vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, FaniFox

Twitter

Squid Industries Double Barrel v3

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Squid Industries Double Barrel v3
« στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 14:25 »

(Το προϊόν το παρέλαβα από το newvaping.com)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



To newvaping βρίσκεται Αγγλία και έχει δώσει τον κωδικό 'CL20' για 20% έκπτωση για όσους θέλουν να τσεκάρουν.




Η τελευταία έκδοση της σειράς Double Barrel, περσινό μοντέλο αλλά αφού έπεσε στα χέρια μου
είναι κρίμα να μην το κάνουμε μια παρουσίαση!


Διμπάταρο(2x18650) μοντάκι, κατασκευασμένο από αλουμίνιο με ύψος 92mm και πλάτος 43mm. Φτάνει μέχρι τα 150W,
έχουμε την επιλογή να παίξουμε μόνο με βατ και χωράει χωρίς overhang ατμοποιητές εώς 25mm.

Η συσκευασία περιλαμβάνει μόνο το μοντ και δύο στρογγυλά προστατευτικά για να τα βάλουμε
ανάμεσα στο μοντ και τον ατμοποιητή μας!

Το μοντάκι βγαίνει στα παρακάτω χρώματα και σχέδια, μερικά πολύ ωραία, οπότε μην τρομάξετε από την ασχήμια του δικού μου!



Θα ξεκινήσω πάλι ανάποδα και θα πω πρώτα για το πορτάκι. Ευτυχώς σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο τώρα τουλάχιστον το πορτάκι μένει πάνω στο μοντ και δεν είναι αποσπώμενο γιατί πιο πολλά έβγαλαν από χαμένα πορτάκια παρά από μοντ που πούλησαν. Δεν μου αρέσει ότι ενώ έχει αρκετά μπόσικα το πορτάκι, όταν βάλεις τις μπαταρίες πρέπει να το πιέσεις πολύ και να σπρώξεις για να το κλείσεις γιατί το κουμπωμά του είναι λίγο πιο μικρό από αυτό που θα έπρεπε με αποτέλεσμα να νομίζεις ότι το έκλεισες αλλά αυτό να ανοίγει.

Θέλει λίγο προσοχή αλλά όταν έχεις τις μπαταρίες μέσα το πορτάκι είναι πολύ σταθερό και δεν κουνιέται καθόλου. Επίσης όση δύναμη χρειάζεται για να κλείσει άλλη τόση θέλει για να ανοίξει οπότε το βάζεις άνετα σε τσέπες και τσαντάκια και δεν φοβάσαι ότι θα ανοίξει!


Δεν ξέρω αν είναι μόνο στο δικό μου μοντ αλλά οι επαφές των μπαταριών στο εσωτερικό δεν μου γεμίζουν καθόλου το μάτι και νιώθω ότι θα χάσει σε αγωγιμότητα με τον καιρό. Επίσης θα μπορούσαν να βάλουν καθαρά σύμβολα για το πως να βάλουμε τις μπαταρίες και να μην βάζω-βγάζω μέχρι να βρω τον σωστό τρόπο ή να δω τα άχρωμα και πολύ μικρά σύμβολα στην κάτω μεριά του καπακιού.


Το μοντάκι ανοίγει και κλείνει με πέντε κλικ, με τέσσερα κλικ κλειδώνουμε τα βατ και με τρία
μπορούμε να αναποδογυρίσουμε τις ενδείξεις της οθόνης.


Η οθόνη του σε σχέση με το προηγούμενο είναι μεγαλύτερη, φαίνονται πιο καθαρά οι ενδείξεις και πλέον δεν είναι χωμένη πρός τα μέσα αλλά κάθεται στην ίδια ευθεία με το μοντ. Η εταιρεία λέει ότι έβαλε και μια έξτρα στρώση προστατευτικού σε όλη την πάνω μεριά του μοντ ώστε να γλυτώσουμε υγρά στην πλακέτα λόγω διαρροών κλπ.


Το κουμπί του τώρα ή θα το αγαπήσεις ή θα το μισήσεις για τον τρόπο που λειτουργεί. Πατάς για το fire και γυρνάς αριστερά ή δεξιά για να αλλάξεις τα βατ. Πολύ στιβαρό κουμπί και θέλει δύναμη στο πάτημα, θυμίζει παλιές ηλεκτρονικές συσκευές που το καταλαβαίνεις ότι το πατάς το κουμπί. Κάνει ένα ωραίο κλικ όταν το πατάς και είμαι μεγάλος θαυμαστής τέτοιων κουμπιών.

Δεν ξέρω αν είμαι το ίδιο θαυμαστής και της ροδέλας όμως. Όπως έγραψα πιο πάνω για να αλλάξεις τα βατ γυρνάς το κουμπί αριστερά ή δεξία και αυτό που με φοβίζει είναι το πόσο γρήγορα θα χαλάσει η ροδελίτσα στο εσωτερικό. Αν το έχεις στάνταρ σετ με ατμοποιητή και δεν παίζεις συχνά με τα βατ νομίζω δεν θα έχεις θέμα αλλά αν παίζεις κάθε τόσο μαζί της δεν είμαι τόσο σίγουρος.

Όλο αυτό βέβαια είναι θέμα στο δικό μου μυαλό βέβαια γιατί το κουμπί είναι πολύ στιβαρό όταν αλλάζεις τα βατ η ροδέλα φέρνει αντίσταση, λειτουργεί υποδειγματικά και δεν γυρνάει ανεξέλεγκτα.


Όχι και τα πιο άμεσα ρεύματα στον πλανήτη, βέβαια αργεί το μισό του μισού δευτερολέπτου αλλά είναι κάτι που παρατήρησα από την αρχή οπότε το λέω. Με την πλακέτα του δεν έχω κάποιο πρόβλημα, μου διαβάζει κανονικά τις αντιστάσεις, δεν ανεβοκατεβάζει βατ χωρίς λόγο και είμαι ευχαριστημένος.

Από θέμα εμφάνισης, όλα τα άλλα χρώματα και σχέδια εκτός του δικού μου, είναι πολύ όμορφο και διαφορετικό σε σχέση με τα περισσότερα μοντ. Λόγω σχεδιασμού που αγκαλιάζει τις μπαταρίες το μοντ είναι μικρό και χωράει άνετα στο χέρι, με το κουμπί του fire να βρίσκεται σε ωραίο σημείο και με τις αλλαγές των βατ να γίνονται άνετα με τον αντίχειρα.

Μου αρέσει πολύ η βαφή του, ειδικά σε σχέση με το προηγούμενο και στο συγκεκριμένο νιώθω ότι έχει πιο χοντρή στρώση χρώματος και είναι κάπως πιο λαστιχένιο και πιο ευχάριστο όταν το κρατάς στο χέρι. Γενικά πρόκειται για ένα σχετικά βαρύ στιβαρό μοντ.


Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squid Industries Double Barrel v3
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 15:23 »
Εξαιρετική ''up to the point '' παρουσίαση.
Τα ίδια που αναφέρεισ ισχύουν και για το TAC 21 που βασικά είναι το ίδιο αλλά με μια διαφοροποίηση στην εμφάνιση λόγω των 21700 μπαταριών που δέχεται.Εκείνο που με έχει εντυπωσιάσει εκτός από την στιβαρότητα. είναι η διαχείρηση των μπαταριών.Με μέτρο σύγκρισης το VOOPOO X217, οι ίδιες μπαταρίες δίνουν περίπου +25% σε διάρκεια.


Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squid Industries Double Barrel v3
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 15:30 »
 Το ειχαν φιλοι μου, 2 στα 2, εξεπνευσε μετα απο.5-6 μηνες.
 Τα ρευματα του ειναι πολυ απαλα,πρεπει να ανεβασεις βατ.Η διαχειρηση καλη.

 Για 100 ευρω,υπαρχουν καλυτερες επιλογες

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Squid Industries Double Barrel v3
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 15:45 »
Α μπράβο, να τι ξέχασα να γράψω!

Διαχείρηση μπαταριών όντως πολύ καλή και τα ρεύματα ισχύει ότι είναι πιο απαλά από το κανονικό.

Εγώ πάντως έχω πολλούς γνωστούς με το συγκεκριμένο, κάποιοι με παραπάνω από ένα και όλα δουλεύουν κομπλέ εδώ και μήνες.

Τα λεφτά που κάνει Ελλάδα είναι όντως πολλά.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squid Industries Double Barrel v3
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 21:56 »
Γνωρίζω κ γω 2- 3 φίλους που τα συγκεκριμένα άντεξαν βαριά 6μηνο


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Squid Industries Double Barrel v3
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 06, 2020, 23:06 »
Παιδια να ρωτησω κατι επειδη σημερα πηρα το mod! Σας βγαζει τα ωμ σε real time σε καθε τζουρα; Πχ ειναι η αντισταση 0.90ω ξεκιναει στα 0.90 πρωτο fire παει 0.95 δευτερο 0.97 τριτο 0.94 ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33996 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536402 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12