vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, dkostas

Twitter

Ατμισμα στο ΚΤΕΛ

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:22 »
Το να ρωτισεις θα το κανεις απλα κ μονο απο ευγένεια κ για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.

και πιστευεις πως αν σου πει ο οδηγος ατμισε ,δεν θα βρεθη καμια κομπλεξικια γεροντοκορη η κανενας περιεργος τυπος που θα θελει να ξεσπασει καπου για να αρχισει καυγας ? εγω παλι γιατι ειμαι κατι παραπανω απο σιγουρος ?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:25 »
Δεν αντιλεω,γιαυτό αναφαιρα σε παραπανω ποστ μου οτι έχουμε κανει πολυωρα ταξιδια όταν καπνιζαμε κ αντεχαμε,απλα θυγω το ενδεχόμενο να θέλει κάποιος να ατμισει μέσα σε κάποιο μέσο  μεταφοράς κ πως πρεπει να λειτουργισει κατα την δική μου γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:25 »
Δεξερω που εισαι αλλα Αθηνα οι οδηγοι στα λεωφορεια καπνιζουν κανονικοτατα

Sent from my SM-T310 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:26 »
ετσι ακριβως ειναι!
κ 5 ατομα να εχει μεσα το λεωφορειο θα βρεθει καποιος να στην πει..απλα μπορει να μην μιλησει αλλα σιγουρα θα θελει να στη πει..

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:27 »
Κ στα λεφωρεια κ στα αστικά καπνίζουν ανετα.,έχουν ανοιχτό το παράθυρο κ έχω τύχει σε πολλές περιπτώσεις κ μιλάω για κτ.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:28 »
Δεξερω που εισαι αλλα Αθηνα οι οδηγοι στα λεωφορεια καπνιζουν κανονικοτατα

Sent from my SM-T310 using Tapatalk 2



αθημα ημουν 12 χρονια , οποτε ετυχε να μπω σε αστικο ειτε γιατι ειχα το αμαξι για service ειτε για να παω 100-200 μετρα γιατι βαριεμε να περπαταω δεν ειδα ποτε να καπνιζει κανεις, μονο κατι κυριες - κυριοι να μιλανε δυνατα στο τηλ αλλα αν ειχα το νουμερο και τους επαιρνα ειμαι σιγουρος οτι το κινητο θα χτυπαγε κανονικα

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:29 »
Δεν ειναι αναγκη να ειναι γεροκοντη ή περιεργος.το να ατμισεις στο κτελ σε 4 τζουρες θα κανει σύννεφο απο πανω σου...Οκ δεν ειναι ανθυγιεινό αλλα ειναι ενοχλητικο

Με προλαβαν πολλοι οσο εγραφα

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:45 »
Το να ρωτισεις θα το κανεις απλα κ μονο απο ευγένεια κ για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.

Σωστη η σκεψη σου και πολιτισμενη, ομως πολυ δυσκολα εφαρμοζεται στη χωρα μας. Συνηθως η ερωτηση δεν εκλαμβανεται ως ευγενεια αλλα ως αδυναμια και ως ευκαιρια να βγαλουμε οτι απωθημενο εχουμε σε αυτον που μας ζητα αδεια για το οτιδηποτε. Και επειδη δε μιλαμε για ενα ατομο, αλλα για συνολο αθρωπων σε λεωφορειο τοτε τα στατιστικα γερνουν επικινδυνο προς την αρνητικη απαντηση. Ασε που δεν ειναι και πρακτικο να ρωτας ολο το λεωφορειο. Τι δηλαδη, θα στεκεσαι ορθιος, (την προσοχη σας παρακαλω θα ηθελα για λιγο  :tongue_smilie: ) και θα βγαζεις ανακοινωση οτι προκειται να ατμισεις;;; Επιλεγω λοιπον να δινω ευγενικες απαντησεις απο το να κανω ευγενικες ερωτησεις  :thumpup: , εχει καλυτερο αποτελεσμα τις περισσοτερες φορες. Αν βεβαια δεν εχω διαθεση να υποστω την ολη διαδικασια, οπως λεει και αποστολος, ναι τοτε δεν ατμιζω.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:54 »
Εννοουσα τον οδηγό,οστοσο ας μη μπούμε σε θέματα περί παιδειας κ νοοτροποιας του Έλληνα.Ας υπάρχει σεβαση ως προς το ευρύ κοινο,κ όχι "καγκουριες" δεν κανεις τπτ άλλο απ το να προκαλείς την κρίση του καθενός κ σαφος θα τον βάλεις να διαπλεκει μαζι σου ειτε θέλοντας να το κανει επειδή έτσι του καρφωθηκε ειτε για λόγους που ξέρουμε όλοι μας μια χαρά,δεν φταίει κανείς τους,αλλά ουτε κ οι ατμιστες.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 15:34 »
Δεν νομιζω κανεις να αναφερθηκε σε καγκουριες, για απλη χρηση ΗΤ μιλαμε. Στα αλλα τα ιδια λεμε.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 15:50 »
Τι μου θυμησατε τωρα...  ;D ;D ;D



Αν και πανε ... χρονια πολλα!

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 17:20 »
Το απαγορεύεται έχει εκφυλιστεί λίγο. Αν Τηρείται η απαγόρευση, ατμίζω από πολύ διακριτικά έως καθόλου. Αν δεν τηρείται, πιστεύω θα πρέπει να σβήσουν όλα τα τσιγάρα πριν μου πει κάποιος κάτι. Αν μιλάμε για πρωτογενή αγένεια όπως την περίπτωση του Nemesis_rds, θα γίνω ίσως και αγενής, το Δ.Χ. Όχημα, δεν μπορεί να επιλέγει πελάτες, δεν είναι δικό σου. Πάντως δε ρωτάω (εκεί όπου τηρείται κι ατμίζω διακριτικότατα) γιατί αν μου πει ναι, θα του πω βάση ποιου νόμου, θα μου πει κανονισμός εταιρίας, θα του πω ναι αλλά δεν επιτρέπεται η επιλογή πελατών βάση ιδιωτικών κριτηρίων....πολλά θα πούμε, το νόημα ένα. Δε ρωτάω.   

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 18:00 »
Μια διευκρίνιση: Τα υπεραστικά λεωφορεία (πράσινα) είναι ιδιωτικά, συνήθως ανήκουν στον οδηγό. Απλώς υπόκεινται στην κοινοπραξία των ΚΤΕΛ. Επομένως είναι στην κρίση του οδηγού κάποια πράγματα. Προφανώς το τσιγάρο απαγορεύεται δια νόμου, αλλά μου έχει τύχει οδηγός να επιτρέπει μπισκότα και λοιπά φαγώσιμα ενώ οι περισσότεροι μανουριάζουν αν σε δουν με αυτά. Οπότε υποθέτω ότι κάτι τέτοιο θα παίζει και με το άτμισμα.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει λεωφορείο στον ένα χρόνο ατμίσματος, αλλά θεωρώ ότι αν χρησιμοποιούσα δε θα ρωτούσα τπτ. Αν το λεωορείο ήταν γεμάτο δε θα άτμιζα γιατί βαριέμαι τις πολλές συζητήσεις. Αν υπήρχε χώρος το τρίπτυχο γαλαρία, μόνος, διακριτικό άτμιζα θα εφαρμοζόταν και στην περίπτωσή μου.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 19:38 »
μα... με το κτελ δε κανει κανεις υπερατλαντικα ταξιδια ... το πολυ 5 με 6 ωρες απο τις οποιες αν θυμαμαι καλα κανει και σταση το λεωφοριο και μπορει οποιος θελει να ατμιση ...


ε τωρα αν δε μπορει καποιος να αντεξει 2-3 ωρες χωρις ατμισμα τοτε τη να πω .. ας υποστει ολη τη βαβουρα του καθε ενα που θα θελει να κανει τη μαουρα του ετσι για να περασει η ωρα

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 19:57 »
@renesis Το ότι ανήκει στον οδηγό δε σημαίνει τίποτα. Αν θες παίρνουμε παράδειγμα ένα πούλμαν. Αν αποφασίσει πως δε δέχεται εβραίους ας πούμε πιστεύεις μπορεί να το κάνει; Το φαγητό σου λέει για να μην λερώσεις, αλλά αν εγώ για παράδειγμα του πω είμαι διαβητικός και θα φάω, αυτός θα παραμείνει οδηγός και θα οδηγήσει.

Ο μόνος λόγος που δε θέλω να τραβάω κάτι τόσο, είναι γιατί όσο δεν απαγορεύεται, άλλο τόσο δεν υπάρχει δικαστικό ιστορικό που να το επιτρέπει. Μην ασχολείστε όμως με το αν είναι δικό του. Αν μπεις σε ένα ΔΧ ισχύουν οι κανόνες κάθε καταστήματος, δεν μπορείς να επιλέξεις πελάτης βάση δικών σου κριτιρίων, απλά δεν το πιέζουμε ώστε να μην υπάρξει νόμος από το πουθενά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12