vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, paiktaras, lagoudakis, Jorge, kyrgiannis, pirate

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 14:50 »
το ιδιο λεμε atrum
απλα εσυ και ο φιλος ξερετε γιατι το θελετε και που σας καλυπτει........και το εχετε ψαξει.
αυτο που λεω εγω ειναι οτι πρεπει να ξερουμε γιατι το θελουμε.....!!!
δεν θα παρω το προβαρι η το zmax γιατι η ego μπαταρια μου τελειωνει γρηγορα.........και δεν μπορω να ατμισω με το ατμοποιητη ego-w.
εκει υπαρχει ενα μπερδεμα αν παρατηρησης πολυ συχνα απο νεοεισερχομενους συνατμιστες.
κατα αλλα ειμαι μαζι σας.
υπαρχει ''μπερδεμα'' της αυτονομιας με την ''δυμανη'' που προσφερει καθε μοντ........

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 15:06 »
Όλοι το ίδιο λέμε στην ουσία βλέποντας το ζήτημα όμως απο διαφορετική οπτική γωνιά. Κανένας μας δεν έχει άδικο.

Η κουβέντα έχει απότερο σκοπό νομίζω να αναδείξει το καταλληλότερο/καλύτερο/συμφερότερο κλπ , κατα την άποψη του καθενός, mod. Οπότε συνέκρινα το πρόβατο με το Z και θεώρησα το Ζ το καλύτερο σε απόδοση και σε σχέση με την τιμή του.

και 2 παρατηρησεις:
1) Κατά την άποψη μου το Ζ δε μοιάζει αισθητικά με το πρόβατο. Είναι λεπτότερο (21mm) και μακρύτερο.
2) Δε με νοιάζει στα πόσα volts/watts ατμίζω. Με ενδιαφέρει να βάλω "σημάδι" 1-2 ενδείξεις (ότι κι αν λένε αυτές) και να ατμίζω σ αυτές με άνεση και να μένει και περιθώριο για παραπέρα.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 15:28 »
Μα αν δεν σε νιάζει ποιο το νόημα της ένδειξης; Θα μπορούσε απλά να έχει χρώματα και βάζεις ένα χρώμα που σου αρέσει ο ατμός και τέλος. Το θέμα είναι ότι η ακρίβεια είναι σημαντική καθώς πας από mod σε mod για να ξέρεις τι κάνεις. Και καλά τα νέα όπως το Z αλλά τα παλιότερα κινέζικα (όπως αυτό που έχω) ήταν αστεία.


Αυτό που λέω είναι ότι εφόσον έχουν ενδείξεις πρέπει να τα φτιάχνουν να δίνουν ότι λένε. Το +- 0.1 που έχουν τώρα τα περισσότερα ως απόκλιση δεν πειράζει. Το +-0.4 που έχει το δικό μου πειράζει και κόφτει  :))


Δεν μπορείς όμως άπο τις φωτογραφίες να δεις αν το z είναι λεπτότερο και μακρύτερο ή όχι. Το μόνο που βλέπεις είναι το σχέδιο και είναι πολύ κοντά στο provari (όχι το mini). Και πολύ καλά κάνανε οι κινέζοι. Είναι όμορφο το πρόβατο και αξίζει να πας κοντά του σε σχεδιασμό.

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 15:32 »
Θα ήθελα να πώ πολλά επι του θέματος αλλα ρε παιδιά συγνώμη κιολας υπάρχουν αλλα θέματα για να το συζητήσουμε και να το αναλυσουμε εδώ ήταν ερώτηση συνατμιστή για επιλογή mod, έχουν γραφτεί πολλά και ενδιαφέροντα που όμως θα ήταν πολύ πιο χρήσιμα (προσβάσιμα) στο σωστό θέμα.

Αν πάλι κάνω λάθος ζητώ συγνώμη.
 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 17:56 »
...το Vamo...χρωμιομένος τενεκές είναι και φαίνεται...

Vamo Stainless Steel:
http://zainy.net/184-stainless-steel-vamo-mod-vv-vw-body-only.html
 
http://steamforce.gr/product_info.php?products_id=263
 
http://www.mpixlimpidi.net/mods.html
 
Edit: Να προσθέσω και ότι το Vamo βγάζει 5 Α ενώ το ΖMax 4 Α...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2013, 18:33 από zacharis1955 »

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 11:26 »
Περισσότερα για "περί" διαπιστώσεων σε αγορά κάποιου mod εδώ
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 11:28 »
Vamo δαγκωτο για αρχη και μετα ενα προβαρακι για ποιοτητα κατασκευης κλπ  :)

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 23:55 »
αποψη  μου τωρα και τρεις μηνες vv1 πακετο με ρκα απανω και δεν εχει κανει κιχ..και πριν λιγες μερες πηρα αλη μια κεφαλη εξτρα για το τανκ με κοστος 5 ευρω εχει τρεις τασεις αλλα οταν ξερεις τι αντισταση δουλευει  εισαι τζετ...10 εκατοστα μηκος  και το παω με 5 βολτ δε παλευεται στα 6 :yes: :yes:   το μοντ του φτωχου η αλλιως η πορσε του φτωχου.

Αποσυνδεδεμένος giannis ovale

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 00:50 »
καλησπερα παιδια καταρχη γιαννης απο χανια ειμαι αρκετες μερες μελος βλεπω ξαναβλεπω  διαβαζω και εχω χσει λιγο την μπαλα πιο μοντ να αγορασω μεχρι 60-70 ευρω οχι μηχανικο γιατι ειμαι σχετικα καινουργιος με οσο το δυνατον καλητερη κατασκευη σε σχεση με την τιμη του φυσικα

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 00:55 »
καλησπερα φιλε μου μια αναζητηση στην συζητηση περι mods ριξε μια ματια στα καταστηματα σχεδον ολα εχουν κατι σε αυτην τι τιμη και επειδη ο καθενας θα σου πει τα δικα του το καλυτερο ειναι αν μπορεις να δεις και να δοκιμασεις κατι εσυ ο ιδιος απο κοντα  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος giannis ovale

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 00:59 »
επηδη δεν εχω αυτην την δυνατοτητα επειδη στα χανια δεν εχει μαγαζια με μοντς θα ηθελα να με βοηθησεις λιγο εαν θες

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 01:04 »
Ρίξε επιγραμματικα μια ματιά εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14143.0.html

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 01:11 »
Θα σου ελεγα να κοιταξεις και το joyetech evic.
Αρκετα καλο για τα λεφτα του, με καποιες ενδιαφερουσες λειτουργιες
και πλεον που εχει πεσει και η τιμη του (100+ εκανε οταν κυκλοφορησε πριν απο 2 μηνες),
θα μπορουσες να το βρεις κατω απο 70 ευρω σε ορισμενα ελληνικα καταστηματα, με την εκπτωση του φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος giannis ovale

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 01:17 »
ευχαριστω πολυ σκεφτομε να παρω τον wildfire ss εχω διαβασει ολα αυτα πουχουν γραψει το κυριο προτερημα που εχει ειναι το ατσαλι λεω να του βαλω τον VISION ETERNITY EΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΣ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ γιατι εχω ακουσει οτι εινα πολυ καλοσ για αρχαριους πια γνωμη εχεις και μια αλλη ερωτηση εαν δεν γινομε βαρος τι μπαταρειες να πρω για το μοντ για να εχω το κεφαλι μου υσηχο

to wildfire ss η evic  :confused1: :confused1: :confused1:

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2013, 01:41 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix