vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 4 χρήστες
Aoratix, dkostas, Doubt, ZoeM

Twitter

ατμοποιητες... για πεταμα!!!

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 21:44 »
δεν εχει τετοιο θεμα μαλλον ε?

να ομως που χρειαζεται....


Σημερα το μεσημερι, εμεινα απο αυτον που ειχα,
οποτε πηγα οπου μπορουσα να παρω οτι ναναι, για να κανω την δουλεια μου.
Βρηκα καποιον μαρκας "smoke nomore"
Μολις πριν λιγο αναγκαστηκα να τον πεταξω  :wall: :wall: :wall:
εσκασε καρβουνιλα που δεν αντεχεται....
πανε τα 10 ευρουδακια....


μακριααααααααα!!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 22:09 »
απο εμπειριες μου ενα εχω να πω οτι τα προιοντα να εχουν την ιδια ενφανηση αλλα οχι κατασκευη υπαρχουν διαλογης προιοντα a b c τωρα που θα πεσεις ενα θεος ξερει πες και εσει γιαννη κατι στθς φιλους μας παντος τους ατμοποιητες που εγορασα σημερα απο τον γιαννη ειχα να τους συναντησω απο της πρωτη μου αγορα ειδικα απο γευση και ατμο απιστευτα αγορασα και απο nobaccoκαι απο alter ειχαν προβληματα και η alter μου το επιβεβαίωσε λεγοντας μου ειχαμε ελατωματικη  παρτιδα εγω χρησιμοποιω dual coil Cartomizers ego-t

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 16:33 »
4 alter που ανοι3α για να τους κα8αρισω δεν αντιμετωπισα προβλημα το ιδιο φυτιλι ειναι και στους joytech και στους alter ειναι πολυ απλη η κατασκευη δεν μπορω να γνωριζω τι ενοουμε οταν λεμε ελλατωματικοι μονο σε εναν lr type b απο funstore σε dry burning η αντισταση τα παι3ε .

Αποσυνδεδεμένος ALATOPIPERO

  • *
  • 38
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 25, 2012, 12:16 »
εμένα πάλι μόνο οι δύο πρώτοι alter δούλεψαν, οι επόμενοι 3 στη σειρά μου κάνουν πρόβλημα. Ο ένας καμμένο, ο άλλος καμία αντίδραση-σα να μη ρουφάω και ο τρίτος καμμένο και πλαστικίλα...... και δεν ξέρω τι να κάνω..... τι φταίει και οι πρώτοι ήταν τόσο καλοί και κράτησαν 1.5 μήνα ο καθένας.... είναι δυνατόν 3 στους 5 να είναι ελαττωματικοί?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 25, 2012, 12:39 »
μπορει προβληματικη παρτιδα....
γιατι δεν πασ στο καταστημα να το δουνε και αυτοι οτι κατι δεν παιζει σωστα και να σου τουσ αλλαξουν?
(Αν το εκανεσ ηδη πεσ τι εγινε...)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 25, 2012, 12:45 »
...να αλλαζες τυπο ατμοποιητων? το χεις σκεφτει?
κατι σε νεους C4... με ευκολο πλυσιμο καθαρισμα αλλαγη αντιστασης..

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 25, 2012, 13:13 »
Θα πάωωωω και θα σας πω!!
πριν τους κάνεις κηδεία, φύσηξέ τους από πάνω προς τα κάτω, με μια χαρτοπετσέτα από κάτω να φύγουν τα κατάλοιπα υγρών.
κάνε κι ένα dry burn, και μετά ξαναδοκίμασέ τους, μιας και είναι και καινούριοι. όταν βάλεις την αμπούλα με το υγρό, άσους στην άκρη για λίγο να ποτίσει η αντίσταση και το φυτίλι και μετά δοκίμασε. μακρόσυρτες και απαλές τζούρες. θα σου έλεγα να αλλάξεις και φυτίλι αλλά δεν αξίζει τον κόπο...
τώρα υπάρχουν τόσες λύσεις που ο Τ θεωρείται και λίγο ξεπερασμένος.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 25, 2012, 18:09 »
Δεν βρίσκω κανένα λόγο πλέον να αγοράζει κανεις τους απλούς CE4 τη στιγμή που οι νέοι ξεβιδώνουν. Θα μου πείτε τώρα ότι επισκευάζονται αλλά με μπελά! Αυτό το πλαστικό αν αρπάξει δεν παλεύται σε βρώμα και δηλητήριο. Έχω 7 κι ένας ένας πάνε στο συρτάρι για backup αφού τους επισκαυάσω ενώ αντικαθιστώνται με τους νέους που ξεβιδώνουν. Τα υγρά που ατμίζω σε ποσότητες είναι σε 2 Trap Tanks με bodge, 2 Vivi Nova και φυσικά Steam Machine.

Ego-C, T g,b,d. κτλ, ούτε τους προτείνω σε φίλους ούτε πρόκειται ν'αγοράσω ξανά.

Για 'μενα είναι απλά τα πράγματα πλέον, Trap Tank, Vivi Nova ή CE5 κι επισκευάσιμοι που σκοπεύω να τους αυξήσω γιατί θέλω να δοκιμάσω και Πινελόπη, και Genessis και Οδυσσέα και ότι είναι από SS με τανκ.  Οι υπόλοιποι απλά δεν με αφορούν.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 25, 2012, 18:43 »
Βρε συ, αφού λέω τα Trap Tank, τους CE4,5, Vivi Nova και Steam Machine τα έχω. 3-4 ακόμα επισκευάσιμους θέλω και κυρίως για το θέμα τροφοδοσίας κι επειδή τα SS "εργαλεία" μου αρέσουν τρελά!

Ε σε σχέση με αυτούς που έχω τους υπόλοιπους τους θεωρώ για πέταμα (πέταξα και πράμα) έστω κι αν δεν είναι όλοι άχρηστοι. Είναι χειρότεροι οπότε δεν μου κάνουν. Προσωπική άποψη εκφράζω βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 26, 2012, 02:14 »
Καλά θα το δοκιμάσω έτσι κι αλλιώς έχω 3 τέτοιους και 4-5 κεφαλές οπότε θα δοκιμάσω. Εδώ επισκεύασα όλους τους CE4 τους απλούς για να τους έχω για τα υγρά που ατμίζω λίγο ή για δοκιμές υγρών.

Πάντως mist, w, c, t, CE3, CE2 κτλ δεν μου κάνουν ούτε σε απόδοση, ούτε σε εμφάνιση.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 26, 2012, 03:42 »
Aπ' αυτούς που εχω δοκιμάσει:
σίγουρα οι  EGO T & C και μάλλον (ξεπερασμένοι?)  οι ΕGO W, iMist, CE2, CE3...
Οι Boge 510D την παλέυουν ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος ALATOPIPERO

  • *
  • 38
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ατμοποιητες... για πεταμα!!!
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 26, 2012, 13:05 »
Δοκίμασα το κόλπο που μου είπατε με τις ρουφηξιές χωρίς να πατάω το κουμπί και δουλεύει κανονικότατα ο 3ος ατμοποιητής που ήταν έτοιμος για τα σκουπίδια!! τους άλλους δύο δυστυχώς τους πέταξα.....!!!!!!! Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας!
Το φύσημα για να φύγουν τα υγρά από μέσα το κάνω πάντα, τώρα θα κρατήσω το κόλπο "τζούφιο ρούφηγμα" και θα έχω στα υπόψιν και το κόλπο με την καρφίτσα!!!!
Αυτά με τα πλυσίματα και τα dry burning δεν έχω καταλάβει ακόμα.... Δε φταίτε εσείς, απλά όπως θα υποθέτετε, είμαι λίγο τεμπέλα και άμα διαβάζω κάτι λίίίίγο δυσνόητο ή που απαιτεί κάποια διαδικασία, το αφήνω.... Καλοβολεψάκιας ΚΑΙ  ατμιστής γίνεται????? Ιδού το ερώτημα που με απασχολεί για το μέλλον μου ως ατμίστρια......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180649 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15670 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12