vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, costasibiza84

Twitter

ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;

Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #195 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 22:50 »
Εμεις καλα τα λεμε εδω. Υπαρχει καποιος που να προσπαθει υπευθυνα να πεισει αυτους που πρεπει οτι κανουν λαθος ?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 22:57 »
Ασφαλώς και υπάρχει! Δες εδώ.

Το θέμα βέβαια είναι να θέλουν και να σε ακούσουν. Δες εδώ.

:(

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 22:59 »
δε νομιζω πως αυτο που τους νοιαζει ιδιεταιρα ειναι αν αυτο που κανουν ειναι σωστο η λαθος...

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #198 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 23:09 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον Nick74, σε αυτή τη χώρα όλοι ξέρουν το σωστό κανείς δεν νοιάζεται για αυτό. Είναι δε από τις λίγες χώρες στον κόσμο που πολεμά μετά μανίας οτιδήποτε καινούργιο, οτιδήποτε καινοτόμο. Κατοικείται από ανθρώπους που κατέχουν προσωπικά την μια και μοναδική αλήθεια, ενδιαφέρονται μόνο για όσα τους αγγίζουν προσωπικά , έχουν δε αναγάγει το να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα σε επιστήμη, δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #199 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 23:40 »
1) Θυμωμένο το χθεσινό μου ποστ, άρα αναπόφευκτα λανθασμένο αλλά και επικίνδυνο.
2) Λανθασμένο γιατί ποιον ακριβώς θα τιμωρήσω αν ξαναγυρίσω στο κανονικό τσιγάρο; Τον Πολάκη; Τον Ξανθό; Τον Μπεχράκη; Τον FDA; Ποιον; Τον εαυτό μου θα τιμωρήσω, και τον χθεσινό δεκαπεντάχρονο που έγραψε το απαράδεκτο ποστ και τον σημερινό πενηνταεξάχρονο που γράφει αυτές εδώ τις σκέψεις. 
3) Επικίνδυνο (το χθεσινό ποστ...) γιατί μπορεί να το διαβάσει κανένας πολύ φρέσκος ατμιστής που ακόμα κάνει την προσπάθεια του και είναι με ένα μοντάκι στο ένα χέρι και ένα τσιγαράκι στο άλλο. Να το διαβάσει και να σκεφτεί πως «αν αυτοί που το έχουν κόψει το ρημάδι τόσο καιρό αναγκάζονται να το ξαναρχίσουν, εγώ τι παιδεύομαι; Που δεν μ’ αρέσει κιόλας (τουλάχιστον όχι ακόμα)...»
4) Είναι όμως και ανειλικρινές το χθεσινό μου ποστ γιατί...
...δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο!
5) την λύση την έχουμε βρει από καιρό και λέγεται DIY. Ξέρω πως πολλοί από μας δεν θέλουν ούτε να το σκέφτονται το DIY, ούτε καν σαν λύση ανάγκης. Έτσι σκεφτόμουν κι εγώ που ούτε ένα αυγό δεν ξέρω να φτιάχνω, μέχρι που με την βοήθεια του φόρουμ έμαθα τα κόλπα μια χαρά (δεν είναι και τίποτα δύσκολο μεταξύ μας) και άρχισα να φτιάχνω υγρά που μου αρέσουν περισσότερο από τα έτοιμα και τώρα προσπαθώ να μειώσω λίγο την ημερήσια κατανάλωση μου γιατί μου αρέσουν πολύ τα άτιμα! Υπάρχει κάτι σχετικό με το άτμισμα που θέλει κάποιος να μάθει και να μην έχει βρει την λύση (τις λύσεις!) σ’ αυτό το φόρουμ; Γι’ αυτό ξέρω σίγουρα πως...

Φίλτατε cp:
Διαπίστωσα ότι μου ρίχνεις 4 χρόνια. Και εδώ και εκεί. Και βιολογικά και ψυχικά. Θα προσπαθήσω λοιπόν να γράψω σαν 52χρονος και σαν 11χρονος, όπου με βολεύει καλύτερα.
1) Μάλλον ακίνδυνο.
Ο αναγνώστης έχει και μνήμη και κρίση  ;D
Από ποιον θα επηρεαστεί:...
από τον Α, που γράφει κάτι που αισθάνεται αυτή τη στιγμή και δεν ξαναγυρνά να δει τον αντίκτυπο, άρα αγνοεί και την ύπαρξη του "διαγραφή άμεσης παράθεσης" και την ξαναβάζει (την άμεση παράθεση) μια μέρα ή και ένα μήνα μετά;
Από τον Α, που τη μια αισθάνεται τάδε και την άλλη δείνα;
ή...
από τον Β, που δείχνει ότι μπορεί και να μην καλοκοιμήθηκε εν ατμώ ψυχής, που δείχνει ότι το ψάχνει το πράγμα, που δείχνει ότι και φιλότιμο έχει και (χωρίς λόγο) τύψεις μπορεί να έχει;
Βρε τι πάθαμε, μεγαλώνοντας... Συνδέσαμε τους ηγέτες με τα παχύδερμα.
2) Το Σύστημα... Είμαστε μέρος του;
3)  Γιατί αναγκάστηκαν; Όχι, το ΗΤ είναι κεραυνοβόλα συμπάθεια. Πολλοί έφυγαν, δεν τους κόλλησε το υγρό ή το χάρντγουέαρ. Αυτοί που διαβάζουν και έχουν φτάσει μέχρι το σημείο
author=cpbaroque link=topic=32180.msg1085047#msg1085047 date=1476616717
έ, τα θέλει ο άτμος τους.
4) Αυτό γιατί το αρίθμησα; Σαν υπόσχεση πολιτικού είναι...
5) Σήμερα έκανα το πρώτο μου σετάρισμα.
Έκανα το πρώτο μου σετάρισμα !!!  :dance2: :yahoo: :yoloyeah: 
 Ναι, μετά από 5,5 χρόνια ατμίσματος. Μάλιστα, ένιωθα τόσο αδέξιος, που έβαλα την 12 χρονη (εκεί) κόρη μου να βάλει το βαμβάκι. Εκείνη δεν μπορούσε και "πλακωθήκαμε". Τα πήρα κι εγώ στο κρανίο και τα κατάφερα μόνος μου, ο ατμισταράς. Και μάλιστα, το συνέχισα: ένιωσα σαν 
Σαν να... στο... και μετά να...
Σαν να έπαισα σε μαγνητική καταιγίδα και να βγήκα σουπερ ήρωας  :laugh1:
Μάστα... φανταζόμουν και το πλήθος να με επιδοκιμάζει, ο άτολμος.
Τόσο, που πόνεσα πολύ από το παίσιμο που προκάλεσε η κόρη μου.

Όλοι ΈΤΣΙ αισθανόμαστε, θαρρώ.
Οι τύψεις είναι για άλλους... γι αυτούς που στο ΓΧΚ δεν το μελέτησαν το θέμα και άφησαν απέξω τα diy... ούτε σαν ατύχημα δεν φαίνεται...

Γιατί τα γράφω όλα αυτά; 
Γιατί δεν μπορώ να αισθάνομαι ότι κάποιος που εκτελεί τα "εθελοντικά καθήκοντα" που του ανέθεσε το φιλότιμό του είναι δυνατόν να νιώσει άσχημα για κάποιον προβληματισμό.
Γιατί θα μείνουν αυτά αν και είναι οφ τόπικ;
Γιατί έτυχε να είμαι συντονιστής, έχω τα μέσα και κάνω μια κατάχρηση εξουσίας. Για κανέναν άλλο λόγο. 
[Πολιτικός επίλογος 9χρονου. Δεν ξέρω αλλά, γράφοντάς τα αυτά, ένιωσα ακόμα πιο παιδί... Σε ευχαριστώ.]

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #200 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 23:49 »
Οσον αφορα τα περι Ελλαδος ο Σουρης τα περιεγραψε τελεια...

Ποιος είδε κράτος λιγοστό
σ’ όλη τη γη μοναδικό,
εκατό να εξοδεύει
και πενήντα να μαζεύει;  

Να τρέφει όλους τους αργούς,
νά ‘χει επτά Πρωθυπουργούς,
ταμείο δίχως χρήματα
και δόξης τόσα μνήματα;

Νά ‘χει κλητήρες για φρουρά
και να σε κλέβουν φανερά,
κι ενώ αυτοί σε κλέβουνε
τον κλέφτη να γυρεύουνε;

Όλα σ’ αυτή τη γη μασκαρευτήκαν
ονείρατα, ελπίδες και σκοποί,
οι μούρες μας μουτσούνες εγινήκαν
δεν ξέρομε τί λέγεται ντροπή.

Σπαθί αντίληψη, μυαλό ξεφτέρι,
κάτι μισόμαθε κι όλα τα ξέρει.
Κι από προσπάππου κι από παππού
συγχρόνως μπούφος και αλεπού.

Θέλει ακόμα -κι αυτό είναι ωραίο-
να παριστάνει τον ευρωπαίο.
Στα δυό φορώντας τα πόδια που ‘χει
στο ‘να λουστρίνι, στ’ άλλο τσαρούχι.

Σουλούπι, μπόϊ, μικρομεσαίο,
ύφος του γόη, ψευτομοιραίο.
Λίγο κατσούφης, λίγο γκρινιάρης,
λίγο μαγκούφης, λίγο μουρντάρης.

Και ψωμοτύρι και για καφέ
το «δε βαρυέσαι» κι «ωχ αδερφέ».
Ωσάν πολίτης, σκυφτός ραγιάς
σαν πιάσει πόστο: δερβέναγάς.

Δυστυχία σου, Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς!
Ώ Ελλάς, ηρώων χώρα, τι γαϊδάρους βγάζεις τώρα;


κι ο Βασσιλης το μελοποιησε μια χαρα :)


Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #201 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 00:04 »
Τι μας φταίει η ερμη η κατσικούλα του γείτονα ,αν ο γείτονας ειναι ....Δεν ξέρω τι είναι...Πάντως ειναι σίγουρα ΜΙΑ απο ολα τα κακά ,χοντροκομμένος. 
Εγώ μπορώ να κάνω βουντού ,να φουσκαλιάσουν ολοι οι ανόητοι ,και να μην μπορούν να αναξαναμασήσουν τίποτα ,αλλά αντε να πιάσουν σε ενα δυο ...βία τρείς ,και ισως και στο λουρί της μάνας.
Μα ειναι τόσοι πολλοί...Ατελείωτοι....Αμέτρητοι..Άπειροι σαν το σύμπαν...Ενώ ομως το σύμπαν μπορεί και να μην ειναι απειρο ,οι κατσικοκατέχοντες ,κακιασμένοι ειναι..
Το είπε και ο Αι Στάιν..( Δεν ξέρω ποιος άγιος είναι αλλά λένε πώς το είπε..Εγώ ξέρω τον Αι στα διάτανα να πάνε σε κάποια ζωή μου ,να μας αφήσουν να χαρούμε κατι σωστό επιτέλους )  .
Και αντε το θέμα ειναι οντως τρομερά σοβαρό...ΟΚ..
Μού λέει κάποιος πώς κάνεις σοβαρή συζήτηση με άτομα που έχουν καταπατήσει ,κάθε έννοια σοβαρότητας ,επιστημονικής τεκμηρίωσης ,σεβασμού, υγείας ,νομιμότητας ,και χίλια άλλα δυο.
Πού πιθανότατα πολλοί από αυτούς εκτελούν Εντεταλμένη Υπηρεσία.
Πού η λέξη ηθική ,τσίπα ,φιλότιμο ,είναι ποιο άγνωστες και από κρυφούς φακέλους των Χ-φίλε μου καλέ;
Εγώ προσωπικά για το εδώ που είμαι πολίτης δεν έχω απάντηση...Αν ο παράλληλος σύμπαν με έκανε πολίτη του Near West ,( το φαρ ειναι πολύ μακριά) τότε ίσως ο Νόμος του δικαίου τούς εξαέρωνε ολους αυτούς τούς πάστες Φλώρες..Μέχρι τότε Καλό κουράγιο αδέλφια ( ιδικά τα παιδιά που παλεύουν στην πρώτη γραμμή ,και για όλους εμάς ) ,και γερό στομάχι. Σας ευχαριστούμε ( καταλαβαίνετε ποιους εννοώ...)

Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #202 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 03:46 »
sorry για την επιμονή αλλά...

Παράθεση
quote author=Fany Xou link=topic=32180.msg1084606#msg1084606 date=1476521887]
Όποιος θέλει την υγειά του και όποιος μπορεί (από οικονομικής, οικογενειακής, επαγγελματικής, ηλικιακής κατάστασης, γνώσεων κτλ)... Εδώ πολλοί κολλάμε στο dyi - εύκολο το ΄χεις να ξενιτευτούμε; Δυστυχώς θεωρούσαμε ότι μπορούμε να βρούμε την υγειά μας - σε ότι αφορά το κάπνισμα τουλάχιστον - και στην ψωροκώσταινα, αλλά όλη αυτή η συζήτηση δείχνει πως άνετα με ένα φιρμάνι μας τον κόβουν τον αέρα... Και βέβαια το πόσα δηλητήρια κυκλοφορούν ελεύθερα και το τι μπορεί να παρασκευάσει κάποιος που θέλει να σκοτώσει / αυτοκτονήσει με αυτά είναι γνωστό... Απλά το δικαίωμα στην αυτοδιάθεση βάλλεται πανταχώθεν φίλε μου από τους "κηδεμόνες" μας... Ποιοι είναι όμως αυτοί οι κηδεμόνες; Κάποια υγρά αναπλήρωσης παρασκευάζονται μέσα στο Πανεπιστήμιο από εξειδικευμένους φοιτητές - επιστήμονες. Δηλαδή αυτοί άλλη χημεία μαθαίνουν από το ΓΧΚ;
[/quote]

Άλλο πράμα να αποφασίσω να κόψω και τον αέρα και άλλο να κλείνει η στρόφιγγα...

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2016, 03:53 από Fany Xou »

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #203 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 07:57 »
Την χειρότερη των περιπτώσεων κάθε μήνα μια προγραμματισμένη πτήση ανά μέλος του forum στο εξωτερικό με τα έξοδα διαμοιρασμενα από τους ενδιαφέροντες και παραλαβή παραγγελιών από τα εξω...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Niemand

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #204 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 20:59 »
Λυπάμαι, αλλα αυτό αγγιζει τα ορια της επιστημονικης φαντασιας.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #205 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 21:11 »
αρωματα θα παιζουν?
τυπου smoke ας πουμε?



Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #206 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 21:38 »
antonelos αν παιξει απαγορευση στα τριμπεκικα,
εγω μεσα ειμαι για καμια απαγωγουλα του στυλ''θα φανει σαν εξαφανιση(ατυχημα)''του Avalon..

Να τον εχουμε στο υπογειο να μας μαγειρευει smoke :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #207 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 21:52 »
Κ γω λεω να παρω απο τωρα κανα 500λιτρα breakfast να βρισκεται,περα απ την πλακα παντος,ακομα τπτ δεν ειναι στανταρ για το τι θα γινει,ας περιμενουμε κ κατι θα βρεθει ως τοτε.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #208 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 21:56 »
ουτε και αυτοι  ξερουν τί θα εφαρμοσουν τελικα...ο,τι του φανει του λολοστεφανη...

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #209 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 17:19 »


Να τον εχουμε στο υπογειο να μας μαγειρευει smoke :sfyrigma:
Ναι ναι το παλιό το smoke όμως  :yoloyeah:
:offtopictelos:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181317 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 118 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 26 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63