vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 7 χρήστες
white varadero, Jorge, dkostas, giorgos1999, john67, manoslykos, KORG N364

Twitter

Προσδοκίες μελών-ατμιστών απο τον Πανελλήνιο Σύλλογο Ατμιστών.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
με παρέσυρε ο πληθυντικός :)
Ένα δίκιο το έχεις με τον πληθυντικό που χρησιμοποίησα. Βασικά πιάστηκα από το σχόλιο του φίλου I.P. για να αναφερθώ γενικότερα όμως, επειδή έχω προσέξει ότι είναι αρκετοί αυτοί που αρέσκονται σε υποδείξεις-κριτικές και προβάλλουν απαιτήσεις από όσους πρόκειται να αναλάβουν διοικητικές θέσεις, οι οποίες για να μην ξεχνιόμαστε συνοδεύονται και από ποινικές ευθύνες βάσει καταστατικού.
Γενικό λοιπόν ήταν το σχόλιό μου και δεν αφορά κάποιον συγκεκριμένα, απλώς για να έχουμε ένα μέτρο γι' αυτά που συζητάμε.

Αποσυνδεδεμένος I.P

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Η παρεξηγηση προκληθηκε απο κατι που εγραψα παραπανω.
Επικοινωνηθηκαν οι αποψεις με τον φιλο Ribot σε πμ και εκει τελειωνει κατι που κακως προκληθηκε λογω λαθος διατυπωσης μου.
Mea culpa.
I.P.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
...ναι το "απαιτήσεις" ...είναι λίγο προκεχωρημένο...:)

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Διεγράφη από μένα ως off topic


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 15:14 από PGIOURSIS »

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Εχει υποσχεθεί πως θα γραφτεί την Κυριακή.. :fight_knuppel: :fight_knuppel:
Επίσης όχι , δεν έχουν όλοι ταμπελάκι.. Μόνο όσοι ζήτησαν από κάποιον που μπορούσε να το φτιάξει.. Δεν είναι κάτι official από τον σύλλογο..
Save

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Επι του θέματος τώρα, εγώ συμφωνώ με το θέμα, και φυσικά θεωρώ δόκιμο, ακόμα και τα μη μέλη, να έχουν προσδοκίες από τον σύλλογο..
Απαιτήσεις δεν μπορούν να έχουν.. Προσδοκίες μια χαρά μπορούν..
Όπως φυσικά και να τις εκφράζουν και εδώ και οπουδήποτε αλλού..

Για τις απαιτήσεις τώρα , το σωστό μέρος να εκφραστούν και να γίνουν δεκτές ή να απορριφθούν, είναι η ΓΣ και αυτό αφορά μόνο τα μέλη..

Συνεπώς, ίσα ίσα που αν εμείς (τα μέλη του συλλόγου) αφουγκραστούμε τις προσδοκίες και τις μεταφέρουμε με μορφή απαιτήσεων στην ΓΣ και το ΔΣ  , και υλοποιηθούν, αυτό θα είναι ένα κίνητρο στο να πείσουμε μη μέλη να εγγραφούν..

Ο Σύλλογος είναι ζωντανός οργανισμός και οφείλει να έχει επαφές , με τα μη μέλη.. Δεν θα μαζευτούμε όλοι οι έξυπνοι μέσα και θα μείνουν οι χαζοί εκτός..

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Επι της αρχης λοιπον...απο τη στιγμη που ειμαστε στο forum Vaping.gr και οχι στο forum ή στο blog του συλλόγου, τα μελη του forum γράφουν αναλόγως του θεματος με την ιδιοτητα του μελους του forum.Με ξενιζει πραγματικα το παραπανω σχετικα με το που μπορω να γραφω και που οχι και με το αν εχω σφραγιδα στο αβαταρ η οχι...Το αν ειμαι/γινω/δε γίνω ποτε μελος του συλλογου ειναι καθαρα δικο μου θεμα, οι προσδοκιες μου απο το συλλογο αυτο ομως μπορουν να εκφραστουν σε ενα θεμα αυτου του forum στο οποιο ειμαι μελος.Δε θα βγω ποτε να πω ΚΑΝΤΕ αυτο ΚΑΝΤΕ εκεινο απο τη στιγμη που δεν ειμαι μελος αλλα αλλο αυτο και αλλο το ''προσδοκώ''.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Εν κατακλείδι,
εγω προσωπικά απο τον σύλλογο αυτόν, το μόνο που προσδοκώ είναι να τον στηρίξουν όσο περισσότεροι ατμιστές γίνεται, έτσι ώστε να μπορεί λειτουργήσει πραγματικά ως σύλλογος, με τα καλά του και τα κακά του.

Κι επειδή στους περισσότερους συλλόγους / κοινότητες διεκδίκησης,
2 πράγματα αποτελούν καρκίνωμα, με αποτέλεσμα τον εκροχιασμό και την εκφύλιση των στόχων και ιδεών,  προσδοκώ ανοιχτά μάτια και αυτιά, σε όσες πειρσσότερες πηγές πληροφοριών / αιτημάτων / αναφορών, αξιολόγηση δεδομένων, μετριασμό του άγχους του εγχειρήματος που έχει ως αποτέλεσμα πάντα να λυγίζουμε σε θέσεις υπο το βάρος των πιέσεων ένθεν κα κείθεν και το κυριώτερο να αποφύγει το φαινόμενο του όσο πιο πολύ κάνεις παρέα με το θηρίο για να το μάθεις...τόσο στο τέλος αρχίζεις και του μοιάζεις.

Τα ιδρυτικά μέλη έχουν εξασφαλίσει πάρα πολλά πράγματα κι έχουν βάλει πολλές ασφαλιστικές δικλείδες και ελπίζω τα μέλη που θα ψηφιστούν να ακολουθήσουν το πνεύμα των ιδρυτικών μελών.

Για μένα εκεί είναι και η ουσία για να μπορέσουν να καταστούν δυνατές οι δράσεις που έχει ο καθένας μας στο κεφάλι του και εκφράζει δεξιά κι αριστερά.

Στοχευμένες σκέψεις θα παρατεθούν μετά το πέρας των εκλογών και ανάδειξης Δ.Σ
Πιστεύω θα είναι και πιο δόκιμο αυτό.

Είναι η πρώτη μετά απο χρόνια και μάλλον η τελευταία φορά που πιστεύω ότι ένας σύλλογος μπορεί να παρέμβει θετικά κάπου κι αυτό λόγω και έργω των ανθρώπων που συμμετέχουν, αλλά με την βασική προυπόθεση την μαζική συμμετοχή εγγραφέντων μελών.
Αλλως ....


Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Διεγράφη από μένα ως off topic
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 15:14 από PGIOURSIS »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Εν κατακλείδι,
εγω προσωπικά απο τον σύλλογο αυτόν, το μόνο που προσδοκώ είναι να τον στηρίξουν όσο περισσότεροι ατμιστές γίνεται, έτσι ώστε να μπορεί λειτουργήσει πραγματικά ως σύλλογος, με τα καλά του και τα κακά του.
Ας μη ξεχάσουμε ποτέ βέβαια (όλοι μας) ότι στήριξη στην κοινότητα, δεν σημαίνει μόνο εγγραφή μέλους. Σημαίνει και συμμετοχή. Μελλοντικές Γενικές Συνελεύσεις, στις οποίες θα παρίσταται μόνο το Προεδρείο και άντε πέντε-δέκα ακόμα, δεν θα μπορείς να το πεις και επιτυχία.
Άσε που θα έχουμε χάσει και το προνόμιο να "κράξουμε" την όποια απόφαση πάρθηκε χωρίς εμάς ή τη ψήφο μας.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Διεγράφη από μένα ως off topic
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 15:15 από PGIOURSIS »

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε Παυλο , διαβάζοντας το αρχικό μήνυμα, πουθενά δεν κατάλαβα αυτό που λες περι "πρότασης το ΔΣ να ενημερώνεται για τις θέσεις των ΜΕΛΩΝ του συλλόγου για νέα ή τρέχοντα θέματα πέραν από τη γενική ή έκτακτη γενική συνέλευση."

Ούτε ο fritezas μίλησε ποτέ σαν μέλος . Επίσης δεν αναφέρθηκε ποτέ στο ΔΣ (ο Κωσταντίνος από κάτω το έκανε)..
Ανοιξε απλώς ένα νήμα, για να γράφει ο καθένας την σκέψη του και να μην επιβαρύνεται το επίσημο νήμα της ανακοίνωσης.

Υπό αυτή την οπτική, εγώ το θεωρώ απολύτως θεμιτό..

Και αν θες, από την δική μου πλευρά,  αν νόμιζα πως τα ξέρω όλα και δεν περίμενα να ακούσω απόψεις των άλλων, θα ίδρυα κόμμα να σώσω την Ελλάδα, όχι σύλλογο ατμιστών. Καποιες ιδεες υπάρχουν , αλλά σίγουρα υπάρχου και άλλες εκεί έξω.. Και από μέλη και από μη μέλη..

Από εκεί και πέρα μην ξεχνάμε

Α. Ο σύλλογος δεν έχει σχέση με το φόρουμ.
Αν κάτι θέλει να κάνει επίσημα ο σύλλογος αυτό θα γίνει είτε στο φόρουμ του συλλόγου είτε σε άλλα μέσα, μετά τις εκλογες και με απόφαση του ΔΣ

Β. Κανένας μας δεν εκπροσωπεί τον σύλλογο, παρά μόνο η ΠΔΕ . Εμείς τα υπόλοιπα ιδρυτικά μέλη συνεπικουρούμε μόνο στο κομμάτι της απάντησης ερωτήσεων σχετικά με το καταστατικό και τις διαδικασίες μέχρι την ημέρα των εκλογών και τίποτα πέρα από αυτό . Οτιδήποτε άλλο αποτελεί προσωπική μας άποψη και δεν δεσμευει σε καμία περίπτωση τον σύλλογο ούτε απηχεί τις θέσεις του.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Διεγράφη από μένα - Λάθος θέμα - off topic 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 15:17 από PGIOURSIS »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε μου <Psitgr> replay #20
Η άποψή μου είναι.
O <Fritezas> προτείνει μια πολύ ενδιαφέρουσα καινοτομία  για τη λήψη αποφάσεων από το ΔΣ.
ήτοι προτείνει το ΔΣ να ενημερώνεται για τις θέσεις των ΜΕΛΩΝ του συλλόγου για νέα ή τρέχοντα θέματα πέραν από τη γενική ή έκτακτη γενική συνέλευση.
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ και ΣΥΜΦΩΝΩ.
Δεν θέλω να διαφωνήσω μαζί σας αλλά το συγκεκριμένο θέμα προσωπικά το εξέλαβα ότι αφορά όλα τα μέλη του φόρουμ και όχι μόνο του Συλλόγου.
Στο θέμα αναγράφεται προσδοκίες μελών - (παύλα) ατμιστών ΑΠΟ τον Π.Σ.Α.
Εάν ήθελε μόνο τα μέλη του Συλλόγου θα έγραφε μελών ατμιστών (χωρίς παύλα)  ΤΟΥ Π.Σ.Α.
Θα ήταν αγένεια μέσα στο φόρουμ να υπήρχε θέμα στο οποίο να μην μπορούν να λάβουν μέρος όλα τα μέλη του φόρουμ. :)

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Κύριοι-ες,δεν έχω κάνει την εγγραφή μου διότι δεν έχω paypal.Κυριακή κοντή γιορτή λοιπόν ανάμεσα σε αξιόλογα πρόσωπα ιδρυτικά και μη.Φευ!

Περί μελών τώρα,ένα μέλος του φόρουμ ειναι εν δυνάμει,ένα μελλοντικό μέλος του συλλόγου. Μετά,welcome to the family (σλόγκαν; )
Καλό ειναι να εκπροσωπούνται όλες οι φωνές μελών συλλόγου και μη.Γιαυτό θα υπάρχει και η γενική συνέλευση που δημοκρατικά θα αποφασίζει στο μέλλον το όποιο hype.
Ξανα ,αναφέρομαι στην απο πάνω πρόταση.Ισως κάποιο μέλος του φόρουμ να είναι διστακτικό ακόμη αλλά αν τα διαχωρίσουμε,αυτομάτως έχουμε το εμείς και οι άλλοι,πράγμα κακό.
Ας δούμε λοιπόν το φόρουμ και ως κατώφλι.



Στις δικές μου προσδοκίες τώρα.Προσδοκώ σε μια οικογένεια ατμιστική επικουρικά με το φόρουμ.Αυτό ειναι το ρομαντικό μέρος.

Στη χαρντκορίλα τώρα.Προσπάθεια για δίκαιη νομοθεσία όπως ειπώθηκε παραπάνω (Το ανέφερα περιέκτικά).

Θα ήθελα να υπάρξει και ένας ελεγκτικός - αξιολόγησης μηχανισμός στα των αγορών απο τα εγχώρια καταστήματα.Να ξεκαθαρίσει η ήρα απο το στάρι σίγα σιγά.
Μια συλλογική πιστοποίηση καταστημάτων βάσει αναλογίας ποιότητας/τιμών/εξυπηρέτησης χωρίς όμως να είναι αγάς ο μηχανισμός αυτός.Συλλογή στατιστικών απο feedback μελών υπο σωστές προϋποθέσεις.Mεσω μιας φόρμας δηλαδή με ερωτηματολόγιο multiple choice απαντήσεων.Αυτό θεωρώ πως θα πάει το "άθλημα" ακόμη πιο μπροστα και για τις 2 πλευρες (καταστηματαρχών και πελατών)

Ενημέρωση του πληθυσμού για το άτμισμα.
Να μείνει η λέξη άτμισμα στο μυαλό του συμπολίτη και να καταργηθεί ο όρος ηλεκτρονικό τσιγάρο με κάτι σωστότερο και ιδανικότερο.

Προσδοκώ επίσης σε φυσικό χωρό με εβδομαδιαίες συναντήσεις,αυτοδιαχειριζόμενο γιατι, κάθε οικογένεια χρειάζεται και μια Εστία.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180493 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535980 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15449 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12