vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 7 χρήστες
yorgoss, Milarepa, vasim, JohnDag, vasilis27p, manoslykos, paiktaras

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3945 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 20:32 »
καλησπερα σε ολους

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις κανεις το υγρο rebel  της el greco
το πηρα στο δοκιμαστικο και και μου αρεσε παρα  πολυ οποτε τωρα πηρα το μπουκαλακι των 30ml.
βασικα ξερει καποιος καποιο υγρο ιδιο σε γευση χτυπημα κλπ απο εξωτερικο για πιο οικονομικα ?
η καποιο αρωμα ωστε να προσπαθησω για diy ?

ευχαριστω εκ των προτερων

Κάποια έτοιμα υγρά της εταιρείας τα έχω δοκιμάσει.
Μοιάζουν με της Decadent πάντα σε έτοιμα.
Ίσως αν θέσεις το ερώτημα σου εδώ να πάρεις απάντηση από χρήστες-γνώστες της απάντησης.
Το μόνο που πάντως έχω να σου είναι να κοιτάξεις μιας και θες να κάνεις DIY με αναμείξεις αρωμάτων,
να συμβουλευτείς τα links της Decadent: εδώ και εδώ.

Σχετικό link Decadent flavors (DIY)

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3946 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 13:41 »
τα ελαττωματικά αναλώσιμα. το 1 στα 2 clearo για mini & more μου βγαινει προβληματικο :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3947 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 17:28 »
Ας γραψω ολο το ιστορικο πρωτα... :)
Εχω δυο ατμοποιητες. Τον gemini mini και τον crystal thor.
Μπαταρια την VV spinner 1300mah. Υγρα το bebeca balanced.

Εχω ατμισει μεχρι τωρα περιπου 23-25 ml υγρου.
Τους δυο ατμοποιητες τους εχω χρησιμοποιησει πανω κατω το ιδιο επομενως γυρω στα 12,5 ml ο καθενας ας πουμε...

Στον crystal thor σαν να μου βγαινει μια ελαφρα γευση πλαστικιλας τωρα. Τα εφτυσε? Στα 12,5 ml ειναι φυσιολογικο (ο gemini mini μια χαρα ειναι ακομα)? Αυτη η γευση ειναι αυτο που λεμε καμμενο?

Παιδια οσον αφορα αυτο το ερωτημα μου εκανα οτι μου ειπατε.

Ελυσα τον ατμοποιητη, τα επλυνα, τα αφησα να στεγνωσουν και ξαναδοκιμασα. Παλι μου εβγαζε πλαστικιλα και αλλαξα κεφαλη.
Ωστοσο εχω την εντυπωση πως παλι μου βγαζει λιγο πλαστικιλα. Οχι οπως πριν βεβαια... Παιζει να φταιει το επιστομιο? Μολις το βγαζω και το μυριζω εχει αυτην την πλαστικιλα. Το ειχα πλυνει βεβαια και αυτο...

Αλλα απο που και ως που να φταιει το επιστομιο απο την αλλη. Σκετο πλαστικο ειναι...

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3948 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 18:51 »
Μερικοί ατμιστές είναι ευαίσθητοι στην αίσθηση ή και τη μυρωδιά του πλαστικού και τους καταργούν...
Αν η κεφαλή σου δουλεύει σωστά και παρόλο που τα χεις πλυνει όλα συνεχίζει η ''πλαστικίλα'' δοκίμασε να βρεις άλλο επιστόμιο ή σταμάτα να τον χρησιμοποιείς (κοινώς συρτάρι...)
Μπορεί να είναι δυσάρεστο αλλα απ το να σε ξενερώνει συνέχεια, ίσως είναι προτιμότερο.
Πριν πας όμως σε δραστικά μέτρα, δοκίμασε και μια τριτη κεφαλή από αλλο κατάστημα μηπως απλά φταιει η παρτιδα...

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 19:36 από e-go FUN »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3949 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 21:00 »
Παιδια οσον αφορα αυτο το ερωτημα μου εκανα οτι μου ειπατε.

Ελυσα τον ατμοποιητη, τα επλυνα, τα αφησα να στεγνωσουν και ξαναδοκιμασα. Παλι μου εβγαζε πλαστικιλα και αλλαξα κεφαλη.
Ωστοσο εχω την εντυπωση πως παλι μου βγαζει λιγο πλαστικιλα. Οχι οπως πριν βεβαια... Παιζει να φταιει το επιστομιο? Μολις το βγαζω και το μυριζω εχει αυτην την πλαστικιλα. Το ειχα πλυνει βεβαια και αυτο...

Αλλα απο που και ως που να φταιει το επιστομιο απο την αλλη. Σκετο πλαστικο ειναι...


ξεπλυνέ τους με οινόπνευμα ή αλκοολούχο διάλειμα και μετά με νερο...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3950 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 21:28 »

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3951 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 22:06 »
Το θέμα είναι πως αρχικα δεν μου έβγαζε κάτι τέτοιο. Και όχι μόνο αυτό αλλά μου αρςσε περισσότερο ο Thor σε σχέση με τον Gemini mini.
Θα δοκιμάσω και το μεταλλικο επιστόμιο γιατί μου αρέσει γενικά ο συγκεκριμένος ατμοποιητης.
 
Πάντως τώρα που εβαλα μέσα βανίλια της flavourart (είχε και λίγο tribeca μέσα βέβαια ο ατμοποιητης) δεμ καταλαβαίνω πλαστικιλα ίσως λογω της δυνατής γεύσης.
Μπορεί να ήταν και η ιδέα μου μετά την αλλαγή της κεφαλής. Θα το δοκιμάσω λίγο ακομα...
 

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3952 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2013, 21:55 »
Λίγη βοήθεια απο νέους (ηλικιακά) και παλιούς ατμιστικά!!!

Χρησιμοποιώ αποκλειστικά 2 τύπους ατμο

1epsilon (nobacco)
2.  iSmoka BCC (vapeland)

Αυτά είναι σίγουρα τα εμπορικά ονόματα των εταιριών τους,ενώ στην ελεύθερη
αγορά υπάρχουν με συγκεκριμένο όνομα-τύπο.




Ερώτημα

Πως ζητάω αντ/κες κεφαλές ούτως ώστε νάχω  την ευελιξία να επιλέγω κατάστημα
και φυσικά τιμή,χωρίς να εξαρτώμαι απο τις συγκεκριμένες εταιρίες ?


Ευχαριστώ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3953 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2013, 22:11 »
1. epsilon (nobacco) = αντιστάσεις για ce4+
2. iSmoka BCC (vapeland) = αντιστάσεις για Vapeonly & Ismoka ( eVod μακριές )

Αποσυνδεδεμένος morfeas3kala

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3954 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 15:43 »
έχω το Τ2 ego και θα ήθελα να αναβαθμιστώ λίγο, χωρίς να ξεφύγω αρκετά.. Ενας συνάδελφος μου είπε για ατμοποιητή protank.. Εσείς τι προτείνετε? :hmmm: Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3955 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 16:18 »
Morfeas καλησπέρα.

Αν έχεις σκοπό να παραμείνεις σε ego χωρίς δυνατότητα αλλαγής βολτ, θα σου έλεγα αν αποφασίσεις να πάρεις protank, να πάρεις τον μίνι, για δύο λόγους:

1) Όσο πιο μεγάλη χωρητικότητα έχει ένας BCC, τόσο περισότερη υπερτροφοδοσία θα έχεις όσο τελειώνει το υγρό
2) Αισθητικούς λόγους (αν φυσικά σε ενδιαφέρει).

Κατά τα άλλα από ότι ακούω γιατί δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα, είναι μια χαρά.

Αν θες και μια άλλη επιλογή, κοίτα κάτι σε καρτοτανκ με χαμηλή αντίσταση, 1,5-1,8Ω

Αποσυνδεδεμένος morfeas3kala

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3956 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 19:32 »
Αυτά μπορώ να τα προμηθευτώ απο όλα τα μαγαζιά? Γιατί εδώ έχω μόνο alterego kai nobbaco μαγαζιά..

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3957 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 20:20 »
Όχι πως έχουν πρόβλημα αυτά τα μαγαζιά, αλλά έχε στο νου σου σιγά σιγά πως μπορεί να χρειάζεται να κάνεις και παραγγελίες κούριερ..
Η nobacco τον λέει omega αλλά είναι ο protankI, και νόμιζω έχει μόνο τον μεγάλο. Η Alter Ego δεν έχω δει να έχει φέρει..

Επίσης πολλά + στο κάρτοτανκ που αναφέρθηκε. Αν έχει υπομονή στο πρώτο βρέξιμο, μετά είναι από τις πιο "δε με απασχολεί, γεμίζω και δουλεύει" επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3958 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 21:15 »
Εχει διαφορες με τους προτανκ 1 και 2 ο ωμεγα, http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18727.0.html


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix