vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, vasim, JohnDag, vasilis27p, manoslykos, paiktaras

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2625 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 21:58 »
το λαστιχακη-σιλικονακη το συκωσες λιγο μην πνιγη τα φυτιλια?
μπορει το επιστομιο οπως βιδωνει να το σπρωχνη κατο και να τα πιεζει

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2626 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 22:07 »
Ίσως αν δοκιμάσω έτοιμα υγρά σε πιο γραμικο μοντ,και ανεβάζω σιγά σιγά τάση μέχρι το σημείο που το υγρό καίγεται,χρησημοποιοντας τον ίδιο ατμοποιητη  θα πρέπει να πάρω καμένο στα ίδια βολτ με τα  δυο υγρά...

Επειδή υπήρξα χοντρός των 137 κιλων κάποτε έχω ευαίσθητο ουρανίσκο  και χρησημοποιω ελάχιστο αρωμα :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πρέπει να αποδείξω οτι το κάθε υγρό έχει διαφορετικό σημείο βρασμου και εξάτμισης και συμπεριφερετε διαφορετικά στο ατμισμα μας,η τουλάχιστον αυτό σκέφτομαι καιρό τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2627 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 00:27 »
Δυστυχώς δεν έχω άποψη για τον vivi nova, αλλά μάλλον αυτός φταίει. Το κανελομπισκότο σε Ce4+, T3 & Ego-C δεν μου έχει φέρει ποτέ καμένο ούτε στα 5 βολτ του VV No.1(με Τ3).
Σε καρτοτανκ απλά δεν μου αρέσει η απόδοση της γεύσης γι αυτό δεν κάνω σύγκριση.

137 κιλά δεν είναι τίποτα. Εγώ ήμουν πάνω από 150, δεν ξέρω πόσα ακριβώς γιατί η ζυγαριά έβγαζε πάυλες!!!!

Αποσυνδεδεμένος Κρόνιος

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2628 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 00:58 »
Το έχω συναντήσει και γω. Η λύση που βρήκα ήταν τυχαία, κάπου την είχα ακούσει εδώ μέσα, δοκίμασα και έπιασε: Ξεκουμπώνουμε το σιλικονένιο καπελάκι, απλώς ακουμπάμε πάνω από τα φιτίλια ένα άλλο φιτίλι, ξαναβάζουμε το καπελάκι! Δεν ξέρω για ποιο λόγο συμβαίνει, αλλα η γεύση του καμένου χάνεται αμέσως...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2629 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 01:33 »
Αντάλλαξε τα υγρά στους δύο ατμοποιητές. Αν συνεχίζει ο ίδιος ατμοποιητής να δίνει καμένο, τότε φταίει αυτός. Αν συνεχίσει το ίδιο υγρό να δίνει καμένο, τότε ψαχνόμαστε με το υγρό και μπορείς να ρωτήσεις τον κατασκευαστή του.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2630 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 09:29 »
Δεν ξέρω για ποιο λόγο συμβαίνει, αλλα η γεύση του καμένου χάνεται αμέσως...

Δεν ειχες καλη τροφοδοσια πριν στην αντισταση... με το καινουργιο εξτρα φυτιλι βελτιωσες τον βασικο παραγοντα που δινει καμενο...την τροφοδοσια.. ;)

Δεν πιανει παντα αυτο ομως  :nope: (αλλα η δοκιμη αξιζει τον κοπο)

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2631 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 14:09 »
Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι καμιά βδομάδα τώρα που όποτε εχω χρόνο κάθομαι κ διαβάζω το φόρουμ!
Δε σας κρύβω οτι εχω πονοκεφαλιάσει λίγο με τις τόσες επιλογές με τις αλχημίες αντιστάσεων φυτιλιού volt watt ατμοποιητές, cartomizers κλπ κλπ κλπ
 
Με βλέπω για αρχή να καταλήγω στην εταιρία nobacco κ είμαι ανάμεσα στον Hybid κ τον Giant θα ήθελα αν μπορείται να μου πείτε γνώμες ή κριτικές... είμαι λίγο περίεργος καπνιστής (το έγραψα κ στην αυτοπαρουσίασή μου) είναι μέρες που θέλω να κάνω βαρύ καπνό (στριφτο) κ είναι μέρες που θα πάρω ελαφρύ καπνό κ φιλτράκια μέντα! Είχα δοκιμάσει πριν κανα χρόνο το αμερικάνικο η.τ της blu που δεν το φέρνει Ελλαδα με cartomizer κ μου άρεσε τρελά γιατί μου έφερνε πολύ έντονη την αίσθηση του ναργιλέ!!!

Αυτά οποιαδήποτε γνώμη/άποψη/συμβουλη εννοείται ευπρόσδεκτη! :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2632 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 14:26 »
αναμεσα στα δυο που λες θα προτεινα τον Giant.. εχει αφησει πολλους ικανοποιημενους χρηστες και εχει αρκετα καλη μπαταρια στο πακετο (με usb για passthrough). Κοιταξε το στο αντιστοιχο νημα: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Για το αλλο το αντιστοιχο νημα ειναι : Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Απο εκει και περα η εταιρια αυτη εχει πολυ καλους ατμοποιητες που λεγονται epsilon... Εγω αυτους θα προτιμουσα περισσοτερο...και μπαταρια μια EGO passthrough επισης

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2633 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 14:32 »
Τωρα αυτο που λες με τα δυο ειδη τσιγαρου που καπνιζες εναλλαξ (μια βαρυ καπνο, μια ελαφρυ menthol) ειναι το πιο ευκολο να λυθει.
Αγοραζεις 2 epsilon ατμοποιητες που σου ειπε ο urahara απο πανω και στον καθε ενα εχεις διαφορετικο υγρο.
Στον ενα εχεις ενα καπνικο υγρο με μεγαλη σχετικα περιεκτικοτητα νικοτινης (18-24mg) και στον αλλον ενα υγρο με ωρωμα μεντα μεσα με λιγοτερη νικοτινη (12mg πχ).

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2634 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 14:40 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας! Να κάνω αλλη μια ερώτηση μιας κ γλυκοκοιτάζω τον giant στους ατμοποιητές του giant δεν μπορούμε να αλλάζουμε το υγρό; γιατι "πρέπει" αν είναι οι ατμοποιητές του epsilon?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2635 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 14:45 »
Γιατί ο Giant έχει σφουγγαράκι μέσα που κατακρατεί το υγρό το οποίο είναι δύσκολο να ξεπλυθεί από το προηγούμενο υγρό ενώ ο epsilon έχει tank (διαφανές) και μπορεί να πλυθεί πολύ εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2636 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 16:54 »
Σας υπερευχαριστώ για τις συμβουλές σας κ τις οποίες ακολούθησα μόλις αγόρασα τον giant 2 ατμοποιητές epsilon κ 3 υγρα!!!! οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολλύ καλές με το μόνο μείον οτι στο καταστημα ενω υπήρχαν δοκιμαστικά 16άρια mg στο απόθεμα είχε 11άρια με αποτέλεσμα να μου φαίνονται λίγο πιο ελαφριά αλλα με το που τελειώσουν θα αντικατασταθούν! κ πάλι σας ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2637 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 16:55 »
μεχρι να τελειωσουν...πολυ πιθανον να εχεις ηδη συνηθισει την νεα δοσολογια νικοτινης ;)
καλα ατμισματα... :D

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2638 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:21 »
Πρώτα απ 'όλα σας ευχαριστώ ολους που πάντα είστε δίπλα μου αμεσα,σε ότι και αν έχω χρειαστεί.Δεύτερο ερχετε ότι στα σχόλια μου δεν υπήρχε κανένα θέμα με τα συγκεκριμένα υγρά,είναι από τα αγαπημένα μου και έτυχε να χρησημοποιω αυτά οπότε σε αυτά αναφέρθηκα.Η ποιότητα τους φαίνετε από το πόσοι τα προτιμάμε.ΌΣο για το πρόβλημα που σας αναστατωσα λύθηκε,πεσατε μέσα,κάτω από το σιλικονακι είναι η αντίσταση,είχε ξεφτισει το φυτιλακι ανάμεσα στην αντίσταση σε σημείο που δεν φαινόταν ειδικά με το υγρό πάνω και λογικά από τα πολλά βολτ στεγνωνε....
Και ένα μεγάλο ΣΥΓΝΩΜΗ για την αναστάτωση χωρίς λόγο που σας εφερα.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2639 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:37 »
Καλησπέρα παιδιά, το προβλημα μου για την επιλογή η.τ. περιορίζετε στην διαρροή που κάνουν στο φίλτρο με αποτέλεσμα να πηγαίνει υγρό στο στόμα. αυτός ήταν και ο λόγος που σταμάτησα το η.τ γιατί αυτή τη διαρροή τη θεωρώ πολύ επιβλαβή για την υγεία. Τώρα θέλω και πάλι να ξεκινήσω το άτμισμα αλλα απο ότι βλέπω σχεδόν σε όλα τα η.λ. που διαφημίζονται, υπόσχονται μηδενικές διαρροές μεταξύ αυτών και στα τσιγάρα που έχω αγοράσει δλδ το ego-t ovale και το nobacco hybrid το οποίο αγόρασα ειδικά γιαυτό το λόγο και απογοητεύτικα... Θα προτιμούσα να μου προτείνετε τσιγάρο τύπου ego-t δλδ με τανκ όπως το λέτε (αν δε κάνω λάθος) και όχι με γέμισμα υγρού σε φίλτρο όπως το nobacco hybrid γιατί τα προτιμώ στην γεύση τους...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix