vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 9 χρήστες
myiorgos, lounik, Jorge, georgeboy, athanasiosm, Tazz, vasim, manoslykos, Milarepa

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος xaroulaskoutin

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2400 στις: Οκτωβρίου 31, 2016, 22:24 »
Καλησπερα παιδια. Ειμαι καινουριος στο χωρο των mod και χρειαζομαι την βοηθεια σας. Αγορασα το evic vtwo mini 75w. Θελω ομως την βοηθεια σας, δεν γνωριζω τι ρυθμισεις θα πρεπει να δωσω, εκανα καποια πειραματα αλλα τελειως αστοχα (λαδι καυτο στο στομα, μηδενικο ατμο κλπ..) Εχει καποιος τον χρονο να βοηθησει; Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2401 στις: Οκτωβρίου 31, 2016, 22:46 »
Καλησπέρα φίλε μου .
Πρέπει να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για να βοηθήσουμε. Τι ατμοποιητη χρησιμοποιείς, με ποια αντίσταση, τι υγρά..

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2402 στις: Οκτωβρίου 31, 2016, 23:05 »
Μαλλον εχεις εργοστασιακο ατμοποιητη με στενες εισοδους αερα , ρουφας με δυναμη μηπως και παρεις περισσοτερο ατμο και σαν αποτελεσμα εχεις υγρο στο στομα .

Για το μοντακι μαλλον εχεις λιγα Watts ή εχεις κεφαλη στον ατμοποιητη με συρμα που μπορει να δουλεψει σε ελεγχο θερμοκρασιας (ΤC) και εχεις ρυθμιση σε χαμηλη θερμοκρασια .

Αυτο καταλαβαινω απο την φτωχη περιγραφη σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2016, 17:50 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος xaroulaskoutin

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2403 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 00:13 »
Εχετε δικιο, λοιπον λαδι δοκιμασα το maxboro της  hexocell, ατμοποιητη χρησιμοποιω τον cubis pro atomizer και εβαλα για αρχη notchcoil 0.25ohm. Στην συσκευασια ειχε επισης 0.5ohm, 1.5ohm  και qcs coil. Καπνιζω για πολυ καιρο van elle, αν εχετε να προτεινετε και κανενα λαδακι.

Ειχα δοκιμασει πριν χρονια ηλ.τσιγαρο, αλλα στην απλη μορφη τους. Τωρα, με μια γρηγορη ερευνα, κατεληξα σε σε αυτο, αλλα δεν φανταζομουν οτι θα με δυσκολευε τοσο. Το προμηθευτηκα απο το FT και οχι απο ελληνικη αγορα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2016, 00:19 από xaroulaskoutin »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2404 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 01:09 »
Ξεκίνησε καλύτερα με την 1.5Ω που είναι η πιο απλή αντίσταση για τον συγκεκριμένο ατμοποιητη. Σταξε 4-5 σταγόνες απτό υγρό σου στην τρύπα πάνω στην αντίσταση, βιδωσε τη και άσε την 5 λεπτά μέσα στο τανκ με το υγρό πριν τη χρησιμοποιήσεις (αυτή τη διαδικασία την ακολουθείς σε κάθε νέα αντίσταση). Τη συσκευή ρυθμισε τη στα 13-16W.
Αν νιώθεις ότι σου κάνει υπερτροφοδοσια η αντίσταση (σαν πλημμυρισμενη, σαν μπουρμπουληθρες) και πετάει υγρό στο στόμα, γύρνα ανάποδα τον ατμοποιητη, με το επιστομιο προς τα κάτω δηλαδή, και φυσηξε 2-3 φορές για να φύγει το περισσιο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος xaroulaskoutin

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2405 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 13:31 »
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Ομως, με τι σκεπτικο επιλεγω αντισταση καθε φορα; Την επισκευασιμη αντισταση πως να την λειτουργησω; Εχει επισης επιλογη θερμοκρασιας, εκει τι κανω; 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2406 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 15:13 »
Προς το παρόν άσε την επισκευάσιμη και την ρύθμιση θερμοκρασίας.
Πρώτος στόχος είναι να βρεις τρόπο να ατμίσεις χωρίς πρόβλημα βρίσκοντας την έτοιμη που σου κάνει.
Το σκεπτικό είναι "αυτό που δουλεύει".
Μόλις το έχεις αυτό, αργότερα πειραματίζεσαι, διαβάζεις λίγο και το φόρουμ και... εδώ είμαστε!

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2407 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 15:17 »
σκεφτομαι να παρω ενα 2μπαταριο μοντακι για λιγο περισσοτερο δυναμη και αυτονομια... ειμαι αναμεσα σε rx 2/3 , minikin 2 , cuboid ... και δεν ξερω τι να παρω... αν μπορουσε καποιος να μου δωσει την γνωμη του για αυτο η να καναμε λιγο κουβεντα μιας και κανω μονολογο μεσα στο μυαλο μου θα ηταν ωραια :D

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2408 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 16:47 »
Επειδή μπαίνω κι εγώ σε σκέψεις για μοντάκι με δύο μπαταρίες, χωρίς να το ψάξω και πολύ το μυαλό μου πάει πρώτα στο ipv6x.
Δεν ξέρω αν προχωρήσω σε αγορά γενικότερα μιας και τα watts που δουλεύω συνήθως δεν ξεπερνούν τα 18, αν το πάρω απόφαση να προχωρήσω όμως θα κοιτάξω προς ipv μεριά.. :)

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2409 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 17:17 »
Καλησπερα. Αν τα πατε καλα με τα dna θα προτεινα το vt133 της hcigar. Αν το πετυχετε σε φλας σειλ η τιμη ειναι εκπληκτικη. 81 ευρω το πηρα εγω και απλα σκοτωνει σε ολους τπυς τομεις. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2410 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 17:42 »
Είμαι χαζός! Χτες το σκεφτόμουν και το έψαχνα κιόλας, για vt133 θα κοιτάξω πρώτα! ;)

:)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2411 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 18:47 »
Ολο το πρωινο σημερα , ατμιζα δυο καινουρια μοντακια που πραγματικα μου εκαναν  μεγαλη εντυπωση .

Και τα δυο ειναι απο γνωστές και πολυ καλες εταιριες με παγκοσμια (καλη) φημη :


Το πρωτο ειναι το :

VGOD PRO 150

http://www.officialvgod.com/vgod-pro150-box-mod/


Παρα πολυ καλο ρευμα .

Με μοντακια κατωτερης ποιοτητας , ατμιζω τους Origen MKII , Nextiny στα 20 Watts.
Με το PRO ανεβασα στα 30 Watts και υπηρχε απλα πιο εντονη λειτουργια .
Δεν πηρα καμενο , ενω με το SXK mini , Wismec RX 200 , Limitless  δεν μπορω να ανεβασω πανω απο τα 20 - 22 Watts.

Πολυ ωραιο πιάσιμο και ο διακοπτης λειτουργιας ειναι με τετοια κατασκευη που μπορεις να τον πατησεις πολυ ανετα , χωρις καμια απολυτως προσπαθεια.
Ειναι σε θεση που δεν με βολευει γιατι θελω το Fire στον αντιχειρα , αλλα με το PRO μπορεις απλα να πιασεις το μοντακι και με το εσωτερικο του δεικτη να πατησεις παρα πολυ ανετα το fire.

Πραγματικα μου αρεσε το μοντακι και σαν μεγεθος ειναι κατα πολυ μικροτερο απο οσο δειχνει.
Στο δικο μου χερι ιδιαιτερα ..... , χανεται .....


Το μοναδικο πραγμα που δεν μου αρεσε  ειναι το εξης :

Η τιμη του ειναι καπου κοντα στα 150€ , αλλα για ενα αυθεντικο και καλης κατασκευης μοντακι αυτου του στυλ , θεωρω οτι δεν ειναι και κατι εξωπραγματικο ....

Οι διαστασεις του ειναι :
77mm - υψος
56mm - πλατος
24mm - παχος


Παρα πολυ καλο μοντακι .


Το δευτερο μοντακι ειναι το :

Asmodus minikin V2 180W

http://ilektronika-tsigara.gr/ilektroniko-tsigaro-syskeues/ilektroniko-tsigaro-siskeues-afairoumeni-mpataria/mods-minikin2-asmodus

Kαι 'δω το ρευμα μου αρεσε πολυ , αλλα η αποδοση του VGOD PRO μπορω να πω οτι ηταν καπως καλυτερη.

Το δευτερο μοντακι της σημερινης πρωινης μου εμπειριας , ηταν το Asmodus minikin V2 180W
Η οθονη ειναι αφης και το πιασιμο ειναι απιστευτα εργονομικο λογο του σχεδιασμου του.
Eχει πολυ καλη ηφη λογο της cerakote βαφης .
Οι δυο μπαταριες 18650 ειναι η μια διπλα στην αλλη και αναφερονται και στην οθονη σαν left - right.
Ετσι βλεπουμε και ποια μπαταρια μπορει να εχει κατωτερη αποδοση εν καιρο.
Παρα πολλες λειτουργιες με πολυ καλο μενου και η οδονη αφης συμβαλει παρα πολυ στο ''παιχνιδι''

Το μοντακι εχει πολυ καλη τιμη και για αυτα που προσφερει ειναι απολυτα λογικη.



Υ.Γ. Νο1
Στο ιδιο καταστημα υπαρχει και το VGOD PRO 150 αλλα δεν το βλεπω ακομα στο site .....
Υπαρχει ομως ......

Υ.Γ. Νο.2
Τελικα εχουν προχωρισει πολλες εταιριες σε οτι αφορα την αποδοση του ρευματος .
Ευχαριστη εκπληξη ηταν για 'μενα αυτα τα δυο μοντακια ..........
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2016, 18:52 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2412 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 19:37 »
Πανέμορφα και τα 2 :)
Αλλά βλέπω το VGOD να έχει Fast Charge, δεν θα είναι πρόβλημα η φόρτιση στο mod?

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2413 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 06:54 »
Καλημερα εχω το rx200s και  αγορασα 3 καφε lg,τις φορτιζω σε 3θεσιο εξωτερικό φορτιστή και τις κανω και κυκλο, οταν παω να ελεγξω τα  volt μου δειχνει 4,2 - 4,06 - 4,0 , ειναι.θεμα του mod αυτο; επισης ποτε δεν δειχνει 100% φορτισμένο αλλα 96%
Αν ειναι bugs του mod θα τα αγνοησω αλλα εχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2414 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 10:21 »
Γνωρίζει κανείς αν έχει κανένα θέμα με το update (v4.13) σε RX200S;
Έχω ακόμα το 4.00 και λέω να το περάσω γιατί πάρα πολύ το έχω αφήσει έτσι. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix