vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, Aoratix

Twitter

Χρηση η.τ. στο στρατο

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Χρηση η.τ. στο στρατο
« στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:17 »
Καλησπερα σε ολους.Σε 2 βδομαδες παω φανταρος.Εδω και 2 μηνες ατμιζω φανατικα,χωρις τζουρα απο κ.τ. Γνωτιζει κανεις αν θα εχω προβλημα στο κεντρο και μετεπειτα στην μοναδα,χρησιμοποιοντας το η.τ.;Υπαρχει περιπτωση στον ελεγχο,μπαινοντας στο κεντρο να μου το κατασχεσουν;

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:21 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΦΑΝΤΑΡΟΣ.ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΤΜΙΖΩ ΦΑΝΑΤΙΚΑ,ΧΩΡΙΣ ΤΖΟΥΡΑ ΑΠΟ Κ.Τ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ,ΚΑΠΝΙΖΟΝΤΑΣ Η.Τ; ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ,ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΣΧΕΣΟΥΝ;
Οταν πηγα εγω στρατο (πριν απο κανα αιωνα :laugh1:) λεγαμε οτι εκει που τελειωνει η λογικη ξεκιναει ο στρατος

Τη σημερον ημερα ο στρατος ειναι παρα μα παρα πολυ λασκα (κινητα τηλ, φατσοβιβλια) και δεν συμαζευεται
Οποτε γνωμη μου πως δεν θα εχεις κανενα προβλημα εκτος απο το οτι πρεπει να προσεχεις μη στο βουτηξουνε

Γνωμη μου...

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:21 »
Οχι ρε μην ακους βλακειες. Προσεξε μην σε ψαροσουνε οι παλιοι.....

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:25 »
επειδη στη παρεα μου εχω αρκετους στρατιωτικους με βεβαιοτητα 1000000000000% δεν υπαρχει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:28 »
Δεν πιστεύω να απαγορεύεται από κανένα κανονισμό του στρατού (ούτως ή άλλως είναι πολύ βραδυκίνητο πράμα ο στρατός), δεν ξέρω όμως στα σίγουρα.

Ισως όμως ειδικά τον πρώτο καιρό να έχεις πρακτικά προβλήματα π.χ. που θα φορτίζεις τις μπαταρίες.
Απο όσο θυμάμαι στο στρατό οι ελεύθερες μπρίζες είναι σπάνιο πράγμα (δεν γνωρίζω αν κατι άλλαξε)
και αν δεν είσαι μπροστά υπάρχει κίνδυνος να σου κλέψουν τις μπαταρίες κτλ

Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:29 »
Εγω το ατμισμα το αρχισα τελειωνοντας τον στρατο 1.5 μηνα πριν αποληθω οποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα. Για σενα τωρα πιστευω τα πραματα θα ειναι λιγο πιο ζορικα για την αρχη.
Αν το Η.Τ το εχεις στην τσεπη σου ή στο μπουφαν δεν θα στο ψαξει κανεις οπως και τα υγρα.
Το μεγαλυτερο προβλημα ομως θα το αντιμετωπισεις με την φορτιση των μπαταριων...Φαντασου σε μια διμοιρια 20-40 ατομων με μια πριζα να προσπαθουν ολοι να φορτησουν τα κινητα τους δεν προκειτε να φορτισεις τις μπαταριες σου ποτε! Απο κει και περα αν το λυσεις αυτο ισως αν σε δει κανεις αξιοματικος και δεν ξερει περι τινος προκειτε να στο παρουν και στην χειροτερη να σε "τρεξουν" με την καλη εννοια μεχρι να δουν τι ειναι αυτο το πραμα που κρατας!
Στην μοναδα εννοειτε οτι δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:42 από bering »

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:42 »
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση παιδια!

Αποσυνδεδεμένος wikiVR

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 17:25 »
Συμφωνώ κι εγώ με τα παιδιά παραπάνω, το κύριο πρόβλημά σου μάλλον θα είναι το ρεύμα...

Να προτείνω, εάν προλαβαίνεις, να κοιτάξεις μήπως μπορείς να συναρμολογήσεις κανένα MODάκι που να παίρνει απλές ΑΑ, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Δεν θα έχεις την αυτονομία και την οικονομία που έχουν οι επαναφορτιζόμενες, αλλά τουλάχιστον θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Και αυτά για την αρχή κυρίως, γιατί όσο παλιώνεις θα βρεις μόνος σου όλες τις λύσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 18:01 »
στα κεντρα εκπαιδευσης νεοσυλλεκτολων οι ελευθερες μπριζες σπανιζουν..και στις λιγες που υπαρχουν,υπαρχει και ενα λεφουσι φανταρων που θελει να φορτισει κινητα κλπ..

Αυτο που προτεινω ειναι μια μικρη,διακριτικη μπαταριοθηκη (μικρη γιατι θα σου κανουν σκηνικα καποιοι κολλημενοι.σχεδον στα παντα γινεται αυτο) και μια χουφτα μπαταριες.Στα επισκεπτηρια θα δινεις τις μισες αδειες σε καποιον δικο σου και θα περνεις τις αλλες μισες γεματες.Κοιτα οι μπαταριες που θα εχεις να σου κρατανε μια εβδομαδα.Να εχεις στο νου σου οτι κυριως μεσημερι και βραδυ θα εχεις το χρονο και την ευκαιρια κυριως,οποτε δεν θα τις καις και ευκολα..

Στην μοναδα μην το πολυφοβασε..θα εισαι πιο παλιος και θα βρεις τροπο να φορτιζεις..εξαλλου συνηθως ειναι πιο λιγοι οι φανταροι..

edit:αυτο που δεν ξερω ειναι αν ειναι φρονιμο να το εχεις οταν καταταχτεις στα πραγματα σου...ειναι πολυ ψειρες στο ψαξιμο και ρωτανε με περιργο,καχυποπτο ηφος..ακομη περισσοτερο στα υγρα...! παιζει να σου τα κατασχουν αυτα... στο 1ο επισκεπτηριο παντως μπορεις να πεις σε καποιον δικο σου να σου φερει αν γινει...

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 18:06 »
παρε μαζι σου ενα πολυμπριζο απο ενα σε πεντε ή σε εξι
και αν περασει περασε
και αν περασει....θα κανεις και τον μαγκα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
(θα περασει μη μασας)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 18:09 »
μανο οταν ημουν νεοσυλλεκτος εξω απο τον θαλαμο στην μοναδικη μπριζα του οροφου..πυργος ειχε γινεο απο τα.πολυμπριζα...δεν χωραγε αλλο λεμε..... ασε που επρεπε να στεκεσαι φρουρος απο πανω στην φορτιση μην στο ψειρισει κανεις...

η φορτιση ειναι μεγα θεμα...

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 18:15 »
Αυτο με το πολυπριζο μου το εχουν πει και αλλοι.Οσο για το ψαχτηρι στην αρχη,μου εχουν πει οτι δεν κανουν σωματικο ελεγχο,μονο στα πραγματα σου,οποτε λεω να το εχω καβατζωμενο πανω μου.Οσο για μοντες με μπαταριοθηκες και τετοια και δεν γνωριζω πολλα και δεν εχω και πολυ χρονο.Τεσπα και παλι ευχαριστω παληκαρια για τις αποψεις/συμβουλες σας!

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 18:22 »
μη μασας, δεν θα εχεις προβλημα, μην εχεις βεβαια την απαιτηση να ατμιζεις σε θαλαμο κτλπ, οσο πιο διακριτικα τοσο λιγοτερο θα σε ενοχλησουν και τοσο λιγοτερα παρατσουκλια θα σου κολησουν :yes:

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 18:32 »
να εισαι διακριτικος φιλε και δεν θα εχεις απολυτως κανενα προβλημα!
μη πας με κανα μοντ τυπου γκλοπ?!%^& ε τοτε θα στο μαζεψουν !!!
φαντασου ομως οτι αν καπνιζες θα περναγες μεσα ανετα και αναπτηρα
και τσιγαρα ή καπνο, κανα μηχανηματακι που τα στριβει, φιλτρακια,,,
οκ, κανα 2 μπαταριες και ατμοποιητες με φορτιστη εισαι οκ!!!
αν ειναι ετσι θα σου κραταγαν και το κινητο με το φορτιστη του !!!
καλη θητεια ωρε, βασικα "καλη ξεκουραση" ευχομαι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 18:45 »
Υπαρχουν και τετοια συστηματακια........μια χαρα για ημερησια σκοπιά ......

http://www.alibaba.com/showroom/3.7-volt-charger.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180653 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33981 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12