vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 18:37 »
το καπνισμα στο μετρο η στον ηλεκτρικο απαγορευται , μας αρεσει η οχι :
οι χαρακτιρισμοι περι " ελληναραδων¨ επιστρεφονται,  γιατι χεστηκα (για τους χαρακτηρισμους)

Ο τσαμπουκας ομως ειναι δειγμα αδυναμίας κι ανωριμότητας

Καλο διαβασμα στο forum μας
 


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 18:50 »
Όπως με ξεπερνάει το να μπαίνεις σε έναν χώρο που είσαι εντελως νεα και ακόμη δεν τον ξέρεις, αλλά παρόλα αυτά μιλάς με αγένεια σε ένα παλιό μέλος που σου είπε το αυτονόητο.
Mε συγχωρείς Βούλα αλλά το παλιό μέλος δεν είπε το αυτονόητο, σχολίασε με ειρωνικό τρόπο, "ώπα ρε αλλοδαπή...", άρα αγενώς, μια γενική αποστροφή προς τους ελληνάρες από το νέο μέλος.
Υπόψιν ότι το παλιό μέλος τυγχάνει προσωπικός φίλος και το νέο μέλος μου είναι παντελώς άγνωστο.
Συγνώμη Χρηστάκο αλλά ξέρεις ότι μ' αρέσει να λέω τσ σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη, χωρίς ωστόσο να παραβλέπω ότι το νέο μέλος κάνει λάθος να θεωρεί ως δικαίωμά του να ατμίζει σε βαγόνια και κλειστούς σταθμούς και ότι το μόνο αντικίνητρο σ' αυτή τη στάση είναι ο πιθανός καυγάς με ελληνάρα ή μη ελληνάρα.

Αποσυνδεδεμένος chrika

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:03 »
Ο νόμος το απαγορεύει ρητά και μέσα στα βαγόνια και στους χώρους αναμονής. Όπως το απαγορεύει κ στα εστιατόρια κ τις καφετέριες.
Τώρα, γιατί εσύ θεωρείς ελληναρα αυτόν που θα σου ζητήσει να σεβαστείς το νόμο, όσο παράλογος κι αν είναι ο νόμος, με ξεπερνάει.
Όπως με ξεπερνάει το να μπαίνεις σε έναν χώρο που είσαι εντελως νεα και ακόμη δεν τον ξέρεις, αλλά παρόλα αυτά μιλάς με αγένεια σε ένα παλιό μέλος που σου είπε το αυτονόητο.
Σε χώρους αναμονής με ανοιχτωσιά απαγορεύεται, όπως το Θησείο; Στο νόμο και στην εγκύκλιο δεν το έχω δει. Αν μου διέφυγε ζητώ συγγνώμη. https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/25781 (Αυτό έχω)
Μέσα σε βαγόνι και σε κλειστούς σταθμούς το ξέρω πως απαγορεύεται, δεν ατμίζω όπως είπα. Αν άτμιζα και μου την έλεγε κάποιος ότι δεν ακολουθώ το νόμο, θα του έλεγα συγγνώμη και θα έμπαινε στην τσέπη. Δεν αναφερόμουν σ' εκείνους τους ανθρώπους που θα είχαν δίκιο να με κράξουν σε μια στιγμή αδυναμίας μου. Στο μυαλό μου είχα όσους ωρύονται για τον "καρκινογόνο ατμό" μας. Δεν σας έχει τύχει ποτέ; Δεν πείθονται με τίποτα. Δεν θα τσακωνόμουν για κάτι που έχουν δίκιο.
Τέλος, δεν είχα πρόθεση να φανώ αγενής με κανέναν. Είδα ένα επιθετικό-προσωπικό μήνυμα και απάντησα. Αυτό με κάνει αγενή; Αν κάτι δεν το είχα γράψει σωστά, αν κάπου έκανα λάθος, υπάρχουν πολύ ωραιότεροι και ευγενικοί τρόποι από την ειρωνεία. Ουδείς είναι χαζός, αν κάνει κάποιος λάθος το διορθώνει με το διάλογο και όχι με την ειρωνεία από τους συνομιλητές.
Εκτός αν εδώ τα νέα μέλη θα πρέπει να ανέχονται τα ad hominem των πρεσβυτέρων και να μην βγάζουν άχνα.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:04 »
Σαφεστατα  βρε Γιωργο σχολιασα με ειρωνεια ενα χαρακτηρισμο για μια απαίτηση, παραλογη για μενα 

Αλλα δεν δέχομαι, οποίος αντιδρά σ αυτο, που 'εγω θελω', ειναι και 'ελληναρας' .

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:09 »
Άρα ήσουν αγενής, να ζητήσεις συγγνώμη και να τραβήξεις μια βαθιά τζούρα strawberry pancake να στανιάρεις, κύριε πρεσβύτερε και πρεσβύωπα! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:14 »
παλι καλα που δεν εχουμε μετρό εδω.  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:21 »
Ντινο μου εχετε προαστιακό, κι εκει απαγορευεται .... μεσα

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:23 »
Στο μετρό της Θεσσαλονίκης επιτρέπεται το άτμισμα και το κάπνισμα σε όλους τους χώρους  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:25 »
Για μπειτε προαστιακό τελευταια βαγονια.... :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:25 »
α στο δια.
Εχουμε τετοιο ??  :laugh1:
Παλι καλα που παω παντα με το αμαξι.


Στην θεσ/κη ο κοσμος ειναι αλλου.Εχουν τυροπιτα με κρεμα(ελεος)
πινουν καφε με σουβλακι ΚΑΛΑΜΑΚΙ και αλλα πολλα.Εχουν δικο τους Θεο.  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:29 »
Ναι εκεί επιτρέπεται . Ντίνο...Ντίνο...συγκεντρωσου ... ;D

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:31 »
Σταματάμε εδώ.
Μετρό μέχρι το 10

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:35 »
υπάρχει όμως πραγματικά το ερώτημα,
σε ανοιχτούς σταθμούς του ΗΣΑΠ γιατί να μην μπορείς να ατμίσεις?
δηλαδή αν αύριο βρεθεί ένας κόπανος και περάσει στον νόμο
οτι απαγορευεται και στις στασεις λεωφορείων ?

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:38 »
Μετά από όλα αυτά που ζούμε θα μας φανεί περιεργο; Θα εισπνέουμε τον ατμό μέχρι τα δάχτυλα των ποδιών... :))

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 19:40 »
Πάντως, είναι μια καλή περίπτωση, να θυμηθούμε ότι ο αντικαπνιστικός, απαγορεύει το κάπνισμα (και το άτμισμα με την εναρμόνιση) σε κλειστούς δημόσιους χώρους. Οι ανοιχτοί σταθμοί ηλεκτρικού, και οι στάσεις λεωφορείων δε εμπίπτουν. Κανονικά, δεν τρως πρόστιμο για κάπνισμα εκεί, με το γράμμα του νόμου.

Το απαγορεύει όμως ο ΟΑΣΑ, ενιαία για ΟΛΟΥΣ τους χώρους. Δικαίωμά του η αλήθεια είναι. Για μένα λάθος, ακόμα και για τους καπνιστές. Αλλά δικαίωμά του. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να μας την πει κάποιος για το γεγονός ότι δεν επιτρέπεται από την εταιρεία, να μας κάνει υπενθύμιση ο φύλακας για τον ίδιο λόγο ή να μας καλέσει να βγούμε έξω, αλλά όχι γιατί είναι παράνομο. Πραγματικά, έχει διαφορά.

Και φίλη [member=22625]chrika[/member] παρότι εγώ δεν έχω πρόβλημα με τον χαρακτηρισμό ελληναράς, όπως ο cloak, που αρπάχτηκε για αυτό, για το άτμισμα στα βαγόνια έχεις μεγάλο λάθος. Είναι θέμα ανθρώπινης συμπεριφοράς. Μπορεί να μη θέλω να μυρίσω βανίλια ή φράουλα σώνει και ντε, και να έρχεται ατμός μέσα στη μούρη μου, πέρα από το ότι είναι παράνομο. (Σε λάθος βάση, αφού βάσει ερευνών δεν είναι παθογόνος ο ατμός, αλλά και πάλι).

Όπως δεν γίνεται να κυκλοφορείς με δύο τόνους πατσουλί, να μυρίζεις μασχαλίλα τριών ημερών, να ακούς μουσική δυνατά, να στηρίζεσαι στο στύλο ενώ ένα σωρό κόσμος δεν έχει που να κρατηθεί και ένα σωρό πράγματα, που δεν είναι παράνομα αλλά αν τα κάνεις, δεν θα είναι "ελληναράς" αυτός που θα σου την πει, αλλά εσύ που θα το κάνεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279208 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias