vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

198 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, Tem

Twitter

Vaporesso Target Tank

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #300 στις: Μαρτίου 29, 2017, 22:18 »
Aρα δεν ειμαι η μονη που γκρινιαζω για αυτες.... ακομα να βρω το sweet point της. Καποια φαση το βρηκα και χαρηκα και μετα το εχασα.... το εχω φτασει στο 35 που ειναι το οριο της και ακομα να δωσει. Αδιαφορο εντελως... καμμενοο οχι ακομα. 
Σε ενα ξενο φορουμ ενας ελεγε ενα κολπο (βεβαια αυτο κατα τη διαρκεια του στρωσιματος) να κλεισεις τους αεραγωγους με τα δαχτυλα και να φυσηξεις δυνατα.  Μετα να αφησεις  τα δαχτυλα αποτομα απο τους αεραγωγους και αυτο να το κανεις κανα 2 φορες. Το εχω δοκιμασει αλλα γλυκαινει για λιγο και μετα ξανα μανα αδιαφορη γευση. 

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #301 στις: Απριλίου 05, 2017, 17:17 »
Λοιπον εκανα το παραπανω κολπο αρκετες φορες και η αντισταση πηρε μπρος... μπορω να πω οτι αρχιζω και την συμπαθω. Την βλεπω με αλλο ματι :idiot1:Βεβαια το sweat spot το βρηκα στα 34w. Ωραιο και το τανκακι αν και μου πινει αρκετο υγρο... σε αυτο φταιει η αντισταση που μου δουλευει στα 35 w...  οταν ξανα αλλαξω αντισταση θα προσπαθησω να τη δουλεψω σε πιο χαμηλα βατ... ελπιζω να ξαναπιασει το κολπο με το φυσημα και να μην ηταν η τυχη του πρωταρη.

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #302 στις: Απριλίου 17, 2017, 09:37 »
Καποτε μισουσα τις vaporesso 0.9 kanthal αλλα τωρα την εχω λατρεψει. Καταφερα να βρω το sweat point της (στα 34w αλλα δεν εχει σημασια)  και απο τοτε δουλευει σαν σκυλι.... ουτε καμμενο ουτε αλλοιωση γευσης. Την αλλαξα σημερα μετα απο 25 μερες χρησης.
Υπαρχει ομως ενα αλλά στην ολη ιστορια. Και ενα ανεξηγητο ερωτημα. Δουλευει μονο με το μοντ της vaporesso το target mini. Στο Eleaf  istick Pico δεν δουλευει. Το βαζω στα ιδια βατ και η γευση ειναι αδιαφορη εντελως.... το αλλαζω σο βαπορεσσο και ολα τελεια.... ισως τοσο καιρο για αυτο να μισουσα την αντισταση. Για καποιο λογο εχω φτασει στο συμπερασμα οτι το Πικο δεν δουλευει με Κανθαλ αντιστασεις. Μου το εκανε και σε αλλες Κανθαλ αντιστασεις οχι μονο με της βαπορεσο. Γιατι αραγε??? 
Θα μου πεις αφου δουλευει ρολοι με το target mini βολεψου με αυτο... εμ ελα ομως που δεν γινεται.... με 1400 μπαταρια δεν αντεχει να βγαλει τη μερα με τιποτα. Το εχω μετρισει. Ξεκιναω απο το πρωι και μεχρι το μεσιμερι θελει φορτιση.. μπορει και νωριτερα... το μονο που μπορω να κανω ειναι να το χαιρομαι το πρωι και μετα να εχω το πικο με αλλον ατμοποιητη και το απογευμα να ξαναπιανω τον ταργκετ.... βασικα ετσι τον δουλευω τωρα. Με βαρδιες. Τι να κανω?

Εσυ με τι μοντακι δουλευεις τις βαπορεσσο? Γιατι να φταιει ο Πικο? εντελως περιεργο ομως ε?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #303 στις: Απριλίου 17, 2017, 11:03 »
Δοκίμασες firmware arctic fox στο pico?

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #304 στις: Απριλίου 17, 2017, 11:08 »
oχι ειμαι πολυ ασχετη με αυτα και φοβαμαι μη κανω κατι λαθος... θα δω διαφορα? Υπαρχουν οδηγιες καπου?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #305 στις: Απριλίου 17, 2017, 11:13 »
http://vaping.gr/index.php/topic,33514.0.html
Μην κατεβάσεις το source code, δεν χρειάζεται. 

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #306 στις: Απριλίου 17, 2017, 17:16 »
Το εκανα το update.... και τωρα τι κανουμε?

Περα του οτι μου τα μπουρδουκλωσε δεν ειδα καμια διαφορα με τη γευση. Παλι καμια γευση και νομιζω τωρα πως με ενοχλει στον λαιμο.... πρεπει να ρυθμισω τιποτα αλλο?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2017, 17:38 από afrodite »

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #307 στις: Απριλίου 20, 2017, 08:48 »
Βρηκα αλλον μπελα τωρα. Θελω να αποσυναρμολογισω το τανκ  για να το πλυνω και να ελεγξω τα λαστιχακια γιατι μου παρουσιασε δακρισμα και δεν μπορω να βγαλω το τζαμακι. Ειναι βιδοτο? ειναι κουκμποτο? θελει πενσα? Υπαρχει τροπος? 

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #308 στις: Απριλίου 20, 2017, 10:18 »
Φαντάζομαι έχεις λύσει τα 2 κομμάτια με το πορτοκαλί o-ring και σου έχει μείνει το τζαμάκι στο πάνω κομμάτι. Εάν έχεις να βάλεις γάντια μιας χρήσης από το φαρμακείο θα σου δώσουν πολύ καλύτερο κράτημα αλλιώς προσπάθησε να στρίψεις το τζαμάκι και όταν γυρίσει (ξεκολλήσει από το o-ring) βάλε το νύχι σου εκεί του τελειώνει το τζαμάκι. Σιγά σιγά θα κατέβει λίγο κάτω και μετά είναι εύκολο να βγει.


Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #309 στις: Απριλίου 21, 2017, 12:24 »
Δεν εχω γαντια.... πρεπει να βρω ή λανεναν αλλον τροπο να το ξεβιδωσω... τεσπα.

Θελω να δοκιμασω καποια αλλη αντισταση για το ταργκετ.  Εχεις καποια να προτεινεις? Τις vaporesso EUC τις εχεις δοκιμασει? Καποια αλλη μαρκα?

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #310 στις: Απριλίου 21, 2017, 13:39 »
Άρα το πρόβλημα σου είναι ότι δεν μπορείς να ξεβιδώσεις το πάνω και κάτω μέρος από το τζαμάκι .
Είναι αυτό που είχα γράψει αρχικά ότι συνάντησα σε 2 καινούργια κομμάτια και γενικά με τα σπειρώματα του και ότι δεν έχει πιασίματα .

Θέλεις να δοκιμάσεις τις euc με Sleeve στον target;

Επειδή πήρα τελευταία τον estoc που παίρνει τις euc θα σου πω την γνώμη μου για τις κεραμικές του 0,5
Η πρώτη μου κράτησε ~ 1 εβδομάδα με σχεδόν αποκλειστική χρήση κάπου στα 6-7 ml την μέρα στης διακοπές του Πάσχα. Με βόλεψαν τα 4 ml εκτός σπιτιού. Την άλλαξα όχι γιατί άλλαξε τόσο η γεύση αλλά γιατί ένιωθα στο τέλος ότι ο ατμός έχει αγκάθια.
Μια άλλη στην τρίτη μέρα με έπιασε βήχας έχοντας την αίσθηση ότι κάτι στάθηκε στο λαιμό μου.
Μάλλον δεν θα ξαναδοκιμάσω την τύχη μου με κεραμικές ιδιαίτερα όταν είδα ότι όταν σπάνε γίνονται σαν κόκκος από αλάτι.

Δοκίμασα και τις traditional 0,5 με βαμβάκι. Δεν μου άρεσε ότι δουλεύουν σε πιο πολλά watt (νομίζω είναι clapton αν και με το μάτι μοιάζει με ribbon)

Σε θέμα γεύσης δεν μου αρέσει να κάνω σχόλια καθώς είναι τόσο υποκειμενικό και εξαρτάται από πολλά, αλλά θα έλεγα από μέτρια έως χλιαρά. Γενικά σε πνευμονικούς ατμο εάν δεν είσαι με επισκευάσιμο δεν ξέρω εάν μπορεί να σε ενθουσιάσει η γεύση.


Ξαναέβαλα την ecr και απολαμβάνω πάλι το άτμισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2017, 14:12 από lounik »

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #311 στις: Απριλίου 21, 2017, 19:46 »
Oι ecr ποιες ειναι?

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #312 στις: Απριλίου 21, 2017, 21:11 »
ECR Melo 2 επικευάσιμη κεφαλή για Triton και οσους παιρνουν τις ιδιες
http://vaping.gr/index.php/topic,28129.0.html

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #313 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 15:04 »
παιδες παιρνει τις αντιστασεις του τριτωνα,μελο,ατλαντις;ευχαριστω για τυχον απαντησεις

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #314 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 19:53 »
Ναι, παίρνει όλες τις κεφαλές αυτού του τύπου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538510 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12