 12:20 »
τυχερος εισαι μπορει να ειχες και χειροτερο αποτελεσμα , μικρο το κακο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος koufos

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • find what you love and let it kill you
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #268 στις: Απριλίου 23, 2013, 12:23 »
Καινουργιο σετ απ και απο την πλευρα μου (πειραματιζομαι)και θελω να το μοιραστω μαζι σας..μονο δυαρι..διπλο τοπικα(με 0.16 νικελκρομ..0.20 non)..τα non εξω απο το κεραμικο..επιστρατευτηκανε τσιμπηδακια και λοιπα συνεργα ωστε οι ενωσεις να γινουνε πολυ μικρες και οντως γινανε μια σταλια...δεν ακουμπανε πλαστικα καθολου..μου βγηκε 1.6..το σεταρισμα αυτο το καθιερωνω μου παει σφαιρα..διαρροες..καμμενα μηδεν..γευση TPA white chocolate DIY..αμα τον σεταρεις προσεχτικα τον ατιμο σε αποζημιωνει..περιμενω απο συμφοριτυ και κανα 2 κεραμικα με ανοιγμενα λουκια να δω το 3αρι φυτυλι πως παει χωρις να στριμωχνετε.ξεχασα να αναφερω..καμπανα τερμα κλειστει κατω..ισα που κλεινει οχι σφιξιματα και ιστοριες..απαλα μεχρι εκει που παταει..2 μερες τωρα δουλευει ελβετικο ρολοι ο βασιλιας..
φιλε τι pg/vg ειναι το υγρο σου και στα ποσα volt παιζεις τα 1,6?

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #269 στις: Απριλίου 23, 2013, 15:52 »
Koufos ημουνα με ενα DIY φτιαγμενο απο φιλαρακο που τα παει καλα με τις δοσολογιες(μου το εφτιαξε τοσο νοστιμο ο μπαγασας που τον ετοιμαζω να μου φτιαξει κανα λιτρο..χαχαχα..(..70/30..vg-pg)..Βαση RTS και αρωμα TPA white chocolate στα 18mg περιπου..το θεμα ειναι οτι παπαλα τωρα δεν εμεινε σταγονα απο δαυτο..το τσακισα ο κροκοδειλος..και χτες ξαναεφτιαξα ενα καινουργιο ιδιο σεταρισμα στα 1.6 και εχω μεσα flavor art Apple 18 mg 50/50.Μια χαρα παει και με αυτο το ζουμακι..δεν εχω προβλημα λειτουργικο..δουλευει ρολογακι.Σε προβατακι μινι ειμαι..στα 4.2..και που και που το παω 4.4..Μια χαζη ερωτηση στους γκουρου να κανω;;Οταν αλλαζουμε γευση πρεπει να αλλαξουμε και αντισταση..πλυσιμο των σπλαχνων του ιαττυ κτλ;;Μαλλον ναι για να μην ανακατευονται οι γευσεις ε;;Brokuna το 2αρακι απο πανω το εχω..
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2013, 16:15 από Christos_Tz »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem