vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Jorge, athmichalop, dkostas, th3ofilos, FaniFox, Parolos

Twitter

Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό

Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« στις: Απριλίου 10, 2011, 22:08 »
Εχετε χρισιμοποιησει ποτε το ηλεκτρονικο σας τσιγαρο στο μετρο? Και αν ναι, ποιες ηταν οι αντιδρασεις του κοσμου και της ασφαλειας?? Εγω προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει αλλα μια γνωστη μου οταν το εκανε, κατεβηκε η αστυνομια μαζι με securiti και λοιπα για να την συλλαβουν  :eyesplash:  :idiot1:  :laugh1: . Και μαλιστα η αντιδραση τους οταν τους εξηγισε πως δεν ηταν κανονικο τσιγαρο ηταν ''Ελεος!! Τι αλλο θα δουμε πια!'' και εφυγαν. Το σκηνικο αυτο εγινε 1 χρονο πριν.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 10, 2011, 22:23 »
κατεβηκε η αστυνομια μαζι με securiti και λοιπα για να την συλλαβουν 

Στον ηλεκτρικό πάντως μια φορα (στο Μοναστηράκι πριν 3-4 μήνες) ο κόσμος συνέλαβε 2 πορτοφολάδες ενώ κλέβαν και όταν φώναξαν το σεκιούριτι ο σεκιουριτάς δήλωσε αναρμόδιος και αποχώρησε...
Αν είχαν σκεφτεί να καπνίσουν κανένα τσιγάρο, μπορεί και να έμπαινε στον κόπο να φωνάξει έναν αστυνομικό..

Κάτι τέτοια μου επιβεβαιώνουν ότι δεν πάμε καλά....


Επί του θέματος, προσωπικά αποφεύγω να ατμίσω όπου απαγορεύεται το κάπνισμα, αν μη τι αλλο δεν θέλω να μπαίνω στον κόπο να εξηγώ τι κάνω....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 10, 2011, 22:33 »
 ;D ;D ;D ;D ;D
και γω αποφεύγω όπου απαγορεύεται
εξαιρέσεις...
- (λούφα σκαστό) άτμισμα στο αεροπλάνο
- (λούφα σκαστό) άτμισμα στο νοσοκομείο
- φανερό σε bar ταβέρνες κλπ

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 10, 2011, 22:37 »
Στον ηλεκτρικό πάντως μια φορα (στο Μοναστηράκι πριν 3-4 μήνες) ο κόσμος συνέλαβε 2 πορτοφολάδες ενώ κλέβαν και όταν φώναξαν το σεκιούριτι ο σεκιουριτάς δήλωσε αναρμόδιος και αποχώρησε...
Όντως, επειδή έκανα σεκιουριτάς στον ηλεκτρικό για ένα χρόνο ξέρω ότι δεν έχουν δικαίωμα να ακουμπήσουν άνθρωπο

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 10, 2011, 23:47 »
αφού έχετε και μετρό μην παραπονιέστε.
εμας μας το τάζουνε 25 χρόνια και ακόμα στο περίμενε είμαστε.. ;D ;D

στο ητ θα τα χαλάσουμε;;

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 11, 2011, 00:15 »
Όταν έφυγα από την συνάντηση των Αθηνών, μπήκα στον ηλεκτρικό στο θησείο, και κράταγα το GGTS στα χέρια μου αφού είχα ατμίσει... και με τρόπο με πλησίασε ενας σικουριτας με ύφος κατσαπλιά έκανε μια γυροβολιά, με είδε και δεν μου είπε τίποτα και έφυγε.

*** Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση....(το έχω ξαναγραψει)..
Όταν είχα παρει το GGTS&AVS πήγα στο Γ.Καραισκακη να δω εθνική Ελλάδος ποδόσφαιρο.
Στον έλεγχο κρατουσα κανονικότατα στο ένα χέρι το Τζι Τζι - για να δω αντιδράσεις, και στο άλλο χερι ένα καφέ. Στην θύρα για να μπω... ένας ανθυπαστυνόμος... με κοιτα... κοιτά τα χέρια μου, και μου λέει...
<<Ο καφές απαγορεύεται νε περάσει>>,  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Τι να πω........ εβαλα τα γέλια.... και εννοείται ότι περασα με τον καφέ μου ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 11, 2011, 01:13 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 13, 2011, 22:56 »
καλησπερα στη παρεα η εμπειρια μου ηταν στο τζανειο ημουν στης σκαλες με κατι καπνιστες και εγω που ατμιζα ηρθαν security φωναξαν σε ολους με βλεπαν εμενα και δε μου παν τιποτα ενιωσα πολυ χαρουμενος που ατμιζω οπου θελω οταν θελω παντου και παντα

Κακός.Λάθος.Έπρεπε οι σεκιουριτάδες να σου πουν ,όταν θα μπεις στο e-kapnisma να ποστάρεις πρώτα εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.45.html.Κακός και δεν στο είπαν.  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 13, 2011, 23:07 »
Το μόνο πρόβλημα είναι όπου και να είσαι όλο και κάποιος απλά θα έρθει να σε ρωτήσει ´´τι είναι αυτό´´!εμένα με κουράζει πλέον να εξηγω ´´τι είναι αυτό´´!στις αρχές καθομουν και το εξηγούσα, τώρα όμως κουραζομαι!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 13, 2011, 23:55 »
Απλά ατμίζεις χωρίς να δίνεις εξηγήσεις

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 14, 2011, 00:00 »
Το μόνο πρόβλημα είναι όπου και να είσαι όλο και κάποιος απλά θα έρθει να σε ρωτήσει ´´τι είναι αυτό´´!εμένα με κουράζει πλέον να εξηγω ´´τι είναι αυτό´´!στις αρχές καθομουν και το εξηγούσα, τώρα όμως κουραζομαι!

θα τους λες ότι είσαι στο προτελευταίο στάδιο της φυματίωσης και αυτό είναι φάρμακο για να μην μείνης επιτόπου.Βήχε κιόλας πάνω τους.Τρέχοντας θα φεύγουν

Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 14, 2011, 00:26 »
Αυτό με τον βηχα δεν λέει γιατί κάποιες φορές θα χρειάζεται ποιο πολύ βήχας απο το ατμιζα!άντε να γίνει ευρέως γνωστό το η.τ. Για να είμαστε  ποιο άνετοι!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 14, 2011, 11:47 »
θα τους λες ότι είσαι στο προτελευταίο στάδιο της φυματίωσης και αυτό είναι φάρμακο για να μην μείνης επιτόπου.Βήχε κιόλας πάνω τους.Τρέχοντας θα φεύγουν
Πολυ καλη ιδεα!!! Δεν το σκεφτηκα....  :)) :)) :)) :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 14, 2011, 11:51 »
Το μόνο πρόβλημα είναι όπου και να είσαι όλο και κάποιος απλά θα έρθει να σε ρωτήσει ´´τι είναι αυτό´´!εμένα με κουράζει πλέον να εξηγω ´´τι είναι αυτό´´!στις αρχές καθομουν και το εξηγούσα, τώρα όμως κουραζομαι!
Κι εμένα μια που σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να τραβώ επάνω μου "δημοσιότητα" (φυσικά άλλο το πραγματικό ενδιαφέρον κάποιου που θέλει να απαλλαγεί από το κ.τ. και άλλο η τυπική νεοελληνική εξυπνακίστικη "περιέργεια")
Το κακό είναι ότι δεν μου αρέσει να δίνω απαντήσεις τύπου "mind your own business" ή ελληνικότερα "τη δουλειά σου ρε!"


Επίσης γενικη παρατηρηση, όσα έχουν ασημί χρώμα (eGo silver GG A2 κτλ) έχουν προκαλέσει τρόμο μερικες φορες σε ανυποψίαστους περαστικους όποτε τα έχω βγάλει ξαφνικά απο την τσέπη και βλέμματα τυπου "τι είναι αυτό? πιστόλι?)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2011, 12:04 από panos »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 15, 2011, 15:52 »
Δεν είχα πρόβλημα με το η.τ. στο μετρό

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237548 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12