vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Χρήση του η.τ. σε καράβια

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 23, 2014, 20:29 »
Για μένα εξαρτάται από το χώρο που βρίσκομαι:
- Σε νοσοκομεία κλπ βγαίνω έξω.
- Σε μαγαζιά δεν είχα πρόβλημα ποτέ, 8 μήνες τώρα.
- Σε λεωφορείο του ΚΤΕΛ που μπήκα πριν κανα 2μηνο, το βρήκα σχεδόν άδειο, πήγα πίσω και το ντουμάνιασα διακριτικά (φυσώντας κάτω :) ). Ευχαριστημένοι όλοι - και εγώ που άτμιζα, και οι υπόλοιποι που δεν κατάλαβαν τίποτα...
- Στη δουλειά, είμαστε στον ίδιο χώρο 30-40 άτομα, από τους οποίους οι μισοί καπνιστές, 2-3 ατμιστές και οι υπόλοιποι άκαπνοι. Ε, ο μοναδικός που το κάνει θέμα είναι ένας τύπος που τη μία του μαζεύεται υγρό στους πνεύμονες, την άλλη  του βρωμάει γιατί, ως γνωστόν, για κάθε δυσωδία ευθύνεται το ΗΤ (κι ας μην μπορεί να μου πει τι γεύση χρησιμοποιώ - ούτε αν είναι καπνικό ή φρούτο ρε αδερφέ!!!). Α, πιστεύει και τα πάντα για ψεκάσματα, μασονικές στοές κλπ, οπότε όποτε το ντουμανιάζω τον γλεντάμε όλοι μαζί - καπνιστές, ατμιστές και άκαπνοι...

Edit: Βγήκα λίγο οφφτόπικ-μόνο για καράβια δεν είπα, αλλά δεν έχω πιει τον απογευματινό καφέ ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος panostxc

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #61 στις: Αυγούστου 09, 2016, 00:03 »
Καλησπερα σε ολο το team. Ελπιζω να μην ποσταρω λαθος.
Ηθελα να κανω μια ερωτηση.Χτες γυρνωντας απο διακοπες καθισα στο σαλονι του πλοιου και ηθελα να ατμισω. Ρωτησα εναν του πληρωματος και μου απαντησε πολυ εντονα οτι εννοειται οτι επιτρεπεται το ατμισμα. Πως δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα. Εχοντας ακουσει κατι για το νομοσχεδιο του ειπα οτι εχω την εντυπωση οτι δεν επιτρεπεται και οτι προσφατα απαγορευτηκε μεσα σε κλειστους χωρους.
Εννοειται δεν ηθελα να μην μου δωσουν το οκ και να εχω και τα αγρυπνα βλεμματα των αλλων επιβατων να με μπανιζουν οταν θα εβγαζα ατμους..
Τελικα επιτρεπεται η οχι; :)

Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 09, 2016, 00:21 »
δεν ξερω αν ψηφιστηκε αλλα εσυ σιγουρα ρωτησες ατμιστη :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panostxc

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 09, 2016, 00:29 »
Χαχαχαχα αυτο σκέφτηκα και εγώ!! 

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 09, 2016, 01:20 »
Αποβιβασμένος πριν λίγες μέρες από τη γραμμή Πάτρα-Ανκόνα, κρυφοάτμιζα στο σαλόνι του πλοίου αλλά είχα ένα ελαφρό άγχος για τους ανιχνευτές από πάνω μου. Κανείς ωστόσο δεν παραπονέθηκε ή μου έκανε παρατήρηση.
Η αλήθεια βέβαια είναι ότι τις περισότερες ώρες ήμουν έξω στο deck και συναγωνιζόμουν το φουγάρο του superfast :))

Αποσυνδεδεμένος Developer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 09, 2016, 01:24 »
Ας πήγαινα κι εγω διακοπές και ας μην άτμιζα στο καράβι ;D :)) ;D :)) ;D :))

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 09, 2016, 02:19 »
Πριν από περίπου 1 μήνα, ταξίδευα με ένα πλοίο της Hellenic Seaways και ρώτησα έναν υπεύθυνο εάν επιτρέπεται. Με μεγάλη μου έκπληξη μου απάντησε, με πρόσχαρο ύφος, πως «εννοείται, κανένα πρόβλημα». Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει ότι ξεκίνησε cloudchasing διαγωνισμός στο σαλόνι - λίγα watts, κλειστός αέρας κτλ, αλλά εν πάση περιπτώσει ήταν μια ευχάριστη έκπληξη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 09, 2016, 03:09 »
Σε 12ωρο ταξιδι, λιγο μετα τα μεσανυχτα που δεν με επαιρνε ο υπνος ντουμανιαζα full πνευμονικες 5 δευτερολεπτων ανετα χωρις να ρωτησω κανεναν. Ηταν σε μεγαλο πλοιο βεβαια και δεν καθομουν σε πληθος κοσμου να ενοχλει το ντουμανι. Απ'τους λιγους που ηταν εκει (μεγαλης ηλικιας γκρινιαρηδες) περιμενα διαφωνιες και τα κλασσικα "τστστστσ", ομως ουτε καν σχολιασαν. Μολις με εβλεπε καποιος του προσωπικου σκαλωνε απο το ντουμανι (το εκανα και λιγο πιο επιτηδες σε αυτους να δω αν θα μου πουν κατι), εβλεπαν το ηλεκτρονικο ομως και φευγαν. Το πρωι μετα στο σαλονι με τον καφε ημουν λιγο πιο διακριτικος, αλλα οχι και πολυ μην φανταστεις. Αντι για ντουμανι, ντουμανακι και ουτε στραβο βλεμμα δεν πηρα.

Δεν ενοχλει γενικα τον κοσμο απο αυτα που εχω δει, ειδικα αν εισαι λιγο προσεκτικος και δεν εισαι γαιδουρι. Δεν χρειαζεται οταν ο αλλος ειναι 1 μετρο διπλα σου σε στριμογμενο χωρο να δοκιμασεις το καινουριο dripper με τετραπλη αντισταση στα 180watt. Απλα σεβεσαι τον χωρο του αλλου. Οπτικα αν πας και κανεις λιγο πιο περα, τους ειναι παραξενο αλλα δεν τους ενοχλει. Μονο κομπλεξικοι θα πουν κατι κι ευτυχως δεν μου χουν τυχει.

Τωρα με τον καινουριο νομο δεν ξερω αν θα μου πει καποιος του προσωπικου κατι παντως, θα το τσεκαρω στο επομενο ταξιδι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 09, 2016, 03:14 »
Φουλ πνευμονικές 5 δευτερολέπτων δεν είναι "προσεκτικό" άτμισμα για κλειστό χώρο.
Καλή εντύπωση δεν αφήνει ακόμα κι αν δεν σου πουν τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 09, 2016, 03:25 »
Αναλογα τι θεωρεις κλειστο χωρο. Οπως ειπα ηταν μεγαλο πλοιο χωρις πολυ κοσμο και δεν χρειαζοταν να ειμαι παντα προσεκτικος, ειδικα τετοιες ωρες. Αν αφησει ασχημη εντυπωση το καταλαβαινεις και δεν ειχα τετοιο θεμα. Εκει που πρεπει προσεχω γενικοτερα και εκτως πλοιου ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 09, 2016, 07:20 »
Την προηγούμενη βδομάδα στο πλοίο για Σαντορίνη και πίσω γινότανε χαμός απο ατμιστές και πολλοί απο το προσωπικό άτμιζαν μέσα.Οπότε για φέτος σίγουρα δεν νομίζω να υπάρξει θέμα.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #71 στις: Αυγούστου 09, 2016, 07:20 »
Επίσης και τα πολύ έντονα αρώματα μπορεί να ενοχλούν σε κλειστούς χώρους. Ενδεχομένως και περισσότερο από την ποσότητα του εκπνεόμενου ατμού.

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #72 στις: Αυγούστου 09, 2016, 14:02 »
Έγραψα την περασμένη βδομάδα σχεδόν 40ώρες σε καράβια.
Εντύπωση μου έκανε η (σχεδόν) παντελής απουσία ατμιστών.
Τα 2 από τα 3 δρομολόγια που έκανα ήταν πήχτρα...

Δεν ρώτησα καν αν μπορώ να ατμίσω. Έβγαινα μόνος μου έξω.


Το κορυφαίο όμως...
στο πρώτο δρομολόγιο -έπειτα από σχετικά πολύ καιρό και μετά από αρκετάααααα χρόνια άκαπνος-
με το που βγήκα από το γκαράζ και ανέβηκα πάνω,
ο εγκέφαλος άρχισε να βαράει παλαμάκια και να ζητάει τσιγάρο.
Ψιλοτρόμαξα με την τόσο έντονη θύμιση.
Στου διάτανου από κει χάμω.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #73 στις: Αυγούστου 09, 2016, 14:19 »
Συμπερασμα: δεν αφηνουμε το ευρωγερμανισταν, και μαζι με τα λιμανια  δεν πουλαμε ολοκληρο το οικοπεδο μαζι με οτι εχει και δεν εχει στην COSCO να τελειωνουμε μπας και δουμε και λιγη προκοπη? (Αφου δεν εχουμε τα μεζεα να ακολουθησουμε τους Βρεττανους)

(Btw ασχετο αλλα τωρα μου ρθε... εκει στην Cosco τι εχπυν παθει ολοι και το γυρισαν στον ατμο? Μιλαμε στους 10 αντε ο ενας να κανει κτ)

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 09, 2016, 14:56 »
Πριν από 2.5 εβδομάδες που πήγα στην Κίμωλο, ρώτησα και στα δύο πλοία (εκ των οποίων το ένα ταχύπλοο κλειστού τύπου) αν επιτρέπεται το άτμισμα και μου απάντησαν οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Βέβαια, επειδή το πλοίο ήταν πήχτρα και με πολλά μωρά παιδιά και για να μη βρεθεί κανείς σε αμήχανη θέση, βρήκα ένα χώρο αποσκευών μεταξύ σαλονιού και μπαρ και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Και εγώ δεν συνάντησα άλλους ατμιστές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63745 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix