vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, camber, vasim, Sergios

Twitter

Αναζητούμε 100 καπνιστές που ΑΠΕΤΥΧΑΝ να διακόψουν το κάπνισμα με χρήση του η.τ.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Συνήθως τέτοιες αντιδράσεις είναι από το υγρό,ελαχιστοποίησε την pg Και όλα θα επανέλθουν εκτός τους πρώτους μήνες που θα βλέπεις τη στάχτη να βγαίνει από μέσα σου σε κάθε φλέμα...

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκινοντας και παλι αλλά συμπεριλαμβανόμενος στους αποτυχοντες μπορείτε να με συμπεριλαβετε

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ πολύ όλους. Πιθανότατα μέσα στην εβδομάδα θα έχουμε έτοιμο το ερωτηματολόγιο. Θα ανεβάσω το λινκ όταν είναι έτοιμο.

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Θα σας πρότεινα το typeform.com κορυφή για online ερωτηματολόγια.

Αποσυνδεδεμένος Rizzla

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Γειά και χαρά σας!

Προσπάθησα για δύο μήνες περίπου στα τέλη του 2013 να κόψω το κ.τ. με την βοήθεια του η.τ. και απέτυχα.
Τελικά το έκοψα χωρίς υποκατάστατο.
Αν χρειάζεστε την βοήθεια μου στην συμπλήρωση ερωτηματολογίου με χαρά θα συμμετάσχω.



Καλησπέρα σε όλους!Είμαι ένας απ' αυτούς που δεν κατάφεραν να συνεχίσουν το ηλ. τσιγάρο.Έστειλα ήδη mail στον "Atmos" και ο λόγος που γράφτηκα στο φόρουμ είναι αυτό ακριβώς:Είμαι 49 ετών, καπνίζω απ' τα 15 μου, θέλω να το κόψω αλλά χρειάζομαι κάτι να το αντικαταστήσω.Αγόρασα στα τέλη του 2011 το eGo-T, μετά από 1 μήνα χρήση και αφού μείωσα την νικοτίνη από τα 18 στα 6 mg, άρχισε η φαρυγγίτιδα και το χειρότερο "φούσκωμα", πίεση στο στήθος σε σημείο που δεν μπορούσα να κοιμηθώ! Το σταμάτησα, μετά από κανα δυο μέρες τα συμπτώματα εξαφανίστηκαν και συνέχισα το κανονικό τσιγάρο!Ένα χρόνο μετά δοκιμάζω ξανά και πάλι στον μήνα εμφανίζονται τα ίδια!Είναι η δεύτερη μέρα που δοκιμάζω ξανά, και ήδη άρχισε να με "γαργαλάει" ο λαιμός!Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα κάθε σας πρόταση!
Όταν έκοψα το κ.τ. και ξεκίνηση το η.τ. παραπονιόμουν για δύσπνοια. Και εδώ πρέπει να υπάρχουν διάφορα ποστς δικά μου σχετικά αλλά και στους γύρω μου έλεγα ότι το η.τ. μου δημιουργεί πρόβλημα. Τελικά για άλλους λόγους (δεν μου άρεσε καθόλου) σταμάτησα το η.τ. και έκοψα εντελώς το κάπνισμα λίγους μήνους αργότερα. Τις πρώτες βδομάδες είχα και πάλι δύσπνοια. Άρχισα να το ψάχνω γιατί μου έκανε μεγάλη εντύπωση και τελικά έμαθα ότι το τσιγάρο είναι βρογχοδιασταλτικό οπότε καλύπτει τα όποια προβλήματα σου δημιουργεί . Με το που το κόβεις εκδηλώνονται. Στα λέω όλα αυτά μήπως να δεις αν τα προβλήματα που έχεις δεν οφείλονται στο η.τ. αλλά στην παύση του κ.τ. Κάνε ένα διάλλειμα και από τα δύο για μία βδομάδα περίπου για να το τσεκάρεις.


Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2014, 11:50 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος marile

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καπνισμα.....αδυνατιζει............
16 μηνες μονο  ητ :)  και μετα... παλι στα  70-80 τσιγαρα :wall: .Τωρα ξαναρχιζω την προσπαθεια . Με χαρα θα συμμετασχω στην συμπληρωση ερωτηματολογιου . ;)

Αποσυνδεδεμένος ELANTRAS

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΡΑΓΚΟ...
καλησπέρα και από μένα, χρήστης αρκετά μεγάλου χρονικού διαστήματος η.τ. διακοπής του για κάποιο διάστηματα και το τελευταίο 2-4 μηνο ξανά καπνιστής και μάλιστα καπνου αυτή τη φορά. Διαθέσιμος κι εγώ για το ερωτηματολόγιο.

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Οκτώ μήνες η.τ και μετά πάλι κανονικό.Πριν 10 ημέρες ξεκίνησα η.τ.
Συμμετέχω ευχαρίστως αν μου ζητηθεί.

Αποσυνδεδεμένος cpa1952

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Χρησιμοποιώ αρκετό καιρό το ηλεκτρονικό τσιγάρο κατ'αποκοπή όμως
Παράλληλα καπνίζω και καπνό και πακέτο.
Ομως πιστεύω ότι το e-kapnisma μου έχει καθυστερήσει αρκετά τσιγάρα,
έτσι λοιπόν νομίζω ότι έχω ένα μικρό κέρδος απ'αυτό. Σωστά;
http://anastasiadis-konstantinos.appspot.com


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2014, 09:03 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Denpolypataw

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
ξερω και 2-3 ατομα που απετυχαν αλλα και γω καπου καπου θα αναψω ενα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2016, 15:48 από Denpolypataw »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Αν ισχύει ακόμα το νήμα εγώ ξέρω 2 άτομα που δεν κατάφεραν ποτέ να το κόψουν με το η.τ. (μιλάω για τρέχοντα συμβάντα όχι παλιά). Επίσης έχω κι ένα γνωστό που τη μια τον βλέπω με ένα η.τ. της κακιάς ώρας (αυτα τα λεπτά σαν παχύ στυλό...nobacco ή δεν ξέρω και γω τι είναι και πως λέγονται καν) και την άλλη με τσιγάρο και πάει λέγοντας (προσπαθεί ο άνθρωπος να το κόψει αλλά με τέτοιο εργαλείο δεν το βλέπω εφικτό). :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172297 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364