vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

57 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Milarepa, Ηρακλης

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος frouto

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2490 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 14:47 »
Ετσι ειναι ψαξε για μαγαζια που σου δινουν τη δυνατοτητα δοκιμης πολλων υγρων
ωστε να βρεις κατι που σου ταιριαζει.
Εναλλακτικα υπαρχουν και καταστηματα που μπορουν να σου στειλουν test packs
(πακετακια με μικρα μπουκαλακια υγρου για δοκιμη)το οποιο βολευει και δε κοστιζει
και μια περιουσια.


Οσο αφορα τους ατμο και υγρα:
Για μενα οτι καλυτερο κυκλοφορει απο εργοστασιακα κομματια ειναι ο Vivi Nova,Mini Vivi Nova(της Vision κατα προτιμηση)ελαχιστα προβληματα 0 διαροες 0 υγρο στο στομα και φθηνος και φθηνα ανταλακτικα.

Απο υγρα μιας και τωρα ξεκινας οτι ποιο κοντα σε τσιγαρο ειναι υγρα της El Toro τα οποια
κατα τη γνωμη μου θα πρεπε ναναι Νο1 σταθμος για τον νεο ατμιστη

Εν κατακλειδι στη Θεσ/νικη εχετε πολυ αξιολογα και σοβαρα μαγαζια με πολυ μεγαλη γκαμα
προιοντων και με σοβαρους ανθρωπους πισω απ τον παγκο,κανε την ερευνα σου εδω μεσα
διαλεξε καποιο και περνα.Μαγαζακια της γειτονια και αλλα τετοια ξεχνατα δεν θα σε οδηγησουν πουθενα

Ποιά μαγαζιά μπορούν να σου στείλουν test  Pack (ή πας απο εκεί) επιτρέπεται να πείτε δημόσια;
Οι ατμοποιητές που αναφέρεις είναι παρόμοιοι της Νobacco του Εpsilon που έχω ;
Για τα El Toro που λες βρήκα ένα μαγαζί και μου είπε ο πωλητής οτι δεν βγάζει σε γλυκερίνη ούτε περισσότερη ούτε καθαρή.
Κι απο οτι κατάλαβα η PG με χαλάει ,μου έρχεται βαριά και μου προκαλεί πολύ άσχημη αίσθηση...Λες και καπνίζω εξάτμιση !  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Φαντάσου πως από τα πρώτα μπουκαλάκια που αγόρασα (προς 14€ το καθένα) ένα είναι ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει - δεν έβρισκα κανέναν ούτε για να το χαρίσω...
Η περιέργεια στο πουθενά θα σου κοστίσει γι' αυτό όταν βρεις το χρόνο διάθεσε τον σε ένα κατάστημα ή αντιπρόσωπο που έχει γεμίσει ατμοποιητές με υγρά προς δοκιμή. Με αυτό τον τρόπο και εκείνοι κάνουν τη δουλειά τους σωστά και επαγγελματικά και εσύ διαλέγεις και φεύγεις με εκείνο που θέλεις πραγματικά.
Και εμένα για εκεί με βλέπω !Να λέω πάρτε κόσμο ζουμάκια μπας και τα ξεφορτωθώ !  :tongue_smilie:

Πάντως αν σκεφτώ οτι με τούτα και με εκείνα έχω δώσει 80 και €  σε σχέση με τα στριφτά που έκανα  μου ΄χει βγεί ο κούκος αηδόνι !!! ;D ;D ;D

 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2491 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 14:50 »
Ο εψιλον είναι οντως ce4+. Κατοπιν εορτής τον βαφτισαν ce5.


Ξέρω τι μπουκαλάκια αγόρασες με 14 ευρώ και όντως, ούτε εμένα μου άρεσαν. Μ΄αυτά ξεκινησα.
Σκέτη γλυκερίνη βάζουν τα υγρά μόνο η ΦΑ και η ατμος σε κάποιες σειρές.


Αν πας σε οποιοδήποτε οργανωμένο κατάστημα, δειγματολόγιο για να δοκιμάσεις υπάρχει. Σε τετοια ποικιλία, που θα κάνεις κεφάλι!!!


Τιπ για να κερδίσεις χρόνο: τηλεφώνησε πριν πας για να επιβεβαιώσεις ότι έχουν δειγματολόγια και σειρές υγρών με γλυκερίνη μόνο

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2492 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 14:59 »
Μετά από τις αρχικές τρομάρες και λίγους μήνες μετά θα δεις πως τα έξοδα θα είναι πολύ χαμηλότερα σε σχέση με το τσιγάρο!!
Ακόμη κι αν ξεφύγεις και πάρεις ακριβότερα ή καλύτερα πράγματα πάλι θα είσαι με λιγότερα έξοδα.
Εκεί που κρατάς σκορ για το η.τ. βάζε δίπλα και τι δεν ξοδεύεις αγοράζοντας κ.τ. Εδώ θα είμαστε...




Για καταστήματα στην Αθήνα θα σου έλεγα όμως είσαι λίγο... πάνω.
Όμως η petra έχει δίκιο: τηλεφωνάκι κι έφυγες.
Έχει δίκιο και για το "κεφάλι": στα 20 σταμάτα  - δεν θα έχει σημασία αν θέλεις το 9ο ή το 15ο (όλα θα είναι ένα).


 

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2493 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 15:03 »
frouto ο πρώτος μήνας, ή το πρώτο δίμηνο, πάντα είναι φύρα, μέχρι να λύσεις τα ζητήματα συσκευών και πάνω απ' όλα της γεύσης που θα σου κάνει το κλικ. Η συνέχεια όμως είναι άκρως οικονομικότερη του κ.τ., μην το σκέφτεσαι.

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2494 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 15:10 »
Φίλη μου αν δεν βρεις κάποιο κοντινό σου κατάστημα, κάνε ένα κόπο και κατέβα κέντρο ώστε να δεις και να δοκιμάσεις απο κοντά, αυτό το καταστημα ξέρω εγώ, σιγουρα θα χει κι αλλα. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12904.0.html
 Το οικονομικό είναι όπως τα λένε τα παιδιά, στην αρχή λίγο ξεφύγαμε όλοι αλλά μετά βρήκαμε το δρόμο μας συμφωνα με τη τσέπη μας.
Καλή αρχή σου εύχομαι, με λίγο πείσμα όλα θα πάνε καλά.


Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2495 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 15:13 »
Φιλε Πολυκρατη.. Ο ατμοποιητης και το η.τ μου ειναι της zerobacco...Δε ξερω αμα σε καλυψα με την απαντηση μου.. :dontknow: ωστε να σε βοηθισω να μου προτεινεις ενα ατμοποιητη..Η διαμετρος του ειναι μικρη.Τωρα αν και πιανουν τα χερια μου,δοξα τω Θεο.. :) δε πιστευω να πρεπει να ειναι κανεις Μαγκαιβερ για να λυσει και να δεσει εναν ατμοποιητη.. ;D
Παντως αμα εχεις να μου προτεινεις ατμοποιητη (για ντουμανι και γευση) θα'σαι αρχηγος  :thumpup:
Ευχαριστω.
Φιλε Χαράλαμπε το zerobacco ειναι καταστημα με πολλα ειδη ατμοποιητων, ισως μια φωτο θα βοηθουσε.

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2496 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 15:20 »
Να ρωτησω .... Δοκιμασα να μπω σε δυο κληρωσεις που δα στο φορουμ αλλα απο οτι βλεπω τα σχολια μου δεν υπαρχουν . Δεν κανει να συμμετεχω σε κληρωσεις η κανω εγω κατι λαθος.
Συγνωμη κιολας για την "χαζη" ερωτηση.
Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2497 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 15:22 »
http://vaping.gr/index.php/topic,15072.msg555099.html#msg555099
πρεπει εν'ολιγοις να κλεισεις καποιες ωρες στο φορουμ και να εισαι ενεργος οπως δειχνεις οτι εισαι...
δυστηχως μαζι με τα ξερα καμια φορα καιγονται και τα χλωρα........!!!
αλλα κατι επρεπε να γινει........
λογικα εσυ δεν θα εχεις προβλημα σε λιγο καιρο....(μερες)

 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 07:34 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2498 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 15:27 »
Οκ κανενα προβλημα και καλα κανετε !!
Ευχαριστω φιλε.

Ναι ρε δεν παιζει θεμα :)
Απλα τα δα και λεω κατσε να δοκιμασω την τυχη μου αλλα δεν αυτος ο σκοπος μου εδω μεσα.Πιο πολυ με ενδιαφερει να δω να μαθω και να κανω την "δουλεια" στο θεμα η.τ.  οσο καλυτερα μπορω.
Αλλωστε μεσα σε λιγες μερες διαβασα παρα πολλα και εμαθα ακομη περισσοτερα που αν δεν υπηρχε το φορουμ θα παιδευομουν πολυ να βρω η να μαθω...

Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα. Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 07:35 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2499 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 15:41 »
Πολυ καλησπερα...
Λεω σιγα,σιγα να δοκιμασω και ενα επισκευασιμο ατμοποιητη (για να δω και τις οποιες διαφορες εχει απο εναν κανονικο ατμοποιητη απο πρωτο χερι).Λεω να κανω την αρχη-δοκιμη με τον VAPORMANIA VOLCANO
  http://vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=60_107&product_id=419

Ο οποιος και φτηνουλης ειναι,ψαχνω κατι οικονομικο για αρχη και να δω αμα μπορω να το φτιαχνω,μη παρω κατι ακριβο,δε μπορω και μετα να κοπαναω τη κασιδα μου στα ντουβαργια  :wall: :wall: .
Αυτο που θελω να ρωτισω ειναι..ταιριαζει με μπαταρια zerobacco με χωτιτικοτητα 650 mah? :hmmm: Λογικα οπως το βλεπω πρεπει να κανει...Το να παρω ΚΑΙ μπαταρια μαζι με ατμοποιητη με παει εκτος μπατζετ... :(
Δυστυχως αλλα στοιχεια δε ξερω και στο site της εταιριας δε βρηκα στοιχεια. :angry_orange:
Εχει κανεις δοκιμασει τον ατμοποιητη αυτον,να μου πει τη γνωμη του...
Εμενα με ''ψηνει'' να το παρω...ειναι καλος για αρχη για επισκευασιμος ατμοποιητης.?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2500 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 15:56 »
http://www.oceanvapor.com/167-mini-vivi-nova-v2-cartomizer-25ml-vision-tank-clearomizer-with-3pcs-spare-wicks.html
σκυλι μαυρο........και ευκολος στον καθαρισμο με αντιστασουλες εξτρα στο κουτακι του.
παιζει και σε ελληνικα μαγαζια ......
ριξε μια ματια στην fabvape  http://www.fabvape.gr/vivinova-minivivinova-vivi σου εχει δυνατοτητα να παρεις στο κουτακι οτι αντισταση θες εσυ..... http://www.fabvape.gr/vivinova-minivivinova-vivi?product_id=244

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2501 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:15 »
Το λινκ του χαραλαμπου είναι ο Bίβι τανκ που είναι επισκευασιμος,οι άλλοι δυο στο απο πάνω ποστ είναι ημιεπισκευασιμοι  Bίβι νοβα

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2502 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:27 »
Eυχαριστω KINGGREECE για τα link.. :respect:
Με μια ματια καλες τιμες βλεπω να'χει. :thumpup: Θα το μελετησω και θα δω..

Φιλε Πολυκρατη καλησπερα...Η μπαταρια μου μοιαζει παρα πολυ με αυτη εδω..
http://www.zerobacco.gr/el/content/smoktech-ego-battery

Ανεβαζω και μια φωτο (αλλα χανει σε ποιοτητα λογω μπακατελοκινητου,οποτε σορρυ :-[ )


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:32 από Χαραλαμπος »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2503 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:32 »
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 07:35 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2504 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:34 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix