vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Doubt, ΣΠΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝΗΣ, aalex

Twitter

Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 14:03 »
Με βαση τις ανησυχιες μου για το υλικο που καλυπτει την αντισταση του EGO ONE αποφασισα να ανοιξω και την αντισταση του GS16s που εχω στην κατοχη μου.


Σχετικα με τα ευρηματα μου για το υλικο του ego one μπορειτε να δειτε εδω και εδω


Η κεφαλη του GS16s καθως και του GS16 και αλλων τις eleaf αποτελειται απο μια λωριδα υλικου που μοιαζει (και οταν καει μυριζει) σαν πιεσμενο βαμβακι. Ανοιγει δυσκολα και ειναι διαφορετικο απο του ego one που μοιαζει σαν υφαντο. Αντισταθηκε ελαφρος στο καψιμο αλλα πιστευω αυτο συνεβει γιατι ηταν ποτισμενο με eliquid και οχι γιατι υπηρχε και αλλο υλικο μαζι του. Το πειραμα με τον αναπτηρα μαλλον το επιβεβαιωνει.


Ειναι bottom dual coil τοποθετιμενα σε οριζοντια σταυρωτη διαταξη. Τα σπειρωματα του εχουν φιτιλι απο silica και για να μην βραχυκυκλωνει, καθως και να μην εχει διαρροες, φανταζομαι. Τα σπειρωματα καθονται πανω σε ενα πλεχτο σωληνα που η υφανση του μοιαζει με τα καλυματα ή τις μονωσεις καποιον καλωδιων.  Δεν γνωριζω το υλικο απο το οποιο ειναι κατασκευασμενος αυτος ο σωλινας αλλα στην προσπαθεια μου να τον καψω, με αναπτηρα, πυρακτωθηκε αλλα δεν καηκε οσο και αν επεμεια. Πιθανοτατα να ειναι κεραμικες ινες. Αλλα σε αντιθεση με το χνουδι/σκονη της αντιστασης του ego one, του delta ii και του atlantis, οι ινες του "υφαντου" αυτου ειναι μακριες, αρκετα παχιες και δεν τριβονται. Οποτε θεωρω οτι δεν παρουσιαζει κινδυνο για την υγεια. Παραμενει βεβαια το silica στα σπειρωματα αλλα μιας και μιλαμε για αντισταση 1.6/1.8 ohm πιθανοτατα με τακτικη αντικατασταση να ειναι ασφαλες για ατμισμα.


παραθετω φωτογραφιες
https://mega.co.nz/#!uUYnBaTD!j-1uxeGJpRpKCzYMAYqfN8MqOgc3jlkv0Ejph7nspyE
https://mega.co.nz/#!6VAgSKLC!VnwjnIV1m2bplTuWHPs9yesgEd4pJhmgfK0xAuDPvw0
https://mega.co.nz/#!zZBxTQhI!ipQefXrkLnUaFLKWq94-0FKAjthk9Zu8qJXPvkNtlwY






EDIT:
Αποφασισα να δοκιμασω να φτιαξω νεα αντισταση/φυτιλι. Πεταξα ολα τα περιεργα υλικα, το πλεγμα, τα φιτιλια απο silica και τις παλιες αντιστασεις. Εχω παρει ετοιμα συρματακια στα 1.7ohm τα οποια τυλιγω σε λεπτο βελονακι (2.0), της φιλης μου, για να φτιαξω τα σπειρωματα. Δεν ειναι το ιδανικο μεγεθος καθως αναγκαζομαι να κανω 5 σπειρες αντι για 6-7 που θα μπορουσα. Οποτε με βαση αυτο και την αποκλιση του υλικου η αντισταση μου βγαινει γυρο στα 2ohm. Δεν εκανα διπλη αντισταση γιατι δεν εχω αρκετη εμπειρια ακομα και τα πραγματα ειναι πολυ στριμωγμενα εκει μεσα. Χρησημοποιησα βαμβακι και τολμω να πω οτι πηγε παρα πολυ καλα! Παρολο που εχει μονο ενα σπειρωμα και ειναι στα 2ohm αντι για το 1.8 που ηταν οι αρχικες, εχει σχεδον οσο πλουσια γευση ειχε η αρχικη κεφαλη, δεν θα γευτειτε το silica και εχετε και το κεφαλι σας ησυχο! Αλλα σε καθε περιπτωση προσωπικα προτιμω να ειμαι ασφαλεστερος απο το να περνω γευση και πλουσια ντουμανια. Δεν εχει νοημα να αντικαταστησω το τσιγαρο διαφορετικα.


Οταν χρειαστει να του αλλαξω το βαμβακι θα προσπαθησω να κανω ενα βιντεο της διαδικασιας. Μεχρι τοτε ομως, για τους τολμηρους, θα ηθελα να πω οτι ειναι παρα πολυ ευκολο και η διαδικασια ειναι σαν του protank mini για τον οποιο υπαρχουν παρα πολλα βιντεο με οδηγιες πως να αλλαξετε το silica φυτιλι με βαμβακι. Η κεφαλη ανοιγει λιγο πιο δυσκολα αλλα πραγματικα εαν μπορειτε/ξερετε να κανετε recoil/rewick σε αλλες κεφαλες τετοιου τυπου δεν θα δυσκολευτειτε καθολου με τις BDC της eleaf

Καλη τυχη και παντα με υγεια
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2015, 16:53 από 314 »

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 09, 2015, 00:00 »
Τις τελευταιες δυο μερες εχω προβλημα με το συγκεκριμενο ατμοποιητη. Δεν βλεπει την αντισταση η μπαταρια. Εαν πιεσεις την αντισταση τοτε την διαβαζει αλλα με το που θα την αφησεις την ξαναχανει.


Δεν ξερω γιατι αρχισε να μου το κανει ξαφνικα. Δοκιμασα 3 κεφαλες οποτε δεν ειναι θεμα κεφαλης. Δοκιμασα να βγαλω το grommet σιλικονης που εχει στη βαση, να το καθαρισω απο καποια ιχνη υγρου που ειχε φθασει εκει αλλα δεν βοηθησε. Δοκιμασα επισεις να πειραξω το pin της βασης αλλα ουτε αυτο ειχε αποτελεσμα, παλι εφτυνε την κεφαλη.


Αυτο που εκανα λοιπον ηταν το εξης: οι κεφαλες στην καμιναδα τους εχουν ενα λεπτο δαχτυλιδι σιλοκονης για να μην περνα υγρο στην καμιναδα του τανκ. Πηρα απο μια αλλη κεφαλη και την προσθεσα στην κεφαλη που εχω στη βαση. Τωρα λοιπον εχει δυο δαχτυλιδια και αναγκαζεται να κανει επαφη με το pin θελοντας και μη  :yes:


Εαν αποκτησετε το ιδιο προβλημα με τις κουμπωτες κεφαλες της eleaf αυτο το κολπο θα δουλεψει μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος spxavales

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 09, 2015, 00:30 »
 Πολύ σωστός! Περιμένουμε το βίντεο γιατί εμείς οι νέοι δεν ξέρουμε από αυτά τα περίεργα! ::)
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 09, 2015, 02:14 »
χαχαχ νεος ειμαι και εγω μη νομιζεις... Θα προσπαθησω να το κανω αυριο. Χρησιμοποιουσα κυριως τον one και τον mini protank αυτο το διαστημα οποτε δεν μου χρειαστηκε να φτιαξω του gs16s. Δυστυχως δεν εχω και καμερα οποτε θα γινει με το κινητο. Ελπιζω να βλεπεται. Θα συμπεριλαβω και την επιδιορθωση οταν χανει την επαφη με την κεφαλη γιατι αλλιως ειναι να διαβαζεις και αλλιως να το βλεπεις. Σχετικα με αυτο παντος εχω την εντυπωση οτι μαλλον το κανει γιατι περνει υγρο και το σιλικονενιο grommet της βασης γλιστρα προς τα πανω και σπρωχνει την κεφαλη.


Παρατηρισα οτι συμβαινει αυτο και σε καποια γυαλινα μπουκαλακια που εχω για τα DIY υγρα, οταν εχει κατσει υγρο στις στροφες του μπουκαλιου και/ή στο καπακι το βιδωνα και ξεβιδωνε μονο του  :o Επισεις, την πρωτη φορα που μου συνεβει με τον gs16s αφου το παλεψα λιγο και δε ειδα φως τον παρατησα και πηγα για υπνο. Την αλλη μερα ως δια μαγειας δουλευε παλι. Οποτε υποθετω οτι απλα το υγρο που ειχε παρει εξατμιστηκε και η σιλικονη σφηνωνε σωστα στη θεση της

Αποσυνδεδεμένος spxavales

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 09, 2015, 02:31 »
Χαχαχα περίεργη η συμπεριφορά των υγρών... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 13, 2015, 00:11 »
Sry αλλα δεν τα καταφερα. Τραβηξα ενα video αλλα δεν την πολυπαλεψε το κινητο... ουτε εγω. Ειναι μουγγο  :shut_up:

Τελος παντων, εφτιαξα σημερα με πηλο μια βαση να το στηριξω μπας και το φερω απο την αλλη πλευρα και καταφερω να τραβηξω κατι καλυτερο, αν υπαρχει γενικοτερο ενδιαφερον. Μεχρι να στεγνωσει ομως και να στρωθω να το ξανατραβηξω θα ανεβασω αυτο που εκανα οπως-οπως και θα σου στειλω σε πμ το λινκ. Θα το κανω αυριο πρωι-μεσημερακι. Δες αν καταλαβαινεις τπτ απο εκει και οτι απορια εχεις τα λεμε με πμ. Θα σου δωσω και skype, αν εχεις, μπας και κανονισουμε κανα session να φτιαξουμε μια μαζι.

Παντος οι συγγεκριμενες κεφαλες δεν πολυ-αξιζουν την ταλαιπορια κατα τη γνωμη μου, εχουν καλη αποδωση και ειναι αρκετα φθηνες. Θα κερδισεις μαλλον λιγο σε γευση αλλα ο χρονος και οι αντιστασεις που θα σπαταλησεις μεχρι να τις φτιαχνεις αξιοπιστες...

Αποσυνδεδεμένος spxavales

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 13, 2015, 15:40 »
Κατάλαβα. Δεν πειράζει όμως στείλε μου το video απλά για το know how για να λέω ότι μπορώ να το φτιάξω :laugh1: . Όσα περισσότερα ξέρουμε τόσο το καλύτερο. :)

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 13, 2015, 22:41 »
τα βηματα...

  • Αφαιρεις το pin και το grommet στο κατω μερος
  • Πιανεις με ενα μυτοτσιμπιδο το πανω μερος της κεφαλης, αυτο με την καμιναδα και με ενα αλλο τη βαση και τραβας αντιθετα. Χρησημοποιω χαρτι για να μην τραυματισω την επιστρωση του μπρουτζου. Ανοιγει δυσκολα, ειδικα την πρωτη φορα
  • Φτιαχνεις την αντισταση σου. Μπορεις να χρησημοποιησεις χονδρο συρμα, ενα μικρο κατσαβιδι ή κατι τετοιο για να την τυλιξεις. Ας θεωρισουμε οτι χρησημοποιεις κατσαβιδι
  • Κρατας την αντισταση πανω στο κατσαβιδι και περνας τα ποδαρακια της στη βαση της κεφαλης. Οι εγκοπες, σαν πολεμιστρες πυργου, που εχει θα σε βοηθησουν να τη σταθεροποιησεις
  • Το ενα ποδαρακι πρεπει να ακουμπα στο σωμα της βασης. Αυτο θα ειναι το αρνητικο. Το αλλο που ειναι το θετικο πρεπει να ακουμπα ΜΟΝΟ στο pin και πουθενα αλλου. Κρατωντας λοιπον την αντισταση με το κατσαβιδι και τη βαση στραβωνεις το αρνητικο ποδαρακι, περνας το grommet που θα μονωσει τον πολο, στραβωνεις και το θετικο ποδαρακι και βαζεις το pin
  • Με το κατσαβιδι τραβας ελαφρος προς τα πανω για να ισιωσεις την αντισταση και να τεντωθουν τα ποδαρακια
  • Με ενα καθαρο νυχοκοπτη κοβεις συριζα τα συρματακια που περισσευουν απο κατω και αφαιρεις το κατσαβιδι. Ξανατονιζω ποσο συμαντικο ειναι το ποδαρακι που παει στο θετικο πολο της μπαταριας να μια ακουμπα πουθενα αλλου εκτος απο το pin και το αρνητηκο να μην ακουμπα κανω του!
  • Κοβεις ενα κομματι βαμβακι, στριβεις την μια ακρη του και το περνας απο την αντισταση. Θα πρεπει να περνα με μετρια αντισταση, ουτε δυσκολα ουτε χαλαρα.
  • Αφου το περασεις τραβας λιγο απο τη μια και λιγο απο την αλλη μεχρι να κεντραρεις την αντισταση που ενδεχεται να εχει στραβωσει λιγο
  • Κοβεις το βαμβακι στις ακρες τοσο ωστε λιγο απο αυτο να μπορει να μπει μεσα στο σωμα της βασης. Χρησημοποιω καρφιτσα για να το βαλω μεσα. Πρεπει να αφηνει κενο για να περνα ο αερας απο κατω αλλα ταυτοχρονα θα πρεπει να ειναι τοσο ωστε να μπορει να παρει υγρο απο τις οπες του πανω μερους της κεφαλης. Συνηθως βαζω τις ακρες να πηγαινουν προς τα κατω ή στο πλαι σε αντιθετη φορα η μια απο την αλλη. Αυτο ειναι το πιο δυσκολο βημα
  • Ευθυγραμιζεις τις οπες με την αντισταση και το βαμβακι και κλεινεις. Θα χρειαστει να πιεσεις το πανω μερος με μυτοτσιμπιδο για να κλεισει γιατι ειναι αρκετα δυσκολο. Εαν αντιμετωπιζεις το προβλημα που δεν βλεπει η μπαταρια σου την αντισταση μπορεις να μην πιεσεις μεχρι τερμα κατω. Ετσι δεν θα χρειαστεις δυο δαχτυλιδια σιλικονης για να την αναγκαζεις να κανει επαφη

Δεν ειναι απαραιτητο αλλα μπορεις να αφησεις και το κεραμικο πλεγμα που εχει για εξτρα μονωση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2015, 00:00 από 314 »

Αποσυνδεδεμένος spxavales

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 14, 2015, 11:38 »
Όταν βρω χρόνο θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 19, 2015, 16:02 »
FYI


Επειδη καπου ειδα να πωλουται αυθεντικες κεφαλες eleaf απο ατσαλι θελησα να το επιβεβαιωσω


Οι BDC κεφαλες της eleaf ειναι κατασκευασμενες απο επιχρωμιωμενο μπρουτσο με εξαιρεση το κυλινδρικο κομματι με τις εγκοπες που παει στη σιλικονενια βαση του ατμοποιητη. Αυτο ειναι απλα καλυμμα και εσωτερικα εχει και εκει επιχρωμιωμενο μπρουτζο

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 22, 2015, 16:28 »
Τελικά το υλικό των κεφαλών του G16s είναι βλαβερό για την υγεία;
Θέλω έναν φθηνό ατμο να κάνω την δουλειά μου, μέχρι να κάνω την κίνηση για επισκευάσιμο και αυτός μου άρεσε και εμφανισιακά. Να τον απορρίψω ;

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 25, 2015, 13:55 »
το ιδιο θελω να ρωτησω κ εγω,εχουν κατι πιο επιβλαβες απο αλλες αντιστασεις? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος k_asimak

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 16, 2015, 21:53 »
Παιδια μια απορια.. στο gs 16s την κεφαλη 1,5 με vamp vape καθε ποτε χρειαζεται να γινει αλλαγη της αντιστασης?

Αποσυνδεδεμένος vfragos

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 15, 2015, 19:17 »
τα βηματα...

  • Αφαιρεις το pin και το grommet στο κατω μερος
  • Πιανεις με ενα μυτοτσιμπιδο το πανω μερος της κεφαλης, αυτο με την καμιναδα και με ενα αλλο τη βαση και τραβας αντιθετα. Χρησημοποιω χαρτι για να μην τραυματισω την επιστρωση του μπρουτζου. Ανοιγει δυσκολα, ειδικα την πρωτη φορα
  • Φτιαχνεις την αντισταση σου. Μπορεις να χρησημοποιησεις χονδρο συρμα, ενα μικρο κατσαβιδι ή κατι τετοιο για να την τυλιξεις. Ας θεωρισουμε οτι χρησημοποιεις κατσαβιδι
  • Κρατας την αντισταση πανω στο κατσαβιδι και περνας τα ποδαρακια της στη βαση της κεφαλης. Οι εγκοπες, σαν πολεμιστρες πυργου, που εχει θα σε βοηθησουν να τη σταθεροποιησεις
  • Το ενα ποδαρακι πρεπει να ακουμπα στο σωμα της βασης. Αυτο θα ειναι το αρνητικο. Το αλλο που ειναι το θετικο πρεπει να ακουμπα ΜΟΝΟ στο pin και πουθενα αλλου. Κρατωντας λοιπον την αντισταση με το κατσαβιδι και τη βαση στραβωνεις το αρνητικο ποδαρακι, περνας το grommet που θα μονωσει τον πολο, στραβωνεις και το θετικο ποδαρακι και βαζεις το pin
  • Με το κατσαβιδι τραβας ελαφρος προς τα πανω για να ισιωσεις την αντισταση και να τεντωθουν τα ποδαρακια
  • Με ενα καθαρο νυχοκοπτη κοβεις συριζα τα συρματακια που περισσευουν απο κατω και αφαιρεις το κατσαβιδι. Ξανατονιζω ποσο συμαντικο ειναι το ποδαρακι που παει στο θετικο πολο της μπαταριας να μια ακουμπα πουθενα αλλου εκτος απο το pin και το αρνητηκο να μην ακουμπα κανω του!
  • Κοβεις ενα κομματι βαμβακι, στριβεις την μια ακρη του και το περνας απο την αντισταση. Θα πρεπει να περνα με μετρια αντισταση, ουτε δυσκολα ουτε χαλαρα.
  • Αφου το περασεις τραβας λιγο απο τη μια και λιγο απο την αλλη μεχρι να κεντραρεις την αντισταση που ενδεχεται να εχει στραβωσει λιγο
  • Κοβεις το βαμβακι στις ακρες τοσο ωστε λιγο απο αυτο να μπορει να μπει μεσα στο σωμα της βασης. Χρησημοποιω καρφιτσα για να το βαλω μεσα. Πρεπει να αφηνει κενο για να περνα ο αερας απο κατω αλλα ταυτοχρονα θα πρεπει να ειναι τοσο ωστε να μπορει να παρει υγρο απο τις οπες του πανω μερους της κεφαλης. Συνηθως βαζω τις ακρες να πηγαινουν προς τα κατω ή στο πλαι σε αντιθετη φορα η μια απο την αλλη. Αυτο ειναι το πιο δυσκολο βημα
  • Ευθυγραμιζεις τις οπες με την αντισταση και το βαμβακι και κλεινεις. Θα χρειαστει να πιεσεις το πανω μερος με μυτοτσιμπιδο για να κλεισει γιατι ειναι αρκετα δυσκολο. Εαν αντιμετωπιζεις το προβλημα που δεν βλεπει η μπαταρια σου την αντισταση μπορεις να μην πιεσεις μεχρι τερμα κατω. Ετσι δεν θα χρειαστεις δυο δαχτυλιδια σιλικονης για να την αναγκαζεις να κανει επαφη

Δεν ειναι απαραιτητο αλλα μπορεις να αφησεις και το κεραμικο πλεγμα που εχει για εξτρα μονωση
Καλησπέρα φίλε μου είδα το πολύ ενδιαφέρον μήνυμα σου για το πώς κάνουμε recoil την κεφαλή του gs air και σκέφτομαι να το δοκιμάσω. Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις για το σύρμα που πρέπει να αγοράσω; θέλω να πετύχω αντιστασεις 1,5 έως 1,8. Kanthal A1 πρέπει να πάρω και τι πάχος; Επίσης σε τι διάμετρο κυλίνδρου πρέπει να το τυλιξω και με πόσες σπειρες; Ευχαριστώ πολύ, ελπιζω να μην γίνομαι κουραστικός.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος skelos

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 13:15 »
0,32 σε 2.5 αξονακι 8 σπειρες και μου δινει κοντα στο 1.5


Δεν το δοκιμασα εγω παντως η γυναικα μου δεν διαμαρτυριθηκε σε σχεση με τις original οποτε πρεπει να ειναι οκ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180654 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237512 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12