vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

378 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, Tem, Jorge, giorgos1999, treloneritis, manoslykos

Twitter

ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #180 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 02:51 »
....ας μην βιαζόμαστε...
Και αυτό το "μπανανία" ας μην το λέμε τόσο εύκολα. Ακόμη και μετά την απίστευτη ταλαιπωρία της πατρίδας μας, με την παγκόσμια οικονομική κρίση, την επιτροπεία των δανειστών, την κρίση χρέους και την απώλεια του 25% του ΑΕΠ είμαστε 22η χώρα στον κόσμο σε πλούτο, σύμφωνα με την παγκόσμια τράπεζα.
Καλά κάνουμε και συζητάμε για κάτι που μας αφορά (ΓΧΚ, ΣΕΗΤ, πιστοποίηση....) αλλά όπως πολύ σωστά το είπαν και αρκετοί πριν από μένα, αν και εφ' όσον όλα αυτά ισχύουν...κλπ.

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #181 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 06:28 »
Ή ενημέρωση του ΔΝΤ πάντως έδειξε ότι η Ελλάδα είναι από τις φτωχότερες χώρες της ΕΕ.
Το ΜΠΑΝΑΝΊΑ εγώ το θεωρώ απολύτως σωστό χαρακτηρισμό,  αφού ακόμα και στην Ν. ΑΦΡΙΚΉ το  επίπεδο ζωής είναι κλάσεις ανώτερο από το υπάρχον της πατριδας..
Πάντως στο θέμα ατμισματος έχουν ανέβει πολύ και είχαν και καταπληκτικό Vale Convention με απίστευτα ποσοστά κόσμου κατά κάποιες χιλιαδες...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spygr

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #182 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 08:47 »
για πάνε προς νότια αφρική μεριά αλλά πρόσεξε σαν μαύρος ;D

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #183 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 10:07 »
Ή άποψη οφείλεται σε συνεχής και χρονοβόρες περιόδους παραμονής στην Ν. ΑΦΡΙΚΗ.
Ή Ν́. ΑΦΡΙΚΉ δεν είναι ακριβώς το πρώτο πράγμα το οποίο έρχεται στο μυαλό κάθε ατόμου ακούγοντας Αφρικη.
Τώρα ως προς το θέμα του χρώματος, τα μαύρα αγόρια είναι λίγα σε σύγκριση με τα λευκα..
Οπότε έχουν τους δικούς τους κύκλους μακρια..

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #184 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 10:51 »
Χρησιμοποιω το χαρακτηρισμό μπανανία κυρίως λόγω της ηθικής πολιτικης και θεσμικης καταρρευσης αυτης της χώρας.

Επίσης θεωρω την οικονομική καταταξη μας καπως πλασματικη. Μας συγκρατα το ευρώ που είναι ισχυρο νομισμα με το ζόρι. Είμαστε πολυ πιο κατω στην πραγματικοτητα.

Τυχόν επιστροφή σε εθνικό νόμισμα το οποιο θα υποτιμουταν κατα 80% λόγω του κακου ονοματος που εχουμε πλεον στην αγορά σε συδυασμό με την πολυ μικρή παραγωγή την θανατηφόρα ανεργία-υποαπασχόληση και την αδυναμία πρόσβασης σε χρηματοδότηση λόγω του τεράστιου χρέους και του αναξιόχρεου που έχουμε θα μας έριχνε πολυ πιο κατω για πολυ καιρό.

Επίσης το μπανανία αναφερεται και στην ενδοτικοτητα των κυβερνησεων της κρίσης σε ένα σωρό παραλογες απαιτήσεις σε συνδυασμό με την ολοενα και αυταρχικότερη διακυβερνηση και την αδιαφορία να φτιαχτει μια οικονομία της προκοπής και την εξοντωτικη υπερφορολόγηση των παντων με δικαιολογία τη φοροδιαφυγή.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2016, 11:33 από panos »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #185 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 13:35 »
Στο συγκεκριμένο  νήμα γράφουμε γιατί είναι το πιο πρόσφατο σχετικό και επίσης μετά απο καθοδήγηση του συντονισμου για παρόμοιους λόγους υποθέτω. Εγώ απείχα αρκετους μηνες λόγω υποχρεώσεων -στις οποίες ελπίζω συντομα να επιστρέψω- και προφανώς έχω χάσει τεύχη ανάρπαστα και σαφώς δεν διάβασα τα πάντα. Αλλα απο το πρώτο μέχρι το τελευταίο ανάγνωσμα και ταυτόχρονα μια και μόνο τυχαία  δεν ασχολήθηκα  εμπορικά με τοΗΤ, εκνευρίζομαι με την πρόχειρη αντιμετώπιση απο πλευράς του ΣΕΕΗΤ.
Χημικοί και επόπτες υγείας που συντηρούνται στα ψυγεία της  ΠΕΕΔΥ και αραχνιάζουν , -στο άθροισμά τους η σύσταση των υγειονομικών συστημάτων  της χώρας, ιδιωτικών (HACCP) και δημοσίων-, ηλεκτρολόγοι μηχανικοί εν δράση -εκτός δράσης τη σήμερον ίσως ειναι περισσότεροι- και δικηγόροι θα επρεπε να βρίσκονται στην ομάδα του ΣΕΕΗΤ, αν όχι απο πάντα, αυτή τη στιγμή  σίγουρα. Κρατουσαμε στα χέρια μας -κυριολεκτικά;- μια νέα βιομηχανία και την παραδώσαμε άνευ όρων σε διακρίσεις, φόρους και αμερικάνικα τούβλα 300 W και κόλλες με άρωμα μπουκουλμέ πολλών νεφών .
Σκάβουμε 6 χρόνια υπο μνημονίων και υπερηχητικού (χαλλλαρά, αλλα λέμε τώρα) εξευρωπαϊσμού, για να μας πουνε πως με το ΗΤ ήρθε ο καιρός για αλλαγή νομίσματος...
Εμάς των χρηστών τα εργαλεία μας μας ειναι γνωστά, οι πολιτικές σας πεποιθήσεις όμως μας περισσεύουν

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #186 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 14:18 »

“…σε κάνα χρόνο από σήμερα που θα έχουμε όλοι επιστρέψει στο κανονικό τσιγάρο…”




Θυμωμένο το χθεσινό μου ποστ, άρα αναπόφευκτα λανθασμένο αλλά και επικίνδυνο.

Λανθασμένο γιατί ποιον ακριβώς θα τιμωρήσω αν ξαναγυρίσω στο κανονικό τσιγάρο; Τον Πολάκη; Τον Ξανθό; Τον Μπεχράκη; Τον FDA; Ποιον; Τον εαυτό μου θα τιμωρήσω, και τον χθεσινό δεκαπεντάχρονο που έγραψε το απαράδεκτο ποστ και τον σημερινό πενηνταεξάχρονο που γράφει αυτές εδώ τις σκέψεις. Κανέναν άλλον δυστυχώς και οι προαναφερθέντες ‘φίλοι’ μάλλον δεν θα πάρουν χαμπάρι τι θα κάνω και τι δεν θα κάνω εγώ. Αν όμως πάρουν τελικά χαμπάρι, δεν νομίζω να στενοχωρηθούν και πολύ αν σταματήσω να ατμίζω και ξαναγυρίσω στο τσιγάρο με άμεσο αποτέλεσμα και πιο πολλούς έμμεσους φόρους να πληρώνω αλλά και να γίνω ξανά υποψήφιος πελάτης των ιατρείων διακοπής του τσιγάρου και όλων των φαρμακευτικών σκευασμάτων που ‘βοηθούν’ στην απεξάρτηση απ’ τον καπνό.
Επικίνδυνο (το χθεσινό ποστ...) γιατί μπορεί να το διαβάσει κανένας πολύ φρέσκος ατμιστής που ακόμα κάνει την προσπάθεια του και είναι με ένα μοντάκι στο ένα χέρι και ένα τσιγαράκι στο άλλο. Να το διαβάσει και να σκεφτεί πως «αν αυτοί που το έχουν κόψει το ρημάδι τόσο καιρό αναγκάζονται να το ξαναρχίσουν, εγώ τι παιδεύομαι; Που δεν μ’ αρέσει κιόλας (τουλάχιστον όχι ακόμα)...»

Είναι όμως και ανειλικρινές το χθεσινό μου ποστ γιατί...

...δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο!

Τι κι αν μας φλομώσουν στους φόρους; Συγκρίνεται η δαπάνη του καπνίσματος με την δαπάνη του ατμίσματος; Αλλά ακόμα κι αν το κόστος εξομοιωθεί, θα ξαναγυρίσουμε στο τσιγάρο μετά από την βελτίωση που νομίζω όλοι έχουμε διαπιστώσει στην υγεία μας; Αν μας έλεγαν (πριν ξεκινήσουμε το άτμισμα) πως υπάρχει μια εναλλακτική μέθοδος πρόσληψης νικοτίνης, ιδιαιτέρως λιγότερο βλαπτική από το κανονικό τσιγάρο, πολύ πιο απολαυστική από το κανονικό τσιγάρο και όχι ακριβότερη από το κανονικό τσιγάρο (αλλά όχι και φθηνότερη), δεν θα ανεβαίναμε όλοι μαζί με ενθουσιασμό στο τρένο; Γι’ αυτό λεω πως...

...δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο!

Θα μου πείτε βέβαια πως εδώ ετοιμάζονται να απαγορεύσουν τα νικοτινούχα ατμιστικά υγρά. Τι θα ατμίζουμε; Τις κάλτσες μας; Και θα σας απαντήσω πως ναι, μπορεί να μην βρίσκουμε πια Five Pawns υγρά στο περίπτερο του Κυρ-Θανάση στη Σαμοθράκη αλλά είμαι σίγουρος πως καλύτερα θα είμαστε (και γευστικά) ατμίζοντας Liqua υγρά από τα κινέζικα μαγαζιά παρά καρελάκια από τα ελληνικά περίπτερα! Αλλά προσωπική μου εκτίμηση είναι πως δεν είναι αυτό ακριβώς που έχουν στο μυαλό τους οι ιθύνοντες. Δεν ξέρω τι ακριβώς μηχανεύονται αλλά πιστεύω ακράδαντα πως αυτές οι φήμες που σκόπιμα διαρρέει (ανεπίσημα ακόμα) το ΓΧΚ είναι στα πλαίσια της γνωστής τακτικής του λεω κάτι εντελώς ακραίο και όταν υποχωρήσω στα μισά του δρόμου (που είναι ακριβώς αυτό που ήθελα από την αρχή) όλοι θα είναι ευχαριστημένοι. Αν θέλω (εγώ, η όποια ελληνική κυβέρνηση) να αυξήσω τις ασφαλιστικές εισφορές, βγαίνω δημόσια και ανακοινώνω την αύξηση τους παράλληλα με την αύξηση των ορίων συνταξιοδότησης. Μετά υπαναχωρώ στα όρια συνταξιοδότησης και μου μένουν οι αυξήσεις των εισφορών μαζί με την ευγνωμοσύνη της κοινωνίας για την κοινωνική ευαισθησία μου. Κάτι τέτοιο νομίζω παίζεται και με τα ατμιστικά υγρά. Ότι όμως κι αν ισχύει...

...δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο!

Αλλά κι αν ακόμα πέφτω τελείως έξω στην παραπάνω εκτίμηση μου και τελικά απαγορευθούν τα έτοιμα νικοτινούχα ατμιστικά υγρά και συγχρόνως τα τελωνεία στελεχωθούν με ικανό αριθμό υπαλλήλων για να ελέγχουν ένα-ένα τα δεματάκια από την Ασία, την λύση την έχουμε βρει από καιρό και λέγεται DIY. Ξέρω πως πολλοί από μας δεν θέλουν ούτε να το σκέφτονται το DIY, ούτε καν σαν λύση ανάγκης. Έτσι σκεφτόμουν κι εγώ που ούτε ένα αυγό δεν ξέρω να φτιάχνω, μέχρι που με την βοήθεια του φόρουμ έμαθα τα κόλπα μια χαρά (δεν είναι και τίποτα δύσκολο μεταξύ μας) και άρχισα να φτιάχνω υγρά που μου αρέσουν περισσότερο από τα έτοιμα και τώρα προσπαθώ να μειώσω λίγο την ημερήσια κατανάλωση μου γιατί μου αρέσουν πολύ τα άτιμα! Υπάρχει κάτι σχετικό με το άτμισμα που θέλει κάποιος να μάθει και να μην έχει βρει την λύση (τις λύσεις!) σ’ αυτό το φόρουμ; Γι’ αυτό ξέρω σίγουρα πως...

...δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο! Εσείς;



Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #187 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 14:23 »
@chillo
Ασφαλώς το φόρουμ αφορά αποκλειστικά τα ατμιστικά θέματα, όταν όμως αναφερόμαστε π.χ. στη νέα νομοθεσία εκ των πραγμάτων υπεισέρχεται κάποια πολιτική χροιά στην κριτική που ασκείται, καθώς η νομοθεσία αυτή προέκυψε από τη συγκεκριμένη κυβερνητική πλειοψηφία στη βουλή. Αυτό δε σημαίνει ότι γνωρίζει κανείς τι θα γινόταν σε διαφορετική περίπτωση και αν θα ήταν καλύτερα ή χειρότερα τα πράγματα σε σχέση με το θέμα που μας απασχολεί εδώ. Το σίγουρο είναι όμως ότι επί του παρόντος η τάση φαίνεται να είναι ενάντια στο η.τ. συνολικά από τον κρατικό μηχανισμό. Συμφωνώ βέβαια πως η επίσημη "υπεράσπιση" του η.τ. δε φαίνεται μέχρι στιγμής αρκετά οργανωμένη ώστε να ωθήσει σε μια ουσιαστική αλλαγή του κλίματος... 

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #188 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 14:38 »
cp .... :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #189 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 14:47 »
cpbaroque, μαζί σου!
Στο τσιγάρο δεν επιστρέφω (εχω να καπνισω απο το 2010) ακόμη και αν -υποθετικά, γιατί δεν πρόκειται να συμβεί- απαγορευόταν εντελώς όλος ο κυκλος του ατμίσματος και δεν έβρισκα πια ουτε υγρα ουτε συσκευές.
Τοτε απλά θα σταματαγα να ατμιζω, όμως το καπνισμα δεν θα το ξανααρχιζα.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #190 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 15:10 »
Το ΗΤ ειχε πορεία στην Ελλάδα, όπως και σε όλη την Ευρώπη, με χαώδεις διαφορές. Πέρασαν όλες οι μέχρι τώρα κυβερνήσεις , αλλα καμία δεν απασχόλησε ιδιαίτερα η σχέση του με την απεξάρτηση με το ΗΤ, αντίθετα με άλλες χώρες. Αυτό είναι ένα σημείο που ανήγαγα, προφανώς κατα την αποψή μου, ασαφώς κατά άλλους, ετερόφωτους κατα την αποψή μου.
Δεν απαγόρευσα σε κανέναν να μιλήσει πολιτικά, οι κανόνες του φόρουμ το απαγορεύουν και οι διαχειριστές το μετριάζουν μεσα στα πλαίσια που το θεωρουν  θεμιτό και ωφέλιμο.
Αν βρεθεί κόμμα που θα αλλάξει τα παραπάνω και που θα συνεχίσει να ωφελεί την επιθυμητή των εμπόρων και γενικά ωφελούμενων  κατανάλωση, όσοι εμείς θεωρουμε θεσμους και πολιτική, ούτως ή άλλως, μοχλους και γρανάζια του συστήματος, απο δημιουργίας τους και εξ ορισμου, θα πάρουμε διαφορετική στάση σε διαβεβαιώ. Προφανώς βέβαια, το παραπάνω, δεν το κάνει η σημερινή κυβέρνηση... :sfyrigma: ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2016, 15:29 από chillo »

Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #191 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 15:19 »
Πάνο φίλε μου ειλικρινά χαίρομαι ιδιαιτέρα για το προηγούμενο μήνυμά σου  :)

That's the spirit  ;)

Ωστόσο στο ενδεχόμενο διακοπής και του ατμίσματος λόγω απευκτέων και απίθανων δυσμενών συγκυριών φοβάμαι μήπως δώσουμε το δικαίωμα στους "κηδεμόνες" μας να πουν ότι μας έκαναν και καλό τελικά οι απαγορεύσεις, αφού μας απάλλαξαν και από το 5% της βλαπτικότητας του τσιγάρου που προκαλεί το άτμισμα στον οργανισμό μας.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #192 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 17:37 »
Χρησιμοποιω το χαρακτηρισμό μπανανία κυρίως λόγω της ηθικής πολιτικης και θεσμικης καταρρευσης αυτης της χώρας.

Επίσης θεωρω την οικονομική καταταξη μας καπως πλασματικη. Μας συγκρατα το ευρώ που είναι ισχυρο νομισμα με το ζόρι. Είμαστε πολυ πιο κατω στην πραγματικοτητα.

Τυχόν επιστροφή σε εθνικό νόμισμα το οποιο θα υποτιμουταν κατα 80% λόγω του κακου ονοματος που εχουμε πλεον στην αγορά σε συδυασμό με την πολυ μικρή παραγωγή την θανατηφόρα ανεργία-υποαπασχόληση και την αδυναμία πρόσβασης σε χρηματοδότηση λόγω του τεράστιου χρέους και του αναξιόχρεου που έχουμε θα μας έριχνε πολυ πιο κατω για πολυ καιρό.

Επίσης το μπανανία αναφερεται και στην ενδοτικοτητα των κυβερνησεων της κρίσης σε ένα σωρό παραλογες απαιτήσεις σε συνδυασμό με την ολοενα και αυταρχικότερη διακυβερνηση και την αδιαφορία να φτιαχτει μια οικονομία της προκοπής και την εξοντωτικη υπερφορολόγηση των παντων με δικαιολογία τη φοροδιαφυγή.

αυτα που ο ιδιος επισημαινεις και τα εκανα πιο εντονα επι παρουσια του ευρω γιγαντωθηκαν συνατμιστη και τωρα αυτο μας συγκρατει σε καποια επιπεδα? με το εργαλειο του ευρω ειμαστε στην απολυτη ηγεμονια της ευρωπης ουτε καν αναπνεουμε αν δεν μας πουνε και εμεις λεμε και με σιγουρια σε ενα ατμιστικο φορουμ διαφορα... μαλιστα... σεβαστο αλλα επετρεψε μου να διαφωνησω καθετα σε οτι ειπες χωρις να αναλυσω διοτι δεν ειναι του παροντος φορουμ. απλα επετρεψε μου να πω οτι οσο εισαι σε ευρω και ηγεμονια,  θα ισχυει δια παντος οτι λες στην τελευταια σου παραγραφο ανεξαρτητως κυβερνητικων προσωπων 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #193 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 18:01 »
Δεν προκρίνω ευρω ή εθνικό νόμισμα, αλλα δείχνω ότι με τις αδυναμίες που έχουμε είμαστε χαμενοι απο χέρι με οποιοδήποτε απο τα δυο. (γι αυτο και λέω ότι είμαστε πλασματικα σε καλή ακόμη οικονομική κατάταξη, η πραγματικότητα είναι πολύ δυσάρεστη δυστυχώς).

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο το νόμισμα αλλα η χαμηλή παραγωγή και πολλοι άλλοι παράγοντες που δεν εξαρτώνται απο το νόμισμα ουτε φυσικά απο τους σφικτότατους κανόνες του ευρώ.
Ομως θα βγουμε πάλι off topic

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #194 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 22:13 »
για πάνε προς νότια αφρική μεριά αλλά πρόσεξε σαν μαύρος ;D
Εχμμμ... ασχετο αλλα απ τις καμια 30ρια χωρες της υποσαχαριας Αφρικης  ΑΥΤΗ σου ρθε για συγκριση? lol

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 104 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 11 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181268 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537863 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60311 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 721 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085873 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63