vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

537 επισκέπτες, 5 χρήστες
th3ofilos, dkostas, FaniFox, Parolos, dallaskdp

Twitter

Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 23:28 »
Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”

Όπως έχουμε δει εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13428.0.html ο CE3 Gianto είναι για πολλούς, ένας από τους κορυφαίους ατμοποιητές εμπορίου. Συνδυάζει ντουμάνι πολύ, γεύση από τις καλύτερες λόγω του κεραμικού και της αντίστασης που βρίσκεται στο κάτω μέρος, μην εξαιρέσουμε και την αυτονομία με 2,3 ως 2,5 αληθινά ml, καθώς και το διακριτικό και αισθητικό του, μιας και φοριέται σε eGo μπαταρίες και παίρνει ότι drip tip θέλουμε.
Όταν λοιπόν οι πρώτοι παρέδωσαν πνεύμα, ο ενθουσιασμένος άρχισα απλώς να τους αλλάζω φυτιλοαντίσταση!

Βήμα 1: Συγκεντρώνουμε τα υλικά μας:



Πενσούλα, ψαλιδάκι, τσιμπίδι, νυχοκοπτάκι, σύρμα με και χωρίς αντίσταση, καρφιτσούλα, φυτιλάκι, αλατάκι, πιπεράκι.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Βήμα 2: Με ελάχιστη δύναμη τραβάμε το πλαστικό τανκ και το βγάζουμε από το μεταλλικό υπόλοιπο.



Αν δεν βγαίνει με τα δυο χέρια, το βιδώνουμε σε μια μπαταρία και έχοντας έτσι καλύτερη λαβή βγαίνει «βούτυρο».

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βήμα 3: Με την πενσούλα τραβάμε και βγάζουμε τον θετικό πόλο.



Και με το τσιμπιδάκι διαλύουμε τον ατμοποιητή εις τα εξ ων συνετέθη.



-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βήμα 4: Μόνο την πρώτη φορά που θα τον διαλύσουμε από εργοστασιακή φυτιλοαντίσταση, καίμε το κεραμικό σε γκαζάκι του καφέ ή αν έχουμε κουζίνα με αέριο, στο μάτι, μέχρι να πυρώσει.



Με αυτόν τον τρόπο σκληρά σύρματα και καλλήσεις από το εργοστάσιο καθαρίζονται.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βήμα 7: Φτιάχνουμε την φυτιλοαντίσταση μας. Στην μια άκρη της αντίστασης πλέκουμε με σύρμα χωρίς αντίσταση – είναι η άκρη που πάει στον θετικό πόλο και έχει αρκετή απόσταση. (Η άλλη άκρη κόβεται από την καμπάνα πολύ κοντά στην αντίσταση και κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται σύρμα χωρίς).



Στην φωτό μην σας τρομάζουν οι πολλές σπείρες, είναι σύρμα χαμηλής αντίστασης.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βήμα 8: Περνάμε την άκρη με το σύρμα χωρίς αντίσταση σε μια από τις πλαϊνές τρυπούλες του κεραμικού.



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βήμα 9: Τοποθετούμε το κεραμικό στην βάση του με την φυτιλοαντίσταση χωμένη στις εγκοπές της.



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βήμα 10: Κρατώντας όσο πιο τεντωμένο γίνεται το θετικό σύρμα από την κάτω πλευρά, σφηνώνουμε τον θετικό πόλο στην θέση του.



Με το ψαλιδάκι κόβουμε το περισσευούμενο, και πιέζουμε λίγο να μείνει ότι περίσσεψε κολλημένο στον θετικό.



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βήμα 11: Κλείνουμε την καμπάνα, η οποία κόβει και το σύρμα της αντίστασης και το κρατάει μαγκωμένο στην θέση του. Συνήθως. Μερικές φορές το κόβει από μέσα και μετά από λίγες κινήσεις μένει στον αέρα και δεν κάνει επαφή. Στις τελευταίες αλλαγές απλά το βγάζω από την τρύπα τροφοδοσίας και το τσακίζω στο τοίχωμα, δουλεύει άψογα.



Κόβουμε όσο πιο κοντά γίνεται τα φυτίλια για καλύτερη τροφοδοσία, φοράμε το τανκάκι με προσοχή να χωνευτεί καλά η κορυφή της καμπάνας στην σιλικονένια τάπα, γεμίζουμε και τελειώσαμε!




Και τα ντουμάνια του, με απλές 900ρες eGo μπαταρίες:



Προτίμηση μου (ατμίζω από 100% VG μέχρι 80VG-20PG) είναι το 3ρι φυτίλι.
Σε φίλη που κάνει 50/50, βάζω ένα 2ρι + ένα 1,5ρι, ή δυο 2ρια.
Με λεπτότερο φυτίλι, κάποιες φορές, όταν η στάθμη πέσει κάτω από το μισό, ο αέρας που έχει μαζευτεί στο τανκ "βοηθάει" λίγο παραπάνω το υγρό να περάσει απο τις οπές τροφοδοσίας και μπορεί να έχουμε σταγονίτσες.
Αντίθετα, με πολύ χοντρό φυτίλι, και το τάνκ γεμάτο, μπορεί σε αρκετές "πρώτες" τζούρες, μέχρι να γεμίσει λίγο αέρα, να φέρνει λίγο μια γεύση σαν πριν να πάρουμε καμένο, γιατί δεν τροφοδοτεί σωστά.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2013, 23:34 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 00:35 »
κατατοπιστικοτατος με μια πολυ ωραια παρουσιαση :bow:

Αποσυνδεδεμένος Μπίλυ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τη Στιρέλα! Τη Στιρέλα!
    • http://www.facebook.com/pages/%CE%A1%CE%9F%CE%9A-%CE%91-%CE%9C%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85-%CE%BF-%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%82/166036306763416
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 00:47 »
Εγώ είμαι η φίλη! Εγώ, εγώ! Μια χαρά οι ατμοποιητές, άφησα πίσω τους κρίσταλ.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 16:58 »
Οι δικές μου εντυπώσεις.
Αρχικά απογοήτευση. Καλό ντουμάνι, μέτριο χτύπημα με αντίσταση στα 2,5ωμ, αλλά η κακή ποιότητα του φυτιλιού καθώς και η κακή τροφοδοσία του μου έδινε άσχημη γεύση και πότε πότε καμένο. Δεν απογοητεύτηκα όμως γιατί η φιλοσοφία του (κεραμικό και αντίσταση και αέρας από κάτω) είναι πιστεύω από τις καλύτερες.
Λύσιμο όλος λοιπόν και δική μου αντίσταση από την αρχή. Μετά από πολλές δοκιμές νάσου μπροστά μου ο ατμιστικός παράδεισος. Γεύση, ντουμάνι χτύπημα στο maximum.
Πως;
2 φυτίλι 1,5mm, 5 φ με σύρμα 0,16mm, και σύρμα χωρίς αντίσταση, είχε σαν αποτέλεσμα αντίσταση στα 1,8περίπου ωμ. Πάντα σταθερή τροφοδοσία χωρίς ποτέ καμένο και εδώ και 2 μέρες μπήκαν στην άκρη οι επισκευάσιμοι και απολαμβάνω το καλύτερο άτμισμα, με έναν ατμοποιητή των 6€.
Το μοναδικό μειονέκτημα η αναπλήρωση με σύριγγα αλλά είναι το ελάχιστο τίμημα για αυτό που σου προσφέρει.
Επιπρόσθετα πιστεύω, βλέποντας και τα υλικά κατασκευής του, ότι μπορεί πολές φορές να επισκευαστεί ενώ και ο τρόπος επισκευής του μετά την πρώτη φορά είναι σχετικά εύκολος. :bye:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 21, 2012, 23:52 »
Πρεπει οπωσδηποτε να υπαρχει συρμα χωρις αντισταση?

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 02:14 »
στον θετικό απαραίτητα, έχει μεγάλη απόσταση απο το φιτίλι μέχρι τον πόλο

στον αρνητικό αν τον μαγκώσεις στην καμπάνα όπως ο πολυκράτης πιθανόν όχι , αν τον τραβήξεις μέχρι το

σπείρωμα όπως είναι απο το εργοστάσιο θέλει και εκεί

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 03:03 »
Αυτο για ποιο λογο ακριβως πρεπει να γινει?
Ρωταω επειδη η αποσταση που εχει το φυτιλι μεχρι τον πολο δε μου φαινεται πολυ μεγαλυτερη απο αυτη που εχει αντιστοιχως η κεφαλη ενος vivi nova και στο vivi δεν βαζω καθολου συρμα χωρις αντισταση.
Δοκιμασα μονο με αντισταση. Εκανα κανα μισαωρο να βαλω το σιλικωνακι του πολου. Κατι δεν πηγε καλα. Το βαζω στο λαβα και μια μου δειχνει 5ohm την αλλη 1.8 και μετα γραφει Lo. Στο vamo θελει ανταπτορα, δεν παταει καν.
Δεν ξερω αν γι αυτο φταιει που δεν εβαλα συρμα χωρις αντισταση η αν φταιει κατι αλλο.
Ενυγουευ, αυριο θα παρω εναν Τ3 που φαινεται πιο ευκολος στο recoiling.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 03:31 »
Μαλλον κουνιεται κατι και δεν δινει σταθερα. Συνδεεις και τα δυο συρματακια στον θετικο, ή μονο ενα και το άλλο στην καμπανα?

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 03:47 »
Το ενα στην καμπανα. Προσπαθησα να τα περασω και τα δυο, αλλα αφου ειδα κι αποειδα με το σιλικωνακι, το περασα μονο του και μετα αναγκαστικα ο μονος τροπος για αρνητικο πολο ηταν η καμπανα.
Ο λογος που σκεφτηκα να τον σεταρω ειναι για να του δωσω μια δευτερη ευκαιρια. Οταν τον ειχα παρει απογοητευτηκα διοτι καθε 2-3 τζουρες επαιρνα καμμενο. Μετα τον ανοιξα και του κουρεψα τα φυτιλια λιγο αλλα αυτο ειχε το αντιθετο αποτελεσμα. Μεσα σε 2 λεπτα ο κονεκτορας στο μοντ γινοταν πισινα!! Μεγαλη διαρροη.
Ουσιαστικα λοιπον δεν τον ατμισα καν. Και ειναι κριμα γιατι αυτη η μια καλη τζουρα οταν την εδινε ειχε ωραια γευση.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 05:25 »
Μη βγαζεις το σιλικονακι. Αν πιασεις με μια πενσα τον θετικο και τραβηξεις, θα βγει μονο το μεταλικο μερος και το σιλικονακι θα μεινει στη θεση του (ή αν μετατοπιστει λιγο, με ενα ελαφρυ σκαλισμοσπρωξιμο θα ξαναμπει). Οταν θα περασεις το συρμα, τεντωσε το και στριψτο εξω απο την ποδιά που βιδωνει στην ego για να το κρατησεις τεντωμενο, και βαλε ξανα τον μεταλικο πολο. Αν εχεις κατι λιγο μυτερο μπορεις να το βαλεις στην κεντρικη τρυπουλα του θετικου πολου για να τον κρατησεις και να τον οδηγησεις σωστα στην θεση του, και μετα ενα σπρωξιματακι.

Οταν βαζεις την καμπανα, αν κοβεται αυτοματα το συρμα, ισως να μην μαγκωνει απο μεσα αλλά να παιζει, και γιαυτο δεν σου δινει σταθερα ωμ οταν μετρας. Δοκιμασε να το βγαλεις απο την οπη τροφοδοσιας να περισσευει και εξω απο την διαμετρο ολου του ατμοποιητη, οποτε φορωντας το τανκ στο τελος να το πιασει καλα.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 07, 2013, 02:17 »
Αφού "εξάντλησα" (και με το περιπλέον) τις αντιστάσεις και στους 5, επιστροφή στην αρχή του νήματος.
Αυτό το "βγαίνει βούτυρο το τανκ", όχι για την πρώτη φορά. Εκτός αν το έχεις στην κατάψυξη (το βούτυρο).
Τα λοιπά βγαίνουν "ζεστό βούτυρο".
Το θέαμα της αντίστασης είναι σοκαριστικό. Κόμποι και κολλήσεις ατάκτως ερριμμένα.
Τρύπημα του κεραμικού με 0.4mm διότι είχαν φρακάρει οι τρύπες με τα ατάκτως, κάψιμο στο γκαζάκι και 2πλό 2άρι με 17άρι σύρμα.
Γνωρίζοντας τη ροπή προς τις φάρσες της τύχης μου (μηδενική πιθανότητα να μην το κόψει η καμπάνα), αποφασίζω και τα δύο σύρματα μέσα απ' το κεραμικό και κάτω.
Απόσταση μέσα στο κεραμικό και μέχρι τον πόλο, 1ml δρόμος. Μάιστα. Θέλουμε και χωρίς σύρμα.
(Διάλογος σε σουβλατζίδικο, ήμουν παρών:    - Με απ' όλα;    - Με χωρίς κρεμμύδι)
Αφού έκανα κάμποσες χάρμα οφθαλμών προσπάθειες με τον σταυρόκομπό μου μέσα, κατέφυγα ασκαρδαμυκτί στην γνωστή μου λύση.
Ότι σύρμα περισσεύει απ' τα φυτίλια, δίπλωμα και στρίψιμο. Γνωστό ως μισής αντίστασης.
Κατέληξα με ένα ασημόσυρμα (999,9 παρακαλώ) και ένα μισής αντίστασης.
Όλα ωραία μέχρι τη στιγμή που έπρεπε να βάλω το σιλικονάκι του πόλου. Λίγο πιο δύσκολο απ' του EVOD.
Χωρίς τα τουλουμπάκια του urahara δεν μπαίνει!
Τέλος πιάτων ολοκλήρωσα κάποια στιγμή (μόνος μου φυσικά, δεν έχουν υπομονή λέμε).

Το ατμιστικό αποτέλεσμα;
 :wall: που δεν το έκανα με την αγορά τους.

Ποιος είναι ο εχθρός του καλύτερου clearo; Ο CE3 με αντίσταση απ' τα χεράκια σου.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 07, 2013, 02:59 »
Ελα μην χαλιεσαι. Αρχιζω λεγοντας οτι ειμαι 11 μηνες (τον Ιουλιο περισυ τους πηρα) με τους ιδιους 4 τζιαντους, και άλλους 3 ιδιους η συνεργατιδα μου, συνολο 7 (εφτά) στους οποιους αλλάζω ανελιπως αντιστασεις, και ειναι τα κατα 95% αποκλειστικα ατμιστηρια μας. Επιφυλασσομαι να βγαλω φωτο (και να τις συμπληρωσω και στο πρωτο ποστ) για τα κατωθι που θα σε πω και να τα τηρησεις ευλαβικα  :tongue_smilie:

Δεν χρειαζεται νον συρμα για το αρνητικο. Τελειωνεις το στριψιμο, αφηνεις λιγο μποσικο, το βγαζεις απο την τρυπα τροφοδοσιας, το λυγας λυγερά προς τα κατω, και οταν μπει το τανκ, το μαγκωνει πολυ καλα μεταξυ τοιχωματος τανκ και μεταλου. Η αντισταση (ως ρευμα) ετσι κι αλλιως σταματαει στο τοιχωμα της εξοδου της τροφοδοσιας με την οποία κανει επαφη. Αυτο σημαινει, και οτι δεν θα χρειαστει να βγαλεις το λαστιχακι κατω, αλλά μονο το μεταλικο πινάκι του θετικου, που βγαινει ευκολα με μια πενσουλα, και μπαινει ξανα ευκολα με ωθησις.

Δεν χρειαζοταν να τρυπησεις το κεραμικο, αμα το αφηκεις στη φωτια λιωνουν και φευγουν ολα.

Εγω χρησιμοποιω 3ρι φυτιλι (με διαφορα συρματα), για πυκνοτητα απο 80vg-20pg ως σκετη vg.

Τωρα για το θεμα του πλεξιματος χωρις, με με, πιασε χιαστι τα δυο συρματα με μια πενσουλα ή μυτοτσιμπιδο, και με ενα αλλο τσιμπιδι στριψε τις μικρες ακρες 4-5 φορες. Θα γινει πολυ σφιχτο, τυλιξε σφιχτα και δυο φορες το νον συρμα γυρω απο το στριμμενο, να ασφαλισει. Υπαρχει νομιζω στου steam machine το ποστ ενα βιντεακι του Μιχαλη που δειχνει πως να στριβουμε (ο σταυροκομπος κι εμενα δεν μου εκατσε).

Για την ιστορια, οτι ατμο και να δοκιμαζω κατα καιρους, ακομα και καποιους που μου αρεσουνε, σαν τον CE3 δεν...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2013, 03:09 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 07, 2013, 17:34 »
Δε χαλιέμαι καθόλου. Τουναντίον. Απλώς βάζω ολίγα μπαχαρικάκια, για το δραματικόν της ιστορίας.
Αυτό με την τρύπα τροφοδοσίας πολύ σατανικό, αλλά φοβούμαι για διαρροές.
Απ' την άλλη, αφού το κάνεις εσύ, δουλεύει!
Παρατηρώ ότι το βελτιώνεις το θέμα.
Ενημέρωνε πλιιζ. Επειδή δεν γράφουμε δεν σημαίνει ότι δεν διαβάζουμε.
Έβαλα 2πλό 2άρι λόγο ατμίσματος 50/50. Ομοίως με την συνεργάτιδα. (Δεν έχει πάρει χαμπάρι ότι έχει μόνο 3ς και εσύ 4εις;)
Η ένωση των συρμάτων ότι και αν έχω δοκιμάσει είναι βρώμικη (οπτικά) ιστορία.
Το καλύτερο το είχα δει σε αλλοδαπό video και έκτοτες το ακολουθώ. Δίπλωμα και στρίψιμο για να καταλήξεις με μισής αντίστασης.

Σ' ευχαριστώ πολύ. Ούτε που θα έπαιρνα χαμπάρι ότι ο καλύτερος είναι ημιεπισκευάσιμος.
                           Ρισπέκτ Πολυκράτης   

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης στον CE3 “Giantomizer”
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 07, 2013, 17:49 »
3 = 2 για τις 2 γευσεις που κανει, κι ενας καβατζα αν παθει κατι ενας απο τους δυο, μεχρι να της αλλαξω αντισταση.

Εγω 4 γιατι βαριεμαι να γεμιζω και ατμιζω πολυ  :tongue_smilie:

Καμμια διαρροη απο την οπη τροφοδοσιας λογω του συρματος που βγαινει.

Ελπιζω να σηκωσω φωτος αποψε.

Για το στριψιμο με-χωρις, πινουμε κι εναν καφε να σου δειξω. (Ποιος θα τολεγε οτι εγω ο κουλος θα εφτανα να δειχνω μαστορικα πραματα!!)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237548 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12