vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, kyrgiannis, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #540 στις: Ιουνίου 12, 2019, 14:48 »
Σε MTL ατμοποιητή με χαμηλά watt (γύρω στα 15) το δοκίμασε κανείς;

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #541 στις: Ιουνίου 12, 2019, 15:09 »
[member=8577]tibolaso[/member]

Όπως είναι το σύνηθες σε αυτά τα προφίλ, στα χαμηλά Watt και σε περιορισμένο άερα, θα πάρεις πιο χαμηλά τη μαρέγκα σε σχέση με τα φρούτα. Από όσο τέσταρα η ισορροπία μεταξύ των φρούτων (lemon, lime, grapefruit, bergamot) παραμένει σταθερή. Το σώμα της μαρέγκας ελαφρώς μειωμένο σε σχέση με τον πολύ αέρα. Φυσικά η ποιότητα του coil θα καθορίσει και το πόσο καθαρά θα βγαίνει το προφίλ

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #542 στις: Ιουνίου 19, 2019, 11:26 »
Το Sicilian Garden ενώ την πρώτη ημέρα που το δοκίμασα ήταν έντονο αλλά μου άρεσε, στην 5η ημέρα μου φαίνεται υποτονικό. Μάλλον θέλει "μπουμπούνημα" από την αρχή.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #543 στις: Ιουνίου 19, 2019, 12:34 »
Tις πρώτες 2-3 μέρες είναι αρκετά μπροστά το γκρέιπφρουτ και το περγαμόντο.Ίσως αυτά σου αρέσουν...

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #544 στις: Ιουνίου 19, 2019, 19:14 »
Σήμερα 6 μέρα φάνηκε  και η μαρεγκα και το γλυκό λεμόνι, στις 3 μέρες κιτρο μου φαινόταν μάλλον από το περγαμοντο και το γκρειπφρουτ. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #545 στις: Ιουνίου 20, 2019, 11:37 »
VnV Urban Apple


Το δεύτερο λοιπόν καινούργιο υγράκι της VnV και μας το περιγράφει η εταιρεία σαν :
" Τραγανή Βουτυράτη ζύμη να πλαισιώνει κάθε μπουκιά, γεμισμένη με ολόκληρα κομμάτια καραμελωμένου
 μήλου σοταρισμένα με φρέσκια ελαφριά κανέλα, τοποθετημένα σε μια λεπτή στρώση κρέμας Βαβαρίας. "

Με λίγα λόγια μια μηλόπιτα...Ένα απο τα αγαπημένα μου προφίλ σε υγρά αναπλήρωσης ειδικά με την συνοδεία ενός καφέ.
Έχω δοκιμάσει και καταναλώσει σχεδόν οτι υγρό υπάρχει στην εγχώρια αγορά και αρκετά απο το εξωτερικό πάνω σε αυτό
το προφίλ οπότε πάμε να δούμε αν το συγκεκριμένο έχει να μας προσφέρει κάτι το διαφορετικό...

Το υγρό το έχω στα χέρια σχεδόν 2 βδομάδες και το δοκιμάζω ανά τακτά χρονικά διαστήματα και παρατηρώ οτι σταθεροποιήθηκε
το προφίλ  στην 9η με 10η μέρα αν και μετά την βδομαδούλα μόνο η ένταση της κανελίτσας αλλάζει λίγο προς τα κάτω και
το κρεμώδες κομμάτι της ζύμης γίνεται αμυδρά πιο έντονο.

Απο την μυρωδιά μόλις ανοίξεις το μπουκάλι τα μηλαράκια και η σπιρτάδα της κανέλας έρχονται με την μία.
Το άγχος που έχω πάντα σε τέτοιου είδους υγρά είναι η ένταση της κανέλας και ευτυχώς εδώ είναι αρκετά χαμηλά.

Στις τζούρες που κάνω στους drippers  μου έρχεται μια αρκετά γλυκιά  μαρμελάδα μήλου που δένει πάρα πολύ ωραία με μια
μαλακή ελαφρώς βουτυράτη ζύμη και αμιδρά στο τέλος ίσα ίσα που έρχεται η κανέλα.

Το "τραγανή"  ζύμη που δίνει στην περιγραφή η εταιρεία δεν υπάρχει πουθενά.Μαλακή ,κρεμώδης και η έντονη βουτυρίλα υγρών
σαν το Apple Butter της liquid state και το apple pie της kilo λείπει.Το υγρό θα το χαρακτήριζα πιο εύκολα σαν ένα απο τα
γνωστά αμερικάνικα μαλακά μπισκότα με τα κομματάκια μήλου επάνω παρά σαν μια κλασσική μηλόπιτα.
Αν και πολλούς άκουσα να λένε οτι τους θυμιζε την μηλόπιτα - strudel "Στεργίου" με την κομπόστα μέσα... :dontknow:

Διαφορετικό υγρό σε σχέση με αυτό που περιμένει κάποιος απο την περιγραφή  αλλά προσωπικά το βρίσκω αρκετά απολαυστικό.
Ποτέ δεν συμπάθησα  την έντονη κανέλα σε τέτοιου είδους υγρά και πάντα έψαχνα αυτό με την λιγότερη μέσα γιατί με
κούραζε μετά απο λίγο.Ίσως είναι το υγρό με την μικρότερη ένταση κανέλας απο αυτά που έχω ατμίσει σε αυτή την κατηγορία
οπότε του δίνω ένα τεράστιο συν βάση προσωπικού γούστου. _move_3:

Αυτό που μου έκανε αίσθηση στο συγκεκριμένο ήταν η συμπεριφορά του μέσα στους τανκάτους που το δοκίμασα(Eviva v2,Hussar).
Ενώ φοβόμουν οτι θα ανέβει η κανέλα και θα μου τα χαλάσει πήρα το κρεμώδες κομμάτι της ζύμης του υγρού αρκετά πιο έντονο και το
μηλαράκι λίγο πιο γλυκό,αρκετά πιο στρογγυλεμένο το προφίλ και πιο κοντά στα γούστα μου. :delicious:
Θα έλεγα μετά απο καιρό συναντώ υγρό που να μου αρέσει περισσότερο μέσα σε τανκ και να παίζει τόσο καλά και με λίγα watt
αλλά και με τα πολλά.Κέρδισε σίγουρα την θέση του στο rotation μου.

Δοκιμάστε το :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #546 στις: Ιουνίου 20, 2019, 13:24 »
Στην Evivara πάει μπομπα το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #547 στις: Ιουλίου 06, 2019, 15:49 »
Γνωρίζει κάποιος το Sadako πόσες μέρες ωρίμανση;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #548 στις: Ιουλίου 06, 2019, 17:48 »
Απο την 5η μέρα βγάζει το προφίλ της κρέμας κάπου στις 12 με 14 μέρες γίνεται έντονα αντιληπτό και το καπνικό στοιχείο.

ΥΓ. Βρίσκεσαι σε λάθος νήμα


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #549 στις: Ιουλίου 06, 2019, 20:01 »
by VnV δεν ειναι τα Ghost?

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #550 στις: Ιουλίου 06, 2019, 21:25 »
To sicilian μετά από 3 μέρες ωρίμανση είναι εξαιρετικό. Στην εισπνοή μου θύμισε απίστευτα το frosty tart της umami. Μετά έρχεται το γλυκολέμενο και η μαρέγκα και στρογγυλεύει πολύ το  πράγμα. Πολλά μπράβο στον σεφ!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #551 στις: Ιουλίου 07, 2019, 10:24 »
by VnV δεν ειναι τα Ghost?
Ναι αλλά είναι ghost.Aνοιξτε αν θέλετε νήμα γι αυτά ή αλλιώς εδώ  http://vaping.gr/index.php/topic,38257.1005.html

Αποσυνδεδεμένος Stavgoun

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #552 στις: Ιουλίου 28, 2019, 15:57 »
Καλησπερα και απο μενα. :bye: Αν και λιγο αργα στο συγκεκριμενο topic αλλα ειμαι νεο μελος και τωρα ξεκινησα να διαβαζω.. Το gummybear stawberry ειναι το αγαπημενο μου (εχοντας δοκιμασει το gummybear watermelon και το blueberry donut)
Το μονο που με χαλαει ειναι η τοση πολυ ζαχαρη που μου σκιζει αντιστασεις/βαμβακια σε μια μερα! Εχετε και αλλοι την ιδια εμπειρια, η μονο σε μενα το κανει το ατιμο?  ;D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #553 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 10:20 »
Τα δοκιμάσατε;;;



Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vlasismiriagos

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #554 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 10:21 »
Χθες μου ήρθε και περιμένω πως και πως να ωριμάσει...

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8346 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180668 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136153 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12