vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, th3ofilos

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2580 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 20:10 »
Εγώ μετά από χρόνια στο κλασικό KohGenDo, πέρυσι έκανα την μετάβαση σε Cotton Bacon και το συνεχίζω ένα χρόνο. Είναι και που βολεύομαι και δεν αρέσκομαι σε αλλαγές τακτικά, αλλά σας διαβάζω και νοιώθω δεινόσαυρος. Μα τόσα βαμβάκια πια? Χάνω την μπάλα. Είμαι τόσο πίσω?

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2581 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 20:12 »
Δεν είσαι τόσο πίσω απλά νομίζω ότι υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές από το cb

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2582 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 20:18 »
Ας μην είχα πετύχει σκαρτο cb και δεν θα έψαχνα τίποτε άλλο.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2583 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 20:27 »
Τι εννοείς πέτυχες σκαρτο; 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2584 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 20:37 »
Πέτυχα δυο σακουλάκια που μάλλον ήταν κλώνοι. Πιο άγριο στην αφή και καμιά σχέση στην τροφοδοσία. Μου έσπασε τα νεύρα.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2585 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 20:42 »
Μου χάρισαν και εμένα ένα cb μεγάλο που είχε τα ίδια χάλια. Δεν πέρασε και το scratch and check. Έφυγε νύχτα. 

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2586 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 21:31 »
Το έχεις βρει πουθενά Ελλάδα;
Το έχω κάνει pre-order.
Πρώτος θα το μπουμπουνισω.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2587 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 23:31 »
Έχω ένα σακούλι σχεδόν γεμάτο από το native wicks  δεν ξέρω μερικές φορές μου έφερνε κάτι στην γεύση σαν πανί και έτσι έχει ξεμείνει στο συρτάρι.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2588 στις: Μαρτίου 04, 2019, 16:25 »
Καιρό τώρα είχα βγει στην γύρα ψάχνοντας τον αντικαταστάτη του Cotton Bacon Prime. O λόγος του διαζυγίου ήταν η κακή εμπειρία που είχα με τα δύο τελευταία σακουλάκια που αγόρασα, τα οποία μου σπάσανε κυριολεκτικά τα νεύρα. Στους ντρίπερς ήταν οκ, όμως η πραγματική πρόκληση για ένα βαμβάκι είναι πάντα το τανκ. Ε, ξεκίναγα με υποτροφοδοσία στην αρχή, η οποία μετατρεπόταν σε υπερτροφοδοσία μετά από μισό τανκ. Δηλαδή έβριζα στην αρχή και βλαστήμαγα στο τέλος.

Πολλοί που γνωρίζουν, μου είπανε ότι πιθανότατα έπεσα σε κλώνους, άποψη που δεν την αμφισβητώ. Όμως, επειδή δεν γουστάρω να κάθομαι να τσεκάρω τα βαμβάκια, βγήκα στην γύρα για τον αντικαταστάτη.

Η πρόταση του, γνωρίζοντα πολλά και διάφορα, [member=17746]paloukaros[/member] ήταν το Cotton Gods, για την χρήση που κάνω. Ε, πήγα και πήρα όχι ένα, αλλά δύο σακουλάκια. Τι στο καλό... Αν είναι στραβή η άποψή του, ας τον χρεώσω για δύο. Μην είμαστε ψιλικατζήδες.

Χθες, επιτέλους τελείωσε το δεύτερο σκάρτο Cotton Bacon και έστησα με το Cotton Gods. Έστησα τον πλέον απαιτητικό ατμοποιητή μου, τον Phenomenon Zest με τις υπερυψωμένες. Σημείωση: Ο συγκεκριμένος είναι πιο απαιτητικός στο στήσιμό του, διότι οι τρύπες του αέρα είναι πιο ψηλά, με αποτέλεσμα ακόμα και τυχόν φούσκωμα του βαμβακιού να μου μπουκώνει την τζούρα.

Τι είδα:

α) Το Cotton Gods είναι λίγο πιο σκληρό ως υφή από το Cotton Bacon Prime. Αυτό δεν με πειράζει καθόλου, έτσι κι αλλιώς το βαμβάκι είναι εξίσου ευκολοδούλευτο.

β) Δεν κόβεται με τίποτα. Πήγα να βγάλω μια "τρίχα" βαμβακιού που εξείχε και πάλι καλά που κατάλαβα ότι τράβαγα όλη την αντίσταση επειδή δεν κοβότανε. Αυτό θετικό, απλά μου έκανε εντύπωση και το σημειώνω. Από δω και πέρα η οποιαδήποτε "τρίχα" εξέχει, δεν τραβιέται, κόβεται με το ψαλίδι.

γ) Από την πρώτη τζούρα, μέχρι το τέλος του τανκ είχα την ίδια ακριβώς τροφοδοσία. Ό,τι έστησα στην αρχή, είχα και στο τέλος του τανκ. Στο priming η κάθε σταγόνα που έριχνα πότιζε με την μία.

δ) Γεύση από την πρώτη τζούρα. Καλά, αυτό δεν είναι και άθλος εν έτει 2019, αλλά άμα υπήρχε η ελάχιστη απόκλιση από αυτό, θα είχε φάει σουτ με την μία.

ε) Γεύση εξαιρετικά καθαρή, χωρίς ούτε θαμπώματα, ούτε τίποτα. Θυμήθηκα την γεύση του Cotton Bacon V2, που είχα χάσει από το Prime, το οποίο μου θάμπωνε λίγο τα πράγματα. Πως γίνεται αυτό, μην ρωτήσετε... Είναι τα μεταφυσικά του ατμίσματος, δηλαδή αυτά που ανάγονται στην φυσική - χημεία ΜΕΤΑ από αυτήν που γνωρίζω.

Εν κατακλείδι, πολύ καλή πρώτη εμπειρία από το συγκεκριμένο βαμβάκι. Μένει η δοκιμή σε ντρίπερς, αν και όπως είπαμε, το πραγματικό τέστ είναι οι τανκάτοι. Τουλάχιστον, αυτό πιστεύω εγώ.


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2589 στις: Μαρτίου 04, 2019, 16:35 »
Και στους drippers τσίλικο είναι αίσθημα,μην το φοβάσαι... 8)

Το μόνο κακό που του έχω βρει είναι το %#@%μένο σακουλάκι του που έτσι και το ανοίξεις δεν χωράει με τίποτα ξανά μέσα το βαμβάκι και να το κλείσεις  :angry_orange: :wall:

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2590 στις: Μαρτίου 04, 2019, 16:45 »
Εγώ το πετάω απευθείας όλο σε σακουλάκι από παλιό Cotton Bacon.

Άσε που γλιτώνεις και την τράκα, νομίζουν ότι έχεις CB. :)) :)) 8)

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2591 στις: Μαρτίου 04, 2019, 16:49 »

Και έτσι αγαπητά μου παιδιά γίνεται κανείς [member=20476]zamploutos[/member]  8)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2592 στις: Μαρτίου 05, 2019, 13:23 »
[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member]

Αν στις 16/03 κάνεις μια βόλτα από την Αργυρούπολη, θα έχω μαζί μου Drago. Νομίζω ότι δεν υπάρχει καλύτερο βαμβάκι για τα Phenomena...

Το Gods από την άλλη στα ντριπερόνια, σπέρνει.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2593 στις: Μαρτίου 05, 2019, 13:28 »
Έχω Drago, Τρύφωνα. Ευγενική χορηγία σου :) 

Όντως πολύ καλό βαμβάκι, αλλά δυσεύρετο, για να μην πω άφαντο. 

Το Cotton Gods ακόμα δεν μπορώ να το κατατάξω. Πάντως στα πρώτα δύο στησίματα, που έχουν γίνει και τα δύο στον περίεργο Zest μου με τις υπερυψωμένες, πάει τρένο από όλες τις απόψεις.

Αν ισχύει (που το πιστεύω) και το ότι είναι πολύ καλό σε ντρίπερς, θα πάω να αγοράσω μια φάρμα, να μην ξανασχοληθώ με το ζήτημα "βαμβάκι". 

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2594 στις: Μαρτίου 05, 2019, 13:47 »
Ε δηλαδή θα με αναγκάσετε να πάω τέρμα Θεού να πάρω να το δοκιμάσωωωω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536468 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15786 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12