vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, manoslykos, camber, Jorge, JohnDag, white varadero, azografos

Twitter

SQUAPE E (MOTION)

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 14:40 »
Η βαση ιδια, το επανω μερος πλεον 2 κομματια, τανκ και παμπανα. Πολυ μαζεμενο το υψος του και οπτικα πιο ομορφος κατ εμε. Το γεμισμα απαιτει και παλι λιγο προσοχη.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 14:46 »
Ναι στο ματι ειναι κουκλι,,γευσαρα σαν τον ακριβο απο οτι λετε,στο γεμισμα προσοχη :confused1: τι εννοεις??στην ποσοτητα του υγρου η απο μεγεθος τρυπας αναπληρωσης??

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 14:52 »
Μαλλον δυσκολο στην αναπληρωση εννοει

Αποσυνδεδεμένος eliasmad

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 14:57 »
Δεν ξέρω πια είναι η δυσκολία για το φίλο mfk αλλά για εμένα είναι παιχνίδι και σαν ποιότητα το τανκ είναι πολύ καλό έκανε καλή δουλειά ο Ελβετός όπως πάντα...

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 15:10 »
Οσοι τον εχετε γραψτε κανα tip παιδες..τι παιζει καλα γλυκα κτλ. κ  κανα στησιμο,η τιμη
της νεας εκδοσης στο 100αρικο αν δεν κανω λαθος,, :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 15:20 »
Προσωπικά εκτός του ύψους τον βρίσκω πιο άσχημο τον E c αν και δεν τον έχω δει από κοντά.
Βέβαια αν μπορώ να πάρω μόνο τανκ και καμπάνα με 31€ τότε ίσως και να τα πάρω για δοκιμή.
Το γέμισμα από κάτω μόνο είναι μεγάλο πισωγυρισμα και μην ξεχνάμε ότι το σήμα κατατεθέν των Squape είναι το locking mechanism που φυσικά στην καινούργια έκδοση απουσιάζει.

Επειδή είδα αναφορά για υγρασία στο afc, το έχω και εγώ αλλά πιστεύω ότι φταίει πως χρησιμοποιω το Be deck χωρίς κάποιο ανάλογο "βαρβατο" στήσιμο.
Δηλαδή έχω 26ga kanthal 6 wraps στα 20-22 watts, αυτό το στήσιμο θα μπορούσα να το έχω και με το We deck. Ίσως την επόμενη φορά να βάλω ακόμα πιο πολύ βαμβάκι να δω.

Υ.Γ.: Δηλώνω ερωτευμένος με το Vapedroid του Μάριου. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2018, 15:38 από TheMadGreek »

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 15:52 »
Εννοω οτι δεν γεμιζει με την ευκολια αλλων bottomfill επειδη η καμπανα με το top cap ειναι 1 ενιαιο κομματι κ αυτη δεν μετακινειται, οπως η καμπανα του cloud για παραδειγμα που πολλες φορες γεμιζω απο κατω. Το κενο μεταξυ καμπανας κ τανκ στο σημειο της εγκοπης του ειναι οσο για να χωρα η μυτη απο το μπουκαλακι αλλα 2 μερες  που τον γεμιζω δεν εχω καταφερει ακομα να το κανω χωρις να σταξει εστω λιγο υγρο μεσα στην καμπανα. Θελει υπο γωνια και σιγα σιγα. Το μοναδικο του για εμενα μικρο μειονεκτημα για το οποιο ομως μπορει να φταει κ η βιασυνη ή στραβωμαρα μου. Κατα τα αλλα εγω προσωπικα τον βρισκω κορυφαιο μαζι με 3 - 4 ακομα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 16:32 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 16:40 »
Ξαναγύρισαν στον rs

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος eliasmad

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 16:45 »
Για μένα δεν έχει σημασία που πήγαν και που ήρθαν αλλά το ποσό εύχρηστο είναι κάτι και το γέμισμα από επάνω για τον e motion δεν ήταν το καλύτερο..Τώρα τουλάχιστον τον χαίρομαι και τον απολαμβάνω όλη μέρα...μικρό λοιπόν το κακό..

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 16:47 »
Προσωπικά εκτός του ύψους τον βρίσκω πιο άσχημο τον E c αν και δεν τον έχω δει από κοντά.
Βέβαια αν μπορώ να πάρω μόνο τανκ και καμπάνα με 31€ τότε ίσως και να τα πάρω για δοκιμή.
Το γέμισμα από κάτω μόνο είναι μεγάλο πισωγυρισμα και μην ξεχνάμε ότι το σήμα κατατεθέν των Squape είναι το locking mechanism που φυσικά στην καινούργια έκδοση απουσιάζει.

Επειδή είδα αναφορά για υγρασία στο afc, το έχω και εγώ αλλά πιστεύω ότι φταίει πως χρησιμοποιω το Be deck χωρίς κάποιο ανάλογο "βαρβατο" στήσιμο.
Δηλαδή έχω 26ga kanthal 6 wraps στα 20-22 watts, αυτό το στήσιμο θα μπορούσα να το έχω και με το We deck. Ίσως την επόμενη φορά να βάλω ακόμα πιο πολύ βαμβάκι να δω.

Υ.Γ.: Δηλώνω ερωτευμένος με το Vapedroid του Μάριου. ;D
Γιωργο ο e motion ειναι εξισου πολυ ομορφος αλλα αρκετα ψηλος για 2 ml για εμενα. O e-c ειναι αρκετα κοντυτερος και πολυ ποιοτικος οπως εγραψε και ο eliasmad απο τη μεση και πανω. Σιγουρα μπορεις να παρεις μονο σετ απο τανκ-καμπανες και των 2 μεγεθων και να τα κουμπωσεις στον e motion. Απο κοντα θα μπορεις να τον δεις σε λιγες ημερες που θα τον φερει η vapeland απο οσο γνωριζω. Οσο δε αφορα το στησιμο σου να πω οτι και εγω το ιδιο κανω κατα ποσοστό 80% σε ολους μου τους ατμοποιητες και ειδικα στον squape με το 2mm αντε 2.5mm πιν που προτιμω ταιριαζει απιστευτα.
ΥΓ. Εγω να δεις ερωτα μαζι του και δεν σου κρυβω πως απο την πρωτη ημερα που το πηρα στα χερια μου δεν το αφηνω απο κοντα μου, καθως ηδη ευρεθησαν επιδοξοι μνηστηρες για να μου το υφαρπαξουν ταζοντας μου λαγους με πετραχιλια.:)

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 16:51 »
TheMadGreek και εγώ το B deck δουλεύω και στο ίδιο στήσιμο σχεδόν(0,40 ss 3mm διάμετρο 6 wraps 19-20 watt).Πιστεύω ότι έχει ένα κάνει περισσότερο με τον τρόπο που ατμίζει ο καθένας,εμένα όλοι οι ατμοποιητές που έχω χρησιμοποιήσει λίγο  υγρασία στη βάση τη βγάζουν.Μόνη εξαίρεση ο Hussar που λόγω κατασκευής έχει χώρο στη βάση για να την  κρατάει.
Μια χαρά και ο καινούργιος και σε λογική τιμή.Ο Hurricane 1.3 που σαν κατασκευή σχεδόν ήταν ίδιος(με εξαίρεση το deck) είχε τα διπλά λεφτά σχεδόν.Και εκεί δεν υπήρχαν ούτε pin για τον αέρα ούτε επιλογές deck.Το μόνο μείον που μπορώ να του προσάψω είναι ότι με βίδωμα-ξεβίδωμα για γέμισμα τα σπειρώματα τον πλαστικών τανκ θα παραδώσουν κάποια στιγμή πνεύμα.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 17:05 »
Γιωργο ο e motion ειναι εξισου πολυ ομορφος αλλα αρκετα ψηλος για 2 ml για εμενα. O e-c ειναι αρκετα κοντυτερος και πολυ ποιοτικος οπως εγραψε και ο eliasmad απο τη μεση και πανω. Σιγουρα μπορεις να παρεις μονο σετ απο τανκ-καμπανες και των 2 μεγεθων και να τα κουμπωσεις στον e motion. Απο κοντα θα μπορεις να τον δεις σε λιγες ημερες που θα τον φερει η vapeland απο οσο γνωριζω. Οσο δε αφορα το στησιμο σου να πω οτι και εγω το ιδιο κανω κατα ποσοστό 80% σε ολους μου τους ατμοποιητες και ειδικα στον squape με το 2mm αντε 2.5mm πιν που προτιμω ταιριαζει απιστευτα.
ΥΓ. Εγω να δεις ερωτα μαζι του και δεν σου κρυβω πως απο την πρωτη ημερα που το πηρα στα χερια μου δεν το αφηνω απο κοντα μου, καθως ηδη ευρεθησαν επιδοξοι μνηστηρες για να μου το υφαρπαξουν ταζοντας μου λαγους με πετραχιλια.:)

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όντως για 2ml είναι πολύ ψηλός ο Emotion.
Εσύ Μάριε ποιο deck χρησιμοποιείς? Εγώ ξέχασα να πω πως δεν βάζω κάποιο mtl pin γιατί είμαι του dtl αν και το 2.5mm pin φαντάζομαι κάνει για restricted dtl. Όλα ανοικτά τα έχω γενικά.
Για το Vapedroid... Δεν περιγράφω άλλο...

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 17:30 »
Χρησιμοποιω το Be εξ αρχης. Με το πιν 2.5 κανεις σφικτη πνευμονικη ανετα, εγω ακομα και με το 2αρι κανω βεβαια αλλα γουστα ειναι αυτα..

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 18:47 »
Στα rewiew στο youtube το κενο αναμεσα σε καμπανα κ tank φαινεται πολυ μικρο
για ευκολο γεμισμα,αυτο με προβληματιζει οποτε αναμονη να τον δουμε κ απο κοντα..
Το bΕ deck ειναι για πιο πολλα watt-αερηδες αν δεν κανω λαθος??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180529 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12