vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

UWELL CALIBURN GK3

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
UWELL CALIBURN GK3
« στις: Φεβρουαρίου 27, 2024, 15:07 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)



Mε τον κωδικό UGK3 το προϊόν κοστίζει $18.79
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.



Μία σειρά ποντακίων που θεωρώ ότι θα έπρεπε να είναι σχετικά πιο διάσημη στη χώρα μας αλλά μάλλον τα φέρνει λάθος χοντρέμπορας οπότε δεν τσουλάνε όπως άλλα είναι τα περισσότερα πόντακια της Uwell και συγκεκριμένα η σειρά Caliburn. Ωραία και μικρά σε μέγεθος, πολύ καλές αντιστάσεις με καλή γεύση που αντέχουν σε χρήση και που και που δοκιμάζουν και κάτι καινούργιο για να το πάνε παρακάτω όπως εδώ με το GK3.

Το GK3 είναι κατασκευασμένο από PCTG και PC+ABS, έχει διαστάσεις 74.8×49.2×17.1mm, ζυγίζει περίπου 52g, έχει 2.5ml χωρητικότητα υγρού, ενσωματωμένη μπαταρία 900mAh, παίζει μέχρι τα 25W, φορτίζει μέσω της θύρας Type-C πυο διαθέτει και έχει και LCD οθόνη!

Είναι συμβατό με την σειρά G3 αντιστάσεων της Uwell και έχει και δόνηση!! :)) ;D

Η συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή, ένα καλώδιο Type-C, ένα λουράκι
για το λαιμό και δύο αντιστάσεις, μία G3 0.6Ω και μία G3 0.9Ω.


Πωλείται στα παρακάτω χρώματα:


Αμέ, έχει δόνηση! Να με βλέπατε πως το κοίταξα τη πρώτη φορά που πάτησα τα πέντε κλικ για να ανοίξει και δονήθηκε πιο δυνατά και από το κινητό μου. Ή πως το κοίταξα ακόμα πιο παράξενα όταν έβγαλα το ποντ από τη συσκευή για να το γεμίσω με υγρό και η συσκευή πάλι δονήθηκε πιο δυνατά από το κινητό μου. Ε και όχι ότι δεν το περιμένατε αλλά ξανά δονήθηκε όταν πάτησα άλλα πέντε κλικ για να κλείσει πάλι.

Τέλος πάντων, απλά μου φάνηκε παράξενο και δεν θυμάμαι αν το έχουμε ξαναπετύχει σε συσκευή αλλά πρέπει να είναι η πιο έξυπνη προσθήκη για να βοηθήσει άτομα με προβλήματα όρασης που θέλουν να ατμίσουν. Πάρα πολύ έξυπνο και θα έπρεπε να υπάρχει από καιρό.

Το ποντ όπως είπαμε είναι συμβατό με όλες τις συσκευές της εταιρείας που χρησιμοποιούν τις G3 αντιστάσεις πράγμα αρκετά θετικό. Ματ φιμέ το χρώμα αλλά εμένα προσωπικά δε με δυσκολεύει να βλέπω εύκολα το υγρό μέσα. Η συσκευή στο πίσω μέρος έχει και ένα μικρό παραθυράκι για να βλέπεις και τη στάθμη του υγρού όταν κατεβαίνει κάτω από τη μέσα αλλά πραγματικά δεν φαίνεται τίποτα αν δεν το φέρεις κολλητά στα μάτια σου οπότε τσάμπα και υπάρχει γιατί έτσι και αλλιώς μόλις το υγρό περάσει το σημείο που φαίνεται θέλει ούτως ή άλλως γέμισμα ξανά.

Η τάπα σιλοκόνης για το γέμισμα του ποντ με υγρό δεν με βολεύει ιδιαίτερα. Προσπάθησαν να κάνουν την τάπα μικρή και να πιάνει μόνο το πλαϊνό του ποντ και αυτό δυσκολεύει πολύ στο άνοιξε κλείσε, ειδικά άμα δεν έχεις και λίγο νυχάκι γιατί το τρως λόγω κακής συνήθειας χαχα. Από κάτω έχουμε δύο εισαγωγές αέρα, μία μεγάλη και μία μικρή τρύπα, που δουλεύουν ξεχωριστά. Οπότε ανάλογα τη μεριά που θα βάλουμε το ποντ στη συσκευή, η εκάστοτε μία τρύπα παραμένει ανοιχτή για την εισαγωγή του αέρα. Μιας και έχει τόσα μπλιμπλίκια ήδη η συσκευή θα προτιμούσα αν υπήρχε ένα διακοπτάκι στο πλάι να μπορούσα να παίξω λίγο με τον αέρα αλλά κάτι κερδίζεις και κάτι χάνεις.

Κάτι επίσης αρκετά διαφορετικό είναι ότι δεν βλέπουμε μια κλασική TFT οθόνη αλλά μια οθόνη από κομπιουτεράκι. Η εταιρεία σχολιάζει ότι μια οθόνη από αυτές που χρησιμοποιούνται συνήθως κρατάει περίπου δύο χρόνια αλλά η οθόνη από το κομπιουτεράκι μας και δε χαλάει καθόλου μπαταρία και αντέχει και για πάντα. Ή έστω μέχρι η εταιρεία να σταματήσει να βγάζει G3 αντιστάσεις ή η μπαταρία να κλατάρει και να μας χαιρετήσει. Χαβαλέ έχει, δεν με ενοχλεί και τουλάχιστον υπάρχει οπότε μπορούμε να δούμε στάθμη μπαταρίας και να αλλάξουμε τα βαττ. Α! Επίσης εννοείται ότι έχει και φωτάκι η οθόνη το οποίο σβήνει πατώντας μια φορά το κουμπί.

Στα υπόλοιπα και σημαντικά αν και τα είπα και στην αρχή. Πολύ ωραία γεύση για κάτι τόσο μικρό, οι αντιστάσεις κρατάνε πολύ καλά ανάλογα και το υγρό φυσικά. Διαρροές δεν έχω δει καθόλου εδώ και πάνω από 3 βδομάδες αλλά ούτε και υδρατμούς. Έχουν κάνει καλή δουλειά όπως φαίνεται με τις G3 αντιστάσεις μιας και τις έχουν ασφαλίσει πλήρως στο κάτω μέρος. Η μπαταρία είναι οκ, εμένα μου φτάνει για τη μέρα αλλά εννοείται κάποιος άλλος μπορεί να το τερματίσει και σε 4-5 ώρες.

Αυτά


Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL CALIBURN GK3
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 28, 2024, 08:03 »
Ευχαριστούμε τον συνατμιστή για την ωραία παρουσίαση.Προσωπικά για τις συσκευές της uwell  απλά δεν έχω λόγια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180383 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12