vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tazz, ZoeM, dkostas, manoslykos, camber, Jorge, JohnDag, white varadero

Twitter

Επισκευή Aspire BDC

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 15:53 »
Νομίζω τον έφαγαν οι διαφορετικές ποιότητες ανταλλακτικών κεφαλών αυτόν.

Οι μισές απο αυτές που έπεσαν στα χέρια μου ηταν άθλιες. Οι άλλες μισές όμως, αυτές που είχε μέσα στο κουτί και κάποιες απο Nobacco δουλεύουν πολύ καλά. Σε επίπεδα Protank. Λίγο πιο κάτω όμως. Και για 2 ημέρες...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 15:56 »
Δυστυχως και εγω....... και το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορεις να τον δωσεις και σε κανεναν καινουργιο συνατμιστη γιατι μετα απο αυτον δεν θα ξανα δοκιμασει ΗΤ με τπτ.
Μου θυμισε τα χαλια του ego-t που απο τον ντορο που ειχε κανει οταν πρωτο βγηκε νομιζαμε  οτι θα γλυτωσουμε απο προβληματα τροφοδοσιας κτλ  :wall:

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 15:58 »
μια απο τα ιδια ακουσα πολλα πηρα τον πρωτο ηταν καλος στην αρχη και μετα αγορασα καμια δεκαρια.τωρα πεταω την μια πισω απο την αλλη μετα απο λιγες μερες χρησης.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 21:57 »
Mε βάλατε σε σκέψεις τώρα.... :hmmm:
Χρησιμοποιώ μία κεφαλή aspire εδώ και δέκα μέρες περίπου και ακόμα λειτουργεί καλά. Εξαιρετική δεν θα χαρακτήριζα φυσικά τη γεύση. Το πιθανότερο όμως είναι ότι θα έλεγα καλή. Αλλά μάλλον έπεσα σε κάποιο καλό κομμάτι. Θα δοκιμάσω και μια δεύτερη και θα επανέλθω...

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 22:16 »

 
Με βαμβακι  οργανικο ;;;


Τι ειναι αυτο κ που το βρισκουμε παιδια?!!!!  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 02:29 »
Επανέρχομαι λοιπόν, μετά από την απαραίτητη επέμβαση!!!! ;D ;D



Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ κεφαλή, δεν είναι άδεια!!!! Προφανώς εννοώ την κεφαλή του Aspire! Τι εννοώ!! Από την πρώτη στιγμή (και πριν την ανοίξω) πίστευα ότι ΜΕΣΑ έχει και κάτι το οποίο ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ..... Πράγματι, υπάρχουν δύο κοντά  'καλαμάκια', αυτά που είχαν τα κάρτο παλιά (προφανώς ακόμα το έχουν αλλά έχω πολλλλλύυυυυ καιρό να σκαλίσω τέτοια) ένα στο καπάκι της βάσης, κι ένα στη βάση τα οποία ήταν υπεύθυνα για την άθλια γεύση πλαστικού. >:( >:( >:(
Κίνηση πρώτη, αφαίρεση και στον κάδο!!!!  :thumpup: :thumpup:
Κίνηση δεύτερη, στον κάδο και οι δύο αντιστάσεις. :'(
Κίνηση τρίτη, στρίψιμο μιας αντίστασης 1,8 Ohm, με έτοιμο N-R-N πάνω σε διπλό δυάρι με στήριγμα καρφίτσα. :thumpup:
Τέταρτη, τοποθέτηση της φ/α στη βάση μαζί με την καρφίτσα στο βαθύ αυλάκι και τοποθέτηση του ελαστικού και του θετικού πόλου (a-la EVOD) και κόψιμο των φιτιλιών, σύριζα το κάτω και λίγο πιο μακρύ το πάνω (ώστε να φτάνει αν ισιωθεί στην πατούρα της βάσης, ακριβώς όπως γίνεται στον Diver  :thumpup:
Kούμπωμα του καπακίου με τις τρύπες a-la Diver, ΚΑΘΕΤΑ στην αντίσταση. :thumpup: :thumpup:


ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!!!!!! Αυτός, μάλιστα!!!!!! Τώρα ναι!!!
ΠΟΛΥ ντουμάνι από τα 3,4Volt και γεύση όπως πρέπει! ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στα 3.7, αλλά η κατανάλωση παίζει να ανεβαίνει στα 12,3lt/100Km! Στα 4, μετά από κόκκινα πρώτη και δευτέρα, στη τρίτη κάνει ένα σκάσιμο και για να βάλεις τετάρτη, χρειάζεται απαραίτητα ξερογκαζιά... Το ρεζερβουάρ έχει ήδη πέσει στη μέση! Mια κλεφτή ματιά στο δέικτη θερμοκρασίας, καμία ανησυχία!!! Όλα δείχνουν ότι το ρεκτιφιέ πέτυχε!!!!! :yes: :yes: :yes: :yes:
Mission accomplished!!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Μόνο πράγμα που μπορεί να απασχολήσει κάποιον (όχι εμένα, είμαι λίγο αναίσθητος σε τέτοια) το ότι τον ακούς όταν ατμίζεις.... Όχι σφύριγμα, από τις τρύπες τις βάσης ακούγεται η ροή του αέρα.... Έχει θέμα στον παπά μάλλον........  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Πάντως έγινε δουλειά!!!
Από έτσι που ήταν όταν μπήκε στο συνεργείο, μόλις βγήκε ήταν έτσι..............

Εντάξει, το χρώμα δεν το πείραξα.......
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2013, 02:45 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 02:42 »
σωστα!!!.....

σαν αυτο εδω ετσι??

http://vaping.gr/index.php/topic,19474.msg687451.html#msg687451

και αν βαλεις και βαμβακι..............ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΤΑΙ !!!! :cigar:

θα γινει ετσι ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2022, 09:43 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 10:52 »
Οκ Λιακο.
Καλο αυτο οτι απογειωθηκε ο aspire  μετα την επεμβαση αλλα δεν θα ηταν καλο τουλαχιστον να δουλευει καπως ικανοποιοητικα με τις μαμα κεφαλες για καποιες μερες και μετα να πεφτει αντικατασταση αντιστασης?
Βλεπε evod-protank κτλ κτλ
Με λιγα λογια αν ειναι να παιρνουμε εναν ατμοποιητη και απο την πρωτη μερα να ξεκιναμε τις επεμβασεις μηπως και δουλεψει καλα τοτε ποιος ο λογος να τον αγοραζουμε απο την στιγμη που υπαρχουν αλλοι πιο απροβληματιστοι?
Η ολη κατασταση με τον συγκεκριμενο μου θυμιζει επισκευασιμο που ηρθε στα χερια μας και δεν δουλευει καλα γιατι εχει κακο στησιμο ασχετα αν ειναι εμποριου  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 11:36 »
Μετά την τέταρτη κεφαλή που πετάω,βασιζόμενος
στην αρχή της "αστοχίας υλικού" ¨΄ετυχε" κλπ
πήρα μερικές κόλλες  Α4 και γράφω την τιμωρία μου
100 φορές

'ΔΕΝ θα ξαναγοράσω αρώματα και ατμοποιητές
με κριτήριο ένα επαγγελματικό   review '


3-4 γνώμες "ανεξαρτήτων"-ναι υπάρχουν πολλοί-συνατμιστών
μου αρκεί



Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 12:42 »
Αν δεν πρόκειται απλά για αστοχία υλικού, τότε τίθεται το ερώτημα γιατί πολλές εταιρείες παραγωγής προχώρησαν ήδη στην "αναβάθμιση" των προϊόντων τους με χρήση των κεφαλών BDC.

Mε βάλατε σε σκέψεις τώρα.... :hmmm:
Χρησιμοποιώ μία κεφαλή aspire εδώ και δέκα μέρες περίπου και ακόμα λειτουργεί καλά. Εξαιρετική δεν θα χαρακτήριζα φυσικά τη γεύση. Το πιθανότερο όμως είναι ότι θα έλεγα καλή. Αλλά μάλλον έπεσα σε κάποιο καλό κομμάτι. Θα δοκιμάσω και μια δεύτερη και θα επανέλθω...

Δοκιμάζω ήδη μια δεύτερη ανταλλακτική κεφαλή. Χωρίς γεύση πλαστικίλας μέχρι στιγμής.....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2013, 12:48 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 13:04 »
Μακαρι να ειμασταν κοντα να εδινα για δοκιμη αυτες που κρατησα και δοκιμαστηκαν.Η πρωτη εφυγε στον καλαθο και η δευτερη ειναι ετοιμη στο χειρουργικο τραπεζι με ολικη αναισθησια   :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Αν πετυχει η εγχείριση το ιδιο θα υποστουν και οι υπολοιπες αλλα χωρις  αναισθησια για να μαθουν να συμπεριφερονται καλα  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 13:19 »
ΤΕΜ,ίσως υπάρχουν περισσότεροι του ενός κατασκευαστές
κεφαλών.Εγω πήρα αυτόν Anyvape Davide
Χάλια γεύση,ενοχλητικό σφύριγμα,άφθονο ντουμάνι
διαρροές μηδέν,αλλά τα δύο πρώτα με έκαναν να τον
παροπλίσω 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 14:34 »
Ναι , το πιθανότερο είναι ότι υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί κατασκευαστές. Εγώ έχω πάρει τον ASPIRE ET-S GLASS BDC CLEAROMIZER και τις αντίστοιχες ASPIRE κεφαλές. Η αλήθεια είναι ότι σφύριγμα , γεύση καμένου και χάλια γεύση πλαστικίλας δεν διαπίστωσα ακόμα. Εννοείται βέβαια ότι γευστικά υπολείπονται σε σχέση με άλλου τύπου κεφαλές άλλων ατμοποιητών. Αλλά αυτό είναι ένα γενικότερο χαρακτηριστικό της κατηγορίας των BDC κεφαλών.

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 15:18 »
Ύστερα από 2 περίπου μήνες χρήσης. Δε μπορώ να πω ότι είμαι απογοητευμένος αλλά δε μπορώ να ασπαστώ και τους διθυράμβους που τον συνόδευσαν στις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας του.
Βέβαια με το στήσιμο που φαίνεται στην αρχή του νήματος παίζει πολύ καλύτερα. Σίγουρα θα παίζει καλύτερα και με το στήσιμο του BABIS1098 και του Buliwyf γιατί σίγουρα στηρίζεται στην αρχή λειτουργίας του diver.
Τέλος συμφωνώ απόλυτα με τα 2 τελευταία post του Tem.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 10:03 »
Tελικα εκανα το σεταπ τπυ Ηλια και απογειωθηκε η ασπιρινη  :)) :))
Αφου πεταξα οτι ειχε και δεν ειχε μεσα εκανα μια αντισταση 1,9 ωμ και διπλο δυαρι.
Εκει που δεν ειχα τπτ απο αυτα που πρεπει να δινει ενας ατμοποιητης μετα την εγχείριση μεχρι και υπερτροφοδοσια ειχα.
Τελος καλο ολα καλα και η ασπιρινη γλυτωσε τον καδο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180531 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12