vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Jorge, camber, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip

Twitter

Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 16:11 »
Λοιπον εδω και 4 μερες ατμιζω απο εναν cartomizer της nobacco με υγρο tribeca και ολα ειναι μια χαρα οχι πολυ ζεστος ατμος και τρελλο ντουμανι και χτυπημα .πηρα εχ8ες εναν dct cartomizer απο alter smoking ατμισα λιγο ry4 δεν μου αρεσε σε carto και εβαλα παλι τριμπεκα τον φυση3α καλα τον καρτο που ειχε περασει ry4 και τον ποτισα με τριμπεκα ,loipon με αυτο τον καρτο εχω ζεστο ατμο και λιγοτερο ντουμανι ,ειναι και οι 2 καρτο στα 1.5 μπορει να μου ε3γγησει καποιος πως γινετε αυτο επισης της nobaco εκανε κατι σκασιματα ενω αυτος εντελως α8ορυβος ,απο οτι εχω διαβασει ειναι ολοι ιδιοι και ειναι απο τη smoketech,τι μπορει να συμβαινει ?μηπως 8ελει χρονο για να στρωσει?ο αλλος απεδωσε αμεσως απο την αρχη και δεν εχω δει στην αποδοση καμια διαφορα εδω και 4 μερες.
σας μιλαω εχει μεγαλη διαφορα ο ενας με τον αλλο,αν συνεχισει ετσι 8α τον παω για αντικατασταση

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 16:34 »
Για να δουλεύουν καλά σημαίνει ότι σκάνε αμα δεν σκάνε-τσιτσιρίζουν και είναι σφιχτή η τζούρα και απλώς ακού σσσσσσσσ σαν φίδι πάνε για πέταμα.
Τα κάρτο είναι να μην σου κάτσει ακριβά για αυτά που προσφέρουν καλύτερα με τανκ dct και πιο φτηνά και κρατάν λίγο πιο πολύ.
Σε λίγο θα ρωτάμε σμοκτεκ ειναι δεν θα πάρω εχουν βγεί για μένα τουλάχιστον 1 στα 4 καλό

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 16:53 »
εβαλα παλι το καρτο απο νομπακο και ειναι ολα τελεια!!!δεν μπορω ομως να πρεπει να κανω προσευχες για να μου κατσει σωστος καρτο κατι πρεπει να γινετε ποια ειναι η συμβουλη σας στο 8εμα αυτο?

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 16:58 »
"Τα κάρτο είναι να μην σου κάτσει ακριβά για αυτά που προσφέρουν καλύτερα με τανκ dct και πιο φτηνά και κρατάν λίγο πιο πολύ. "

Μπερδεύτηκα λίγο,Μέχρι τώρα έπαιρνα ανταλλακτικά carto (nobacco)

Εχουν βγεί τανκ για dc δηλ χωρίς "μπαμπάκι";Πώς τα ζητάμαι και που
τα βρίσκουμε(Ελλάδα)  Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 17:10 »
εβαλα παλι το καρτο απο νομπακο και ειναι ολα τελεια!!!δεν μπορω ομως να πρεπει να κανω προσευχες για να μου κατσει σωστος καρτο κατι πρεπει να γινετε ποια ειναι η συμβουλη σας στο 8εμα αυτο?

Εχω αγοράσει carto τύπου giant (DC) απο healthcabin και nadvapares
με κριτήριο την τιμή Μακράν τα καλύτερα είναι της nobacco

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 00:08 »
αμ δουλευουν σωστα ολα καλα ειναι αναλογα τα γουστα μας  τους καλητερους του αγορασα απο τον Γιαννη γιατι απο alter και nobacco κατι μου πηγαινε στραβα αλλα παιζει και λιγο η τυχη που δεν θα επρεπε γιατι δεν θελει κανεις να πεταει τα λεφτα του  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 00:18 »
Εμένα όλα ίδια μου φαίνονται.
Καλά μου βγήκαν όλα, αλλά με πολλή ... προσωπικότητα.
Προτιμώ τελικά να βρίσκω μονής αντίστασης στα ίδια ομ γιατί έχουν πιο ομαλή λειτουργία.
Οσο για τις μεγαλύτερες χωρητικότητες που έχουν πολλά διπλής αντίστασης, ούτε κι αυτές με βόλεψαν. Αντε να κρατήσει κατιτίς περισσότερο ο κάρτο στα δικά μου καταστροφικά χεράκια, αλλά με διπλή τριπλή τιμή που έχουν δεν αξίζει τον κόπο.

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 00:49 »
Εγώ πάντος παιδιά είχα πάρει carto dual coil δεν θυμάμαι πόσα ήταν και τα τρία που δοκίμασα μου εύγαζαν έντονα πλαστικούρα και δεν έλεγε να στρώσει με τιποτα και να μου φέρει την γεύση του υγρού μου. Μετα πήρα από nobacco carto dual και ήταν κομπλέ σχεδόν αμέσος. Πάντος εγώ πηστεύω πως παιζουν και οι παρτίδες. Πχ. μπορεί μια παρτίδα να βγεί και τελείως μάπα!!!

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 01:04 »
Για την πλαστικίλα που λες, μπορεί να ευθύνεται το επιστόμιο. Κάποια βγάζουν μια περίεργη γεύση.

Πάντως είναι λίγο λαχείο το αν θα βγει καλό ένα κάρτο, πιστεύω.

Σε αγορά που είχα κάνει από το ίδιο μαγαζί, κάρτο της ίδιας εταιρείας, και λογικά από την ίδια παρτίδα αφού τα αγόρασα με 2-3 μέρες διαφορά, κατέληξαν να έχουν τελείως διαφορετική συμπεριφορά.

Το ένα δούλεψε ρολόι μέχρι που αποφάσισα να το αποσύρω, ενώ το άλλο από το πρώτο γέμισμα μου παρουσίασε προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 01:32 »
Η πλαστικιλα στα dual coil carto μου δυο φορες που μου ετυχε, και στις δυο ηταν απο το επιστομιο....Πλεον οποτε αλλαζω καρτο απλα κρατω το παλιο επιστομιο....

Δε μπορω να πω υπευθυνα οτι ολα τα dual coil carto ειναι ιδια εφοσον δεν τα εχω δοκιμασει ολα απο παντου - ιδια σε ποιοτητα και αντοχη βρηκα οσα αγορασα απο Nobacco, Ecocig και Cleverstore.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2012, 01:40 από Teodor »

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 16:29 »
Για καρτο εχω να πω την παρα πολυ καλη μου εμπειρια που ειχα και ακομα εχω απο madvapes.com.
παραγγειλα 10τεμαχια διαφανα dual coil 1.6ohm (πολυ χρησιμο για να τσεκαρεις το υγρο) βρισκομαι αυτη την στιγμη στο 3ο καρτο με μεσο ορο ζωης 10μερες οχι οτι δεν δουλευαν απλα για καλο και για κακο τα αλλαζω...αντε στον εναν να διαπιστωσα σφυξιμο στη τζουρα και παραγουν πολυ ατμο!
Με σχεση της nobacco ειμαι πιο πολυ ικανοποιημενος με τις madvapes καθως με της nobacco τα πεντε κομματια που πηρα ο ατμος ελλατωνοταν σε πολυ συντομο διαστημα (2-3) με μεσο ορο ζωης 5-7 μερες.

Η μπαταρια που εχω ειναι παντα η ιδια , του Nobacco Giant

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 17:00 »
Τα ίδια με τα διάφανα τα δικά σου, αλλά από healthcabin μου κράτησαν εμένα 3 ημέρες. Με 4 περίπου μλ την ημέρα. Καιγόταν η κάτω αντίσταση και ... πέταμα!
Μου επιβεβαιώνεις κι εσύ ότι κανένας ατμοκάρτο δεν επιβιώνει στα χέρια μου...

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 19:06 »
Χα χα ισως να εισαι ρουφηκτρα :) αλλα πιστευω οτι μπορει κατι αλλο να ειναι ... 2-3ml ειναι  η δικη μου καταναλωση. με 50pg-50vg ισως κανεις πολυ Vg που ειναι παχυσρευστη και τρελαινεται ο καρτο σου .
Για παραδειγμα τωρα παω για την 5η μερα με τον διαφανο καρτο απο madavapes και ατμος φουλ τραβαω βεβαια για 6-7 δευτερολεπτα καθε τζουρα με 1δευτερολαπετο αναμενο(πατημενο το κουμπι) πριν το βαλω στο στομα μου.




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2012, 19:21 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 19:12 »
4 μλ μισή μιση και καλά αραιωμένη. Πάνω από 3 δευτερόλεπτα τζούρα ποτέ. Το κουμπί επίσης πατημένο 1 δευτερολεπτο πριν.
Δεν είναι ο τρόπος, η αύρα μου και μόνο τους καταστρέφει...

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Eiναι τελικα ολα τα dual Coil Cartomizers ιδια?
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 17:51 »

Ατμίζω με ένα τέτοιο cartomizer από τις 27/01/12. Τύχη βουνό έτσι? :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12