vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 5 χρήστες
giorgos1999, camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 19:17 »
Σημερα ερχομενος με το λεωφορειο στο χωριο μου επεσα πανω σε ενα φανατικο καπνιστη...
Μια στιγμη ερχεται προς την πισω μερια που καθομουνα χωρις να με εχει παρει ειδηση για να τσεκαρει τα εισιτηρια των επιβατων...
Εεεε εκεινη τη στιγμη αρχιζω και εγω να ντουμανιαζω και με το που με βλεπει ερχεται με ενα υφος "εγω ειμαι και αλλος δεν ειναι" και μου λεει με ενα μαγκικο υφος φυλαξετο κατευθειαν...
Ε λεω απο μεσα μου δεν εχει ξαναδει Η.Τ οποτε ας του εξηγησω και του λεω οτι ειναι Η.Τ...
Μου λεει δεν με νοιαζει τι ειναι βαλτο κατευθειαν στην τσεπη σου και μην σε ξαναδω...
Εεε εκει τα πηρα και εγω και του λεω αυτο επιτρεπεται ακομα και στο αεροπλανο οχι στο λεωφορειακι και οφειλετε να μαθετε για το Η.Τ , για αυτο παρε τηλ στο 1142...
Μαλλον που ειπε απο μεσα του οτι επεσε σε "ψαγμενο" και αρχισε αλλο τροπαριο λεγωντας οτι η ξαδερφη του εχει ενα τετοιο και επαθε φαρυγγιτιδα...
Εκει αρχισα τα γελια και στο τελος καταλαβε οτι ελεγε μ@λ..κιες και εφυγε...
Ελα ομως που η πλακα δεν τελειωσε εκει!!  :)) :))
Διπλα μου καθονταν καποιοι Γερμανοι και με το που καταλαβαν οτι μου εκανε παρατηρηση αρχισαν και εβηχαν ολοι μαζι συγχρονισμενα...
Για να μην σας τα πολυλογω οσο εβηχαν αυτοι ντουμανιαζα εγω... :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 19:21 »
Ωραιος !! Αντε , με το καλο και σε νοσοκομεια , σχολεια και εκκλησιες ..

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 19:27 »
Ωραιος !! Αντε , με το καλο και σε νοσοκομεια , σχολεια και εκκλησιες ..

Και μεσα στη Βουλη!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 21:05 »
Την τελευταία βδομάδα, λόγω ατυχών συγκυριών την έβγαλα στον ευαγγελισμό αρκετές ώρες κάθε μέρα και νύχτα.
Δεν ντουμάνιασα, άτμισα σεμνά και διακριτικά, κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε, σε κανένα ούτε καν δεν μύρισε ακόμα κι αν άτμιζα στο 1/2 μέτρο μακρυά του. Απλά αν ο άλλος σε κοιτάει και βλέπει τον ατμό, του μπαίνει η ιδέα.
Ετσι τάσσομαι αναφανδόν υπέρ της άποψης του Φώτη

Είμαι της άποψης ... ατμίζω παντού χωρίς να προκαλώ ;)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 21:40 »
Έτσι είναι, ατμίζω παντού χωρίς να προκαλώ.
Αφού μπορούμε γιατί να μην το κάνουμε;;;
Παν μέτρον άριστον. ;)

Αποσυνδεδεμένος xremylos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 21:59 »
Γενικότερα υπάρχει μια ανοχή στο η.τ. , έχουν αρχίσει και το μαθαίνουν.Το να μη προκαλείς όμως και να νιώθεις εσύ καλά είναι το σημαντικότερο.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 22:14 »
Διπλα μου καθονταν καποιοι Γερμανοι και με το που καταλαβαν οτι μου εκανε παρατηρηση αρχισαν και εβηχαν ολοι μαζι συγχρονισμενα...
Για να μην σας τα πολυλογω οσο εβηχαν αυτοι ντουμανιαζα εγω... :angel: :angel:
Έτσι ατμίζουν αυτοι που σας χρωστάνε!*  :thumpup: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

*Η που χρωστάτε...

Αποσυνδεδεμένος cardinal

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 22:18 »
συμφωνω και εγω με τους προαναφερθεντες, απολαμβανουμε το ατμισμα μας και δεν προκαλουμε γιατι υπαρχει κοσμος  χωρις σωστη πληροφορηση  και στην τελικη γιατι να προκαλεις , καλυπτεις την αναγκη σου και τελος ... 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 22:30 »
καλυπτεις την αναγκη σου και τελος ...

Καλύπτεις την ανάγκη σου και δεν ατμίζεις,
ή...
Καλύπτεις τον ατμό σου ατμίζοντας ;

οεο...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 10:07 »
Την τελευταία βδομάδα, λόγω ατυχών συγκυριών την έβγαλα στον ευαγγελισμό αρκετές ώρες κάθε μέρα και νύχτα.
Δεν ντουμάνιασα, άτμισα σεμνά και διακριτικά, κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε, σε κανένα ούτε καν δεν μύρισε ακόμα κι αν άτμιζα στο 1/2 μέτρο μακρυά του. Απλά αν ο άλλος σε κοιτάει και βλέπει τον ατμό, του μπαίνει η ιδέα.
Ετσι τάσσομαι αναφανδόν υπέρ της άποψης του Φώτη

Είμαι της άποψης ... ατμίζω παντού χωρίς να προκαλώ ;)
Καλη σου μερα, ευχομαι να εισαι καλα!!  :)  Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!! Ειναι κριμα να δεινουμε κακο παραδειγμα εμεις ακομα κ αν δεν το κανουμε επιτηδες.

Αποσυνδεδεμένος kontras

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 11:42 »
μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν μου έχει τύχει να μου το απαγορεύσουν...
Όπως σε όλα τα πράγματα, έτσι και στο κάπνισμα, ο φανατισμός δεν σε αφήνει να τα δεις ξεκάθαρα. Ο εκάστοτε ανεγκέφαλος ενδεχομένως καταστηματάρχης σκέφτεται καπνός=τσιγάρο (όχι ρε φίλε, την χαρτοπετσέτα έκαψα καταλάθος) και αντιδρα αναλόγως...
Θα θελα να δω όμως σε περίπτωση που μαζευτούμε πολλοί ατμιστές σε μια καφετέρια, τί θα γίνει; Προς το παρόν είμαστε λίγοι και περνάμε διακριτικά κάπως... Αν γίνουμε η πλειοψηφία; 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 12:04 »
μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν μου έχει τύχει να μου το απαγορεύσουν...
Όπως σε όλα τα πράγματα, έτσι και στο κάπνισμα, ο φανατισμός δεν σε αφήνει να τα δεις ξεκάθαρα. Ο εκάστοτε ανεγκέφαλος ενδεχομένως καταστηματάρχης σκέφτεται καπνός=τσιγάρο (όχι ρε φίλε, την χαρτοπετσέτα έκαψα καταλάθος) και αντιδρα αναλόγως...
Θα θελα να δω όμως σε περίπτωση που μαζευτούμε πολλοί ατμιστές σε μια καφετέρια, τί θα γίνει; Προς το παρόν είμαστε λίγοι και περνάμε διακριτικά κάπως... Αν γίνουμε η πλειοψηφία;
 
Εαν εμεις γνωριζουμε τα ορια μας? κανεις μα κανεις δεν θα βρεθει να μας απαγορευσει το οτιδηποτε ναι? Εαν δεν ατμιζουμε προκαλοντας τοτε κανεις δεν θα πει κουβεντα!!!!
Αν σκεφτουμε οτι καποτε κ εμεις ειμασταν καπνιστες??????? Τοτε σιγουρα θα φερομαστε πολυ πιο ευγενικα κ προσεκτικα στους καπνιστες οπου τους απαγορρευσαν ΜΕ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΚΟ ΝΟΜΟ  (δικια μου αποψη ναι? να εισαι ελευθερος στην δικτατορια των αλλων....)  να καπνιζουν σε καφε κ σε αλλα μερη που θα μπορουσαν να κανουν διαχωριστικα μερη οπως κ στην Αραβια (εδω που ειμαι)  να καθονται σαν ανθρωποι να φανε κ να καπνισουν!!

Υποστηριζω τους καπνιστες κ ας μην συμφωνω σε οτι κανουν μα σεβομαι το δικαιομα της ελευθεριας των επιλογων τους!!!

Σημερα ειμαι ατμιστρια κ νοιωθω ελευθερη να ατμιζω οπου αγαπαω με μεγαλη προσοχη κ με σεεβασμο στους συνανθρωπους μου, αυριο??????? αυριο λεω, ποιος ξερει αν ενας αλλος Δικτατορικος νομος δεν μου απαγορευσει να ατμιζω κ εγω??????????

Μην νομιζεις οτι οι ατμιστες ειμαστε λιγοι! Κανεις λαθος!!! Εγω στην Ελλαδα συναντησα αρκετους!!!!!
Το θεμα για μενα ειναι: Τελικα τι ειμαστε ? ελευθεροι στην φυλακη εκεινων που θα μας λενε τι πρεπει κ τι δεν πρεπει να κανουμε? Οταν οτι κανουμε δεν ενοχλει τους αλλους?????????

Εγω σεβομαι τους καπνιστες γιατι απλα περασα απο εκει κ γνωριζω καλα τι σημαινει να σε βλεπει με το ατμοπλοιο στο χερι (το ητ μου   ;) ) κ αυτος να μην μπορει να καπνισει!!!

Αν μαζευτουμε πολλοι μαζι σε μια καφετερια? κ αρχισουμε το ατμισμα? δεν θα συμβει απολυτος τιποτα απο τη στιγμη που  ΔΕΝ καπνιζουμε  τα φλεγομενα χαρτια ναι? οταν μας επιβαλουν τον ιδιο νομο οπως στους καπνιστες? Τοτε θα ειναι πολυ αργα κ πολυ νωρις για να απαντησω τωρα........ :yes: :yes:


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2011, 12:10 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Lord Vek

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 12:36 »
Αλήθεια, τι συμβαίνει με τους Γερμανούς και το κάπνισμα-ατμισμα; Αναφέρομαι στο παραπάνω περιστατικό στο λεωφορείο.

Παράθεση
Διπλα μου καθονταν καποιοι Γερμανοι και με το που καταλαβαν οτι μου εκανε παρατηρηση αρχισαν και εβηχαν ολοι μαζι συγχρονισμενα...

Την εποχή που το κάπνισμα επιτρεπόταν, ακόμη και μέσα σε καταστήματα (στα σουπερμάρκετ υπήρχαν σταχτοδοχεία σε κάθε γωνία, ακόμη, μιλάμε για '88 - '90) ένα- δυό καταστήματα στην Ρόδο με ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ιδιοκτήτες ή συνιδιοκτήτες, ήταν τα πρώτα που εξαφάνισαν όλα τα σταχτοδοχεία και είχαν την αξίωση να μην καπνίσεις εντός, κάτι αδιανόητο για την τότε εποχή. Από τότε μου έχει μείνει αυτή η απορία...

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 03:14 »
καποιο λινκ με επισημη νομοθεσια που να επιτρεπει το ητ υπαρχει για εκτυπωση?

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 08:18 »
Όχι δεν υπάρχει νομοθεσία που να επιτρέπει το άτμισμα.
Όπως δεν υπάρχει νομοθεσία που μας επιτρέπει το περπάτημα.
Όπως δεν υπάρχει νομοθεσία που μας επιτρέπει να αναπνέουμε.
Όπως δεν υπάρχει νομοθεσία που μας επιτρέπει να αθλούμαστε.
Όπως δεν υπάρχει νομοθεσία που μας επιτρέπει να τρώμε.
.
.
.
Μέχρι τώρα είχα την εντύπωση ότι βγαίνει νομοθεσία για αυτά που απαγορεύονται.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35447 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12