vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Sergios, white varadero, Jorge, vag21, Milarepa

Twitter

Χρήση του η.τ. σε καράβια

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 02:48 »
Πρίν λίγες μέρες ταξιδεψα για χανια με την ΑΝΕΚ και ατμιζα μαζι με τον αδερφο μου (συνολο 2 ατμιστες) ανελλειπως και προκλητικα στο σαλόνι. Δεν μου ειπε κανεις τιποτα εκτος απο εναν επιβατη ο οποιος προσπαθησε να με πεισει οτι το η.τ. ειναι πιο βλαβερο απο το κ.τ. και τον οποιο κοιτουσα απαξιωτικά κάθε φορά που έβγαιναι έξω στο deck για να καπνίσει το καρκινοσωλινάκι του....

Αποσυνδεδεμένος askoturos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • [img]https://s26.postimg.org/3k517my8p/GVC_Banner_
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:10 »
Σε πρόσφατο ταξίδι μου με blue star από παρο προς αθηνα δεν είχα κάποιο πρόβλημα αν και ήμουν πολύ διακριτικός γιατί ήμουν ο μονός στο σαλόνι με η.τ .

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 15:56 »
τελικά το άτμισμα στο σαλόνι του πλοίου επιτρέπεται :confused1:
  ή πως μπορώ να το αντιμετωπίσω το όλο ``θέμα`` χωρίς να βγάλω ατμούς από τ`αυτιά :angry_orange:


 :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 16:15 »
εγω δεν ειχα προβλημα στην ΑΝΕΚ , θελει και λιγο θρασος, καντο σα να μη τρεχει τιποτα και οχι να δειχνεις ενοχος κοιτωντας γυρω γυρω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 16:19 »
Σε πρόσφατο ταξίδι μου με blue star από παρο προς αθηνα δεν είχα κάποιο πρόβλημα αν και ήμουν πολύ διακριτικός γιατί ήμουν ο μονός στο σαλόνι με η.τ .

Το καλοκαίρι που μας πέρασε σε Blue Star και γω χωρίς κανένα πρόβλημα. Μάλιστα ρώτησα πρώτα και η απάντηση που πήρα ήταν "ηλεκτρονικό δεν είναι? κανένα πρόβλημα"

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 17:01 »
Ετσι λοιπον και εγινε παω στην ρεσεψιον και μου δινει να διαβασω την διαταξη η οποια ελεγε:ΘΕΜΑ:ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ Η ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΤΣΙΓΑΡΟΥ-ΠΟΥΡΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΦ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΝΙΚΟΤΙΝΗ"
 Αφου λοιπον του την διαβασα δυνατα του ειπα πως η συγκεκριμενη διαταξη δεν με αφορα διοτι δεν εμπορευομαι την συγκεκριμενη συσκευη απλα την χρησιμοποιω κατι που δεν απαγορευει η διαταξη που διαβασα και του ζητησα να μιλησω με καποιον ανωτερο ωστε να λυθει το προβλημα.
 

υπάρχει και αυτή η λύση ή στο κατάστρωμα όπως τόσα χρόνια :'(

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 17:04 »
τι δουλεια εχει η διαταξη για εμπορια και διακινηση η.τ.? καμια απολυτος, δε μπορει να το απαγορευσει κανεις :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 17:11 »
πηγαίνεις στην καμπινα σου και ατμιζεις μεχρι να πιασεις λιμανι και δεν ρωτας κανενα αν καθε φορα που θελεις κατι καθεσε να ρωτας αν επιτρεπεται παει και το σεξ θα σου πουνε οτι απαγορευεται  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dallia

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 01, 2012, 22:58 »
Εγώ πηγαινοέρχομαι Αθήνα Νέα Στύρα κάθε Σ/Κ με τα ferry boats , στο ένα καράβι το έχουν 3 από το προσωπικό! Δεν μου έχουν πει τίποτα, βέβαια και εγώ να είμαι ειλικρινής δεν το πολυχρησιμοποιώ , αλλά το έχω κρεμασμένο στο λαιμό μου πάντα!

Αποσυνδεδεμένος ΔΗΜΗΤΡΗΣ76

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΨ+Α
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 21, 2013, 16:23 »
Προχτές σε ταξίδι από Σκοπελο για Βόλο, με flyincat,κάθησα σε πίσω θέσεις κοντα στο μπαρ και ατμιζα κανονικά. Με κοίταξε 2-3 φορές ο μπροστινός μου, τον κοίταξα και γω αλλα έμεινε εκει.  :fight_knuppel:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 21, 2013, 16:47 »
Δεν θα πρέπει βέβαια να είχε και πολύ κόσμο. Αν ήταν γεμάτο πιθνότατα θα σου είχαν δημιουργήσει θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΔΗΜΗΤΡΗΣ76

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΨ+Α
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 21, 2013, 18:18 »
Όχι, όντως δεν είχε κόσμο, καμία 30αρια, όλοι, όλοι....
Αλλα το έκανα για να τους εκπαιδεύσω σιγά σιγά για όταν θα εχει κόσμο. :)

Αποσυνδεδεμένος morfeas3kala

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 21, 2013, 19:35 »
Στο καράβι για Σάμο, στο κεντρικό σαλόνι που έχει τις ''αεροπορικές θέσεις'' άτμιζα με όλη μου την άνεση. Πέρασε και ένας κύριος του καραβιού και δεν μου είπε τίποτα απολύτως. Μέχρι που ήρθε μία γιαγιά από δίπλα και μου έκανε φασαρία. Τις εξήγησα με όλη την καλοσύνη που είχα πως δεν είναι καπνός, είναι ατμός. Και πως δεν είναι τσιγάρο είναι ηλεκτρονικό.. Αλλά αυτήν δεν καταλάβαινε τίποτα. Και πάλι καπό βγάζει, μου έλεγε και τέτοια.. Πήγε και έκανε φασαρία και στον υπεύθηνο. Ήρθε ο καημένος και μου λέει : Καταλαβαίνω ότι είναι ηλεκτρονικό φίλε μου, αλλά η γιαγιά δεν μπορεί να καταλάβει τη διαφορά. Αν έχεις την καλοσύνη να το κάνεις σε άλλο χώρο που να μην σε βλέπει..

Έτσι και εγώ αναγκαστικα να πάω αλλού και να ατμίζω, γιατί η γιαγιά δεν έλεγε να καταλάβει και έκανε μεγάλη φασαρία.

Ακριβώς το  ίδιο επαθα και σε λεωφορίο του κτελ από Αθήνα για Τρίκαλα. ο οδηγός ήτανε ατμιστής μάλιστα! Αλλά μου κάνανε παρατήρηση 4 κυρίες! 3 γιαγιές και μία γυναίκα γυρω στα 40, οι οποίες δεν μπορούσαν να καταλάβουν με τίποτα  την διαφορά του η.τ. από το κανονικό. Αυτές απλά βλέπανε καπνό και τους αρκούσε. Μέχρι που τις βαρέθηκε ο όδηγός και με έβαλε να κάτσω μπροστά στην πόρτα για να σταματήσουν να φωνάζουν οι άλλες...

μου τι σπάει που δεν καταλαβαίνουν την διαφορά! Αυτήν είναι η μεγαλύτερη ζημιά!

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 21, 2013, 19:46 »
"μου τι σπάει που δεν καταλαβαίνουν την διαφορά! Αυτήν είναι η μεγαλύτερη ζημιά!"

Αυτο ειναι και το μεγαλυτερο προβλημα, συμφωνω.

Αντε να πεισεις τον καθε Ταλιμπαν...

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 21, 2013, 19:53 »
 Να είχαμε κανένα αντίγραφο από το νόμο μαζί για να αποδεικνύουμε ότι δεν απαγορεύεται κάπνισμα η.τ. σε κλειστούς χώρους . 
  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8466 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34098 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238012 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12