vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Jorge

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 09, 2012, 00:54 »
το ντουμάνιασα το υπουργείο μας δεν μου είπε κάποιος κάτι. σε όσα υπουργεία έχω πάει μέχρι τώρα δεν μου έχει πει κανένας τίποτα .ορίστε και φωτογραφία μεσα από το υπουργείο υγείας
http://prntscr.com/abfpv




Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 06, 2012, 09:11 »
Από ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο σήμανε συναγερμός για τρομοκτρατία στη Βρετανία





Συναγερμός σήμανε στη Βρετανία και συγκεκριμένα στο εθνικό δίκτυο προς Λονδίνο. Ωστόσο τελικά ο "ύποπτος" καπνός ήταν ατμός από ηλεκτρονικό τσιγάρο!

Το λεωφορείο, στο οποίο επέβαιναν 48 επιβάτες, κατευθυνόταν από την περιοχή Πρέστον προς Λονδίνο, όταν ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις αιφνιδίως το σταμάτησαν.



Πληροφορίες εκαναν λόγο για έναν άντρα ο οποίος έχυσε σ ένα κουτί ένα υγρό το οποίο έβγαζε καπνό.

Η αστυνομία έδωσε εντολή στο λεωφορείο να σταματήσει την πορεία του και όλοι οι επιβάτες να αποβιβαστούν. Στο σημείο έσπευσαν δεκάδες περιπολικά οχήματα αλλά και ασθενοφόρα. Και τα δυο ρεύματα κυκλοφορίας έκλεισαν και δόθηκε εντολή στους οδηγούς των υπόλοιπων οχημάτων να παραμείνουν στα αυτοκίνητά τους με κλειστές τις μηχανές.

Οι ίδιοι είπαν πως για πρώτη φορά έβλεπαν τόσα πολλά περιπολικά και ασθενοφόρα σ' ένα σημείο.




Για τη Βρετανία, ένα τρομοκρατικό χτύπημα μόλις λίγες μέρες πριν την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων θεωρείται σοβαρό πλήγμα. Σημαντικό είναι το γεγονός πως οι δυνάμεις της αστυνομίας κινητοποιήθηκαν άμεσα με αποτέλεσμα να αποτρέψουν οποιοδήποτε τέτοιο ενδεχόμενο. Τις τελευταίες ημέρες διεξάγονται συνεχώς αντιτρομοκρατικές επιχειρήσεις.




Μετά από πολύωρες έρευνες, στις οποίες συμμετείχαν ακόμη και πυροτεχνουργοί, η ανακοίνωση που εξέδωσε η αστυνομία  ανέφερε ότι οι αρχές κινητοποιήθηκαν εξαιτίας ενός ηλεκτρονικού τσιγάρου, μιας συσκευής που βοηθά στη διακοπή του καπνίσματος και η οποία εκπέμπει ατμό...

Εκτός από αυτό το περιστατικό, η βρετανική αστυνομία συνέλαβε σήμερα έξι άτομα, πέντε άνδρες και μία γυναίκα, με την κατηγορία της τρομοκρατίας. Σύμφωνα με την Σκότλαντ Γιαρντ οι συλλήψεις έγιναν στο Ίλινγκ του δυτικού Λονδίνου και στο Νιούχαμ, στα ανατολικά της πρωτεύουσας, για λόγους "δημόσιας ασφάλειας" καθώς διατυπώθηκαν υποψίες για κάποια συνωμοσία στην οποία εμπλέκονταν ισλαμιστές εξτρεμιστές. Η αστυνομία υπογράμμισε πάντως ότι η υπόθεση δεν συνδέεται με τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, που πρόκειται να ξεκινήσουν σε τρεις εβδομάδες.

Στους συλληφθέντες, που είναι ηλικίας 18-30 ετών, περιλαμβάνονται τρεις αδελφοί και ένα παντρεμένο ζευγάρι. Για τη σύλληψη του ενός από τους άνδρες οι αστυνομικοί χρησιμοποίησαν ένα όπλο ηλεκτρικής εκκένωσης (τέιζερ).

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=149899&catid=7#


προσοχη λοιπον που το κανετε ντουμανι και πως γεμιζετε υγρα τους ατμοποιητες γιατι αλλιως......  8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 06, 2012, 11:14 »
επίσης η 'τρομοκρατία' είναι μια πολύ καλή κάλυψη για πιθανή απαγόρευση όπως έγινε για την 9/11 στο Αμέρικα..  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 06, 2012, 11:15 »
Τα μηνύματα που αναφέρονται στο αστείο της υπόθεσης έχουν μεταφερθεί εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3633.msg434047.html#msg434047
Εδώ ας συζητήσουμε για τη σοβαρή πλευρά του θέματος, αν υπάρχει.

Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 20, 2012, 04:25 »
Το μέτρο της απαγόρευσης του καπνίσματος σε δημόσιους κλειστούς χώρους έχει
αδρανήσει και μάλιστα τον τελευταίο καιρό υπάλληλοι δημόσιοι καπνίζουν και στα
γραφεία τους χωρίς την παραμικρή ενόχληση με μοναδική παραχώρηση το ανοιχτό
παράθυρο για συναδέλφους και συναλλασσομένους.
Φανταστείτε λοιπόν τι ισχύει για τους ατμιστές θα κάνουν ότι θέλουν παντού και δεν
θα μιλάει κανένας.
Παρόλα αυτά θεωρώ πως πρέπει να επιδεικνύεται ο απαιτούμενος σεβασμός από όλους
και καλοπροαίρετα να υπακούμε στις όποιες εκκλήσεις προς συμμόρφωση ακόμα και
αν δεν μυρίζουν με τη μύτη αλλά με το μάτι όπως μου αρέσει να λέω  :)

Αποσυνδεδεμένος koufos

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • find what you love and let it kill you
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 20, 2012, 05:01 »
εγω στο jumbo στην Κρητη εκανα μια τζουρα και η ΄υπευθηνη΄ εκει μου την ειπε κανονικοτατα.. :wall: :wall:
-ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.. :idiot1: :idiot1:
-ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ, ΑΤΜΙΖΩ!!
-ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ  :angry_orange: :wall:



Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 20, 2012, 05:12 »
Έστω και έτσι οφείλεις να το σέβεσαι και να υπακούσεις! και εσύ αν ερχόσουν σπίτι μου
ας πούμε και κάπνιζες ή μάλλον στο γραφείο μου θα "σου την έλεγε" ο αδελφός μου  :)) :)) :))
Πρέπει να σεβόμαστε απόλυτα την επιθυμία του άλλου και να μην ασκούμε με το τρόπο μας
πίεση όταν κάποιος μας το ζητά.
Εκεί που τα δικαιώματά μας αρχίζουν τελειώνουν τα δικαιώματα του άλλου, και οι
υποχρεώσεις μας τελειώνουν εκεί όπου αρχίζουν οι υποχρεώσεις των άλλων.  :)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 20, 2012, 05:24 »
Προσωπικά ατμίζω παντού, αλλά με πολύ διακριτικότητα!
Δε κρύβομαι και ούτε πρόκειται, αλλά δεν χρειάζεται να πάμε στο άλλο άκρο με υπερβολές ή κάνοντας επίδειξη!
Ένα χρόνο τώρα, με ή και χωρίς την ισχύ του μέτρου για κλειστούς χώρους, δε μου παραπονέθηκε ποτέ ουδείς!
Όλα θέλουν απλώς το τρόπο τους και με μέτρο!
 8) :bye:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 20, 2012, 10:10 »
σημερα πρωι πρωι επρεπε να παω τραπεζα....ειχε ανοιξει το ενα ματι χωρις καφε .....λεω δεν παιζει με την καμια περνω καφε απο διπλα και μπαινω τραπεζα επρεπε να περιμενω 5 λεπτα...ρουφαω καφε και ασυναισθητα βγαζω το η.τ και τραβαω τζουρα.....κανω και δευτερη και μετα συνειδητοποιω οτι με κοιτανε.....δεν μου μιλαει κανεις το εκμεταλευομαι  ;D και τραβαω και μια καλη......μολις φτανω ταμειο η ταμειας......-τι αρωμα ειναι αυτο?σαν μπισκοτο μυριζει....το πετυχες λεω..... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
παντου ατμιζω εκτος φυσικα απο νοσοκομεια ιατρεια και σχετικα....

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 20, 2012, 10:11 »
εγω στο jumbo στην Κρητη εκανα μια τζουρα και η ΄υπευθηνη΄ εκει μου την ειπε κανονικοτατα.. :wall: :wall: 
-ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.. :idiot1: :idiot1: 
-ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ, ΑΤΜΙΖΩ!!
-ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ  :angry_orange: :wall:
Το ιδιο επαθα και εγω και οταν τον ειπα τον security οτι δεν υπαρχει νομος που να το απαγορευει μου ειπε το γνωριζουμε αλλα ειναι αρχη των καταστηματων jumbo για αποφυγη μίμησης απο τα παιδια που σας βλεπουν.Το ειρωνικό ειναι οτι μεσα στο καταστημα τους εχουν διαδρομο με σταχτοδοχεία αναπτηρες κτλ κτλ 
Προχθες παντως στην Εθνικη τραπεζα ατμιζα κανονικοτατα ιοπως και σε νοσοκομειο της Θεσ/νικης.

Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 20, 2012, 10:22 »
Δηλαδή τα παιδιά δεν μας βλέπουν αλλού με το Η.Τ, στο Jumbo περιμένουν να μας δουν και να μας μιμηθούν;  ;D

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 20, 2012, 10:38 »
H λεξη κλειδι ειναι ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ. Δεν χρειαζεται να προκαλουμε γιατι ετσι γινεσαι στοχος μικρονοων και ανενημερωτων,

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 20, 2012, 11:40 »
Εγώ εξακολουθώ να ατμίζω έκτός σπιτιού, μόνο όπου επιτρέπεται και το τσιγάρο.
Δεν μπορώ να πώ ότι μου λέιπει εφόσον ατμίζω 10ml+ την ημέρα, και σίγουρα δεν νιώθω ότι καταπιέζομαι με την απόφασή μου αυτή.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 20, 2012, 11:45 »
Εκτος θεματος - ποτε προλαβαινεις τα 10ml Πανο :o
Σωστο ωστοσο και καπως ετσι διαχειριζομαι και 'γω τον χρονο ατμισματος σε σχεση με τους χωρους - οπου ηταν συνηθεια το κτ εκει και ατμισμα σε επιπεδο πιπιλας.......αλλα δεν ξεπερναω 3-4 ml !!!!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 20, 2012, 11:47 »
Aτμιζω οπου ναναι γιατι θεωρω οτι η διακριτικοτητα δημιουργεί  εικονες παρανομιας  σε αυτο που κανεις.Με την διακριτικοτητα στιγματιζεις το ητ σαν βλαβερο και ταυτοχρονα παρανομο.Γνωμη μου και χωρις διαθεση αντιπαραθεσης ολα τα παραπανω.
Αν καπνιζα σε χωρους που απαγορευεται το καπνισμα ναι θα ημουν διακριτικος γιατι εκει οντως παρανομώ :yes: [size=78%] [/size]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536464 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237607 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35438 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12