vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

544 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, ZiovanioS, john67, Sergios, Jorge, Milarepa, dvelev, manoslykos

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 23:53 »
Είδα έναν νεφελοποιητή σήμερα στο LIDL με 30 ευρώ... ρε, λέτε; Να το γεμίζεις από τη μια με το υγρό σου, να φοράς τη μάσκα και να ρουφάς κρύο χαρμάνι με τις ώρες... :confused1: :tongue_smilie: :)) :)) :idiot1:
Χμ, τώρα που το σκέφτομαι, δεν κάνει ατμό αλλά σταγονίδια. Μάλλον δεν μας κάνει... :dontknow: :hmmm: :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 23:54 »
Η επανασταση του ατμισματος !!!! Λιγο αστειο δεν ακουγεται ?  :)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 23:56 »
τι ειναι αυτο απο το λιντλ?

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 23:59 »
παραγωγη ατμου μεσω της θερμοτητας

την ιδια "τεχνολογια" χρησιμοποιει κ η κυρια που βαζει το πανακριβο και τοξικοτατο αρωμα για να θελξει τα αρσενικα

οχι μαγκες ....πουλησαν τη χωρα μου. υποθηκευσαν το μελλον των παιδιων μου

δε θα κρυβομαι να μη με "σταμπαρουν" κ μου στερησουν ακομα κι αυτο 5 ανεγκεφαλοι μ@.....

ως εδω

αποψη μου - σορρυ αν δεν ταιριαζει με τις αλλες (σεβαστες επισης) αποψεις  :)

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 00:01 »
τι ειναι αυτο απο το λιντλ?

Για φαρμακα για παιδια, εισπνοες.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 01:13 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 00:02 »
Τι ειρωνια ομως... να νομιμοποιουν τους μπαφους και να ποινικοποιουν το ητ  :))

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: \"Πόρτα\" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 00:02 »
Αυτό:
http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-339B45F9-7AED9AC9/lidl_gr/hs.xsl/index_13233.htm
Δεν κάνει ατμό, αλλά μικροσταγονίδια.
Μπορεί κάποιος να βρει τι χρησιμοποιούν τα φάρμακα για νεφελοποιητές, σαν βάση;

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 30, 2011, 01:14
Τι ειρωνια ομως... να νομιμοποιουν τους μπαφους και να ποινικοποιουν το ητ  :))
Αντί να κρύβουμε τους μπάφους στα ego, θα κρύβουμε τα ego στους μπαφους... :)) :)) :)) :eyesplash:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 01:14 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 03:35 »
Για όσους το θεωρούν πλακίτσα(tripol φίλτατε),να πω πως ποτέ δεν έφαγα πόρτα...και αν τύχει θα πράξω τα ανάλογα εντός των νόμιμων ορίων που μου παρέχονται ως άτομο και ως πολίτη,πάνω απ όλα με σεβασμό...
Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μισή στο δισ/ριο να "κρυφτώ" και ως ατμιστής,όπως αναγκαστικά γινόταν ως καπνιστής...
"Καλό" και "υγειηνότερο" το η/τ αλλά υπάρχουν και άλλοι λόγοι που άρχισα και αρχίσατε και εσείς το άτμισμα...
Ένας,λοιπόν,εξ αυτών ήταν πως έχουμε ελευθερία να κάνουμε χρήση η/τ σε δημόσιους και κλειστούς χώρους....Δε με νοιάζει ΑΝ το απαγορεύσουν,μέχρι τότε ισχύει το ότι ΔΕΝ απαγορεύεται και τελείωσε...
Δεν έχω ακόμη μάθει να κρύβομαι...συγνώμη...
Arxos,φίλε μου,καλά έκανες και το έγραψες και κάνε τους ρεζίλι...έτσι τους αξίζει... ;)
Εγώ πάντως συνεχίζω και ατμίζω ΠΑΝΤΟΥ....σχολή(χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ακόμη και από διευθυντές,κλπ),κιν/φο μέσα-έξω από την αίθουσα,δημόσιες υπηρεσίες,μέσα μαζικής ταλαιπωρίας(όπως τα καταντήσανε τα μμμ) και καφετέριες,κλπ κλπ κλπ...
ΠΡΟΣΟΧΗ αυτό δε σημαίνει πως κάνω χρήση με προκλητικό τρόπο...απλά το χρησιμοποιώ παντού και διακριτικά...!!! :)
 :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2011, 03:35 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 09:45 »
Τι ειρωνια ομως... να νομιμοποιουν τους μπαφους και να ποινικοποιουν το ητ  :))
Έτσι πίστευα κ' εγώ, μέχρι που είδα πως έχει πρόστιμο 2.000 Ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 10:04 »
Έτσι πίστευα κ' εγώ, μέχρι που είδα πως έχει πρόστιμο 2.000 Ευρώ.
ΠΡΟΣΤΙΜΟ????? 2000 ΕΥΡΩ???????  :o :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 00:10 »
"με 6 μήνες και πρόστιμο έως 2000 ευρώ όποιος κάνει χρήση σε δημόσιο χώρο."
http://www.inews.gr/135/miltiadis-papaioannouchares-telos-gia-tous-megaleborous-narkotikon.htm

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 01:31 »
Καλησπέρα σε όλους.

Εγώ σχεδόν 3 χρόνια που ατμίζω δεν έχω φάει πόρτα ποτέ.
Κατά καιρούς έδινα τις απαραίτητες εξηγήσεις κλπ κλπ κλπ (όπως όλοι μας).

Σε διάφορους χώρους... που δεν επιτρέπεται το τσιγάρο, αποφεύγω να κάνω το η.τ. για ευνόητους λόγους...
για παράδειγμα: στο Δημοτικό σχολείο που πήγαμε για ενημέρωσει  οι γονείς....
Δεν κάθισα για 3/4 της ώρας, μέσα στο σχολείο, μπροστά σε γονείς, δασκάλους και πάνω από ολα τα παιδιά, να κάθομαι να ντουμανιάζω.... Άντε τώρα να καταλάβει ο άλλος... το τι κάνω εγώ......

Είμαι της άποψης ... ατμίζω παντού χωρίς να προκαλώ ;)

*Μου έτυχε μια μεμονωμένη περίπτωση, που σε ταβέρνα (άδεια σχεδόν όλα τα τραπέζια), και πέντε τραπέζια πιο πέρα, καθόταν ένα ζευγάρι(ούτε τριαντάρηδες... σε ηλικία), που ο νεαρός ήθελε να το παίξει κοκοράκι στην δικιά του, και όλη την ώρα με κοιτούσε, μέχρι που φώναξε το γκαρσόνι να του κάνει παρατήρηση για μένα.
Εκεί ήταν η μοναδική φορά που χρειάστηκα να εξηγήσω περαιτέρω για το η.τ.
Μου την έδωσε που ενώ του το εξηγούσα..... για το η.τ.,,,,    δεν ήθελε να βλέπει (ενώ η κοπέλα του μου έδειξε ότι το κατάλαβε), αυτός το βιολί του.... ότι το η.τ. έχει καπνό :tongue_smilie:
Τότε άνοιξα την λίμνη μου,και του άδεισα πάνω στο τραπέζι του, 4 ml υγρό..... και του λέω αυτό είναι καπνόοοοςςςς.......... :angry_orange: Μέχρι και η κοπέλα του του τα έχωνε κανονικά :laugh1:
Αυτός τα έχασε.....  και κάνει να φύγει, και μου λέει << πάω στο αυτοκίνητο να φέρω την νομοθεσία>>.
Που να φανεί ο μ@##κας......
Μετά από 15 λεπτά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση............
Φεύγοντας, πέρασα από το τραπέζι που ήταν μόνη της η κοπελιά(κούκλα...), και της αφήνω πάνω στο τραπέζι αντίγραφο του νόμου που είχα στην τσάντα μου ;) και της λέω έμπλεξες με τον μ@##κα.... και η κοπελιά μου έκανε πάνω κάτω το κεφάλι, και μου ζήτησε συγνώμη :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 09:37 »
Καλησπέρα σε όλους.

Εγώ σχεδόν 3 χρόνια που ατμίζω δεν έχω φάει πόρτα ποτέ.
Κατά καιρούς έδινα τις απαραίτητες εξηγήσεις κλπ κλπ κλπ (όπως όλοι μας).

Σε διάφορους χώρους... που δεν επιτρέπεται το τσιγάρο, αποφεύγω να κάνω το η.τ. για ευνόητους λόγους...
για παράδειγμα: στο Δημοτικό σχολείο που πήγαμε για ενημέρωσει  οι γονείς....
Δεν κάθισα για 3/4 της ώρας, μέσα στο σχολείο, μπροστά σε γονείς, δασκάλους και πάνω από ολα τα παιδιά, να κάθομαι να ντουμανιάζω.... Άντε τώρα να καταλάβει ο άλλος... το τι κάνω εγώ......

Είμαι της άποψης ... ατμίζω παντού χωρίς να προκαλώ ;)

*Μου έτυχε μια μεμονωμένη περίπτωση, που σε ταβέρνα (άδεια σχεδόν όλα τα τραπέζια), και πέντε τραπέζια πιο πέρα, καθόταν ένα ζευγάρι(ούτε τριαντάρηδες... σε ηλικία), που ο νεαρός ήθελε να το παίξει κοκοράκι στην δικιά του, και όλη την ώρα με κοιτούσε, μέχρι που φώναξε το γκαρσόνι να του κάνει παρατήρηση για μένα.
Εκεί ήταν η μοναδική φορά που χρειάστηκα να εξηγήσω περαιτέρω για το η.τ.
Μου την έδωσε που ενώ του το εξηγούσα..... για το η.τ.,,,,    δεν ήθελε να βλέπει (ενώ η κοπέλα του μου έδειξε ότι το κατάλαβε), αυτός το βιολί του.... ότι το η.τ. έχει καπνό :tongue_smilie:
Τότε άνοιξα την λίμνη μου,και του άδεισα πάνω στο τραπέζι του, 4 ml υγρό..... και του λέω αυτό είναι καπνόοοοςςςς.......... :angry_orange: Μέχρι και η κοπέλα του του τα έχωνε κανονικά :laugh1:
Αυτός τα έχασε.....  και κάνει να φύγει, και μου λέει << πάω στο αυτοκίνητο να φέρω την νομοθεσία>>.
Που να φανεί ο μ@.....κας......
Μετά από 15 λεπτά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση............
Φεύγοντας, πέρασα από το τραπέζι που ήταν μόνη της η κοπελιά(κούκλα...), και της αφήνω πάνω στο τραπέζι αντίγραφο του νόμου που είχα στην τσάντα μου ;) και της λέω έμπλεξες με τον μ@.....κα.... και η κοπελιά μου έκανε πάνω κάτω το κεφάλι, και μου ζήτησε συγνώμη :)
ΠΩ ΠΩ!!!! τι κριμα να υπαρχουν τετοιοι "τυφλοι" ανθρωποι ναι? μιλαμε οτι αυτος ο κυριος επρεπε να σου ζητησει συγγνωμη κ να μην κανει τοσο τον εξυπνο! Απιστευτο τι "τυφλοι" ανθρωποι υπαρχουν! Ειναι αυτοι που εμαθαν να εξηγουν τα παντα με τα ματια τους!!!!! Το μυαλο τους το εχουν μονο για να υπακουει στα ματια τους!!!!!!!! αστειο μου μοιαζει μα τελικα δεν ειναι!

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 11:21 »
Καλησπέρα σε όλους.

Εγώ σχεδόν 3 χρόνια που ατμίζω δεν έχω φάει πόρτα ποτέ.
Κατά καιρούς έδινα τις απαραίτητες εξηγήσεις κλπ κλπ κλπ (όπως όλοι μας).

Σε διάφορους χώρους... που δεν επιτρέπεται το τσιγάρο, αποφεύγω να κάνω το η.τ. για ευνόητους λόγους...
για παράδειγμα: στο Δημοτικό σχολείο που πήγαμε για ενημέρωσει  οι γονείς....
Δεν κάθισα για 3/4 της ώρας, μέσα στο σχολείο, μπροστά σε γονείς, δασκάλους και πάνω από ολα τα παιδιά, να κάθομαι να ντουμανιάζω.... Άντε τώρα να καταλάβει ο άλλος... το τι κάνω εγώ......

Είμαι της άποψης ... ατμίζω παντού χωρίς να προκαλώ ;)

*Μου έτυχε μια μεμονωμένη περίπτωση, που σε ταβέρνα (άδεια σχεδόν όλα τα τραπέζια), και πέντε τραπέζια πιο πέρα, καθόταν ένα ζευγάρι(ούτε τριαντάρηδες... σε ηλικία), που ο νεαρός ήθελε να το παίξει κοκοράκι στην δικιά του, και όλη την ώρα με κοιτούσε, μέχρι που φώναξε το γκαρσόνι να του κάνει παρατήρηση για μένα.
Εκεί ήταν η μοναδική φορά που χρειάστηκα να εξηγήσω περαιτέρω για το η.τ.
Μου την έδωσε που ενώ του το εξηγούσα..... για το η.τ.,,,,    δεν ήθελε να βλέπει (ενώ η κοπέλα του μου έδειξε ότι το κατάλαβε), αυτός το βιολί του.... ότι το η.τ. έχει καπνό :tongue_smilie:
Τότε άνοιξα την λίμνη μου,και του άδεισα πάνω στο τραπέζι του, 4 ml υγρό..... και του λέω αυτό είναι καπνόοοοςςςς.......... :angry_orange: Μέχρι και η κοπέλα του του τα έχωνε κανονικά :laugh1:
Αυτός τα έχασε.....  και κάνει να φύγει, και μου λέει << πάω στο αυτοκίνητο να φέρω την νομοθεσία>>.
Που να φανεί ο μ@.....κας......
Μετά από 15 λεπτά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση............
Φεύγοντας, πέρασα από το τραπέζι που ήταν μόνη της η κοπελιά(κούκλα...), και της αφήνω πάνω στο τραπέζι αντίγραφο του νόμου που είχα στην τσάντα μου ;) και της λέω έμπλεξες με τον μ@.....κα.... και η κοπελιά μου έκανε πάνω κάτω το κεφάλι, και μου ζήτησε συγνώμη :)
Ω ρε φίλε... αν μου πεις πως δεν σου έκατσε, δεν θα σε πιστέψω...

Αποσυνδεδεμένος 0BaccoNo

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 16:31 »
Όχι. Δεν είναι υποχρεωμένοι να είναι ενημερωμένοι για το η.τ.
Είναι υποχρεωμένοι να είναι ενημερωμένοι γι' αυτά που απαγορεύει ο νόμος. Οτιδήποτε άλλο επιτρέπεται χωρίς περαιτέρω εξήγηση.

Συμφωνώ και επαυξάνω!Εκτός και αν είμαστε σε εστιατόριο και τους πούμε να σβήσουν τις χύτρες ταχύτητος που χρησιμοποιούν γιατι κι αυτες ατμίζουν !!!!! :))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 01:39 από Vangos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8463 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59995 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12