vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, dkostas, maprix, camber, Jorge, grag, manoslykos

Twitter

αυτο ειναι το ηλεκτρονικο τσιγαρο?μου το δινεις να το δοκιμασω?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
ναί βέβαια. αυτό εννοείται.
μετά τα προκαταρκτικά, τούς τονίζω πως θέλει και την φροντίδα του, το πλύσιμό του κλπ.
καί θέλετε καί ένα καλό "βοήθημα" γιά αυτό? :

"έλα μωρέ, τσιμπούκι δεν είχες ποτέ? δεν σού άρεσε να το καθαρίζεις καί να το φροντίζεις?"

(στούς περισσότερους μας άρεσε παιδιά, μην ξεχνιόμαστε)
 ;)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
"έλα μωρέ, τσιμπούκι δεν είχες ποτέ? δεν σού άρεσε να το καθαρίζεις καί να το φροντίζεις?"
(στούς περισσότερους μας άρεσε παιδιά, μην ξεχνιόμαστε)

Ναι ναι ναι. Αυτό νομίζω πως είναι πολύ καλός παραλληλισμός και το χρησιμοποιώ πάντα.
Ταιριάζει πάρα πολύ

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
αυτήν την εβδομάδα είμαι αδειούχος καί έτσι σήμερα επισκέφτηκα τον ψιλικατζή γιά εφημεριδούλα.
ναί, είναι ο ίδιος πού αγόραζα τα τσιγάρα μου.

μόλις μπαίνω και μετά τις καλημέρες, με ρωτάει : "τσιγάρα"?
απαντώ "εφημερίδα" καί αρπάζω την ευκαιρία, καί δείχνω τo black line στα δάχτυλα.

αντίδραση: "έλα μωρέ, τι καταλαβαίνεις από αυτήν την μαλ@%6ία"?
απάντηση: "τράβα τζούρα".

καί νομίζοντας πως τούδωσα ένα παιχνιδάκι, τραβάει μία διαρκείας καί γω τον έβλεπα καί χαμογέλαγα.

ξεράθηκε στον βήχα   :) :)

καί κατέληξε : "ρε συ, αυτό είναι τσιγάρο"!!!

ανοίγω την θήκη, βγάζω το evo, τού το δίνω.

συμπέρασμα:  "α! αυτό έχει καί ωραία γεύση"!!!

χαμογέλασα.
(ειλικρινά, οί διάλογοι είναι ακριβώς έτσι   :D :D :D)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Μου συμβαίνει και μένα πάντα αυτό Alfisti.
Να μου πουν "τι βλακεία είναι αυτή", να ατμίσουν και να τους γυρίσουν τα μάτια :))
Μόλις καταλάβουν ότι "..αυτή, δεν είναι βλακεία, πέφτουν οι ερωτήσεις..

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Τι είδε ο Ιαπωνέζος!
Σήμερα, περίμενα να πάρω τις αποσκευές μας από το αεροδρόμιο και ένα ζευγάρι Γιαπωνέζων με χαλβάδιαζε που άτμιζα! και ήλθαν και μου μίλησαν!
Τους έστειλα στον Κωτσόβολο και στο NObacco !
Για φανταστείτε να γυρίσουν Ιαπωνία και να λένε :
ΚωΣτόβολο - Nobacco . Ωωωωωωω!
Πάντως, το καλύτερό μου είναι να βγάζω τον ατμό με <<ψηλά το κεφάλι>> και μετά να το βάζω στην τσέπη. Ψάχνουν να δουν τι έγινε και που είναι το τσιγάρο!
Ή, στο αεροπλάνο να διώχνω τον καπνό ψηλά και να φαίνεται σαν να καπνίζει κάποιος από τα μπροστινά καθίσματα.

Ημουν σ ένα γάμο το Σαββατο που μας πέρασε.. άτμιζα ασταμάτητα, οι ερωτήσεις έπεφταν βροχή. Ειχα προβλέψει κι είχα αρκετά καθαρά προγεμισμένα φιλτράκια. Δοκίμασαν 2 άτομα. 1 γυναίκα μέτρια καπνιστής κι ένας άνδρας βαρύς, ο οποίος μάλιστα το είχε κόψει για 3μιση-4 χρόνια κ το ξανάρχισε. Αποτέλεσμα; Και οι 2 πνίγηκαν  ;D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Ναι, ρε παιδάκι μου! Πολύ παράξενο κι αυτό!
Άλλοι πνίγονται, άλλοι βήχουν...
Εγώ όταν πρωτοδοκίμασα δεν είχα τέτοιες αντιδράσεις.  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Ναι, ρε παιδάκι μου! Πολύ παράξενο κι αυτό!
Άλλοι πνίγονται, άλλοι βήχουν...
Εγώ όταν πρωτοδοκίμασα δεν είχα τέτοιες αντιδράσεις.  :confused1:

Αυτό γίνεται γιατί παίρνουν δυνατές τζούρες και όταν δοκιμάζουν από στρωμένα ατομαιζερ όπως είναι τα δικά μας, τους έρχεται μεγάλη ποσότητα καπνού.
Όταν όμως δοκιμάζουν στο δικό τους καινούργιο ατομάιζερ, 9 στις 10 φορές τραβάνε υγρό.
Γι'αυτό τους λέω πάντα "τράβα αργή και παρατεταμένη τζούρα"!

Η πλάκα είναι οτι το τόνισα κ στους 2. "Χαλάρωσε κ τράβα αργή μακρόσυρτη τζούρα". Και καλά η κοπέλα... Ο άλλος; Βαρύς καπνιστής;  :))

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
καθε βραδυ ...........οι ερωτησειs βροχη  ...ειναι καλο ?  το κοβειs το ελλατωνειs ?"  ποσο κανει?   το ενα γιατι εχει κοκκινο και το αλλο μπλε φωτακι ?  απο που θα το αγοραsω ?   ...ομωσ το γελιο τησ αρκουδαs πεφτει οταν εχω παει σε μαγαζι με ρουχα και μου εφεραν ........σταχτοθηκη ...χεχεχε   :laugh1: :))   :eyesplash:

Είχα παει χθες μια βόλτα από γνωστό μεγάλο πολυκατάστημα τεχνολογίας. Χάζευα λοιπόν δισκάκια κι έκανα κανα 2 καλές τζουρίτσες. Δε προλαβαίνω να το βγάλω από το στόμα μου κι έρχεται δίπλα μου ο σεκιουριτάς. "Κύριε, απαγορεύεται το κάπνισμα στο κατάστημα" Μα δε καπνίζω του απαντώ. "Μα πω...;" μου λεει/. βλέπετε κανένα τσιγάρο; του απαντώ δείχνοντας το b.l. μου. Ζήτησε συγνώμη κι έκανε να φύγει. Σχεδόν αμέσως γύρισε κι αρχίσε να με ρωτά τα γνωστά. Αν βοηθά στη διακοπή του καπνίσματος. Που το βρίσκεις κλπ κλπ....  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
XristosK , μαμι8ικα στα γελια με το ποστ σου  :))
Ειμαι μουσικος και πηγα προβα χτες και σημερα ατμιζοντας. Ολοι καλοι φιλοι συναδελφοι απορησαν ...
Μολις τραβηξαν την 1η  - 2 η - 3η τζουρα ( νικοτινη high εννοειται) αρχισαν μανιωδως να ρωτανε πληροφοριες
Πολυ ψυχρα τους παρεπεμψα στο παρον φορουμ  !!!

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Ακριβώς αυτό μου συνέβη σήμερα.
Συνάντησα μια κοπέλα σε ένα γραφείο η οποία είδε το αυγουλάκι της Kinder και με ρώτησε τι είναι.
Αφού της εξήγησα έριξε το γέλιο της ζωής της.

Μου είπε λοιπόν ότι έχει ένα γνωστό που αγόρασε από φαρμακείο ένα ηλεκτρονικό.
Της έδειξα ένα original 401 και μου είπε ότι έμοιαζε ακριβώς έτσι.
Είχε δοκιμάσει από αυτόν τον γνωστό της το ηλεκτρονικό αλλά μου είπε ότι ήταν απλώς αέρας.
Δεν είχε καταλάβει τίποτα...

Της έδωσα λοιπόν να δοκιμάσει το αυγό και ...έμεινε.
Στη συνέχεια της έδειξα το MiniTurbo το οποίο το δοκίμασε κι αυτό...
Πάντως όπως αντιλαμβάνεστε έριξε το γέλιο της ζωής της γιατί άντε να βγει στο δρόμο και να έχει MiniTurbo στο χέρι... Κοπέλα είναι...  :))

Πάντως ενθουσιάστηκε, με ρώτησε εάν μπορώ να της φτιάξω ένα αυγό και με ρώτησε περισσότερες πληροφορίες.
Της έδωσα τα στοιχεία του φόρουμ για να ενημερωθεί ακόμη καλύτερα.

Είμαι περίεργος να δω εάν τελικά θα έρθει


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
απο βήχα πώς πήγε η συγκεκριμένη κοπέλα Κώστα ?
Γιατί οι περισσότεροι βήχουν 

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Συνάντησα μια κοπέλα σε ένα γραφείο η οποία είδε το αυγουλάκι της Kinder

Της έδειξα ένα original 401 και μου είπε ότι έμοιαζε ακριβώς έτσι.

Στη συνέχεια της έδειξα το MiniTurbo
Αυτό που κατάλαβα είναι πως όπου πας έχεις πρόχειρα μαζί σου τουλάχιστον ένα kinder, ένα 401 και ένα miniturbo! :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8458 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537145 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237968 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12