vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, dkostas, manoslykos, sakissalonika, Jorge, camber

Twitter

Hybrid Carto vs Ego-T vs Want

Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Hybrid Carto vs Ego-T vs Want
« στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 16:59 »
Καλησπέρα,
Χθες το απογευματάκι κατάφερα να βρω λίγο χρόνο για να περάσω από τα HQ τις NOBACCO.
Με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι τα γραφεία που περίμενα δεν ήταν κάτι περισσότερο από το μέγεθος ενός συνοικιακού mini market. Τα παιδιά μέσα βέβαια μου πρόσφεραν την καλύτερη εξυπηρέτηση.
Ο λόγος της επίσκεψής μου ήταν να βρω μια καλή λύση με το πρόβλημα των καμένων carto του HYRBID. Για όσους δεν έχουν διαβάσει σχετικές γκρίνιες μου σε άλλα post κατάφερα να κάψω 2 σε 4 μέρες. Και επειδή θεωρώ πως δεν με παίρνει να ξοδεύω 4€ την μέρα χωρίς να υπολογίσω τα υγρά.
Προμηθεύτηκα λοιπόν 2 μετατροπείς 901-ego για το HYBRID μου και δυο ατμοποιητές: 1x NOBACCO ego-t (3 ανταλλακτικά tank) & 1x NOBACCO want.
 
Γέμισα λοιπόν και τα 3 (Hybrid default carto, ego-t και want) με το αγαπημένο μου υγρό (NOBACCO CHERRY 6mg) τους φωτογράφησα και άρχισα τις δοκιμές.


Ego-T:



1.Γέμισμα 9/10
Ο τρόπος γεμίσματος ήταν πολύ ευκολότερος από το κλασικό γέμισμα του μαμά carto του HYBRID που πρέπει να προσέχεις μην πέσει στην τρυπούλα kai mpoyk;vsei, να περιμένεις να κατέβει και να κοιτάς κάθε σταγονίτσα μήπως υπερχείλισε.  Το tank του ego-T είναι ότι πιο απλό στο γέμισμα και φυσικά βλέπεις τι σου γίνετε. Μόλις το κούμπωσα έσκασα ένα μικρό χαμόγελο σαν να ήταν Χριστούγεννα.

2.Λειτουργία  2/10
Σύντομα όμως κατάλαβα πως  ήταν Μεγάλη Παρασκευή!  Πρώτες 10 τζούρες όλα καλά… Γεύση και Ατμό θα σχολιάσω πιο κάτω… 11η τζούρα και κατάλαβα τη σημαίνει το «μην το πιείτε… ατμίστε». Το μισό υγρό του tank ήταν στο στόμα μου! Κάτι δεν έκανα καλά σκέφτηκα… Πάμε πάλι γεμίζουμε το 2ο tank και το κουμπώνω πολύ πιο προσεκτικά ρουφάω πολύ πιο διστακτικά μα πάλι μετά από 10-15 τζούρες να το πάλι «πετιέται»… ΦΤΟΥ!
Πάντως η μπαταρία του HYBRID δούλευε μια χαρά 

3.Ατμός 9/10
Δεν βάζω 10 δεν έχω δοκιμάσει πολλά για να μπορώ να πω πως ήταν τέλειο αλλά σίγουρα κατάφερα να ντουμανιάσω το σαλόνι μου! Πλουσιότατος.

4.Γεύση 4/10
Γεύση??? Ποια Γεύση??? Η μόνη γεύση που δοκίμασα ήταν η τζουρίτσα από το υγρό direct στην στοματική μου κοιλότητα.. όπως είπα και πιο πάνω ΦΤΟΥ!

5.Χτύπημα 9/10
Από γεύση δεν κατάλαβα τίποτα… Αλλά το χτύπημα όμως… δεν το συζητώ! Πνίγηκα είναι η αλήθεια στην πρώτη τζούρα!

Want:

 

1.Γέμισμα 10/10
Ψάρωσα… απλά. Τεχνολογία μιλάμε. Καπάκια σιλικόνης και ιδικό στόμιο  για το γέμισμα…  Πολύ μπροστά.

2.Λειτουργία  2/10
Πρώτη τζούρα.. Κοκκίνισα… Ναι οκ είχα ακούσει ότι ήταν πολύ tight αλλά όχι και έτσι! Ούτε τα τσιγάρα που μου έστριβε η κοπέλα μου δεν ήταν τόσο μπουκωμένα.  Πιο πολύ αναλώθηκα στο να καταφέρω να τραβήξω μια καλή τζούρα παρά στο θέμα του αν πραγματικά το ευχαριστιόμουν. Αν όλα τα άλλα ήταν καταπληκτικά και πάλι για αυτό τον λόγο δεν μου κάνει!  Να μην ξεχάσω επίσης τον ήχο του ναργιλέ που αν και εμένα πολύ μου αρέσει σαν αίσθηση, σε αυτή την περίπτωση όταν βλέπεις στο μικρό στόμιο να παλεύουν τα σταγονίδια με τον ατμό για να βγουν έξω καταλαβαίνεις γιατί το ακούς αυτό και γιατί είναι τα πάντα μπουκωμένα!

3.Ατμός 7/10
Για να βγάλει ατμό πρέπει να πάρεις τζούρα… και για να πάρει τζούρα… πρέπει να σου πεταχτούν τα μάτια στην προσπάθεια. Όταν τελικά καταφέρεις να πάρεις μια καλή τζούρα βγάζεις αρκετό ατμό.. Αλλά όπως είπα και πριν αναλώνεσαι στην προσπάθεια.

4.Γεύση 6/10
Καλύτερη από το ego-T  αλλά την συνόδευε μια μυρωδιά πλαστικού.  Και δεν ήμουν προκαλυμμένος από τις κριτικές των άλλων μιας και δεν τις είχα διαβάσει πριν το δοκιμάσω! Η γεύση βέβαια δεν έχει καμία σχέση με καμένο φυτίλι τύπου carto (έκαψα πολλά πρόσφατα και μου έχει μείνει)

5.Χτύπημα 7/10
Δεν ξέρω αν ήταν η γεύση του πλαστικού ή χτύπημα πάντως ήταν δυνατό.

Αποτέλεσμα: Σήμερα που σας τα γράφω όλα αυτά έχω βιδωμένο πάνω στο HYBRID μου το «μαμά» carto…


Με λίγα λόγια:
HYBRID «μαμά» carto:  Κατακαημένη Ρούμελη!
Ego-T : Μην το πιείτε… ατμίστε!
Want: Ανίτα… Βούλοοοθα!

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 17:08 από Zeus »

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hybrid Carto vs Ego-T vs Want
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 17:34 »
Εγω ατμιζω με hybrid-e εδω και 2 μηνες και προβλημα δεν ειχα κανενα.
Μονο ενας 1 φορα "πεθανε" στην 3η μερα αλλα ολοι εχουν minimum ζωη μια εβδομαδα.
Τους προτιμω απο Ego Tank γιατι εχουν χτυπημα ,γευση και δεν καταναλωνουν τοσο πολυ υγρο οσο ο Ego T.
Και το πιο σημαντικο "δεν το πινεις .....το ατμιζεις"!

Αποσυνδεδεμένος Φουγάρο

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hybrid Carto vs Ego-T vs Want
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 17:35 »
Ωραίος αδερφέ, nice review  :thumpup:

με έβγαλες από τον κόπο να δοκιμάσω και το Ego-T.... το μαμίσιο και το Want τα έχω δοκιμάσει και έχω ακριβώς την ίδια άποψη μαζί σου....   :nope:
γενικά θέλει ακόμα υπομονή για να βρεθεί το απόλυτα ικανοποιητικό τσιγάρο, το οποίο ΔΕΝ θα κοστίζει ΤΟΣΟ ακριβά και δεν θα χρειάζεσαι τέτοια μανούρα να φτιάξεις αντιστάσεις και φυτίλια...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Hybrid Carto vs Ego-T vs Want
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 18:40 »
Ζeus, συγχαρητήρια για τον κόπο σου. Βέβαια, το σωστό θα ήταν η εταιρία που μας πούλησε το hybrid ως το απόλυτο η.τ. να είχε μεριμνήσει για τις επιλογές μας όταν θα ανακαλύπταμε ότι δεν είναι τόσο απόλυτο. Και θα θεωρούσα πιο σωστό να διέθετε κλιαρομάιζερ, ατομάιζερ και τα σχετικά που για το σπείρωμα 510 είναι διαθέσιμα.
Αν λοιπόν θέλεις να πειραματιστείς κι άλλο, αλλά με περισσότερη ασφάλεια και χωρίς να χρειάζεται να προσπαθείς να παντρέψεις φίδι με γελάδι, δες εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4420.msg139282.html#msg139282
μικρά και μεγάλα κάρτο 808D με και χωρίς πολυεστέρα, μικρά και μεσαία κλιαρομάιζερ, διπλής αντίστασης μεγάλα κλιαρομάιζερ, ίσως όχι η ποικιλία των 510, αλλά σίγουρα περισσότερες επιλογές από την εγχώρια αγορά. Μη φανταστείς 40χιλιάδες κωδικούς. Τίποτα που δεν θα μπορούσε να φέρει κάποιο εγχώριο μαγαζί.
Πολλά ανοίγουν και ελπίζω κάποιος να κάνει το βήμα.

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Hybrid Carto vs Ego-T vs Want
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:50 »
Ζeus, συγχαρητήρια κατ αρχην για την προσπαθεια σου.  :respect:
Συμεριζομαι τις αγωνιες σου γιατι και του λογου μου εχω καψει αρκετους carto της hybrid.
Θα παραθέσω και άλλο ένα πρόβλημα.Προσωπικα δεν καταλαβαινω  απόλυτα, αν και ατμιζω 2 μηνες,ποτε πρέπει να συμπληρώσω υγρό και πότε ο carto κάηκε. Δεν μπορώ να το ξεχωρίσω ακόμα τις 2(κακιστες  :-\)γευσεις
Αυτα προς το παρων και θα επανερθω.

Αποσυνδεδεμένος panos1908

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hybrid Carto vs Ego-T vs Want
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 06, 2012, 09:21 »
Συνατμιστες καλημερα. ατμιζω εδω και 2 βδομαδες με το hybrid της nobacco, δεν εχω αλαξει ακομα ατμοποιητη, αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι το ποτε καταλαβαινεις οτι ο ατμοποιητης ειναι στα τελευταια του? :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Hybrid Carto vs Ego-T vs Want
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 06, 2012, 09:31 »
Mειώνονται η ορατή παραγωγή ατμού και το χτύπημα
Σταματάει να σε ικανοποιεί.
Ειδικά στην περίπτωση των hybrid κάποιοι εμφανίζουν το φαινόμενο να υπερθερμαίνονται, να θερμαίνουν και τη μπαταρία και να την ξελιγώνουν.

Τώρα για να σου δώσω μια πολύ κακιασμένη απάντηση για τον κάρτο αυτό θα σου πω μια άλλη εκδοχή του πως καταλαβαίνεις ότι είναι στα τελευταία τους: ανοίγεις τη συσκευασία τους!

Αποσυνδεδεμένος panos1908

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hybrid Carto vs Ego-T vs Want
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 06, 2012, 09:45 »
νομιζω με καλυψες!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180510 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536029 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59742 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12